Stottercafé opent haar deuren in Heiloo Tien vragen aan W Maurice van der Poll en Lucas Bugter Heilooërs organiseren Damn fresh breakdance battle 3 Landelijke Natuurwerkdag! UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2014 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! l.Waar zijn jullie geboren en getogen? Lucas: Ik ben geboren in het ziekenhuis in Alkmaar. Maurice: Ik was onderweg naar hetzelfde ziekenhuis en beviel in een Toyota Carina. Beiden zijn we gelukkig getogen in Heiloo, het mooie dorp van de Monte Miauw, Theater de Betm en natuurlijk John Molenaar! 2. Als jullie hobby jullie werk was geweest, welk beroep zouden jullie dan nu uitoefenen? Wij organiseren evenementen voor mensen met een beperking, om ze de dag van hun leven te geven. Hiervoor hebben we een stichting opge richt, genaamd Showhero, waar bijna al onze vrije tijd in gestoken wordt. Voornamelijk organiseren we talentenshows, maar we zouden ook graag items vergelijkbaar met het televisieprogramma 'synDROOM' willen ont wikkelen. Wat zou het fantastisch zijn als deze hobby ons beroep zou zijn! 3. Wie zouden jullie wel eens willen ontmoeten, en wat zouden jullie dan zeggen of vragen? Twee Marco's willen we ontmoeten. Marco Borsato en Marco van Basten. Op 19, 20 en 21 december zitten wij als Showhero 48 uur lang samen met mensen met een beperking opgesloten in een Glazen Huis op het Canadaplein in Alkmaar. We zouden deze twee grootsheden willen vra gen asjeblieft langs te komen voor een interview en een bakkie koffie. 4. Wat is jullie mooiste jeugdherinnering? We hebben allebei het gevoel nog midden in htm jeugd te zitten, maar hebben samen al vele onvergetelijke momenten meegemaakt. Zoals vakanties met een oude bus door Europa, vissen bij iemand in de voor tuin, gratis naar binnen sneaken bij de grootste concerten van Nederland en natuurlijk de Showhero evenementen tot nu toe. Want naast dat de deelnemers de mooiste dag van hun leven hebben, hebben wij dat ook! 5. Wat vinden jullie de mooiste plek in Heiloo? Zonder enige twijfel de oude supermarkt op de Zevenhuizenlaan. Zaterdag 18 oktober verplaatsen we deze plek naar het toneel van Theater de Beun, waar we weer met Showhero staan. 6. Waarvoor kunnen ze jullie 's nachts wakker maken? Voor een impulsief avontuur met onze vriendengroep. Zo hebben we wel eens uit het niets de trein gepakt naar Duitsland om daar de finale van het EK te kijken. Juist doordat het zo impulsief gebeurd zorgt het voor onver getelijke momenten en gebeurtenissen. 7. Wat is het beste advies dat jullie ooit kregen? Wij hebben altijd 1001 ideeën en plannen in ons hoofd. Showhero jurylid Jeroen Schouten heeft ons wel eens het advies gegeven: 'FOCUS'. We nemen namelijk wel eens te veel hooi op ons vork, maar roepen in dat soort gevallen regelmatig tegen elkaar: 'Het komt ATLIJD goed'. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van jullie? Maurice: Veel mensen roepen tegen mij dat ik echt iets op televisie moet doen als presentator. Wat veel mensen denk ik niet beseffen is dat ik veel meer op mijn gemak ben voor een publiek dan een eamera.Lueas: Dat ik ook wel 'Lucas Blijdschap' wordt genoemd. En 's nachts als 'The Analog Kid' nog wel eens een plaatje draai met DJ David Handgraaf. 9. Wat zouden jullie in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Wat wij belangrijk vinden is dat de verbinding tussen Heilooërs onderling sterk is en behouden blijft. Hiervoor vinden wij het geweldig om dingen als Heiloo Olympics, en Showhero in Theater de Beun te organiseren en ons steentje bij te dragen bij Dolfmn Rocks. Wij zouden dit soort activitei ten op zoveel mogelijk manieren stimuleren. Iets wat onze huidige burge meester Hans Romeyn overigens al prachtig doet. Hij is nota bene jurylid bij Showhero in Theater de Betm! 10. Persoonlijke vraag van Jeroen Schouten aan jullie: Waar komt jullie passie voor een project als Showhero vandaan en hoe kan de Heilooër gemeenschap jullie steunen? Maurice: Ik kom uit de gehandicaptenzorg en zie dat mensen met een beperking tegenwoordig vaker thuis of op de zorggroep zitten. Daarom vind ik het zo belangrijk om hen via Showhero midden in de samenleving te zetten. Iedereen die enige affiniteit heeft met de doelgroep kan zijn steentje bijdragen door zaterdag 18 oktober aanwezig te zijn in Theater de Beun. Lucas: Ik kom uit de media entertainment wereld en de eerste keer dat we Showhero hebben opgezet wilde ik vooral Maurice helpen met het opzetten van een fantastische show. Toen ben ik geraakt door de pure emoties van de deelnemers. Het is elke keer weer zo bijzonder wat voor sfeer er ontstaat tussen 'onze sterren' en het publiek tijdens zo'n show! Mensen kunnen ons steunen door het een keer mee te maken, want geen woord of beeld kan het gevoel van zo'n show omschrijven. Wij willen graag het stokje over geven aan Patrick Rupsam, een man waar wij ongelooflijk veel bewondering voor hebben. Hij zet zich in voor mensen met een beperking en spreekt altijd 100% recht uit zijn hart. Onze vraag: Patrick, wat is voor jouw nog een droom die jij nastreeft in jouw fantastische vakgebied? HEILOO - „We willen graag andere stotteraars ontmoeten en samen een gezellige avond hebben", vertelt Roy van Lierop (22), onder andere pizzakoerier in Heiloo en sinds kort woon achtig in Alkmaar. „Ook willen we horen hoe anderen omgaan met bepaalde situaties." Daarom begint Van Lierop samen met drie andere Noord-Hollandse stotteraars het stottercafé Noord- Holland. Op wereldstotterdag, woensdag 22 oktober, vindt het eerste café plaats vanaf 20.30 uur in Café de Wit, Heerenweg 146 in Heiloo. „Iedere stotteraar uit Noord-Holland is welkom, vanaf zo'n 17 jaar", zegt Van Lierop. De organisatoren zijn zelf tussen de 17 en 52 jaar. Ze leerden elkaar via het logopedienetwerk kennen. „Het maakt niet uit of je logopedie volgt of al jaren niet meer," vertelt hij. „Iedereen mag komen. Niet iedere stotteraar is hetzelfde. Bij sommi gen zit het in het hoofd, bij anderen is het lichamelijk." Hij stotterde zelf vanaf het moment dat hij leerde HEILOO - Landschap Noord- Holland nodigt u uit om op zater dag 1 november samen de handen uit de mouwen te steken om het landschap nog mooier te maken. Op de veertiende Natuurwerkdag kan iedereen van jong (8+) tot oud onder begeleiding aan de slag op meer dan 400 locaties in Nederland. In Noord-Holland kan men bijvorrbeeld poelen schoonmaken, bomen knotten en fruitbomen snoeien. Ook zijn er speciale activiteiten voor kin deren, zoals nestkastjes maken, hutten bouwen en bollen planten. Wees snel met aanmelden: www. natuuiwerkdag.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur Vanaf 1 november zijn wij op woensdag gesloten! do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ou praten. Vroeger waren bijvoor beeld Sinterklaas of zijn verjaardag momenten van stress, waardoor het stotteren verergerde. Nu zijn het vooral de momenten dat hij zich moet overschreeuwen op rumoerige plekken of als hij zich op nieuw ter rein bevindt. De stotteraar belandt volgens Van Lierop in een vicieuze cirkel: „Je wilt niet gaan stotte ren, waardoor je gestresst raakt en juist wel gaat stotteren. Dan ga je bepaalde situaties vermijden en kim je je leven niet leiden zoals je wilt." De organisatoren hopen net als andere stottereafés in Rotterdam en Groningen uiteindelijk via een thema extra diepgang te geven aan de ontmoetingen. „Als er woensdag twintig man komt, ben ik tevreden", zegt Van Lierop. Natuurlijk hoopt hij op meer, maar twintig is vol doende voor een veivolg eens in de twee of drie maanden. Roy van Lierop nodigt mede-stotteraars uit voor een gezellige avond in Heiloo. Foto: Sanne Hart Sam en Falko nodigen je uit om te komen kijken wat Breakdance allemaal te bieden heeft. Foto: Sabine en Marlies Fotografie REGIO - De vierde editie van dit regionale breakdance event, op zaterdag 18 oktober, belooft ook de grootste tot nu toe te worden met tegen de zestig deelnemers in de leeftijd 6 tot en met 19 jaar. Deze belangstelling geeft aan dat er behoefte is aan een gelegen heid waar B-boys en B-girls elkaar kimnen ontmoeten en battien. Bij deze gelegenheid kunnen ze him eigen moves laten zien en geïnspi reerd raken door anderen. In en rond Amsterdam is dat genoeg het geval, in de regio Warmenhuizen tot Haarlem nauwelijks. De Danm Fresh Breakdance Battle is drie jaar geleden gestart als een manier om de lesgroepen van Falko de Graaf, Sarn de Muijnek en Laurens Singeling uit Heiloo in contact te brengen met lesgroepen in de omge ving. Een succesvolle move gezien het feit dat van steeds meer dans scholen en verenigingen, uit een steeds grotere regio, inschrijvingen komen. Op basis van leeftijd zijn er twee categorieën, 13 min en 13 plus. De deelnemers zullen door een pro fessionele jury beoordeeld worden, die bestaat uit: B-boy Oniz (Zino Ainsley) en B-boy Brutus (Marten Leerkamp) van de Skill Dealers Crew en Johan Zandbergen (de ini tiator van breakdance in de regio). Voor publiek is er zeker plaats; men kan zich voor slechts 2,- verze keren van een geweldige dag met allerlei verschillende persoonlijke stijlen en fraaie moves. De Danm Fresh Breakdance Battle vindt plaats in sporthal De Bloemen in Castrieum op zaterdag 18 oktober van 11.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3