Paddenstoelentocht voor kinderen en volwassenen in het Heilooër Bos Melkfabriek wordt Freakfabriek Gratis muziekproject voor de jeugd bij Caecilia 13 Jan van Rijckenborghkinderen op de foto voor Kika Swingend jubileumfeest op CBS de Duif UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2014 Kinderen uit groep 5/6 van de Elckerlyc-school in actie op een blaasinstrument bij het project MusicFun. Aangeleverde foto HEILOO - Op 8 oktober bezocht muziekvereniging Harmonie Caecilia groep 5/6 van de Elckerlyc-school in Heiloo, voor een presentatie over het project MusicFun. Dit project start eind oktober en wil kinderen van ongeveer tien jaar op een leuke manier in aanraking brengen met muziek. Het bestaat uit een cursus van twee maal twaalf weken onder leiding van een gedi plomeerd muziekdocent. Naast algemene muzikale vorming kun nen kinderen kennis maken met verschillende instrumenten die bij muziekvereniging Caecilia worden bespeeld (bijvoorbeeld dwarsfluit, klarinet, trompet, saxofoon, slag werk). De lessen zijn in groepsver band op dinsdagmiddag en duren ongeveer een uur. Een unieke kans om - geheel gratis - het muzikale talent van kinderen te ontdekken en te ontwikkelen! En misschien is dit zelfs het begin van een hobby voor het leven. Wilt u meer infor matie, heeft u vragen of wilt u uw kind alvast opgeven voor de cur sus? Neem dan contact op met het secretariaat van harmonie Caecilia: corineburger@gmail.com of tel. 072- 5338239. HEILOO - Alle kinderen van de Jan van Rijckenborghschool zijn speciaal voor de Stichting Kinderen Kankervrij, ofwel KiKa, op de foto gezet. Fotografe Marion Overmeer heeft de kinderen geportret teerd in paarse bovenkleding tegen een oranje achtergrond, de kleuren van het KiKa-logo. De ver koop van de foto's heeft het prachtige bedrag van 400 euro opgeleverd, wat is gestort op de rekening van de stichting. Zo helpen de kinderen elkaar. Foto: Marion Ovenneer HEILOO - Jarenlang was de oude melkfabriek aan de Kanaalweg een verlaten en ver meden locatie. Woensdag- en donderdagavond wordt duidelijk waarom. Dan vindt de vijfde editie van de Spooktocht Heiloo plaats! 's Avonds wordt deze fabriek totaal overgenomen door freaks. De Freakfabriek opent haar deuren dan voor publiek. Woensdag 15 oktober kun je deelnemen aan de Spooktocht met een adviesleef tijd vanaf 10 jaar. Donderdag 16 oktober gaan de freaks pas echt los en is er een adviesleeftijd vanaf 16 jaar. De spooktocht verandert dan in een heuse Horrortocht! De immense, verlaten en bijzondere voormalige melkfabriek gaat een malig open voor jou! Een imieke kans voor nieuwsgierigen, horror liefhebbers en avonturiers, maar geen optie voor melkmuilen. Beide dagen is de Freakfabriek geopend tussen 19.00 en 23.00 uur, waar bij je zelf mag bepalen hoe laat je komt. Kaartjes kosten 5,- aan de deur. Bij de fabriek is er genoeg par keergelegenheid voor fiets en auto. Kijk voor meer informatie op www. spooktochtheiloo.nl. De freaks staan op je te wachten. Durf jij ze te ontmoeten op 15 of 16 oktober in de Freakfabriek? Aangeleverde foto HEILOO - Leerkracht Willy van Kampen vierde op 10 oktober haar 40-jarig onderwijsjubileum op CBS de Duif. 's Morgens werd de jubilaris op een versierd plein ontvangen door alle leerlingen en hun ouders. Met een speciaal feestlied en cadeaus begon een prachtige feestdag. De kinderen volg den swingende dans- en muziekworkshops van Samba Salad. Gezamenlijk vormden alle groepen een voorstelling die op het plein voor juf Willy, haar gasten en alle ouders werd opgevoerd. Het werd een swingende cocktail van Afrikaanse junglemuziek en -dans, salsa, rommel-ritmes, body per cussie en brazilian drums. Deze spetterende show vormde tevens de feestelijke afsluiting van de Kinderboekenweek op De Duif. Aangeleverde foto HEILOO - Hoewel je het hele jaar met een beetje moeite wel paddenstoelen kunt vinden, is oktober toch wel bij uitstek paddenstoelentijd. Of er ook echt veel zijn hangt af van allerlei omstandigheden, vooral het weer. Dit jaar wisselde dat nogal: in augustus, met veel regen, waren er al veel paddenstoe len, in september was het droger en waren ze wat schaarser. Hoe het in oktober zal zijn moeten we afwachten. Bij de maandelijkse IVN- natuurwandeling in het Heilooër Bos op zondag 19 oktober zul len we vast wel het nodige te zien krijgen. Er zijn een paar duizend soorten die van elkaar verschillen in vorm en kleur, geur en smaak. Sommige zijn giftig, andere eet baar. Sommige tasten andere orga nismen zoals bomen aan, andere verteren dood materiaal, en weer andere wisselen voedingstoffen uit met de wortels van bomen. De natuurgids zal dat allemaal uitleg gen aan de hand van wat er te zien is. Kinderen vinden paddenstoelen ook fascinerend, maar beleven dat toch wat anders dan volwassenen. Daarom wordt de groep in tweeen gesplitst; één voor volwassenen en één meer speels voor kinderen en hun ouders. Start is, zoals gewoon lijk, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en het duurt ongeveer twee uur. U kunt een spiegeltje meene men om onder het hoedje van de paddestoelen te kijken, en een loep als u die heeft. Een donatie (richt lijn 2,50 euro voor volwassenen) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072 532 5110. Opgave vooraf is niet nodig. Pruikzwam. Foto: Paul ten Have

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13