Koor New Voice viert haar eerste lustrum Verstilde wandeling in de duinen Klaverjasseizoen Akersloot gaat weer beginnen Super opkomst bij Kudiek kurken sorteren Boerderij dieren ruilen en pannenkoeken eten bij Conquista Limonaderivier stroomt door de Rembrandtschool regio 17 15 OKTOBER 2014 VVpV AKERSLOOT - Het klaverjas- seizoen in café de Vriendschap in Akersloot gaat zaterdag 11 oktober van start. Traditiegetrouw zal eenmaal in de maand een drive worden gehouden. Deze drives zijn altijd op zaterdag avond en iedereen is welkom. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan zich telefonisch opgeven op tel. 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen, zoals Senseo koffiezet apparatuur, weerstations, pannensets, fruitmanden, paling enzovoorts. Naast de drive vindt er ook een verloting plaats waar dezelfde prijzen te winnen zijn. REGIO - Het koor New Voice - bestaande uit zo'n 25 koorle den, twee muzikanten (toetse nist en een slagwerker) en een dirigente (Corine de Waard- Noort) - dat haar 'thuishaven' heeft in de St. Adelbertuskerk in Egmond Binnen, viert alweer haar vijfjarig bestaan. Bij de oprichting van het koor werd de keuze gemaakt om eigen tijdse liederen te gaan zingen, die (uiteraard) in de kerk kunnen wor den gezongen. Inmiddels behoren ook bijzondere vernies van het Ave Maria, Halleluia en Dona Nobis Paeem tot het repertoire. Globaal gesproken wordt op de laatste zaterdag van de maand de vie ring in de kerk muzikaal begeleid. Daarnaast worden op aanvraag de avondwaken in de kerk door New Voice verzorgd. Naast de kerke lijke vieringen wordt getracht ook incidenteel optredens te verzorgen, zoals in de regionale verzorgingste huizen. De Cameren, Agnes en Prins Hendrik Stichting werden al eer der bezocht en de louter positieve reacties maken ook deze optredens zeer waardevol. Naar aanleiding van dit jubileum heeft Claus Teivoort, van het gelijknamige café aan de Abdijlaan in Egmond Binnen, New Voice in de gelegenheid gesteld om op 1 november twee gratis toegan- kleijke optredens te verzorgen. Niet alleen de 'oude' nummers, maar ook speciaal voor deze avond ingestu deerde (pop)nummers worden ten gehore gebracht. Vanaf 20.30 uur is iedereen wel kom om bij deze informele avond aanwezig te zijn. Op vrijdag 24 oktober begeleidt Anky Floris een verstillende wandeling in de duinen. Aangeleverde foto 180 Enthousiaste kurkensorteerders wisten hun weg naar De Kurkenhof te vinden. Aangeleverde foto LIMMEN/ DE KURKENHOF - Het oproepen van Limmen Ludiek in de media om meer kurkensorteerders in beweging te krijgen heeft zijn kurkvruch- ten afgeworpen. De laatste twee sorteeravonden van 19 september en 10 oktober hebben namelijk ruim 180 enthou siaste kurkensorteerders hun weg naar De Kurkenhof weten te vin den. „Een geweldige opkomst waar we niet van hebben durven dro men", zegt voorzitter Kees de Jong. „We zitten nu bijna weer hele maal op ons oorspronkelijke schema. Met deze twee laatste sorteeravonden hebben we onze achterstand van bijna een half jaar goed weten te maken", zegt Andre Koopman. „Dit is helemaal geweldig natuurlijk. We zijn er nu wel ach ter gekomen dat we van bepaalde kurken kleuren veel te weinig heb ben. Het aantal kurken hebben we wel maar we hebben nog niet de juiste kleuren om het Limmen Ludiek mozaiek te kunnen maken. Van kleurcodes 1, 2 en 5 hebben we nu nog veel te kort. Dus alle maal kurken blijven sparen want we hebben er echt nog zeker wel 150.000 nodig om de juiste kleuren bij elkaar te kunnen sorteren." EGMOND - Op vrijdag 24 okto ber begeleidt Anky Floris van uit Benedictushof bij de Abdij van Egmond, een verstillende wandeling in de duinen. „Na een korte introductie en een meditatie in de kerk starten we onze wandeling. In stilte. Wat is er mooier dan stil te kunnen zijn? Te kimnen luisteren naar de stilte! Stil zijn geeft ruimte. Heel veel ruimte. Je krijgt ondeiweg velschillende verdiepingsopdrachten, die je nog meer in contact met je eigen stilte zullen brengen. Zo ga je bijvoor beeld een stilleven maken en je krijgt een kaart met een persoon lijke waag om een stukje met je mee te nemen op je pad. Terug in Benedictushof staat er koffie en thee voor ons klaar en is er gelegen heid om onze ervaringen met elkaar te delen." De wandeling is van 13.00 tot 15.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: www.benedictushof. nl, cursusprogramma, wandelingen. LIMMEN - Woensdag 15 okto ber is er van 14.00 tot 20.00 uur Club. Vanaf 14.00 uur kun je boerderijdieren ruilen en zo je verzameling compleet maken. Van 14.30 tot 15.00 uur is er een workshop: Maak je lied met Stephani. Muziek is ademen voor de geest. Wil je ook eens voelen hoe dat werkt? Kom woensdag een kijkje nemen bij de introductieles. Na alle activiteiten kim je voor 2,50 euro vanaf 17.45 mee-eten. Op het menu: pannenkoeken! Vrijdag 17 oktober is er van 19.00 tot 23.00 uur Club X-tra XL. Zaterdagochtend 18 oktober is er van 10.30 tot 12.00 uur Kids met boterham voerkorf maken. Als het buiten weer wat kouder wordt kim nen de kleine vogeltjes een beetje hulp gebruiken. Door dit leuke boterham voerkorfje kun je elke dag een boterham ophangen in de tuin. En kijken naar de vogeltjes die er lekker van smullen Zaterdagavond 18 oktober is er van 19.00 tot 22.00 Twee in een game avond! In de ene ruimte staan alle computers klaar en is er muziek met lichtshow! In de ruimte ernaast kunnen jullie spelen op de PS3 en de Wii. Singstar/Buzz/Sports Resort... Voor meer informatie, check www.conquista.nl of de Facebookpagina. Koor New Voice viert haar eerste lustrum. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15