Maak kennis met Freinetonderwijs Herfstvakantie bij Intratuin Smithsonian tekent contract met Picturae Fysiotherapie Westerweg doet mee aan onderzoek naar fysiotherapie bij artrose Ondememersbijeenkomst Fletcher Hotel Heiloo Kapsalon De Boer 'on the move' 7 INGEZONDEN MEDEDELING Wijnproeverij Rootring Cursus Eerste Hulp aan baby's en kinderen In het kader van het fnancieren van de bedrijfsvoering Erik Baart exposeert op top-Loocatie UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2014 HEILOO - „Freinetonderwijs is ondeiwijs waarbinnen de ervaringen van kinderen het uitgangspunt vormen. De diverse technieken die we op onze school hanteren leiden er toe dat kinderen ervarend leren binnen een zin volle context, met een open blik gericht op de samenleving. Kenmerkend voor het Freinetonderwijs is het respect dat er is voor de mening en eigen heid van kinderen, oudere en leerkrachten. We bieden de kinderen indivi duele groei en ruimte voor zowel de verstandelijke ontwikkeling als de sociaal-emotionele en creatieve ontwikkeling. De kinderen leren zelfstandig te werken, maar ook samenwerken, overleggen, conflicten oplossen, zijn essentiële onderdelen in het dagelijks leven op onze school. Verder zijn we een open school waar met veel motivatie en enthousiasme door kinderen en leerkrachten wordt gewerkt! Graag vertellen wij u er meer over op de infor matieavond van donderdag 30 oktober. We beginnen om 19.30 uur en de avond zal ongeveer tot 21.30 uur duren. Wij zullen u in die tijd over het unie ke van onze school vertellen en u krijgt de gelegenheid om vragen te stellen en een kijkje in de lokalen te nemen. Kijkt u ook alvast eens op onze web site! www.elckerlyc-heiloo.nl. Hier kimt u zich ook opgeven voor de infor matieavond. Verder bent u natuurlijk altijd van harte welkom op; Elekerlye, basisschool voor Freinetonderwijs, Boekenstein 45 1852 WS Heiloo, tel. 072- 5321585, info@elekerlye-heiloo.nl. REGIO - Pssssst, wat is vakantie toch lekker hè! Lekker afspreken met je vriendjes en vriendinnetjes, niet de wekker hoeven zetten en alleen maar leuke dingen doen. Dan kom je toch naar Intratuin Heerhugowaard? Op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag kun je tegen een kleine vergoeding een pompoen uithollen en er de mooiste figuren of maskers uitsnijden. Met een waxinelichtje erin staat straks prachtig te stralen of te griezelen op je kamertje. Vergeet je niet aan te melden trouwens. Of heb je altijd al meer willen weten over het beroep van schaapsherder, de schapen en de hond? Zaterdag 18 oktober is Marijke met een paar schapen en haar hond van 11.00 tot 14.00 neergestreken bij Intratuin Heerhugowaard. Alle middagen van de vakantie kim je bovendien een rondje mee op de draaimolen. Of elke och tend tot 10.30 uur een ontbijtje voor maar 1,95. Intratuin Heerhugowaard wenst je een super vakantie. Kom je ook? HEILOO - Het Amerikaans Smithsonian Institution en het Heiloose Picturae hebben in september een contract ondertekend voor een groot digitaliseringsprojeet ter waarde van $1.6 miljoen. Picturae zal ruim 590.000 objecten gaan digitaliseren voor 's werelds grootste museum en onder zoeksinstituut. Het project zal door Picturae in de Verenigde Staten worden uitgevoerd bij het Smithsonian Institution. Picturae is bijzonder trots om het Smithsonian aan haar klantenlijst toe te voegen. Picturae heeft speciaal voor het Smithsonian een digitaliseringsset ontwoipen die gebaseerd is op een lopende band die het werkproces zo efficiënt mogelijk maakt en op hoge snelheid objecten digitaliseert. Een vergelijkbaar systeem heeft Picturae ontwikkeld voor het digitaliseren van herbariumbladen voor Naturalis Biodiversity Center. Voor dit project konden ruim 40.000 Herbariumbladen per dag worden gedigitaliseerd. De efficiënte werkmethode is mogelijk doordat de combinatie van een lopende band en innovatieve software niet alleen een snelle digitalisering mogelijk maakt, maar vooral ook hoge kwali teit garandeert. HEILOO - Praktijk Fysio therapie Westerweg doet mee aan een landelijk onderzoek naar fysiotherapie bij artrose. Mensen die bekend zijn met knie en heupartrose kunnen zich bij deze praktijk aanmelden voor deelname aan het onderzoek. Artrose ken merkt zich door een achteruitgang van de kwaliteit van het kraakbeen, wat voor de patiënt gepaard gaat met pijn en stijfheid. In de praktijk kan het gebeuren dat patiënten door deze klachten fysieke activiteit gaan vermijden. Regelmatig bewegen houdt de gewrichten soepel en de HEILOO - Deze maand zijn er twee bijzondere wijnen in de aan bieding bij Rootring-wijnen, een goede reden om ze eens te proe ven! Beide wijnen zijn afkomstig uit Zuid Afrika: De Spice Route Pinotage uit 2012 en de Jordan Barrel Fermented Chardonnay uit 2013. Deze laatste is verkozen tot de beste Chardonnay van de wereld bij de World Wine Awards. Een krachtige en com plexe Chardonnay vergist op eikenhouten vaten. Benieuwd hoe deze wijnen smaken? Of op zoek naar een andere heerlijke wijn voor thuis of om cadeau te geven? Kom dan langs op zater dag 18 oktober vanaf 13.00 uur op de Laan van Zeeman 20 in Heiloo. Kijk voor meer informatie op www.rootring-wijnen.nl. HEILOO - In deze cursus staan de meest voorkomende ongevallen vanuit de praktijk centraal. De cursisten leren EHBO-handelingen toe te pas sen bij baby's en jonge kinderen en worden gedurende de uren beoordeeld of ze competent genoeg zijn voor het Rode Kruis certificaat. Cursusavonden zijn 5, 12 en 19 november, locatie Slimpad 16c, Heiloo. Cursusgeld is 85 euro, inclusief lesmaterialen. Aanmelden kan tot 27 oktober via https://shop.rodekmis.nl. Voor meer informatie, contact Frank Dekker, coordinator EHBO, Rode Kruis afdeling Heiloo, tel. 06-44964677, e-mail: fdekkerl82@gmail.com. REGIO - Na de succesvolle bij eenkomst met Paul Moers in 2013, organiseren de Limmer Ondernemersvereniging, Business Club CAL en Ondernemend Heiloo een bij eenkomst die in het kader staat van het financieren van de bedrijfsvoering. Deze bijeenkomst vindt plaats in het Fletcher Hotel-Restaurant, Kennemeretraatweg 425 Heiloo, op 20 oktober. Bij deze bijeenkomst zijn alle ondernemers welkom uit Castrieum, Akersloot, Limrnen en Heiloo welkom ongeacht of u lid bent van een van de organiserende ondernemersverenigingen. Alleen vooraanmelding voor de cate ring en zaal invulling is gewenst op het e-mailadres: secretaris® ondememendlimmen.nl. De avond staat in het teken van de ontwik kelingen binnen het financieren van de bedrijfsvoering. Op deze netwerkbijeenkomst zal ervarings deskundige Michiel Werkman spre ken over anticiperen op de wijze waarop banken en investeerders in financieringskwesties oordelen en handelen. Michiel is voorma lig zakelijk bankier met een lange staat van dienst en tegenwoordig via Inspareo, onafhankelijk bedrijfs adviseur, columnist en auteur uitgever van het boek 'Rotbanken, ook de financiers van uw toekomst'. Pirn van de Velde heeft een achter grond in marketing communica tie en hij heeft samen met enkele ondernemers het Crowdfinancing platform 'Kapitaal Op Maat opge richt. Hij zal deze avond een over zicht geven over de ontwikkelin gen in erowdfunding en hij gaat spieren sterk. De fysiotherapeut kan u helpen om stap-voor-stap meer te gaan bewegen, rekening houdend met de artrose. In het onderzoek worden twee vormen van fysiothe rapie vergeleken; reguliere fysiothe rapie en fysiotherapie in combinatie met een website waarop persoonlij ke beweegopdraehten en informatie staat. Onderzoeker en fysiothera peute Corelien Kloek: „We weten dat fysiotherapie bij artrose gun stige effecten heeft op de klachten in het dagelijks leven. Nu willen we kijken wat de effecten zijn van de combinatie fysiotherapie met een online programma ten aanzien van kosten en effectiviteit." Patiënten die meedoen aan het onderzoek krijgen vragenlijsten over him artro- se-klachten, de kosten die gemaakt worden rondom him artrose en de hoeveelheid lichaamsbeweging. Dit laatste wordt ook gemeten met een beweegmeter. Mensen met knie en heupartrose (leeftijd 40-80 jaar), kimnen zich aanmelden bij Praktijk voor Fysiotherapie Westerweg. Westerweg 389A, tel. 5334256 of via www.fysiopartnerheiloo.nl. Indien u geen fysiotherapie in uw aanvul lende verzekering heeft, komen de fysiotherapiekosten voor eigen rekening. Het team van Mariska, Ageeth, Marijke, Daphne en Marit, heeft onlangs versterking gekregen van Linda. Aangeleverde foto HEILOO - Dames- en heren kap salon De Boer heeft sinds kort een nieuw gezicht in de zaak. Eigenaresse Mariska Hoetmer en haar team (Ageeth, Marijke, Daphne en Marit) hebben er onlangs een nieuwe collega bij gekregen. Linda is hairetyliste en kleurepeeialiste met jarenlange ervaring en heeft in gerenommeerde kapperszaken (Bosman Haar Make-up en Thoes Coiffures in Alkmaar) gewerkt. De kapperezaak heeft qua inrichting een retrolook gekregen; met natuur lijke accenten, die het 'groene' imago van de milieu- en huidvrien- delijke haarverzorgingsprodueten van O-Way versterken. Kapsalon De Boer is één van de eerste kap perezaken in Nederland die met dit nieuwe, exclusieve Italiaanse haar- verzorgingsmerk werkt. De natuur lijke producten van O-Way (Organic Way), boordevol kmidenextraeten en organische ingrediënten, bevat ten geen chemische of synthetische stoffen. De milde haarkleuringspro- dueten maken haarkleuring ook voor mensen met een gevoelige hoofdhuid weer mogelijk! Zelfs de verpakkingen zijn duur zaam; van gerecycled materiaal en glas. Van Aostastraat 4, 1851 JC Heiloo, www.kapperdeboer.nl, tel 072-5337660. in op vragen als: Hoe zit het speel veld in elkaar? Wat is de situatie in Nederland? Wat zijn aandachtspun ten voor de toekomst vanuit het perspectief van de platforms? Na afloop van deze presentaties volgt een korte terugblik op (een van) de oorzaken van de kredietcrisis en een paneldiscussie waarin in ieder geval de Rabobank vertegenwoor digd zal zijn. De ondernemerever enigingen beogen met deze avond ook antwoord te krijgen waarom het zoveel moeilijker is om een financiering te krijgen. Ligt dit aan de wetgever of aan de banken of aan Brussel. Inloop met koffie en thee vanaf 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. De deelname is gratis. Na afloop van de paneldiscussie bieden de gezamenlijke ondernemerever enigingen u nog een drankje en een hapje aan. HEILOO - De combinatie food and art is een beproefd recept en dat geldt zeker ook voor het bekende restaurant De Loocatie. Wie wil genieten van een uitstekende lunch of diner omringd door hedendaagse kunst kan sinds 3 oktober hier terecht: de Egmondse kunstenaar Erik Baart exposeert dan zijn werk met als thema het Hollandse landschap. Op de grens van figuratie en abstractie geeft Baart zijn eigen invulling aan wat een landschap kan zijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7