Burgemeester Heiloo reikt koninklijke onderscheiding uit in Amsterdam Zeer zeldzame paddenstoel gevonden in Heiloo Leiden onze weilanden aan obesitas? 9 Etalage expositie Trudy Keyzer vijfde voetprints voor INGEZONDEN BRIEVEN Verkeerssituatie gewijzicht! Parkeerproblemen Nieuwe expositie in De Loet Nepal op 2i september UITKIJKPOST 10 SEPTEMBER 2014 Dat men moeite heeft met het schrijven van de Nederlandse taal is al jammer, maar als men met deze handicap ook nog een baantje bij de gemeente vervult waar men belast is met het maken van 'verkeersbor den', dan is dit niet een geval van de juiste man op de juiste plaats! Op nevenstaande foto, die op de Ringweg werd genomen, is het trieste resultaat hiervan zichtbaar. Is er dan echt geen collega of chef van deze medewerker die controle uitoefent over hetgeen, in naam van de gemeente, langs de weg wordt geplaatst? Als het al iemand is opge vallen zal die wel gedacht hebben: 'Ze wete tog wel wat er bedoelt wort!' Ad van Kamp Heiloo Gedurende de werkzaamheden aan de Heerenweg in de periode van 8 september tot en met 5 oktober heeft de gemeente gemeld dat er geen parkeermogelijkheden meer zijn voor de bewoners wonende lans de Heerenweg. Na telefonisch contact met de gemeente, werd mij verzocht om een een mail te sturen, waarop ik tot op heden nog steeds geen reactie mocht ontvangen. Maandagochtend stond er uitein delijk een persoon van de uitvoer der op de stoep de mededeling dat ik een tijdelijke parkeerontheffmg zou kunnen afhalen bij de balie van het gemeentehuis. Toen ik me een uur later meldde voor deze vergun ning, wist men van niets en zou het probleem 'in de groep' gooien. Na lang aandringen kreeg ik uiteinde lijk een briefje met een tijdelijke ontheffing op maandag 8 september tot 16.00 uur met de toezegging dat ik in de loop van de dag een officiële ontheffing in de loop van de dag zou ontvangen, ik wacht af. Ik vind het zeer slordig van de gemeente, dat men zo omgaat met de belangen van de bewoners langs de Heerenweg en Holleweg, de wegen in de omge ving staan 's avonds volledig vol met geparkeerde auto's en eventueel parkeren bij het Loo en andere plaatsen in de blauwe parkeerzones kost na het verstrijken van de twee uur een boete van 97 euro per keer. Ido Bakker Heiloo HEILOO - Donderdag 4 septem ber reikte burgemeester Hans Romeyn in de Oude Kerk in Amsterdam om 16.00 uur een koninklijke onderscheiding uit aan de heer P. Sluis uit Heiloo. Die dag werd in de Oude Kerk tevens een bijeenkomst en een presentatie gehouden ter gelegen heid van de voltooiing van het Sweelinek Monument (bestaande uit acht boeken en 23 cd's met alle vocale en instrumentele werken van Nederlands grootste compo nist Jan Pieterszoon Sweelinek) van de Stichting Jan Pieterszoon Sweelinek. Onder voorzitterschap van de heer P. Sluis is in mei het door de stichting geproduceerde Sweelinek Monument voltooid. Deeorandus P. Sluis is vanaf 2006 tot heden voorzitter van de Stichting Jan Pieterszoon Sweelinek. De inzet van de heer Sluis voor de financie ring van het monument en zijn bij zondere verdiensten voor de stich ting zijn beslissend geweest voor de verwezenlijking van het monument. Vanaf de jaren '70 tot 1982 was de heer Sluis diaken van onder andere de Gereformeerde Kerk in Heiloo. Vanaf 1982 is de heer Sluis bestuurslid of voorzitter geweest van verschillende organisaties, verenigingen en stichtingen zoals de Stichting Samenwerkende Kennemer Ziekenhuizen, de Raad van Commissarissen 2cure, de Gereformeerde Vereniging voor Ziekenverpleging (Julianaziekenhuis te Amsterdam), de Vereniging voor Christelijk Ondeiwijs Heiloo, de Stichting Opleidingsinstituut Eurasyl te Alkmaar, de Stichting Kiwanishuis te Beverwijk en de Reinier de Graaf Groep te Delft. Van 2001 tot 2005 was de heer Sluis lid van de Raad van Toezicht Dijk en Duin te Castrieum. Van 2003 tot 2007 vervulde hij zijn rol als lid en viee-voorzitter van de Raad van Toezicht van de Zorg Balans Groep. Tegelijk met zijn inzet als voorzitter van de Stichting Jan Pieterszoon Sweelinek was hij van 2007 tot 2013 lid en van 2010 tot 2013 waarnemend voorzitter van de Van Ede Foimdation. Hij ontving de onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. HEILOO - De kunstenaar Bart Treuren is zijn hele leven gefascineerd door de samenhang tussen wis kunde, kunst, muziek en de natuur. Zodoende kwam hij een aantal jaren geleden uit op de fractaal kunst; visuele uitingen van wiskundige formules. Op een dag ontdekte hij een computerprogrammeur die hem in staat stelde deze nieuwe vormen van kunst tot uitdrukking te brengen. Dat gaf hem de mogelijkheid uiting te geven aan zijn gevoelens en de fractalen te realiseren. U kunt deze kunstwer ken bekijken tussen 11.00 en 16.00 uur bekijken in de Loet, De Omloop 22c te Heiloo. De expositie is te zien vanaf heden tot en met december. Aangeleverde foto HEILOO - In september expo seert Trudy Keyzer in de etala ges van het leegstaande pand van voorheen M. J.L Ruitersport aan de Westerweg 279 in Heiloo. Daar is een overzicht van haar werk te zien, die zij in het afgelo pen decennia heeft vervaardigt. Trudy hanteert een uiteenlopende stijl, dat blijkt uit haar schilderijen HEILOO - Ten oosten van ons ligt een aantal gebieden die nat en venig zijn. In dit natte veen- weidegebied was Ron van 't Veer in zijn jeugd altijd al te vinden: „Of ik werd bioloog of iets in de astrofysica", aldus Ron. Uiteindelijk werd hij ecoloog en specialist van het veenweidege- bied. Gemeenten als Zaanstad en Wormerland vragen hem vaak om advies over bijvoorbeeld het wel en wee van deze gebieden. Ron kan veel vertellen over de streek, over hoe het is ontstaan en hoe onze omgeving verandert. Bijvoorbeeld de terugval van het aantal weide vogels. "Als we dat willen keren dan moeten we terug naar de agra rische bedrijfsvoering en beheer die in diverse technieken zijn uit gevoerd. Zo weet Trudy Keyzer u een fascinerend en evenwichtige etalage-expositie voor te schotelen in verschillende stijlen. Mocht u de komende maand in de buurt van de Westerweg zijn, het is zeker de moeite waard om een kijkje in de etalages te nemen. Voor informatie kimt u contact opnemen met Trudy op tel. 06-10585278. van zestig jaar geleden. Terug naar armere grond. Het veld lijdt nu aan obesitas. Het grasland is ziek", zegt hij. „We zien geen hooiland vlinders meer, zelden rode klavers en koekoeksbloemen. De kuikens van de weidevogels kunnen tussen het dichtbegroeide gras hun voed sel (insecten) slecht vinden. Het gevolg is dat ze jong steiven. Het is een moeilijke discussie. Aan de ene kant wil iedereen economisch vooruit, maar alles wat er leeft, willen we ook behouden. Volgens de natuurwet kan dat niet". Ron is ook medeauteur van de Natuuratlas Zaanstad. Dit kan een interessante bijeenkomst worden! Woensdag 17 september, aan vang 20.00 uur. Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo, kosten: 2,-. REGIO - Zondag 21 september wordt alweer de vijfde editie gehouden van de sponsorwande ling Voetprints voor Nepal. Deze wandeling wordt georganiseerd door de Stichting Veldwerk uit Heiloo in samenwerking met Stichting Holland House Building uit Enkhuizen en Stichting Maha Mata Nederland uit Heenvliet. Deze drie stichtingen steunen projecten voor kansarme kinde ren en gehandicapte kinderen in Nepal. De sponsorwande ling wordt voor de vijfde keer gehouden in de prachtige duinen van Noordwijk bekend als de Amsterdamse Waterduinen. Naast wandeltochten van 12,5 en 25 kilometer kan er ook gefietst worden over 30 en 50 kilometer, gestept over 18,5 kilometer en is er ook een route voor handbikes uitgezet. De start en de finish zijn bij de gastvrije Stay Okay te Noordwijk, er kan van 09.00 tot 11.00 uur gestart worden. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50, de Stay Okay heeft een fiets of step te huur voor 10,00. Daarnaast wordt er uiteraard verwacht dat er geld wordt ingezameld voor de doelen in Nepal. 'Help Veldwerk Helpen' laatje van je sportiefste kant zien en schrijf je in op www. stichtingveldwerk.nl. Voor meer informatie kan contact opgeno men worden met de secretaris van Stichting Veldwerk, Fred Valkering, tel. 072-5070599. De zeer zeldzame bronskleurige eekhoorntjesbrood, gesigna leerd in Heiloo. Foto: Rob van 't Wout, natuurgids IVN HEILOO - Is het u ook opgeval len hoeveel paddenstoelen er na de regen in augustus tevoor schijn zijn gekomen? Massaal laten ze zich bewonde ren. In het westelijk deel van Heiloo werd vorige week een soort aange troffen, die op het zeer smakelijke eekhoomtjesbrood leek. Omdat de hoedkleur afweek, werd een deskundige van de paddenstoelen werkgroep Schoorl ingeschakeld voor een exacte determinatie. Met dikke boeken en na microscopisch onderzoek kwam de conclusie: het was een 'boletus aureus', wat letter lijk 'gouden boleet' betekent. „Die zie je maar een keer in je leven', zei de deskundige, voor wie het zelf al het derde exemplaar was dat hij had gezien. „Wij kennen de padden stoel als bronskleurig eekhoomtjes brood, vanwege die hoedkleur dus. Volgens de verspreidingsatlas komt deze soort slechts op zeven andere plaatsen in Nederland nog voor! En daar komt Heiloo nu bij. De paddenstoel is voor ver der wetenschappelijk onderzoek meegenomen. Hij is niet in de pan beland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9