Lady Blabla op de Radboudschool Bewoners De Loet aan de high tea 9 Exposities in De Trog Expositie 'De Mens' en Onthulling naambord op Jan van Rijckenborghschool Boekenmarkt op de Willibrordschool Inschrijving ...Leer je ZOU van start UITKIJKPOST i OKTOBER 2014 HEILOO - Op maandagmorgen 29 september vond de opening plaats van de Kinderboekenweek, op het schoolplein van de Willibrordschool in Heiloo. De opening werd vormgegeven door een echte boekenmarkt. De kinderen konden vanaf kleedjes boe ken verkopen die ze al uitgelezen hebben, of juist op zoek gaan naar nieuwe boeken om te verslinden. Het bleek een meesterlijk succes! De handel in boeken (stripboeken, leesboeken, kook boeken, leerboeken, et cetera.) floreerde als nooit tevoren en zelfs de bezoekers wisten mooie boeken op de kop te tikken. Natuurlijk vinden er in het kader van de Kinderboekenweek nog veel activiteiten plaats in de groepen van de school. Maar, zoals men zegt, een goed begin is het halve werk. En daar zijn de kin deren ontzettend goed in geslaagd! Foto: Niels Lover HEILOO - In het kader van de landelijke Burendag én de cam pagne De Langste Eettafel van Nederland (samentegeneen- zaamheid.nl) schoven zaterdag 27 september ruim zestig men sen gezellig aan tafel bij de high tea, gehouden in het restaurant bij woonzorgcentrum De Loet (Klein Varnebroek). De high tea in De Loet maakt onderdeel uit van een aantal geza menlijk eetaetiviteiten in Heiloo (bij De Loet, Overkerek en Herberg Jan), een initiatief van Viva! Zorggroep, Stichting Welzijn Heiloo en Herberg Jan. Vrijdag 3 oktober is een diner in Het Trefpunt, bereid door de kok van Fletcher Heiloo. Dit diner is reeds volgeboekt. Volgens Marian van Dam van SWH is de 'Heilooër eettafel' 125 meter lang; berekend aan de hand van het aantal deelnemers maal 50 centimeter per deelnemende gast. Landelijk gezien is de 'Eettafel' al 11,5 kilometer lang. In De Loet was wellicht niet de langste eettafel van Nederland, maar het was er wel heel gezellig! Want uiteindelijk gaat het om het samen zijn. Van 25 september tot en met 4 oktober is het de 'Week van de Eenzaamheid'. Samen eten verbindt; het is een gemakkelijke en leuke manier om elkaar beter te leren kennen en/ of nieuwe mensen te ontmoeten. Behalve bewoners waren ook buren van de oude en de nieuwe Loet, familie en bekenden aange schoven bij de uitgebreide, super verzorgde high tea. Marian van Dam, directeur van Welzijn Heiloo hielp in De Loet mee om het de gasten naar de zin te maken. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Vanaf donderdag 1 oktober tot en met zondag 30 november wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehou den met werken van Chanel Zwaan, Mariejosé Jansen-van Eerdewijk en Adriaan Berkhout. Chanel Zwaan (1985) is een veel zijdig autodidacte kunstenares uit Heerhugowaard. Haar voorkeur gaat uit naar het werken met gou ache (dekkende waterverf) op papier. Regelmatig creëert ze van ongebruikelijke materialen kle ding wat mooi samen gaat met haar opvallende manier van gri meren. De prachtige kleuren van het gemalen glas dat door verhit ting hecht aan koper, goud of zil ver is voor Mariejosé Jansen-van Eerdewijk (1950) uit Akersloot de aanleiding geweest emailleerles- sen te gaan volgen. Zij legt zich voornamelijk toe op het maken van sieraden en gebruiksvoorwer pen. Adriaan Berkhout (1945) uit Heiloo is een pure autodidact. Hij werkt voornamelijk met inkt in combinatie met houtskool en krijt die samenkomen in een vrij strak lijnenpatroon. Zo ontstaat er in allerlei variaties een bijna surrea listisch portret. De expositie vindt plaats in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo en is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org en de Facebook van Stichting de Buitenkans. HEILOO - Vrijdag 26 september kwam er bijzonder bezoek op de Radboudschool. Dit was naar aanleiding van het zomerfeest en de week tegen het pesten. De ouderraad heeft ervoor gezorgd dat Lady Blabla een optre den kwam verzorgen. Alle kinderen zaten vol verwachting in de gym zaal. Om half elf mochten ze klap pen, stampen en gillen en kwam Lady Blabla tevoorschijn. Ze heeft verschillende liedjes van haar cd laten horen waarop de kinderen mochten meeklappen, zingen en swingen. De boodschap was heel duidelijk: Je bent een moi mens! Iedereen is imiek en mag er zijn. Lady Blabla las ook nog een stuk voor uit het boek 'De Vogel' van de Kanjertraining. Het was een wervelend optreden met een mooie boodschap waar met plezier op wordt teruggekeken. Lady Blabla bracht vrijdag een bijzonder bezoek aan de Radboudschool, met een duidelijek boodschap! Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf maandag 6 oktober gaan nieuwe korte cursus sen van start voor kinderen die erover nadenken om muziekles sen te nemen op het instrument van hun dromen. Maar willen het eerst proberen of het wel bij ze past, en of het bevalt. Dat kan door de nieuwe korte kennismakingscursussen ...Leer je ZO!!! te volgen. In kleine groepjes voor kinderen van 6 tot 12 jaar worden de basisvaardigheden aangeleerd. De leerlingen maken gebruik van muziekinstrumenten van de school. Voor meer informatie kijk op: www.muziekendansschoolheiloo.nl of info@ muziekendanssch00lheil00.nl. Foto: Jacques van der Sterre HEILOO - 'Lig nou stil!' In diepe concentratie tekenen de kleu ters eikaars contouren op een groot vel papier. Alle kinderen van de Jan van Rijckenborghschool nemen op hun eigen niveau deel aan het school project 'De Mens', onderdeel van het vak wereldoriëntatie. Zintuigen, organen, skelet maar ook het ver schillend (mogen) zijn als mens, wordt behandeld en creatief uit gebeeld. Op donderdag 9 oktober worden de kleurrijke resultaten getoond op een gezellige exposi tie. De opening is om 13.30 uur. Tussen 14.00 en 14.30 uur worden onder leiding van de dramadocent toneelstukjes van de vier combina tiegroepen opgevoerd. Daarna volgt de feestelijke onthulling van het nieuwe naambord van de school, waarna de middag wordt afgeslo ten met een gezellige borrel. Alle belangstellenden zijn welkom op de Trompenburg 49 in Heiloo, 072- 5338286. Alle kinderen van de Jan van Rijckenborghschool nemen op hun eigen niveau deel aan het schoolproject 'De Mens'. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9