De Uitkijkpost: van drukkerij naar Media BV fa ({tAijkiMt SS *0 ï\S Ster 22 OKTOBER 2014 UITKIJKPOST HEILOO - De allereerste herinnering van Janneke Mars aan de Uitkijkpost, op de voormalige stek op 'de Rechtelaan' achter het huis van opa en oma Keppel, zijn enorm hoge papierstapels in de drukkerij, die uitnodigden tot klimmen. „Er was ook een lift, archiefzolder, loodhok en een doka; voor een kind natuurlijk superspannend!" Het kroost werd al jong bij het familiebedrijf betrokken. „Opa reed ons en wij klein kinderen stapten dan uit en bezorgden bijvoorbeeld kalen ders." Latere voorkomende hand-en-spandiensten varieer den van klusjes in de drukke rij, 'verzamelwerk' tot kranten tellen. Janneke heeft ook in haar jeugdjaren al verhalen geschreven voor de krant. In 1989 overleed haar vader na korte tijd directeur te zijn geweest en heeft haar moeder de zaak draaiende gehouden. In de jaren dat Janneke kinde ren kreeg, was ze wat minder betrokken bij het bedrijf, dat inmiddels geleid werd door haar broer Amoud. Ook broer Rob liep van jongs af aan rond in de druk kerij en ging met opa Keppel mee op stap. „Ik heb nog meegemaakt dat het zetten met losse lettere vanuit ouder wetse letterkasten gebeurde. Het loodzetten was al een hele vooruitgang, daarna kwam de offset en nu gaat echt alles digitaal. Tijdens de eerste jaren van mijn studie woonde ik nog thuis; drukwerk bezor gen of andere zaken ophalen waren geen uitzondering. Na mijn studie ben ik in de inter nationale zakenwereld terecht gekomen, eerst in Amsterdam en later in de scheepvaart en transport bij de Koninklijke Nedlloyd Groep in Rotterdam. Na het veel te vroege overlij den van mijn vader bleef ik op afstand betrokken bij de Uitkijkpost; hoewel ik niet meer in Heiloo woonde. Mijn moeder en daarna Amoud voerden het beleid. Het bedrijf bloeide en maakte een mooie ontwikkeling mee en betrok zelfs een nieuw pand." Voor Nedlloyd heeft Rob Mare -na een aantal jaren in Rotterdam- meer dan 15 jaar in Azië gewerkt. Begin dit jaar keerde hij vanuit Singapore terug in Nederland. „Nu alweer driejaar geleden raakte ik door omstandigheden inten sief bij de zaak betrokken. Door het tijdsverschil was het mogelijk om overdag mijn 'normale werk' te doen en 's avonds -op afstand via skype en e-mail- de Uitkijkpost. In die tijd hebben we veel steun en advies gehad van Henk van der Bruggen." Ook Karei Fmgte, afkomstig uit de krantenwereld, werd aan boord gehaald; hij heeft een lange loopbaan bij HDC Media achter zich, maar is ooit begonnen als redacteur bij de Uitkijkpost. „De afgelopen tijd hebben Karei en ik samen met het team heel wat veranderin gen kimnen realiseren, zowel qua modernisering als efficiën tie. Met nieuwe systemen en de noodzakelijke kostenbespa ringen. Het meest zichtbaar is natuurlijk de verhuizing. We zijn heel blij dat we dankzij een onverminderd enthousi asme van het hele team deze stappen hebben kunnen zet ten." Ontwikkelingen gaan snel en Rob beseft dat ook de Uitkijkpost met de tijd mee moet gaan. „Dat bete kent investeren en innoveren. Samen met broer Paul van www.heiloo-online.nl zijn we dan ook bezig geweest om een nieuwe Uitkijkpost 2.0 'mars route' te bepalen voor de toe komst. Dat betekent print en online; niet alleen voor Heiloo, maar ook voor de omliggende doipen in het BUCH gebied waar de Uitkijkpost goed gele zen wordt. Hij vervolgt: „Vandaag 22 oktober, de dag van ons 80-jarig jubileum, beginnen we dit tijdperk met de nieuwe website www.uitkijkpost.nl. Het is een site gebouwd rond het nieuwe Pubble publishing systeem waarmee de lezers onze krant heel makkelijk op smartphone of tablet kunnen lezen en ook artikelen kunnen 'sharen' en 'liken'. Om onze gewijzigde focus te benadruk ken is de officiële naam van het bedrijf ver anderd in Uitkijkpost Media BV" Maar de Uitkijkpost laat de historie niet los. „Ons hele archief aan oude kranten - beginnend met kranten uit de vijfti ger jaren- is door een prima samenwerking met directeur Paul Post van het Regionaal Archief en Wim Kareis van Picturae vanaf vandaag digi taal te lezen en met zoekma chines op onderwerpen of namen doorzoekbaar. Wij zijn hen heel dankbaar dat zij dit mogelijk hebben gemaakt en we hopen dat dit onze gebrui kers een stukje extra service en plezier geeft." Inmiddels is Janneke alweer een poosje terug op het oude nest. Naast haar activiteiten voor de Uitkijkpost en De Uitgeester zal zij zich met de acqui sitie gaan bezighou den. Rob werkt inmid dels weer aan een project in het buitenland; met Janneke in het team blijft de familie direct betrokken. Het Uitkij kpostteam is onlangs uitge breid met Marcel Keet. Rob besluit: „Marcel kan ons met zijn enorme ervaring in de media en zijn sterke betrokkenheid met de regio goed op weg helpen om het bedrijf een nieuwe plek te geven in de regio. Want Uitkijkpost is een begrip en wil dat nog vele jaren blijven: een platform voor nieuws en informatie dat mensen verbindt." "W™" Isaami ""•«■nun Boven op de drukpers staat de heer Keppel, die het bedrijf in 1939 overgenomen had. De gebroeders Eriks hebben het opgericht op 22 oktober 1934. Archieffoto de Wü tot QwMteuj \\V NHU'A'' Y X 0er itot) 3 tD j - te»» V' Ke w Vie wVia

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 30