Uitkijkt Riet Winder Nel Kraakman- Meiland Lidy Blank Klaaske Hoffmann Clasien Groot Wim Klein Schiphorst Riet Winder uit Limmen vindt het erg leuk dat ze in het jubile umnummer staat van de Uitkijkpost. Ze heeft niemand iets ver teld en is reuze nieuwsgierig naar de reacties. Riet heeft lang gewerkt als hulp bij kapsalon Bijwaard in Heiloo. Ze heeft altijd hard gewerkt om haar drie kinderen een fijne jeugd te bezor gen. Al meer dan veertig jaar weduwe, maar ze is niet bij de pakken neer gaan zitten. Ze heeft een aantal maal de vierdaag se gelopen en ook met haar kleinzoon aan de strandzesdaagse mee gedaan. Verder houdt ze van handwerken. Ze is een echte knutseloma en vindt het heerlijk als haar kleinkinderen komen logeren. Alles wat ze meemaakt schrijft ze op in haar dagboek. Daar heeft ze er inmiddels heel veel van. Ze koestert al haar mooie herinneringen. Iedere woensdag kijkt zij uit naar de Uitkijkpost. Nog niet eerder heeft ze er in gestaan en ze is trots dat dit nu toch gaat gebeuren! Foto: Yvonne Ten Bruggencate Mevrouw Kraakman- Meiland viert dit jaar ook haar 80ste verjaardag. Ze zingt met nog veel plezier in het kerkkoor Ubi Caritas in de O.L.V. ter Nood kerk in Heiloo. En geniet van haar drie kinderen en negen kleinkinderen. Nel is geboren in Uitgeest maar woont al vanaf haar trouwen in Heiloo aan de Gertoom's akker. Foto: Jos Kraakman ,,Wat vliegt de tijd toch, vooral als je wat ouder wordt!" Dit zegt Lidy Blank met een brede glimlach. Zij is op 22 september 80 jaar geworden en geniet van de mooie dingen van het leven. Van haar kinderen en kleinkinderen, haar vriend en van het wekelijks avondje kaarten met haar vaste bridgevrienden. En ze zit al twintig jaar op jazzballet, op de oude Hofdijkschool. Bovendien trekt Lidy er graag met haar vriend op uit; met de caravan richting Spanje. ,,Met een caravan ben je vrij om te gaan en staan waar je wilt." De geboren en getogen Zaanse woont sinds 1978 in Heiloo. Van haar drie zonen is de oud ste de Zaanstreek trouw gebleven; de andere twee wonen in Heiloo. Lidy wist al op 12-jarige leeftijd wat ze later wilde worden: kleuterjuf. En die kinderdroom heeft ze waargemaakt; eerst als kleuterleidster, daarna als peuterleidster. Toen de familie Blank eenmaal in Heiloo woonde en de kinderen wat ouder werden, heeft Lidy nog jaren in de woninginrichtingzaak van haar broer gewerkt. In haar leven kwam ook tegenslag voor; haar man overleed in 1990. „Om daarna de draad weer op te pakken was moeilijk." De motivatie om na dit grote verlies opnieuw aan het werk te gaan, was er niet meer. ,,lk wilde meer tijd voor andere dingen." Zo was Lidy tien jaar vrijwilligster in Overkerck, volgde een schildercursus en pakte langzaam maar zeker haar leven weer op. Ze besluit: „Zelfs als ik een dag niets gepland heb, dan is deze voorbijgevlogen voordat je er erg in hebt. Een druk leven, maar wel heel gezellig!" Foto: Carolien Breed In 1962 is Wim Klein Schiphorst in Heiloo komen wonen aan de Breedelaan en zo'n tien jaar later is hij verhuisd naar een van de mooiste plekjes van Heiloo, in het bos. Al 53 jaar is hij getrouwd met zijn Gonny en beiden zijn liefhebber van tuinie ren, wat te zien is aan hun prachtige tuin. Hij geniet van zijn ritjes op zijn grasmaaier en ieder plekje in de tuin heeft een bij zondere bedoeling. De heer Klein Schiphorst was vanaf de start van de tennisclub in Heiloo jarenlang voorzitter. Ook op creatief gebied is hij heel actief, hij was van begin tot einde lid van de werkgroep 77-11die regelmatig exposeerde in de Witte Kerk. Nu is hij nog lid van Filmclub Heiloo en ontvangt, op aanvraag, groepen natuurliefhebbers in zijn tuin om te praten over zijn grote passie, vlinders! Ook op computer is hij nog volop actief. Boeken maken: over de natuur, hun reizen en hun beider stam boom. Een bijzondere man, die volop geniet van alles om hem heen. Uit Heiloo gaat hij nooit meer weg! Foto: Yvonne Ten Bruggencate Klaaske Hoffmann vierde haar tachtigste verjaardag 14 januari met haar tweelingzus in Brabant. Ze is namelijk geboren en opgegroeid in Breda. Tijdens de Nijmeegse Vierdaagse ont moette ze haar Haarlemse man. Na een tijdje te hebben gewoon in een flat in Zaandam kozen ze in 1968 het autovrije Poortweijdt in Heiloo om hun drie kinderen op te laten groeien. Heilooërs werden ze onder andere door de sport; zij volleybalde bij Effect en haar man en zoon waren actief bij Honkbalclub Heiloo, nu Double Stars. Nog steeds leest ze graag het sportnieuws in de Uitkijkpost, maar de gemeentelijke plannen trekken ook haar aandacht. Sinds april wonen ze fijn met hun hond in woontoren De Loet, vlakbij hun vorige buurtje. Foto: Sanne Hart Net als de jarige Uitkijkpost wordt Clasien Groot dit jaar 80 jaar! En wel in november. Ze woont al 47 jaar in Heiloo en leest de Uitkijkpost om op de hoogte te blijven van het dorpsnieuws. Trots vertelt ze: „Laatst stond het bedrijf dat mijn kleinzoon samen met een vriend heeft opgezet er nog in." Mevrouw Groot woont al 47 jaar in Heiloo. Op haar 33ste streek ze met haar gezin neer op de Heerenweg. „Ik heb er tien jaar lang een sigarenwinkeltje gehad, vlak naast Aris de Wit, waar nu al weer jaren drogisterij Letschert zit." Muziek speelt een belangrijke rol in haar leven. Ze heeft 38 jaar in Oratoriumkoor Heiloo gezon gen. „Toen ik begon, heette het zangkoor nog Nieuw Leven." Tegenwoordig zingt zij in een kerkkoor. Daarnaast speelt ze accordeon in het seniorenorkest van Vita Nova in Alkmaar. Haar beide zonen hebben de liefde voor muziek van haar meegekre gen. Naast muziek maken heeft mevrouw Groot nog andere hobby's. Ze zit op volksdansen in Egmond aan den Hoef en ze is bijna wekelijks in zwembad Het Loos te vinden om te aqua- joggen. „Ik heb er veel plezier in, ontmoet er allerlei mensen en blijf tegelijkertijd in beweging!" Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 22