'Ik ga worden wie ik wil' Monumentale groenten 'op locatie' Speciaal Obese programma bij zwembad Loos 7 INGEZONDEN MEDEDELING Voor de feestdagen 10 tot 20 kilo lichter! Als een vis in het water bij Rentenaar Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Taichi Qigong Huistest Cursus Apple MacBook Bewegen op Muziek Schilderen met acryl verf Bridgecursus Zandsculpturen festijn Fitness voor vrouwen Astrologie voor gevorderden Dementie en muziek UITKIJKPOST 1100 SSEEFPTTEEM/lEBEERR 220QH44 HEILOO - Waarom gaan die dingen zoals ze gaan. Welke keuze's maak ik en waarom? Word je achtervolgd door (pijnlijke) ervaringen uit het ver leden, angst en wat is het effect ervan op je leven? Hoe kim je dit herken nen en ombuigen? Blijf je hangen in een cirkeltje en word je onzeker of kies je voor de uitdaging van het leven? De workshop 'Ik ga worden wie ik wil' van Ron Pander helpt je om inzicht te krijgen en je zelfbewustzijn te vergro ten. Het helpt je om zelf de regie in handen te krijgen en patronen te her kennen in je leven. De workshop is voor iedereen die merkt dat zijn leven (soms) stagneert en weer verlangt naar inspiratie en vrije keuzes. De work shop bestaat uit tien keer een donderdagavond, start vanaf 18 september. Informatie en aanmelden via e-mail: ronpander@live.nl. HEILOO - Wegens groot suc ces van de vorige editie van het Obese programma, start Zwembad Loos maandag 29 sep tember een nieuwe groep. Durft u de strijd aan te gaan tegen overtollige kilo's, door het volgen van een twaalfweeks intensief leef stijl programma? De deelnemers worden gedurende deze weken intensief begeleid op het gebied van bewegen en gezonde voeding, zowel individueel als in groepsverband. Doel is het kwijtraken van zoveel mogelijk overtollig lichaamsgewicht en centimeters in omvang, het aanle ren van een gezonde leefstijl en het verbeteren van de algehele conditie. Speciaal voor deze groep is er bij zwembad Loos een bewegingspro gramma ontwikkeld, die resultaatge richt is, uitdagend en veel plezier zal geven. Het beoefenen van deze acti viteiten in het water zorgen ervoor, dat de gewrichten minder belast worden. De deelnemers gaan onder andere aquajoggen, trimzwemmen en aquafitness doen. Door drie a vier keer per week matig tot inten sief te sporten en kennis op te doen over een gezond voedingspatroon kan een nieuwe leefstijl aangeno men worden. Doordat het zwembad kleinschalig is, en de begeleiding op het gebied van voeding individu eel en in groepsverband, is er veel persoonlijke aandacht. Daarbij is de sfeer gemoedelijk wat een ver trouwd en Veilig' gevoel geeft. Dit programma is een samenwerking van zwembad Loos met de ervaren voedingsdeskundige en vitaliteits- coach, Anouk Kroone. Het program ma zal van start gaan op maandag 29 september. Kosten verschillen per persoon en zijn afhankelijk van de tegemoetkoming die de zorgverze kering betaalt. Voor meer informatie en/ of aanmelden voor het program ma: 072-5.335991/06-52392039. Vorige week is er een vervelende fout gemaakt in de kop boven het arti kel over Dierenparadijs Rentenaar. Onze excuses! Redactie Uitkijkpost HEILOO - De aquarium-afdeling van dierenparadijs Rentenaar is flink uitgebreid. Zoekt u een bepaalde vis of plant? Geen pro bleem, vraagt u het Sandra en Tamara! Ook helpen zij graag met het samenstellen van een geschikt plantenpakket voor een opti maal aquarium. Sandra en Tamara voelen zich als een vis in het water in Heiloo en hebben nog heel veel plannen voor de toe komst van dierenparadijs Rentenaar. Kom snel een keer langs in de winkel aan de Heerenweg 162! Aangeleverde foto HEILOO - Hans Kok, chef-kok van restaurant De Loocatie, laat op zondag 14 september het Heilooër publiek kennismaken met monumentale gerechten op basis van onvergetelijke groen ten. Dit bijzondere evenement vindt plaats tijdens de Open Monumentendagen in Pakhuis Dekker. Pakhuis Dekker werd in 1923 aan de Holleweg gebouwd voor de opslag, verwerking en transport van groentezaden. Diverse telers uit Egmond, de kop HEILOO - Zaterdag 13 september zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar twee locaties. Alle kinderen in de leeftijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun oudere, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in een van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle mate riaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speel zaal twee peuterleidsters van de stichting aanwezig voor infor matie over de speelochtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen terwijl je oudere rustig koffie drinken? Kom dan zaterdag 13 september naar een van de vol gende locaties: Peuterspeelzaal de Teddybeer; Holleweg 149a, Peuterspeelzalen Brammetje en Olleke; Mariënstein 179. Kijk ook www.peuterepeelzalen-heiloo.nl van Noord-Holland en Texel lever den de zaden van onder andere veldsla. Vanuit Heiloo werden de diverse groentezaden naar binnen landse en buitenlandse afnemers verzonden. Pakhuis Dekker is op 13 en 14 september van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor publiek. Op zondag 14 september kunnen de bezoekers van 10.30 tot 17.00 uur genieten van diverse monumen tale lunehgereehtjes op basis van historische ingrediënten. Op deze uitzonderlijke locatie serveert Hans Kok met zijn team een salade van veldsla, nostalgische soep en brood jes die passen bij het karakter van het zaadpakhuis. Natuurlijk is er ook koffie en thee met bijpassende zoete lekkernijen. Hans is geïnspireerd geraakt door Annette van Ruitenburg, auteur van het kookboek 'Onvergetelijke groenten'. Samen met co-auteur Han de Kroon zal zij op 14 septem ber van 13.00 tot 14.30 uur korte presentaties geven over vergeten groenten als aardpeer, gele en paar se peen, pastinaak en oerbietjes en het kookboek signeren. Daarmee sluiten zij aan bij de Monumentale weken in restaurant De Loocatie van 11 tot en met 23 september. In deze periode kimnen de gasten dagelijks - behalve op woensdag - genieten van een aantrekkelijk monumentaal menu op basis van historische ingrediënten. Natuurlijk kimt u dan ook a la carte dineren. Kijk voor meer informatie op www. loocatie.nl of bel voor een reserve ring: 072-5333352. Sam Piscaer en Hans Kok van De Loocatie koken tijdens de Monumentale weken met onvergetelijke groenten. Foto: Jürgen Dott Voor mensen met (lichte) bewe gingsproblemen. De meeste oefe ningen doen we op en bij de stoel. Alle spieren en gewrichten komen aan de beurt. Samen bewegen wordt een spel. De muziek helpt u en geeft ook gezelligheid. Elke dins dagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Creatieve cursus voor zowel beginners als gevorderden, met docente Trudi Buis. Verschillende aerylteehnieken worden behan deld. De lessen zijn op donderdag middag, de eerste is donderdag 15 september om 13.30 uur. De prijs is 220,- voor 25 lessen. Taichi Qigong is een Chinese bewegingsleer. De oefeningen zijn rustige, vloeiende en eenvoudige bewegingen die ontspannen wor den uitgevoerd. Ze verbeteren je ademhaling, lichaamshouding en concentratie. Geschikt voor ieder een. De lessen vinden plaats op de donderdagmiddag van 14.00 tot 15.15 uur. Vanaf 5 oktober en verder om de veertien dagen is er op zondag middag van 13.30 tot 16.30 uur een cursus bridge voor half gevorder den, ook geschikt voor wie boekje 2 al eens heeft doorgewerkt. De lessen zijn in het Trefpunt en wor den gegeven door een NBB gedi plomeerd bridgedoeent. De kosten bedragen 125,- voor 14 lessen. Veilig en comfortabel blijven wonen als u wat ouder wordt. Dingen in huis die altijd heel gewoon waren worden nu toch wat kritischer. Preventie is altijd beter dan een keer keihard te wor den geconfronteerd met een echt probleem. Doe de gratis huistest en ontdek de verbeterpunten in uw woning. Dinsdag 16 september is er in het Trefpunt om 10 uur een infor matiebijeenkomst. Hier hoort u alles over de mogelijkheden om uw huis te verbeteren, ook met techni sche snufjes. Toegang gratis, maar meld tevoren even dat u van plan bent te komen. Bustocht op zondag 11 oktober naar het Veluws Zandsculpturen festijn in Garderen. Het thema dit- jaar is Beleef de Gouden Eeuw. Vertrek rond het middaguur, de prijs is 36,- inclusief een con sumptie met wat lekkere. Fitness voor vrouwen op de woensdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur in het gymlokaal aan de Burenweg. Bel ons voor een gratis proefles. De cursus astrologie voor gevor derden gaat eind september van start en is dan een keer in de veertien dagen op de woensdagochtend van 09.30 tot 11.30 uur. We gebruiken de horoscoop als tijdklok, soms geeft dat inzicht in het waarom dingen gebeuren en juist op dat moment. U bent in het bezit van een Apple MacBook en wilt er meer over weten. Een speciale cursus hier over start op donderdag 25 sep tember van 19.30 tot 21.30 uur. Er wordt ook aandacht besteed aan iPhone, iTunes, mail en Safari. De prijs is 57,50 voor vier lessen. Het Alzheimer Café in Heiloo houdt op woensdag 17 septem ber een bijeenkomst met het onderwerp Dementie en Muziek. Machgiel Bakker laat deze avond op een verrassende manier de invloed van muziek op mensen met dementie meebeleven. U bent vanaf 19.00 uur welkom in het Trefpunt, waar (gratis) koffie/thee klaarstaat.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7