Geschiedenis en Cultuur van New York door Jan van der Giessen Zinderende Madame Bivary in de Beun 9 Eerste zondagmiddagconcert Witte Kerk Heiloo INGEZONDEN BRIEVEN Kinderboekenweek op 0BS de Meander Parkeerbeleidi Parkeerbeleid2 Trefpunt Bedankt UITKIJKPOST 15 OKTOBER 2014 HEILOO - Bibliotheek Heiloo organiseert op donderdag 23 oktober om 10.00 uur in de bibliotheek een interessante lezing van Jan van der Giessen over de geschiedenis en cultuur van New York. De stad bij uitstek die de Amerikaanse overname in de 20ste eeuw van de culturele hegemonie van Europa symboliseert. Maar in de lezing wordt meer behan deld. Jan van der Giessen gaat ook in op de geschiedenis van New York vanaf zijn ontstaan als Nieuw Amsterdam. Het hoofdmenu van deze och tend is de moderne geschiede nis van de stad. Jan behandelt de moderne gebouwen van o.a. Frank Loydd Wright en Mies van der Rohe. Verder neemt hij een kijkje in ver schillende musea zoals het Museum of Modem Art het Guggenheim en luistert hij met de bezoekers naar jazz en minimal music. In de twee uur die de lezing duurt probeert Jan zijn toehoordei's zoveel moge lijk de sfeer te proeven van deze altijd fascinerende stad. Jan van der Giessen geeft na zijn studie Cultuurgeschiedenis al jaren lezin gen en cursussen op het gebied van Kunst- en Cultuurgeschiedenis. Zo heeft hij eerder in Bibliotheek Heiloo lezingen gegeven over het Impressionisme en de steden Berlijn en Wenen. Hij geeft op dit moment cursussen over het Modemisme in Castricum, Heiloo en Zwijndrecht. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 7,50 10,- voor niet-leden Bibliotheek Heiloo) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Bij de entree is koffie/thee in de pauze inbegrepen. Reserveren kan bij de klantenservice van de biblio theek en is ook mogelijk via www. bibliotheekheiloo.nl of tel 072- 5330670. HEILOO - Op obs Meander in Heiloo is gestart met allerlei acti viteiten rondom de Kinderboekenweek. Kinderen uit de hogeren groepen lezen de jongere kinderen voor, groepen gaan naar de bibliotheek, 50-plussers lezen voor én... er zwerven boeken door de school! Alle kinderen nemen boeken mee van thuis, die ze zelf niet meer lezen, maar nog wel door andere kinderen gelezen kunnen worden! Hiervoor zijn speciale zwerfstations ingericht en krijgen boeken speciale stickers. Aangeleverde foto Twee jaar geleden hebben tiental len burgers hun ongenoegen in de Uitkijkpost kenbaar gemaakt over het parkeerbeleid in Heiloo. De lezerbrieven richtten zich steeds op het niets en niemand ontziende parkeerbeleid van Heiloo en vooral op de uitvoering hiervan door scrupuleuze en over weinig of geen invoelingsvermogen beschikkende bijzondere opsporingsambtenaren (boa's). Donderdagmiddag voelde de enige nog in dienst zijnde boa zich geroepen zijn speurzin voor bijzondere opsporing te volgen door een mevrouw van 78 jaar en haar invalide - van een rollator gebruik makende - partner van 84 jaar een boete op te leggen voor 'verkeerd' parkeren. De hoogbejaarden had den hun auto slechts een paar minu ten naast de op het Loo-plein opge stelde marktkraampje geparkeerd om hun biologische boodschappen te doen. Tijdens het dispuut dat tussen de betrokkenen volgde heb ben ik en anderen de boa verzocht de bekeuring in te trekken om redenen die elk weldenkend mens zal kunnen onderschrijven. De boa repliceerde slechts met de opmer king dat deze mensen maar een parkeeivergunning voor invaliden zouden moeten aanvragen om een dergelijke boete in het veivolg te vermijden. Aangezien het plein ten tijde van het vooival er totaal ver laten bij lag en het korte parkeren geen enkele vorm van het in gevaar brengen van welke veiligheid dan ook inhield, wekt het handelen van de boa weerzin, onbegrip en zelfs woede op. Reden genoeg om de superieuren van de boa op te roe pen dit afkeurenswaardige beleid eens aan een grondige analyse te onderwerpen en parkeren alleen daar te beboeten waar een echte en zwaar genoeg wegende overtreding aan de orde is en de veiligheid en het naleven van verkeersregels daadwerkelijk in het geding zijn. G.M. Rokus Heiloo Zoals bekend zijn er al enige tijd werkzaamheden aan de Heerenweg. Het wegdek wordt opnieuw geas falteerd. Dat geeft de omwonenden overlast. Het parkeren van de auto's is daar een van. In ons doip moeten we een parkeerschijf achter de voorruit leggen en kim je maximaal twee uur parkeren. Ik nam aan dat de met hekken afgesloten parkeer plaats aan de Kreek voor omwonen den bestemd was en parkeerde mijn auto daar. Ik ontving echter een bon van 90 euro wegens parkeren zonder parkeerschijf. In de ver wachting dat dit misverstand uit de weg geruimd kon worden belde ik de gemeente. Ik kreeg te horen dat ik een ontheffing had kimnen aan vragen. Dit was mij niet bekend. De gemeente heeft deze mogelijkheid niet met de betrokkenen gecommu niceerd. De ambtenaar die ik sprak wees mij op mijn verantwoordelijk als burger. De verantwoordelijkheid van de gemeente om in geval van calamiteiten met burgei's te overleg gen werd door de parkeerwachter erkend, maar mijn verantwoorde lijkheid achtte hij groter. Dat de gemeente geen consequenties ver bindt aan hun onzorgvuldige wijze van communiceren en zorgt voor kwijtschelding aan omwonenden die een parkeerboete ontvangen, vind ik volkomen onterecht. Ik ben benieuwd wie nog meer een par keerbon hebben ontvangen. Margreet Schouwenaar Heiloo Ik ben erg blij, en met mij heel veel andere ouderen, dat zich in Heiloo het Trefpunt bevindt. In het Trefpunt zijn immers een aantal omvangrijke biljartclubs, verenigin gen voor bridgen en klaverjassen, de ouderenbonden en veel andere organisaties die hier hun activitei ten kimnen uitoefenen. Belangrijk is dat veel ouderen hier hun leef tijdsgenoten op een gezellige wijze kimnen ontmoeten en op deze wijze een zinvolle invulling van de dag kimnen vinden, waardoor ze niet vereenzamen. Daarom is het fijn dat de gemeente dit onderkent en waar deert! Ik hoop dan ook van harte dat het Trefpunt nog heel erg lang blijft voortbestaan! Piet Koonen Heiloo HEILOO - De Stichting Cultuurbevordering Witte Kerk is er wederom in geslaagd een veelzijdige en boeiende serie van zeven concerten voor de komende periode van oktober tot mei samen te stellen. Zondag 19 oktober klinkt het eerste concert dat wordt gegeven door het Delta Pianotrio. Het werd in Salzburg (Oostenrijk) opgericht door drie jonge Nederlandse musici: violist Gerard Spronk, celliste Irene Enzlin en pianiste Vera Kooper. Zij spelen werken van Beethoven, Haydn, Brahms en Sjostakovitsj. Sinds de oprichting in 2013 heeft het Delta Pianotrio veel vuldig opgetreden in Nederland, Oostenrijk en Groot-Brittannië. In het voorjaar van 2014 won het trio de eerste prijs, alsmede een speciale prijs voor de interpretatie van een twintigste-eeuws werk, op het Internationale Kamermuziek Concours in Vilnius, Litouwen. Het debuut van het trio tijdens het 4de Salzburger Kammermusik Festival, in een gedeeld concert met het Borodin Kwartet, werd bejubeld door zowel publiek als recensenten. Onlangs, in september 2014, viel het drietal een eerste prijs ten deel in het Salieri- Zinetti Internationale Kamermuziekconcours 2014. Tevens werd het trio uitgenodigd HEILOO - Op 19 oktober om 14.00 uur begint de eerste zon dagmatinee van dit theater seizoen in theater De Beun in Heiloo: Madame Bovary, een toneelbewerking van de beroemde roman van Gustave Flaubert. Namens theatergezelschap Suburbia en onder regie van Julia Bless speelt Susan Visser de rol van Emma Bovaiy, teiwijl Tijn Docter de drie mannen in haar leven ver tolkt. Voorafgaand aan de voorstel ling geeft Léon van der Sande, die de roman tot toneelstuk bewerkte, een inleiding over de achtergron den. Deze inleiding, gratis toegan kelijk voor iedereen die een kaartje voor de voorstelling heeft, vindt plaats van 13.15 tot circa 13.45 uur. Emma Bovaiy hunkert naar hartstochtelijke liefde en een groots en meeslepend leven. Maar dat ver langen staat in schril contrast tot het glansloze bestaan dat ze leidt in het doip waar haar man dokter is. Haar honger naar liefde, poe "zie en muziek is immens, en ze kan niet anders dan daaraan toegeven. Ze laat zich verleiden en leidt met haar minnaars een opwindend leven - om een recital te geven tijdens het New York Kamermuziekfestival! Twee soorten abonnementen kun nen besteld worden: een abon nement voor alle zeven concerten voor de prijs van 80 en één voor vijf concerten voor de prijs van €60 met vrije keuze uit de complete serie. Losse kaarten kosten 15,-, jongeren betalen 10,-. Een con sumptie in de pauze is bij de prijs inbegrepen. Het concert begint om 15.00 uur en de kerk is om 14.30 uur open. Reservering en informatie over de gehele winterserie: www. wittekerkheiloo.nl, mail: info® wittekerkheiloo.nl. Losse kaarten zijn behalve bij de kassa van de Witte Kerk ook verkrijgbaar bij de Schrijverij aan de Heerenweg. Zondag 19 oktober wordt in de Witte Kerk een concert gegeven door het Delta Pianotrio. Aangeleverde foto totdat alles om haar heen instort en haar verlangens haar fataal worden. Kaarten a 20,- zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun. nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt, de bibliotheek en in het theater. Madame Bivary, met Tijn Docter en Susan Visser, te zien in de Beun. Foto: Claudia Kamergorodski taltal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9