I Utfkijk*£ b Jeanne Dröge Joeky Wielinga Mar Legdeur Wim Swart Mevrouw Köhne-Wisselink Mevrouw Tijssen-Busker molen De 80-jarige Jeanne Dröge is geboren in Alkmaar en in 1962 naar Heiloo verhuisd, waar ook haar kinderen, Robert, Erick en Annemiek zijn geboren. Eerst woonde ze aan de Oosterzijweg en nu al weer een aantal jaar in een heerlijk appartement in het centrum. Ze woont al zo'n 35 jaar alleen, maar verveelt zich geen moment. Iedere dag gaat mevrouw Dröge er op uit om zo'n 5 a 6 kilometer te wandelen. Daarna lekker met een tijdschrift en koffie op de bank, want ze houdt heel erg van lezen. Trots is ze op haar kleinkinderen, Melissa en Jaimy, die ook in Heiloo wonen. Daarnaast houdt ze ontzettend van reizen, samen met haar hartsvriendin gaat zij Europa door met georganiseerde busreizen. Dan is ze echt in haar element. Iedere woensdag kijkt zij reikhalzend uit naar de komst van de Uitkijkpost. Een hoogtepunt in de week, want ze houdt van Heiloo. Maar wat meer aandacht voor de ouderen in het dorp en meer aanbod van activiteiten voor ouderen om samen iets te kunnen ondernemen zou wel leuk zijn. Foto: Yvonne Ten Bruggencate Joeky Wielinga werd op 1 2 augustus tachtig jaar. Geboren en getogen in Zwijndrecht, vestigde ze zich in 1967, in verwach ting van haar derde kind, in Heiloo. Daar woonden ze aan de Breedelaan tegenover de bollenvelden. Als eindredactrice van het blad van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen kwam ze geregeld bij de Uitkijkpost over de vloer. Nog steeds leest ze onze krant graag en bewaart ze de speciale bijlagen. Later verhuisde ze met haar gezin naar de Kennemerstraatweg. Nu woont ze in 'de Westerzij' in Heiloo, waar ze graag meedoet met gezellige activiteiten als breien en mahjong. Verder wandelt ze graag door het Maalwater. Foto: Sanne Hart Mar Legdeur is op 10 februari tachtig jaar gewor den. Ze is geboren in Warmenhuizen maar vanaf haar derde jaar groeide ze op in Heiloo in 'een groot, warm gezin'. Eerst woonden ze op de Bayershoffweg tussen de landerijen, daarna aan de Kennemerstraatweg tegenover Bollenboer Hommes, nu Bowling Heiloo. Als laboratorium medewerkster woonde ze een tijd elders, maar ze miste haar familie te erg en keerde terug. In Alkmaar ontmoette ze toen haar man, waarmee ze al snel in Heiloo ging wonen. Hier kan ze uren wandelen over het landgoed Ter Coulster, tai chi doen in Het Trefpunt, correspon deren met haar grote vriendenkring en 'heerlijk' de Uitkijkpost lezen. Foto: Sanne Hart Wim Swart is op 18 oktober 80 jaar geworden. Deze gebo ren en getogen Heilooër is geboren als boerenzoon, en heeft zelf zijn hele leven een mooi boerenbedrijf gehad aan de Kanaalweg. Zijn broer Bertus woonde er tegenover, en samen hebben zij met ziel en zaligheid hard gewerkt. Hij was daarnaast jarenlang zeer actief binnen het CDA van Heiloo, en heeft veel veranderingen in het dorp meegemaakt. Ook was ome Wim actief binnen de RK kerk, door de week met het werk op de boerderij handschoenen aan, want zondags deelde hij de heilige communie uit! Geniet nu samen met zijn vrouw van een welverdiende oude dag, en wonen sinds een aantal jaren midden in het dorp, in de Egelantier. Ze fietsen veel, genieten van het samenzijn, de kinderen en de acht kleinkinderen. Aangeleverde foto (Jacqueline de Vré) Mevrouw Köhne-Wisselink is geboren in Oosterhout en heeft verder in Haarlem, Sneek en Hoogezand- Sappemeer gewoond, en in het buitenland als au-pair. Ongeveer 15 jaar geleden verhuisde ze naar Heiloo, waar ze met haar man het huis van haar schoonouders betrok. Haar man is geboren en getogen Heilooër. Mevrouw gaat naar vele clubjes, waaronder een schilderclub en samen met haar man bezoekt ze regelmatig theater de Beun. Het echtpaar heeft vier kinderen en negen kleinkinderen. Wat zeker vermeld moet worden is dat mevrouw Heiloo een superplaats vindt om te wonen. Ook vindt ze de Uitkijkpost een fijne krant en ze leest hem altijd! Foto: Yvonne van Stiphout Mevrouw Tijssen-Buskermolen is gehuwd sinds 1961 Mevrouw is geboren in Aalsmeer en is na haar huwelijk in 1961 verhuisd naar Uithoorn waar zij 28 jaar heeft gewoond. Daarna is het gezin naar Woensdrecht verhuisd en heeft daar zo'n tien jaar gewoond. Na Woensdrecht zijn mevrouw en meneer weer naar Heiloo verhuisd, dichter bij de kinderen. Zij hebben twee kinderen en acht kleinkinderen. Mevrouw leest de Uitkijkpost altijd (sinds zij in Heiloo woont) en vindt de krant verbeterd de laatste jaren, is ook dikker geworden. Toen het echtpaar vijftig jaar getrouwd was hebben zij ook in de Uitkijkpost gestaan, dat was erg leuk! Foto: Yvonne van Stiphout

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 23