Showhero verplaatst de supermarkt naar theater De Beun Kmderboekenbal in de bibliotheek Tien vragen aan U Jan Sengers Spelletjesmiddag voor volwassenen in de bibliotheek 3 INGEZONDEN BRIEF Blij verrast Dierendag in 't Beestenboetje UITKIJKPOST i OKTOBER 2014 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Op zaterdag 18 okto ber verzorgt stichting Showhero voor het derde jaar op rij een avondvullende show in theater De Beun. De afgelopen jaren traden de deel nemers voor een uitverkochte zaal op en ook dit jaar belooft het weer een groot feest te worden. Stichting Showhero is een organisatie die inziet dat ieder mens talenten heeft. Zo ook mensen met een verstande lijke beperking. Showhero zet zich voor deze mensen in door hen een podium te bieden om hun talenten op te uiten. Met een enthousiast team van vrijwilligers worden de shows zo opgesteld dat de deel nemers zich de hele dag een groot artiest voelen. Zij worden volledig in het zonnetje gezet en als echte sterren behandeld. Uiteindelijk gaan zij allemaal met de hoofdprijs naar huis. OP 18 oktober zal het podium van De Beun omgetoverd worden tot een oude supermarkt, een thema dat volgens organisato ren Maurice van der Poll en Lucas Bugter perfect aansluit bij de visie van de stichting: „In de oude super markt waren mensen even niet met htm smartphone in de weer, maar kwamen zij bij elkaar om een gezellig praatje te maken. Dat saamhorigheidsgevoel is precies wat tijdens onze shows ontstaat. Daarbij liggen humor en ontroering dicht bij elkaar." De optredens wor den afgewisseld met het verbreken van wereldrecords. Veel nieuwe talenten, maar ook oude favorieten zoals publiekslievelingen Joshua en Juriaan zullen het podium betreden. Uiteraard voorziet de jury, bestaan de uit burgemeester Hans Romeijn, Jeroen Schouten en Marius Prein, de deelnemers van professioneel commentaar. Voor het reserveren van kaarten en meer informatie ga naar www.showhero.nl. Op 18 oktober verzorgt stichting Showhero voor het derde jaar op rij een avondvullende show in theater De Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 2 oktober houdt Bibliotheek Heiloo van 15.00 tot 16.30 uur een spelletjesmiddag voor volwassenen, in het kader van de Week tegen eenzaamheid. Deelname is gratis, opgave voor deze middag vooraf (bij de service balie in de bibliotheek, tel. 072- 5330670 of www.bibliotheekheiloo. nl). Ook bent u tijdens de openings tijden van de bibliotheek, altijd wel kom is aan de grote leestafel. U kimt hier de nieuwste krant lezen of een tijdschrift inkijken en andere dorps genoten ontmoeten. HEILOO - Feest! Dat is het thema van de Kinderboekenweek van dit jaar. Een prima reden voor een echt Kinderboekenbal. Dit festijn vindt plaats op zaterdag 4 oktober van 16.00 tot 17.30 uur in de Muziek Dansschool Heiloo. Zit je op de basisschool? Kom dan ook! Het bal is voor alle kinderen van 4 tot 12 jaar. Het Kinderboekenbal is een echt bal, dus alle kinderen komen verkleed. De mooist ver klede kinderen winnen een prijs. En... uiteraard worden de kinde ren als echte VIP ontvangen. Het De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur Vanaf 1 november zijn wij op woensdag gesloten! do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Kinderboekenbal is niet zomaar een bal: er is ook van alles te doen. Zing mee met het Kinderboekenweeklied van Kinderen voor Kinderen, ga naar leuke workshops van schrijf ster Suzanne Buis of illustrator Philip Hopman of neem deel aan de workshop body-drummen. Je kunt je laten schminken, je haar in laten invlechten, een ballon laten vouwen en nog veel meer. En natuurlijk op het eind de voetjes van de vloer. Koop zo snel mogelijk één van de beschikbare toegangskaarten (het aantal is beperkt) bij Bibliotheek Heiloo of Bmna Heiloo. Entree: 2,- per persoon. Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkij kpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op j We waren aangenaam verrast toen wij hedenmiddag een groep kinderen door Boekenstein zagen lopen die met een plastic zak van 'Nederland Schoon' gewapend met een knijptang om de ongerechtig heden uit de plantsoenen halen. Wij willen dan ook een groot com pliment geven aan deze BSO in Boekenstein, die niet alleen spelle tjes met ze doen maar ook kinderen leert de openbare ruimten schoon te houden en niet alles zomaar daar in achter te laten. Tom ten Hoope Heiloo HEILOO - Op zaterdag 4 oktober wordt er in 't Beestenboetje van 10.00 tot 14.00 uur dierendag gevierd. Je kimt een ritje maken in het ezelkarretje, knutselen, springen op het boerderijspring kussen, je laten schminken, een lekker vers broodje roosteren een mooi dier laten maken door de ballonclown, en knuffelen met de varkens, konijnen en cavia's. Op zondag 5 oktober van 10.00 tot 15.00 uur wordt er dierendag op het terrein van GGZ gevierd: er is een behendigheidsproef voor honden en een paardenprogram- ma, verzorgd door de stichting Veenhuizer Hoeven. Verder is er een springkussen en misschien twee uilen! -9/ Sf E'ri'ilm.. Mijn naam is Jan Sengers. Ik ben 67 jaar oud en getrouwd met Ina Weel we hebben twee dochters Mireille met schoonzoon Marco en Anisha. En we hebben drie mooie kleindochters. Eline, Fabienne en Iselle. En we zijn apetrots op ze. 1.Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren en woon in Heiloo op de Heerenweg. In mijn arbeidzame leven heb ik 49 jaar als melkrijder gewerkt. Eerst op de bussenwagen,daarna met de tankwagen. Naast mijn werk als melkrij der ben ik 26 jaar lid geweest van de vrijwillige brandweer waarvan de laatste zes jaar als commandant 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Gezien mijn brandweerverleden was ik dan misschien beroepsbrand weerman geworden. Een andere hobby van mij is vissen Zou ook voor werk mooi zijn vissen op zee. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik heb niemand speciaal die ik zou willen ontmoeten. Maar als voor zitter van het Sint Nicolaas Comité zou ik Sinterklaas wel eens willen ontmoeten en aan hem vragen wat hij van die Pieten discussie vindt. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Ik kom uit een groot gezin met zes zustere en drie broers. Ik heb een prachtige jeugd gehad.Een grote tuin waarin we konden spelen en het bos aan de overkant. En voetballen met de jongens van Warmenhoven bij de muzieknis in het bos, de plaats waar nu de hertenkamp is. Mijn eerste vakantie was met de welpen naar de hei bij Bussum. Met de bus van Schilder werden we heen en weer gebracht. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Eigenlijk heb ik geen speciale plek op het oog, ik vindt heel Heiloo mooi. Het Heilooer bos, plan Oost met de vijvers, de Noordemeg en zo zijn er heel veel plekjes in Heiloo. Ik woon hier al heel mijn leven met plezier. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Helemaal nergens meer voor ,laat mij maar lekker slapen. Ik ben in mijn arbeidzame leven zoveel keer s'nachts gewekt voor het werk en voor de brandweer: het is mooi geweest 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Ik heb heel veel adviezen in mijn leven gehad waar ik niet altijd wat meegedaan heb. Ik heb wel altijd heel goed naar mijn adviseurs geluis terd en mijn eigen voordeel daaruit kunnen filteren. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u Dat ik veel vrijwilligere werk doe. Secretaris van de visclub voorzit ter Sint Nicolaas comité de oud leden van de brandweer vermaken met avondjes en leuke uitjes. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? De burgemeester heeft openbare orde en veiligheid in zijn portefeuil le Misschien meer politie op straat dan achter het buro. Het politie bureau meer open voor de burger. Vroeger was niet alles beter, maar soms wel makkelijker Nu zoek je het maar uit op internet. Er moet ook wel eens rekening gehouden worden met mensen vooral ouderen, die geen computer hebben of er niet mee om kunnen gaan. En als we iets in het doip aan willen pakken moeten we toch bij de gemeenteraad zijn, want die zijn de baas in Heiloo. 10. Persoonlijke vraag van Loek Schoorl aan u: Of ik iets kan vertellen over het melkrijden en de brandweer. Mijn vader kwam uit een gezin van zestien kinderen en woonde in de Boekelermeer in een boerderij. Om alle mondjes te kimnen voeden, kocht mijn opa in 1927 een melkwagen waar ome Piet op moest rij den en later mijn vader. Ze brachten de melk toen naar de melkfabriek in Akersloot (waar nu de Storeyclub is). In 1963 ben ik bij mijn vader gaan werken om het voor hem wat te verlichten. En in 1970 heb ik het bedrijf overgenomen en dat tot 1 februari 2012 gedaan. Ik ben in vaste dienst bij de brandweer aangesteld in 1976. We rukten toen 25 tot 30 keer per jaar uit. Toen ik stopte in 2001 zaten we op 250 meldingen per jaar. Ik heb een hele mooie tijd bij de brandweer gehad en we gingen echt letterlijk voor elkaar door het vuur. Ik heb ook nog 12 jaar cur sus gegeven bij de brandweer in de regio. En zelf heb ik ook jarenlang cursussen gevolgd om alle facetten van de brandweer onder de knie te krijgen. Ik nomineer Jeroen Schouten, die bij ons in het Sint Nicolaas Comité zit en scheidsrechter is bij de KNVB. Jeroen hoe combineer jij je werk met je vrijwilligerswerk en hoe kimnen we jonge mensen enthousiast krijgen voor vrijwilligerswerk?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3