Taaidorp Engels op de Zuidwester Informatiebijeenkomst Mantelzorg in Bibliotheek Heiloo Rina Snel geeft kinderen Vluchtelingenwerk schilderles Heiloo Energie 3 INGEZONDEN BRIEVEN Geef ons meer tijd voor bezuinigingen Expositie in het Trefpunt Heiloo Energie krijgt subsidie voor energie besparing bij sportclubs UITKIJKPOST 22 OKTOBER 2014 HEILOO - Sinds twee jaar wordt er op De Zuidwester Engels gegeven vanaf groep 1. De meeste kinderen vinden dat hartstikke leuk maar het is natuur lijk nog leuker als je dat Engels ook een keertje in de praktijk kunt brengen! Daarom organiseerde De Zuidwester dit jaar op 8 oktober een Taaidorp Engels. Op diverse 'stations' in de school moesten de leerlingen opdrachten uitvoeren. Zo konden ze de Big Ben bouwen van dozen, de Engelse vlag maken van stoepkrijt, een bezoekje brengen aan het restaurant en meezingen en dansen met de Black Eyed Peas op het digibord. Alle kinderen waren onderge bracht in groepjes die begeleid werden door een vierdejaars stu dent van de afdeling Havo TTO (TweeTalig Onderwijs) van het Jac. P. Thijssecollege uit Castricum. Natuurlijk kostte het Engels spre ken de allerkleinsten die nog maar kort op school zitten nog veel moeite, maar een rondleiding door de school liet zien dat er over het algemeen toch een aardig mondje Engels werd gesproken: Well done! De Muziek- en Dansschool Heiloo vreest voor haar voortbestaan. Als de geplande bezuinigingen van de gemeente doorgang vinden, dan ben ik bang dat dit ingrijpende gevolgen gaat hebben voor de wekelijkse muziek- en danslessen voor ruim 900 leerlingen. Dit lesjaar zullen de leerlingen er gelukkig nog niets van merken. Maar vanaf lesjaar 2015- 2016 ziet het er een stuk minder rooskleurig uit. In het kader van een bezuinigingsoperatie is de gemeen te Heiloo van plan om subsidies aan diverse instellingen te verlagen. Voor de muziekschool gaat om een jaarlijkse 'korting' van 16% voor de komende jaren. Voor ons is dat een schier onmogelijke opgave. Wij heb ben de afgelopen tien jaar al diverse bezuinigingsrondes gehad. Steeds waren we in staat om deze op te vangen en kwalitatief muziek- en dansonderwijs te blijven aanbieden. Maar nu dreigt het wegvallen van betaalbaar muziekonderwijs voor Heiloo. Daarnaast staan er banen op de tocht van zowel docenten als ondersteunend personeel. Het is voor ons belangrijk dat we meer tijd krijgen. De bomen groeien niet meer tot in de hemel groeien en wij beseffen dat er minder geld is. Ons pleidooi richting wethouder en portefeuillehouder Beens is daarom ook: geef ons meer tijd, en wij zullen de bezuiniging realiseren - zonder verlies van kwaliteit van de muziek- en danseducatie voor Heiloo. Als Muziek- en Dansschool Heiloo zijn wij hét 'muzikale insti tuut' in Heiloo dat al meer dan 50 jaar kwalitatief muziekonderwijs verzorgt. Vanaf begin jaren zestig leren jaarlijks honderden jonge en oudere inwoners uit Heiloo bij ons een muziekinstrument spelen. Naast de lessen zijn er tientallen muziekavonden waar de leerlin gen hun muzikale talenten tonen. Wekelijks wordt door 32 vaste docenten en een aantal freelancei's ruim 225 uur les gegeven. Dit moe ten we niet willen kwijtraken. Wie de Muziek- en Dansschool wil steu nen, kan een petitie tekenen. Ga hiervoor naar onze website: http:// muziekendansschoolheiloo.nl/. Namens Directie en Bestuur van de Muziek- en Dansschool Heiloo, Jacques van der Sterren. HEILOO - In samenwerking met het Mantelzorgcentrum orga niseert Bibliotheek Heiloo op dinsdag 28 oktober om 20.00 uur een informatiebijeenkomst (lezing met foto/boekpresen tatie) voor mantelzorgers. Het thema is: '(Mantel)zorg nu en in de toekomst'. Er verandert veel op dit moment, zoals sluitende zorgcentra en taken die worden overgeheveld naar de gemeente. Dit heeft allemaal invloed op de zorgbehoevenden en de mensen in him omgeving. Mantelzorgmakelaar Margitta Plantinga geeft een presentatie over de veranderingen in de zorg en de gevolgen voor mantelzor gers. Ook gaat de bijeenkomst over mantelzorgondersteuning en wat het Mantelzorgcentrum daarin kan betekenen. Toegangskaarten voor deze avond zijn ad. 5,- 7,50 voor niet-leden Bibliotheek Heiloo) ver krijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Bij de entree is koffie/thee in de pauze inbegrepen. Reserveren kan bij de klantenservice van de bibliotheek en is ook mogelijk via www.biblio- theekheiloo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - Woensdag in de herfst vakantie heeft schilderes Rina Snel een schilderles gegeven aan de kin deren van Vluchtelingenwerk. Twintig kinderen kregen een schilderdoek, een palet met verf en penselen en gingen aan de slag. Het was een feest om naar te kijken. Heel ingespannen waren ze aan het werk. Af en toe viel er een potje water om, maar dat mocht de pret niet drukken. Met veel plezier werd het doek beschilderd met een kleur rijk schilderij waarbij Rina aan wijzingen gaf hoe ze dit het beste konden indelen en schilderen. Het resultaat was geweldig. Een divers, kleurrijk geheel. Vooral voor deze kinderen die andei's in de herfstva kantie thuis zitten is dit soort acti viteiten heel belangrijk. Voldaan gingen de deelnemertjes met hun zelfgemaakte kunstwerk naar huis. Alle kinderen waren ondergebracht in groepjes die begeleid wer den door een leerling van het Jac. P. Thijssecollege. Aangeleverde foto HEILOO - In het Trefpunt is een foto expositie van Hetty Deinum. Je hoeft trouwens niet perse ver weg te gaan om een mooi beeld vast te leggen. Daarvan getuigt het 'Strandjongetje in Egmond aan Zee', dat tijdloos speelt met zand en water! Meteen bij binnenkomst in het Trefpunt staat de vitrinekast, waarin replica's van antieke poppen staan uitgestald, gemaakt door Ems Broere-Thomas. Ze heeft de koppen gegoten van porselein, de gezichtjes met de hand geverfd, pruikjes, schoentjes en kleding zelf gemaakt. De expositie van foto's en poppen is te zien tot en met 14 november. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur Vanaf 1 novemberzijn wij op woensdag gesloten! do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkij kpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op De kinderen van Vluchtelingenwerk hebben schilderles gekregen van kunstenares Rina Snel. Aangeleverde foto Een duurzaam burgerinitiatief De gemeente Heiloo heeft de vereniging Heiloo Energie sub sidie toegekend voor het project 'Sportieve Energieprestaties'. Doel is het energieverbruik van minimaal vijf sportverenigin gen met 20% te verminderen. Gedurende zes maanden wordt het gas- en elektraverbruik van de sportverenigingen gemo- nitord om te zien wanneer de meeste energie verbruikt wordt en welke apparaten voor het energieverbruik verantwoorde lijk zijn. Op basis hiervan wordt een plan opgesteld om door gedragsverandering 5% energie te besparen. Professionele energiescan uitgevoerd Daarnaast wordt een professio nele energiescan uitgevoerd om in kaart te brengen waar energie 'weglekt'. Hieruit volgen con crete energiebespaartips. Het is vervolgens aan de sportvereni gingen de energiebesparende maatregelen in de praktijk uit te voeren, bijvoorbeeld door het plaatsen van LED-verlichting, het installeren van een nieuwe cv-ketel, warmtepomp of WKK- centrale, optimalisatie van venti latie en verwarming, muurisola tie en vloerisolatie. Oplaadpunt voor elektrische auto's Een elektrische auto is geweldig, maar hij moet wel regelmatig op geladen worden. In Heiloo is dat nu een stuk makkelijker dankzij Jan Treur, die zijn eigen laadpaal (Potgieterweg 12) beschikbaar stelt voor iedereen. Goedkoper dan een openbaar oplaadpunt, want Jan Treur rekent geen startkosten. Handig voor bezoe kers van buiten (familiebezoek, recreanten, toeristen). Op www. oplaadpalen.nl kunt u controle ren of de paal beschikbaar is. Spektakel bij Double Stars op 25 oktober Op 25 oktober is Heiloo Energie aanwezig bij de open dag van Double Stars. De leden van de honkbalvereniging kunnen dan een speciale testopstelling van zonnepanelen uitproberen. Zal het testpaneel bestand zijn tegen de slagballen van Double Stars? Het belooft een waar spektakel te worden! Duurzame Huizenroute op zaterdag 25 oktober Op 25 oktober vindt de Duurza me Huizenroute plaats. Iedereen die met zijn huis aan de slag wil kan op www.duurzamehuizen- route.nl kijken naar een geschik te locatie om langs te gaan. Wilt u meer comfort in huis, energie besparen of aanpassingen doen vanwege een zorgbehoefte en wilt u dat op een duurzame manier doen? Tijdens de Duur zame Huizenroute kunt zien hoe anderen dat hebben aangepakt. In Heiloo stellen onder andere Jan Treur en Bart Hoogcarspel/ Anne-Marie Bor hun huis open.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3