Catering De Waard Spoolctocht in melkfabriek groot succes BEDRIJF BELICHT 5 INGEZONDEN BRIEF De bibliotheek failliet? Dat niet Een ander geluid 'Lang leve Heiloo' Piet Schouten schenkt schilderij aan museum UITKIJKPOST 22 OKTOBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo-Online.nl is mogelijk tegen meerprijs. Vooraanmelding: Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Woensdag 15 oktober werd ik als vriend(in) van de bibliotheek geïnformeerd over de aanstaande gemeentelijke bezuinigingen op de bibliotheek: 18% in 2015 en in 2016 mogelijk weer. Proeenten zeggen niet zoveel, het bedrag dat ermee gemoeid is mogelijk meer: 100.000 euro. Ik weet niet wat het gemid delde inkomen is van de biblio theekmedewerkers, maar mogelijk betekent dit wel voor enkelen van hen ontslag. Werk, werk, werk, maar niet voor hen. Daar kan ik als vriend(in) van de bibliotheek niet tegenop. Erger nog is, dat door deze grote bezuinigingen de bibliotheek mogelijk failliet gaat. Is het niet in 2015, dan wel in 2016. We hebben al geen echte boekhandel meer in Heiloo. De echte cd winkel bestaat ook allang niet meer. Dat waren ondememersbeslissingen, maar het betekende wel een culturele kaalslag in Heiloo. Daar zou nu de gemeente een schep bovenop doen? De bibliotheek is nog de enige plek in Heiloo, met volop boeken, volop cd's, volop informatie. Kunst en cultuur kunnen de men sen zelf wel betalen is de laatste jaren het motto van de bezuini gingen geworden. Tegelijkertijd zijn er grote campagnes om laaggeletterdheid tegen te gaan en mensen uit andere landen en culturen vertrouwd te maken met de Nederlandse taal. Heiloo werkt met de grote bezuiniging op de bibliotheek niet echt mee aan wat in Nederland belangrijk wordt gevonden: het beheersen van de Nederlandse taal en gelet terdheid voor iedereen. Daar kan de bibliotheek een belangrijke rol in spelen en dat doet het ook. Ik nodig de gemeenteraad van Heiloo van harte uit op him rigoureuze beslissing terug te komen. Het lezen van het werk van Kader Abdolah kan daarbij helpen. Hij leerde het Nederlands met Jip en Janneke. Uit de bibliotheek! Atie Visser Heiloo Met stijgende verbazing heb ik ken nis genomen van de ingezonden brief in ons favoriete weekblad Uitkijkpost van 15 oktober jl., waarin Margreet Sehouwenaar de gemeente verantwoordelijk acht voor haar parkeerboete. Waarom gaat iemand bijna altijd bij een gevoel van vermeend onrecht onmiddellijk de zwarte Piet (kan dit vandaag de dag nog aan de overheid wijten? Het hele asfalte- ringsproees, wat in een heel kort tijdsbestek perfect is uitgevoerd, daar spreekt ze met geen enkel woord over. Of over de mannen die dagenlang op hun knieën de klinkers van de parkeerhavens in weer en wind de grond instampen (ook voor haar deur.Die gelui den mis ik in het eenzijdige betoog van één lange klaagzang over de mogelijke (dis)communicatie met de gemeente Heiloo. Ik neem het eens volledig op voor onze mooie gemeente. We wonen hier als God in Frankrijk. En zelfs met uit vier streken tegenwind loodst de gemeente ons door de storm van de crisis heen. Met alle respect. Het gezever van één iemand om negen tientjes. Waarom? Omdat zij zelf haar auto onjuist ergens parkeert en weigert haar eigen verantwoor delijkheid te dragen. Denk eens aan al die arbeiders die zich iedere dag in het zweet werken, alleen maar om je straat op te leuken! Dat is andere (klets) koek H. Burger Heiloo Harold Groninger, De Waard 108, 1851 RH Heiloo, tel. 06- 18020378, www.cateringdewaard.nl. HEILOO - Het bekende spreekwoord net ietsje anders: Zoals de waard is, zo verwent hij zijn gasten. Want deze waard is Harold Groninger van Catering De Waard. In de acht jaar dat hij als professio neel kok in de regio werkte, stond hij in gerenommeerde zaken achter de kachel. Naast Herberg Jan zijn dat onder meer De Ware Jacob in Bergen en de Loocatie en Wildschut in Heiloo. Maar de uitdaging van het zelfstandig ondernemen lonkte en Harold is een eigen cateringbe drijf gestart. In het verlengde van zijn restaurantervaring wil hij ook hiermee zijn klanten alleen het beste bieden! Harold werkt met hoogwaardige, verse kwaliteitsproducten, die met zorg, aandacht en passie voor het vak zijn bereid tot oog- en tong- strelende smaakereaties. „Geen half werk, maar betaalbare topkwali teit!" Want de hartige lekkernijen van Catering De Waard zijn ook nog eens zeer vriendelijk geprijsd. Met de producten van Catering de Waard krijgt elk feestje of bij eenkomst, waar dan ook gehouden, iets extra's. Succes verzekerd met de luxe hapjes, brusehetta's, luxe Italiaanse sandwiches (een houten prikker bundelt een smaakbeleving, opgebouwd uit zes lagen) en diverse salades. Alle waren worden stijlvol gepresenteerd! Zoals een zelf samen te stellen plateau met een uitgebreid assortiment aan luxe hapjes die het water in de mond doen lopen. Kleine gerechtjes als 'rivierkreeft met limoen, appel en sjalot' en 'carpaccio op Oosterse wijze met sesam'. Of 'gerookte forelsalade met gegrilde courgette en ras el hanout'. Alleen al de omschrijving geeft aan dat aan elk detail aandacht is besteed en bijdraagt aan de verrassende smaak van elk gerechtje. Hetzelfde geldt voor de salades; bij Catering De Waard heeft u keuze uit maar liefst dertien verschillende soorten (pasta, vlees-, vis- en/of vegetarisch), met liefde bereid en mooi geserveerd op schalen. Voor een feestelijk thuisdinertje vanaf vier personen met vrienden of familie biedt Catering De Waard vier culinaire hoofdge rechten. Deze zijn inclusief twee warme garnituren, een salade en bij passende saus. Met keuze uit tournedos, entreeote (beide Iers rund vlees), biologische Noorse zalm en tonijn (Yellowfin) van de grill. Alle hoofdgerechten zijn met een paar minuutjes in de oven thuis gemak kelijk tafelklaar te maken. Catering De Waard is er voor elke gelegenheid; verjaardagen, familiefeesten of een jubileum, een babyshower of bedrijfsreeep- tie. Bestellen kan eenvoudig via een bestelformulier op de website. U krijgt per mail een bevestiging. Uiteraard kunnen persoonlijke wensen ook telefonisch worden doorgegeven. Omdat Harold per opdracht vers inkoopt, dient een bestelling bij voorkeur drie werkda gen voor de datum van afhalen of aan huis bezorgen gedaan te zijn. En daarmee haalt u dan ook echt klasse in huis! HEILOO - De 'stappers' uit Heiloo en omstreken herrinneren zich het muziekcafé 'Keuning' aan de Slotenslaan nog wel. Daar hin gen schilderijen van the Stones, Johnnie Winter en bluesartiest Harry Muskee (Cuby). Na het overlijden van Cuby in 2011 en het bereiken van de 60-jarige leeftijd heeft levenskunstenaar Piet Schouten het door hem in 1978 vervaardigde schilderij overhan digd aan het Cuby the Blizzards museum in Grollo te Drenthe, waar het aan de collectie zal worden toegevoegd. Piet gaat nog even door en zal als zanger met zijn band aanwezig zijn op 1 november tijdens de Kinks-tribute in Buk Buk. Foto: Jaap Sombroek HEILOO - De oude melkfabriek was vorige week woensdag en donderdag decor voor de jaar lijkse Spooktocht van Heiloo. Verschillende Freaks joegen deze dagen de bezoekers de stuipen op het lijf. De spooktocht werd onder steund door tienereentrum Tendenz en de BukBuk. De organi satie bestond uit Joran Nederveen, Laurens Jansz, Luuk Koopman, Maikel Maduro en Rowy Onrust. De voorbereiding van van de tocht kostte maanden tijd: „Het was af en toe wel hectisch," zegt Rowy Onrust, „maar als je dan ziet hoe alles op zijn pootjes terecht komt, geeft dat een goed gevoel." Het thema dit jaar was 'de Freak Fabriek'. De freaks waren er in vele soorten en maten. Er was een zaal vol met enge clowns, een "levendi ge" knuffelkamer, een iets te lugu bere kinderkamer en ga zo maar door. Ook was de jeugdbrandweer van Heiloo aanwezig om de bezoe kers weg te houden bij het gedeelte dat 'toevallig' in de brand stond. Jordy van Duin, jongerenwerker van Tendenz, was tevreden met het resultaat van de spooktocht: „Petje af voor alle vrijwilligers en de orga nisatie. Ik mocht hen begeleiden en het is mooi om te zien welk proces zij de afgelopen maanden hebben doorgemaakt. Alhoewel ze het niet altijd met elkaar eens waren, zijn ze er wel uitgekomen met deze fan tastische spooktocht als resultaat." Met meer 700 bezoekers was de tocht een groot succes. De organi satie is dan ook zeer tevreden over het verloop van de tocht. Zoveel bezoekers hadden zij ook niet ver wacht. Hopelijk is dat volgend jaar te evenaren Verschillende Freaks joegen deze dagen de bezoekers de stuipen op het lijf. Foto: Jack Schaap alias 'ColaJack'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5