- T H* 1 Basketballers Flashing Heiloo hervinden zich na moeizame start De Foresters jaagt op eerste thuiszege HSV pakt eerste overwinning Puike paardzet Rommel levert punt op Grote opkomst bij eerste ronde Puntencompetitie Jan Jonkheer schaakt in tijdnood op z'n best MTB'er Danny Bizot overwintert zomer goed Jv j i m -^yjrrl 21 UITKIJKPOST i OKTOBER 2014 tok Zondag stonden de judoka's van Judoclub Groefsema op de mat voor de eerste ronde van de Puntencompetitie. De judoka's leren zo hoe het is om te winnen, maar wat vaak veel moeilijker is, ze leren ook verliezen. Aangeleverde foto JUDO HEILOO - Zondag stonden de judoka's van Judoclub Groefsema op de mat voor de eerste ronde van de Puntencompetitie. De Puntencompetitie is opgezet om de judoka's in him vertrouwde omgeving van de sportschool op een sportieve en speelse manier kennis te laten maken met het wed strijdjudo. De judoka's leren zo hoe het is om te winnen, maar wat vaak veel moeilijker is, ze leren ook ver liezen. De inzet: een judotegel. De eerste judotegel die kan worden gewonnen is de witte tegel, dit loopt op aan de hand van de graduatie van de judoband. Als alle judotegels zijn behaald hebben de judoka's uitein delijk negen judotegels in him prij- zenkast staan. Deze zondag waren er ook weer een heleboel judoka's die een nieuwe puntentegel hebben gewonnen. De tweede ronde van de Puntencompetitie staat gepland op 2 november. BASKETBALL HEILOO - Vrijdag heeft het JU20 team van Flashing Heiloo haar tweede competitie wed strijd in de landelijke competi tie gespeeld. In sportcomplex Koning Willem Alexander bleek provinciegenoot en gastheer Hoofddoip te sterk: 80-49. Het team uit Heiloo verloor de wedstrijd in het eerste kwart. Hoofddoip overrompelde het team van Paul Aris volledig. Het team was totaal niet bij de les. Heel even leek het nog te gaan (6-4 in de derde minuut), maar daarna MOUNTAINBIKEN REGIO - Alkmaarder Danny Bizot heeft, met voor hem nog maar twee wedstrijden voor de boeg waarin hij kan deelnemen aan de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbike cup, overtuigend de bloemen meegenomen na zijn winst donderdagavond op Sportcomplex de Cloppenburgh in Akersloot. Voordat de mountainbikers werden weggeschoten voor de vierde rit in de reeksen van tien walste Hoofddoip over Flashing heen. Er lukte helemaal niets meer bij het team uit Heiloo en was men onmachtig het agressieve spel van Hoofddorp het hoofd te bieden. Het eerste kwart werd dan ook afge sloten bij 27-4 en was de wedstrijd feitelijk beslist. Toch herstelde het team zich gaandeweg. Er kwam meer agressie in het spel en aanval lend was het met name Robbert de Ruiter die de Hoofddorpse verdedi ging wist te omzeilen. Het tweede kwart gaf dan ook een meer gelijk opgaande wedstrijd te zien (18-14) maar betekende wel dat uitzicht op een overwinning uiteraard ver bui wedstrijden, werd Kevin Wester in de schijnwerpers gezet voor zijn eremetaal behaald tijdens de European Special Olympics in Belgie (Antwerpen). Al vrij snel na de start, Danny Bizot was al gevlo gen, werd duidelijk dat er door de rest geen aanspraak zou kunnen worden gemaakt op de hoogste trede van het podium. De spannendste schermutselin gen speelden zich af om de derde, vierde en vijfde positie. Chris Kemp uit Egmond aan de Hoef wist, doordat hij in de beginfase het langst Danny Bizot in het vizier ten beeld bleef. De rust werd inge gaan bij 45-18. Coach Aris sprak zijn mannen toe en dat leek te helpen. Zowel het derde (22-17) als vierde kwart (13-14) liet Flashing zien dat men toch echt wel mee kan, maar dat vanaf het eerste begin scheipte vereist is. De eindstand kwam bij 80-49. In de dubbele cijfers kwamen Robber de Ruiter 9-5(14), Jeffrey Klerk 2-10 (12) en Max van Rixel 3-8(11). Zaterdag 4 oktober speelt JU20 van Flashing Heiloo thuis tegen UBALL uit Utrecht. Aanvang 14.15u in sporthal Het Vennewater te Heiloo. kon houden, zich verzekerd van een stevige tweede plaats. Henk Louwe kon ondanks wat techni sche problemen toch nog de derde plaats pakken. Johan van der Zei (Alkmaar) en Akersloter Peter Langevoort deden elkaar het mees te pijn aan met stuivertje wisselen wat hen respectievelijk een vierde en vijfde stek opleverde. Krantje lezen op internet VOETBAL HEILOO - Voor De Foresters liep de wedstrijd bij SDO uit op een teleurstelling. In Bussum werd na een 2-0 rust stand met 4-0 verloren, teiwijl de tegenstander een gedeelte van de wedstrijd met tien man speelde van wege een rode kaart. De Egels blij- SCHAKEN HEILOO - Tegen het einde van de schaakavond in de derde ronde bij Oppositie zaten Jan Jonkheer en André van der Ark nog als laatsten tegenover elkaar. Jan stond met zwart al enige tijd iets beter vanwege een vrijpion op de c-lijn. André beschikte daarente gen met wit over mooie dreigingen in de richting van de zwarte koning. Maar vooral beschikte hij nog over veel meer tijd. Maar meer tijd op de klok, bleek ook hier niet door slaggevend. Want wat André ook bedacht, Jan had steeds het juiste antwoord paraat. Rond een kwar tier voor middernacht stuurde Jan dan uiteindelijk zijn vrijpion naar voren. Een tweede pion volgde enkele zetten later. Hij bracht daar mee zijn tegenstander zodanig in het nauw dat die geen andere keuze VOETBAL HEILOO - Zondag heeft HSV haar eerste overwinning gepakt. Nadat in de vijfde minuut de OSV-spits alleen op keeper Indy Klamer afging en de laatste de bal prima afpakte, is HSV bijna niet meer in de problemen geweest. Er werden van beide kanten wat speldenprikken uitgedeeld en het spel ging over en weer totdat in de 31ste minuut Tim van Hekken de diepte werd ingestuurd door Wouter v.d. Klugt, waarna de bal bij Jesper de Vré belandde, die van uit de draai de 1 - 0 in schoot. 2 Minuten later veroverde Tim de bal, legde deze terug op Jesper en laatst genoemde knalde de 2 - 0 in de tou wen. De meeste kansen bleven nu ven hierdoor op drie pimten staan. Na thuisnederlagen tegen WIJ en Nieuw Utrecht gaat de ploeg van Rob Klanker zondag op zoek naar de eerste overwinning op de Egelshoek. Er wacht met Alphense Boys een goede tegenstander. De aftrap is om 14.00 uur en na afloop staat de officiële opening van de ver nieuwde kantine op het programma. meer had dan opgeven. Jan had nog maar 3 minuten over op zijn klok. Voor de spelers en de omstan ders een uiterst boeiend gevecht. Tjerk Voskuil leek voor de verras sing van de avond te gaan zorgen. In de strijd om de eerste plaats op de ranglijst stond hij met zwart een vol stuk voor tegen Cor van Etten. Maar daar tegenover had Cor wel twee pionnen meer. Toen Tjerk zijn extra loper wat wat defensief aan de rand van het bord opstelde, ver hoogde Cor de druk met zijn opruk kende pionnen. Dat bezorgde Tjerk zoveel hoofdbrekens, dat hij zijn bedenktijd overschreed en daarmee de partij verloor. Zijn stelling was op dat moment zeker nog niet verlo ren, misschien zelfs wel iets beter.. Maar ja, de tijd! Daarmee klom Cor van Etten naar top van de ranglijst. Simon Smit nestelt zich op de twee de plaats door een overwinning op nieuwkomer Dick Oostrom. voor HSV komen en OSV was even de weg kwijt. Een kwartier lang in de tweede helft was HSV de boven liggende partij, maar zij kon de score niet verbeteren. Dit lukte nu wel bij de Oostzaners, 2-1, maar vier minuten later was het verschil weer 2. Een goede aanval via Mare Baars, die zijn tegenstander er uit liep, kwam bij Tim. Hij schoot hard in, maar via de keeper belandde de bal in de lucht, waarna Jesper er als de kippen bij was om de 3 - 1 in te koppen. Een splijtende dieptepass van Jesper kwam bij Marc, die zijn tegenstander en de keeper wist te verschalken: 4-1. Ook invallers Teun Kops en Hessel Zonneveld kwamen goed voor de dag. Via een goede combi natie kwam de bal weer bij Jesper: 5-1. SCHAKEN LIMMEN - Na een week gele den al te hebben warm gedraaid tijdens de zogenaamde 'nulde' ronde, gingen de schakers van SV Vredeburg op vrijdag 26 sep tember van start met de eerste ronde van een nieuw schaaksei- Clubkampioen Bob Stolp kwam tegen Hans de Goede geen enkele maal in de problemen: met gede gen zetten bereikte hij voordeel en pakte de winst. Jos Admiraal opende prima tegen Robin Rommel en leek na stukwinst ondeiweg naar een overwinning. Maar met een puike paardzet van Rommel in het vroege eindspel keerde de par tij volledig: Admiraal kon kiezen tussen dameverlies of ondekbaar mat. De eerste verrassing van het schaakseizoen was een feit. Ook de partij tussen Ronald van der Storm en Harold Ebels liep anders af dan men halverwege zou veiwachten. Na een zet of twintig bereikte Van der Storm met een toren op de zevende rij groot voordeel en de winst leek niet ver weg meer. Het wanhoopsoffer dat Ebels vervol gens speelde, werd door Van der Stom echter niet goed beoordeeld, waarna Ebels de witte dame kon vangen en toch het punt scoorde. De partij tussen Adri Beentjes en Gijs Pouw was spannend en ener verend. Pouw veroverde een pion netje, maar Beentjes beschikte over de langste adem in het eind spel. De weer bij de schaakclub teruggekeerde Jan Borst leverde een uitstekende prestatie door in een lange partij op subtiele wijze af te rekenen met de sterke nieuwe ling Alborz Lagarki. Mare Voorwalt hield lang stand tegen de geslepen Ed Stolp, maar moest in het eindspel toezien hoe de techniek van Stolp doorslag gevend was. De favoriete Bert Hollander rekende eenvoudig af met Bert van Diermen die gedrukt uit de opening kwam en in het mid denspel beslissend materiaal ver loor. Komende vrijdag ontvangt SV Vredeburg de buurschakers van SV Oppositie voor de traditionele mas sakamp. Mare Baars scoort de 4 mannen van HSV. 1 in een succesvolle wedstrijd voor de Foto: Marian Ursem Fa.Zoon fl''&nirj.li

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21