Keez toernooi in Akersloot Par Six gastorkest van de Jazz Session Club Vredeburg Opfriscursus voor verkeersregels X Stiltewandeling in teken van Rob de Wit Opmerkelijke vogelkoppen in Galerie Leuring Limmen Ga mee naar de lievelingsplek van boswachter Cora 1 Limonaderivier stroomt door de Rembrandtschool 17 Mandala tekenen UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2014 AKERSLOOT - Zondag 19 okto ber om 13.00 uur start het eer ste keeztoernooi van dit sei zoen in cafe de Vriendschap. In samenwerking met Keezbord. nl worden deze herfst en winter een groot aantal Keez toernooien geor ganiseerd. Akersloot is de baker mat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland veroverd. De win naars van dit toernooi mogen kie zen uit leuke prijzen en ook zal er een verloting worden gehouden. Het inschrijven kan via keezbord. nl of 's middags aan de zaal. Het inschrijfgeld is 5,- inclusief kof fie en lekkere borrelhapjes. Er zul len vijf ronden worden gespeeld en uiteindelijk zal de winnaar na al die ronden bekend worden gemaakt op het grote elektronische scorebord. Het adres van de Vriendschap is Kerklaan 18 in Akersloot, tel 0251- 312866. AKERSLOOT - Op Hemelvaartsdag, 29 mei, is Rob de Wit plotseling overleden. Tien jaar heeft hij samen met Marianne Duijn de stiltewande ling verzorgd. Als een echte lei der en herder liep hij met een stok voorop langs de altijd door hem mooi uitgestippelde paden in de duinen. Maandag 20 oktober zal in het teken staan van Rob en gaat men in stilte wandelen, tevens met de herfst als thema. Er wordt ruim een uur gewandeld door de prach tige herfstkleuren in het mooie duingebied, om bij uw innerlijke zelf te komen. Verzamelen rond 09.30 uur op de parkeerplaats bij het informatiecentrum De Hoep aan de Zeeweg te Bakkum, waarna om 09.45 uur wordt gestart met de wandeling. Deelname is gratis, een geldige duinkaart is wel noodzake lijk. Na afloop is er gelegenheid om gezamenlijk, voor eigen rekening, een kop koffie of thee te drinken bij Johanna's hof en na te praten. Voor eventuele verdere informatie:, tel. 0251-654064. LIMMEN - Op zaterdag 18 en zondag 19 oktober exposeert de Castricumse kunstenares Gemma Distelbrink een aantal vogelkoppen in galerie Leuring in Limmen. De vogelkoppen zijn wonderlijke karakters. De een kijkt nog sluwer of verwaander uit z'n ogen dan de ander. Bijvoorbeeld de geelsnavel- tok, de helmeasuaris of de bekende struisvogel. Ze zijn uit klei ontstaan met hier en daar een kleuraccent van engobes of oxydes. In de zaag- seloven gesmoord, krijgen ze een fascinerende aanblik. De vogelkop pen zijn 30 tot 40 centimeter hoog. Gemma Distelbrink is de eer ste lokale kunstenares die in deze galerie exposeert. Ze is op zondag 19 oktober van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig. Openingstijden Galerie Leuring zaterdag en zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Sehoollaan 5, Limmen, www.gemmadistelbrink.nl. Ga mee met PWN boswachter Cora Schipma op excursie in de duinen. Aangeleverde foto EGMOND - Ga voor de laat ste keer mee op donderdag 16 oktober met PWN boswachter Cora Schipma naar een van haar favoriete plekken in het duin. Dit keer in het gebied bij Egmond-Binnen. Deze rustige wan deling voert door het prachtige duingebied naar een geheime poel. Er wordt onderweg stilgestaan bij dieren, planten en kruiden die daar voorkomen. De boswachter legt uit waarom zij dit zo'n mooie en bijzondere plek vindt. De excureie is bedoeld voor volwassenen en start om 14.00 uur vanaf duinin gang Diederik aan de Herenweg in Egmond-Binnen en duurt ongeveer anderhalf uur. De kosten zijn 5,- per persoon. Aanmelden is nood zakelijk en kan via www.pwn.nl/ eropuit of via Bezoekerscentrum De Hoep, tel. 0251-661066. Par Six komt op zondag 19 oktober vanaf 16.00 uur in de Vredeburg in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Na de fantastische opening van het seizoen met de Big Swing Band komt nu Par Six op zondag 19 oktober vanaf 16.00 uur in de Vredeburg in Limmen. Par Six is nieuw voor de Jazz Session Club Vredeburg, maar dat betekent niet dat ze hun sporen al niet dik verdiend hebben. De combo van zes muzikanten is het huisorkest van de Heemskerker Golfclub. De band speelt minder bekende nummers uit het Real Book, maar ook composities van de eigen pianist Ed Wertwijn. Gitarist Huub Rohde laat zich graag beïnvloeden door Jimmy Hendrix en dat is hier en daar goed te horen. Het absolute mid delpunt van de band is Ria de Vries, die altijd de show steelt door haar natuurlijke wijze van zingen. Toegang is gratis maar u kunt de Jazz Session Club steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel. 072-5053414 e-mail: timmerlimmen@kpnmail. nl. EGMOND - AndersAetieven Egmond brengt de nieuwe cur sus Mandala tekenen. Onder leiding van docent Lieke Abel in Dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. Op woensdagmid dag van 15.00 tot 16.30 om de week van 5 november tot april 2015. Kosten: 45,- (inclusief koffie/thee) Benodigdheden: schetsboek of tekenblok, potlood (bij voorkeur hb), kleurpotloden, passer, puntenslijper, gradenboog, liniaal. Aanmeldingsformulier op www. andersaetievenegmond. jouwweb.nl. AKERSLOOT - Het is op de weg steeds drukker geworden. De regelgeving is hierop aangepast en tussentijds ingrijpend gewij zigd. Regels zijn uit het verkeersre glement geschrapt en nieuwe zijn erbij gekomen. Denk bijvoorbeeld aan rijden op het fietspad, voor- rangsregels voor langzaam verkeer en regels ten aanzien van handsfree bellen. Bovendien zijn er diverse soorten voertuigen bijgekomen, zoals de brommobiel en de segway. Wat mogen die bestuurders wel of juist niet en waar mogen ze wel of niet rijden? Op vrijdag 24 oktober, aanvang 14.00 uur, geeft Henk Smit, verkeerseoördinator politie Noord- Holland Noord een opfriscursus. De locatie is t Kruispunt, Mozartlaan IA, Akersloot. Kosten 1,50 euro inclusief koffie of thee. AKERSLOOT - Leerlingen van de Rembrandtschool vierden het einde van de Kinderboekenweek, op de laat ste dag voor de herfstvakantie, met een limonaderivier. Alle kinderen hebben meege werkt aan deze grote rivier en aan alle feestelijk versierde bootjes die op de limonadestroom meevaren. Tijdens de opening van de Kinderboekenweek werden alle nieuwe boeken al uitgepakt. In de schoolbibliotheek staan daarom weer veel nieuwe titels waaronder ook veel informatieve jeugdboe ken. De kinderen van de Rembrandtschool vinden het fijn om een boek met een verhaal of informatie te pakken. Naast het werken op de computers en de tablet pc's, is zo'n echt boek tegen woordig een welkome afwisseling. Bij een feest hoort niet alleen limonade drinken maar ook lek ker pannenkoeken eten. Dat komt goed uit, want de moeders van onze leerlingen zijn erg goed in pannenkoeken bakken. Daardoor werd er wel heel feestelijk geluncht. Om met het thema van de Kinderboekenweek nog even verder te knutselen zijn er die vrij dagmiddag pompoenen uitgehold en versierd, maar dat is eigenlijk alvast voor het volgende feest. Leerlingen van de Rembrandtschool vierden het einde van de Kinderboekenweek met een limonaderivier. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17