Lekker lunchen mogelijk gemaakt door Gouden Dagen Heiloo Pastor Helsloot brengt altaarstuk uit 1631 tot leven Workshop krulketting maken Groove Lélé in de Cultuurkoepel 11 Theaterworkshop om dieren te helpen KORTOM Boekenmarkt Trefpunt Keer op Keer opsteker Open Naai-Ateliervoor moederen kind Openbare vergadering D66 Heiloo Zanguur in de Witte kerk UITKIJKPOST 22 OKTOBER 2014 De wens van mevrouw Woudhuizen ging op dinsdag 16 september in vervulling. Aangeleverde foto HEILOO - De wens van mevrouw Woudhuizen ging op dinsdag 16 september in vervulling. Zij wilde graag lunchen met haar persoonlijk begeleidster bij res taurant Herberg Jan in Heiloo. Mevrouw was op haar paasbest gekleed en heeft het er nog steeds over. Beiden hebben erg lekker gegeten, gezellig gekletst en gela chen. Ze zaten aan een tafeltje bij het raam, zodat ze samen genoten van het uitzicht op de kem van Heiloo. Onderwijl zagen ze van alles voorbij komen waaronder een aan tal bekenden. In restaurant Herberg Jan hangen allerlei schilderijen van Oud Heiloo en dat was natuurlijk een feest van herkenning tijdens het ophalen van herinneringen. Tevens kwam mevrouw Woudhuizen vroe ger al in het gebouw waar nu een restaurant is. Beiden houden ze ook van schilderen en waren er genoeg raakvlakken om er een geslaagde lunch van te maken. Ze gaan dit in de toekomst zeker vaker doen. Wilt u ook een wens indienen die Gouden Dagen Heiloo misschien realiseren kan, vul dan een wens kaart in. Deze is verkrijgbaar bij Het Trefpunt, of woonzorgcentra De Loet en Overkerck, waar u deze tevens in kimt leveren. U kunt uw wens ook via www.welzijnheiloo. nl indienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Trefpunt, tel. 072-5331297 en vragen naar Monique van Ling. Of mail uw vraag naar goudendagenheiloo® gmail.com. HEILOO - Onder begeleiding van docente Marjorie van der Grijn kunt u op woensdag 29 oktober een mooie krulketting maken. De avond zal starten om 19.30 uur tot circa 22.00 uur. Door onze docente wordt alle materialen ver zorgd, waardoor u met een kant en klare krulketting naar huis gaat. Er zijn meerdere mogelijkheden wat betreft de kleuren van de kralen. Deze workshop wordt gehouden in ons Nivonlokaal in de Hofdijk, Marienstein 178A, Heiloo. Voor meer informatie kimt u kijken op www.nivonheiloo.nl. Opgave kan ook via info@nivonheiloo.nl of tel.072-5333127 of 072-5333217. Onder begeleiding van docente Marjorie van der Grijn kunt u een mooie krulketting maken. Aangeleverde foto Groove Lele treedt op in de Cultuurkapel. Aangeleverde foto HEILOO - De programmering Cultuurkoepel Heiloo krijgt op 25 oktober een onvergetelijke start met muzikantenfamilie uit La Réunion met als gast cellist Ernst Reijseger Ten oosten van Madagascar ligt La Réunion (een kolonie van Frankrijk). De muziek van dat afge legen eiland heet 'Maloya'. In de jaren '90 van de vorige eeuw begon de familie Lélé aan een missie: op reis gaan met die muziek. Sinds tien jaar heet de groep Groove Lélé. Hun muziek is door Unesco bekroond als 'Meesterwerk van Immaterieel Erfgoed'. Cellist Ernst Reijseger treedt met het gezelschap zangers, dansers en percussionisten op tij dens de Cello Biënnale deze maand in Amsterdam. Als een vrienden dienst aan de organiserende stich ting Kimstgetij biedt Ernst Reijseger dit concert aan om de start van de Cultuurkoepel onvergetelijk te maken. Samen met pianist Harrnen Fraanje zullen hij en de 11 musici de koepelzaal vullen met energieke en authentieke muziek, vol ver rassingen. Onder de musici uit La Réimion zijn vier jongeren, want de ouderen dragen de muziek steeds over. Het wordt een groot muziek feest 25 oktober. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang is gratis, een vrije bijdrage wordt op prijs gesteld, ieder bedrag is goed. Inlichtingen bij stichting Kunstgetij via info@vaart.biz of 06 20551899. Volgende concerten: zondagmid dag 16 november Boi Akih kwartet en zaterdagavond 20 december The Gents met een kerstprogramma. Kaarten voor deze concerten reser veren kan op info@vaart.biz. HEILOO - In de pastorie van het Willibrordushuis hangt een altaarstuk uit 1631. Dit schilde rij is in 2013 gerestaureerd en kwam, na tentoonstelling in het Catharijneconvent, in februari 2014 terug. In mei dit jaar is het opnieuw gepresenteerd. Daarbij zijn de tafe relen op dit schilderstuk slechts in hoofdlijnen ter sprake geko men. De nadruk lag toen op het restauratie traject. Na afloop van deze avond kwam de Vereniging Oud Heiloo met het voorstel om samen met hen nog een avond te organiseren waarbij dieper wordt ingegaan op de vele afbeeldingen op dit doek en de betekenis daar van voor de gelovigen uit die tijd. Pastor Helsloot zal met behulp van uitvergrote projecties van delen het schilderstuk tot leven brengen. Donderdag 30 oktober van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 267, Heiloo. Kosten: 3,- per persoon. Isabel van Baar (12), Lieke Bitter (11) en Hilde de Jong (11) zijn vrijwilligers bij het Beestenboetje. Om de week helpen ze op zaterdagochtend om de kleine bezoekertjes een konijn of cavia op schoot te geven, de dieren te verzorgen, en de buitenhok- ken schoon te maken. De konijnen en cavia's zitten in best wel kleine hokken. Voor vervanging is geld nodig. Om dit bijeen te krijgen gaan de meiden een theaterworkshop geven. Isabel geeft acteerles, Lieke dansles en Hilde zangles. Zaterdag 25 oktober van 11.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen van 7 tot en met 10 jaar meedoen aan de workshop en samen een kleine voorstelling geven van wat ze hebben geleerd. Ze kunnen zich voor 24 okto ber aanmelden bij Hilde (e-mail: hildejelle@gmail.com). Prijs 4,-. Opbrengst gaat naar het Beestenboetje. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdag 25 oktober van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, vereniging, stich ting etc. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand oktober gaat naar Stichting Vrienden van Buk Buk. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Kom samen met uw kind om kleding te repareren of iets nieuws te maken. Wilt u leren naaien op een naaimachine, ter wijl een ander even op uw kind past? Dat kan want er is begelei ding met het naaien en opvang voor uw kind. Vrijdag 31 okto ber, donderdag 13 november en woensdag 10 december van 09.30 tot 11.30 uur, Stationsweg 56 in Heiloo. Kosten: gratis, een vrijwil lige bijdrage voor de koffie mag. Aannmelden of meer informatie bij carlacoenders@live.nl of tel. 06-20378880. HEILOO - Dinsdag 28 oktober houdt D66 Heiloo een open bare afdelingsvergadering. Gastspreker is Peter Leenders, voorzitter van Heiloo Energie. Hij zal spreken over Peakoil en duur zame energie. Aanvang 20.00 uur in Het Trefpunt. Op afdelingsver gaderingen van D66 Heiloo zijn ook niet leden welkom. Agenda en meer informatie op www.d66.heiloo.nl. HEILOO - Zondag 26 oktober zal in de Witte Kerk van 16.00 tot 17.00 uur het laatste zanguur van dit jaar plaatsvinden. Zeer uiteen lopende liederen, die met zorg zijn gekozen, kunt u met elkaar ten gehore brengen. Wie graag zingt mag dit dus niet missen. De kerk heeft een uitstekende akoestiek, waardoor de liederen goed tot him recht komen. Het koor One More Voice zal voor u zingen, terwijl Gerard Leegwater het orgel bespeelt. Soliste is Eline van Noord. Ds. D. van Arkel uit Castricum verzorgt een korte meditatie. Brandende kaarsen zorgen voor de juiste sfeer in de kerk. Iedereen is uitgenodigd, neem gerust uw buren of kennis sen mee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11