De Theeklipper BEDRIJF BELICHT Elke week watergymnastiek Groot feest in 't Beestenboetje Groot muziekspektakel Tip Heiloo op de markt Nierstichting haalt 7414,17 op E.H.K. Klaverjasclub Diabetes Fonds zoekt collectanten Spreekuur Heiloo-2000 UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo-Online.nl is mogelijk tegen meerprijs. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op zaterdag 8 novem ber vindt er een muziekspektakel in Heiloo plaats. Eensgezindheid en de Heilooër band Jus Live Music geven een gezamenlijk 'promsachtig' concert in de grote zaal van Cultureel Centrum De Strandwal. Onder de titel: 'Eensgezindheid en Jus Live Music Night' zal klassieke en populaire muziek een harmonieus geheel vormen met het aanwezige publiek. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar voor 10,-. Kinderen tot 12 jaar gratis toegang. Kaarten zijn op 8 november vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de concertzaal, maar u kimt nu al uw kaart reserveren via tel. 072-5334851 of reserveringen® mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - Tip Heiloo, dat is hèt online platform voor alle Heilooënaren die korte klusjes willen doen of willen laten doen. Hulp vragen mag ook zonder dat de hulpvrager er iets tegenover stelt. Hulp bieden wordt beloond met Tippies - munten die de hulpbieder kan inwisselen voor korting bij steeds meer winkels en instellingen in Heiloo. Tip Heiloo staat woensdag 22 okto ber op de markt bij 't Loo, om bezoekers nog eens te wijzen op de vele voordelen van deelname, en om vragen te beantwoorden. Informatie is overigens ook te vinden op www.tipheiloo.nl. HEILOO - Tussen 14 en 20 sep tember gingen in heel Nederland 85.000 collectevrijwilligers op pad voor de Nierstichting. In Heiloo leverde dat zo'n 7414 euro op. De inkomsten zijn hard nodig, want de wachttijd voor een donomier is vier jaar. Jaarlijks overlijden 200 nierpatiënten omdat een donomier te laat komt. Wie de collectant van de Nierstichting is misgelopen, kan alsnog een donatie doen. Ga naar www. nierstichting.nl of sms NIER naar 4333 voor een eenmalige donatie van 2 euro. HEILOO - Maandag 20 oktober is de maandelijkse klaverjasdrive van E.H.K. Iedereen is, het liefst met partner, welkom in Cultureel centmm De Strandwal op het GGZ terrein. Start is om 19.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072- 5339345. HEILOO - Het Diabetes Fonds is op zoek naar vrijwilligere die willen collecteren van 26 oktober tot en met 1 november. Meld u aan bij Clementien Sengere tel. 072-5320368 of mail naar cleem. sengere@gmail.com. HEILOO - Op donderdag 16 oktober kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u bezighouden. U bent welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag aanmelden bij fractiesecretaris Rob Levie Tel. 0654901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen op www.heiloo-2000.nl. Liesbeth Zonneveld, winkelcentrum 't Loo 68, 1851 HT Heiloo, tel. 06-10529929, www.detheeklipper.nl, e-mail: info@detheeklipper.nl. HEILOO - Liefhebbers van aparte theeën, versgebrande koffie en leuke, aparte aanverwante artikelen; nog een paar dagen geduld! Want achter de schermen wordt keihard gewerkt aan de wedergeboorte van De Theeklipper die zeer binnenkort in winkelcentrum 't Loo haar deuren zal openen. De Theeklipper was twintig jaar lang een begrip in Heiloo en omstre ken. Al weer bijna vijf jaar geleden nam Liesbeth Zonneveld de win kel, waarin ze de jaren voorafgaand op drukke momenten zo vaak had bijgestaan, over van de vorige eigenaresse Clara den Haan. Liesbeth doopte dit thee-, koffie-, Oudhollands snoep en bonbonparadijsje om tot Lizzy's Choice. „Maar in de volksmond bleef het De Theeklipper", vertelt Liesbeth lachend. Ze heeft de vertrouwde formule en kwaliteit gehand haafd. De klant kan nog altijd zelf leuk veipakt thee- of koffieboeketjes laten samenstellen; in elke prijsklasse. Door de recente sluiting van de winkel van Houtenbos Bloemenshop en -al iets eerder- de groentewinkel werd het wel heel stilletjes om haar heen. „Het pand is verder helemaal leeg..." Dus keek Liesbeth uit naar een andere locatie; een plek met meer reuring en mensen. „Ik zoek de gezellige drukte weer op." En die heeft ze gevonden! Over een paar dagen heropent Liesbeth haar winkel in winkelcentrum 't Loo, vlakbij de noordelijke ingang. En ze heeft ervoor gekozen om onder de oude, vertrouwde naam De Theeklipper verder te gaan. Bij De Theeklipper draait het om de 'kleine genietmomentjes die het leven zo de moeite waard maken'. Theeën, losse en verpakte, vers gebrande koffie en alles wat thee- en koffiedrinken zo gezellig maakt. Het assortiment theeën is uitgebreid en telt nu maar liefst ruim 100 soorten en smaken. Met keuze uit losse zwarte-, groene- en witte theeën zoals traditionele Ceylon, Darjeeling en Assamthee. Voor wie van een heerlijke aroma houdt is er volop keuze uit gearomatiseerde losse thee- en. Aan deze theeën zijn gedroogde stukjes fruit toegevoegd, voor een fruitige smaak en geur. Daarnaast zijn verpakte theeën van het kwali teitsmerk Twinnings breed vertegenwoordigd. Ook echte koffieliefhebbers zijn bij De Theekipper aan het juiste adres. Want niets is zo persoonlijk als smaak. Naast bijzondere koffie- soorten en los verpakte koffiebonen, zowel single coffee als melanges, heeft De Theeklipper nu ook krachtige espressomixen zoals traditiona- le, exclusivo, biologische koffie en Café Onsesto. Dit laatste is een 100% fairtrade koffie, waarmee een schoolproject in Afrika wordt gesteund. Indien gewenst worden de bonen ter plekke vers gemalen. Bovendien biedt De Theeklipper ruime keuze in iets lekkers bij de thee of koffie, zoals Oudhollandse snoepjes en Belgische bonbons. Het assortiment chocolade is groter dan ooit! Apart veipakt in een boeketje een leuk cadeautje om te geven; nog leuker om te ontvangen! De Theeklipper is dan ook een winkel met leuke cadeau-ideetjes voor mensen, die verder eigenlijk alles hebben. Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - Bij zwembad Loos aan De Omloop in Heiloo valt het oog direct op de lijsten aan de muur met kinderen die onlangs hun A- of B diploma hebben gehaald, en sommigen zelfs C. Maar tweemaal per week is het zwembad gereserveerd voor de watergymnastiek van ouderen in de leeftijdsgroep van 65 tot 95 jaar. Het gaat om een activiteit van de Stichting Welzijn Heiloo, speciaal voor mensen die begeleiding nodig hebben in het water. Men kan staan in het bad, het water reikt tot borst hoogte. Om mee te doen hoefje dus niet te (kimnen) zwemmen. Het water is dertig graden, ozon gezui verd. Op dinsdagmiddag is groep van vrijwilligerecoördinator Theo Meser aan het zwemmen. „Ik ben hierbij sinds een paar jaar betrok ken, en het is zo ongelooflijk leuk. De deelnemers kijken echt uit naar hun wekelijkse halfuur watergym. Anita van zwembad Loos heeft de leiding. Zij doet de oefeningen voor en iedereen doet het dan op eigen manier en in eigen tempo na. Het fijne is ook dat er geen blessures bij optreden. Deze dinsdaggroep telt nu acht deelnemers. En er zijn vijf vrijwilligers/begeleiders die mee het water in gaan. Sommige deelne mers hebben een begeleider hele maal voor zichzelf alleen. Na het zwemmen wordt er gezellig koffie gedronken." Jean Thomassen, die u kimt kenne kennen als de trotse houder van het wereldrecord mini- atuurechilderen, voegt zich bij de groeps. „Ik ben hier nu pas voor de derde keer, samen met mijn partner Ine Veen. Bij de eerste keer, wat een proefles was, werden we alle bei zo enthousiast dat we ons direct hebben opgegeven." Ine roemt de uitstekende begeleiding en over de oefeningen is goed nagedacht. „Theo en Anita doen dat allemaal zo geweldig. Alleen, jammer dat er zo weinig ruchtbaarheid aan wordt gegeven. Zeker weten dat er veel meer mensen zijn die dit sporthalf- uurtje leuk vinden." Tweemaal per week is het zwembad gereserveerd voor de water gymnastiek van ouderen van 65 tot 95 jaar. Foto: Jan Jonkheer HEILOO - Dierendag in 't Beestenboetje was weer een groot feest. Rond 10.00 uur kwa men de eerste kinderen en hun ouders al op bezoek. Alle kinderen kregen een spel- letjeskaart waarmee ze van alles konden doen en als ze vijf dingen hadden gedaan mochten ze een ijsje halen bij de mooie ijskar. Het broodjes bakken was een groot suc ces, de kinderen zaten heel rustig bij het vuur te wachten totdat hun broodje gaar was, dan lekker boter en suiker erop en smullen maar! Het springkussen was een leuke attractie voor de kleinere kinde ren. De ezelkar heeft heel wat ritjes gemaakt en de wagen was steeds volgeladen. Roza trok de wagen met gemak, maar soms ging het wat moeilijk, dan werd er even meege trokken en daar ging Roza weer. En dan het schminken er liepen opeens prachtige vlinders, piraten, spi- derrnan, pantere en nog veel meer prachtige geschminkte kinderen rond. Bij de ballonnenclown stond heel vaak een rij wachtende kinde ren, iedereen wilde graag een hond je, een poesje of een lieveheere beestje van ballonnen. De varkens, de konijntjes en de cavia's werden heerlijk geknuffeld en geborsteld door de kinderen. Er waren maar liefst ruim 500 mensen op het die- rendagfeest af gekomen. Op woens dag 29 oktober is 't Beestenboetje voor de laatste keer open! Het was groot feest op dierendag in 't Beestenboetje, met onder andere zelf broodjes bakken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5