Interieuradviesdag bij Rozing Wonen Dromen Gezellige veilingavond in de Ter Coulsterkerk Schilderijen bij Loocals 't Loo Vogelverschrikker beroofd van kleding 'House of Yam'; unieke wolsoorten Nieuw schoolgebouw PCC Heiloo in gebruik genomen 11 INGEZONDEN MEDEDELING Benedictus brugklassers evalueren UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2014 HEILOO - Op zaterdag 8 november organiseert woonwinkel Rozing Wonen Dromen de Inspiration Tour interieuradviesdag. Tijdens een per soonlijk interieuradvies van 45 minuten (waarvoor je je vooraf dient aan te melden) kim je al je persoonlijke interieurwensen kenbaar maken en word je door een topstylist voorzien van een inspirerend advies. Na afloop ont vang je een handige 'styleguide' met jouw favoriete materialen waarmee je direct aan de slag kimt. Het advies (inclusief styleguide) krijg je van Rozing Wonen Dromen cadeau! Ga voor meer informatie en aanmelding naar www.rozing.nl of loop even binnen: Westeiweg 261 in Heiloo. HEILOO - Het koor One More Voice bestaat volgend jaar 25 jaar en zal dat vieren met een feestelijk concert op zaterdag 10 oktober volgend jaar in de Witte Kerk. Vooruitlopend op die feestelijke gebeurtenis organiseert het koor zaterdagavond 1 november een gezellige avond waarop een vijftigtal goederen en diensten geveild zullen worden. Ook is er een kraam met leuke cadeauartikelen. De opbrengst hieivan is voor de jubileumpot.De entree van deze avond is gratis en de koffie met wat lekkers ook. Voor een drank je moet wel betaald worden maar ook daarbij is een hapje weer gratis. Er zijn drie veilingrondes en daartussen zal het koor enkele nummers uit him repertoire zingen. De avond begint om 20.30 uur en de zaal is vanaf 20.00 uur open. Iedereen is van harte welkom! HEILOO - Komende zaterdag is in Winkelhof 't Loo de derde themaza terdag LOOCALS. Deze keer is het thema Autumn Offers. De winkeliers pakken flink uit met spectaculaire aanbiedingen (zie de advertentie in het midden van deze Uitkijkpost) waarmee u uw voordeel kunt doen. Op de pleinen in het winkelcentrum kimt u kennismaken met schilderijen van vele actuele schilders, van modem tot klassiek. Als u op zoek bent naar schil derij met een bepaalde uitstraling, sfeer, onderwerp of compositie; u krijgt een goede indruk van het aanbod van Expo. Bovendien stellen zij u in de gelegenheid om te kijken of het schilderij ook thuis aan de muur aan uw verwachtingen voldoet. U mag het vrijblijvend meenemen. Kom zaterdag 1 november naar Winkelhof 't Loo, profiteer van de herfstaanbiedingen en maak kermis met unieke schilderijenexpositie! HEILOO - De vogelverschrikker aan de Vennewatersweg die een totale 'make over' van Alleman Modeman heeft gehad, is onlangs beroofd van al zijn kleding. Zowel de pantalon van het merk C.G als het trendy, kobalt overhemd van Circle of Gentlemen zijn spoorloos verdwenen. En zelfs van de Gant boxershort ontbreekt elk spoor. Johan Alleman ziet een drama voor degene die verantwoordelijk is voor de diefstal. Heeft diegene über haupt nagedacht over de gevolgen? Zijn vrienden (aan wie hij ongetwij feld zijn stoere daad heeft opgebiecht) zullen hem tot vervelens toe 'De Vogelverschrikker' gaan noemen. Om dit leed enigszins te verzachten, heeft Johan Alleman besloten dat de dief op vertoon van het gestolen overhemd en de pantalon een gratis bijpassende stropdas ter waarde van 35 euro kan ophalen aan de Stationsweg 61. Zo is hij in ieder geval geen dief van zijn eigen portemonnee. En dat laatste geldt natuurlijk voor alle klanten van Alleman Modeman. House of Yarn verkoopt allerlei unieke wolsoorten. Foto: Carolien Breed HEILOO - Sinds 9 oktober heeft Heiloo een nieuwe, hippe wolwinkel: House of Yarn aan de Stationsweg 89A1. Eigenaresse Linda Schulz haakt hiermee in op een aan populariteit groeien de trend: breien en haken is hip! De ruime, lichte winkel heeft dan ook een eigentijdse uitstra ling. Vijf jaar geleden werd Linda zelf aangestoken door het breivims en vanaf dat moment 'draait haar leven' om wol. Ze opende in 2009 een webwinkel met topkwaliteit wol afkomstig uit onder andere USA, Denemarken, Zwitserland en Engeland. House of Yarn verkoopt onder meer de merino en alpaca garens van Malabrigo uit Uruguay. Onlangs is aan de webwinkel dus de fysieke winkel aan de Stationsweg toegevoegd. Linda: „Want wol moet je voelen en beleven. Op het gebied van breigarens biedt House of Yam veel meer dan wat je in de doorsnee wolwinkel kimt vinden. Er zijn zoveel bijzondere garens. 'Er gaat een nieuwe wereld voor me open', zei een klant zelfs." Linda is een ervaren breister die vooral op de Amerikaanse breieommunity Ravelry te vinden is. „Er zijn op dit internetplatform zoveel gratis patro nen te vinden, daar kan geen boek tegenop." Zo heeft House of Yam een fraaie collectie garens te koop van onder meer Madelinetosh, Holst Gam en Louisa Harding. Daarnaast verkoopt House of Yarn patronen- boeken en breibenodigdheden van Addi en KnitPro. House of Yarn is geopend op dinsdag van 13.00 tot 17.00 uur en woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. House of Yam, Stationsweg 89A1, Heiloo, www.houseofyam.nl. HEILOO - Ieder jaar komen de brugklassers van de Benedictus na de herfstvakantie terug op school om met leerkrachten en vooral hun 'oude' klasgenoten te praten over hun eerste ervaringen in de brugklas. Er werd in vier groepen eerst geëvalueerd en onder andere deze onderwerpen kwamen ter sprake: De zit trap, tweetalig onderwijs, kluisjes, huiswerk, fietsmaatjes, vriendschappen, groeps grootte en introductieweek. Foto: aangeleverd HEILOO - Al om 07.30 uur betrad Dyon Baars (12 jaar, Egmond aan de Hoef) als eerste het schoolgebouw. Vestigingsdirecteur Dick Ramler ontfermt zich direct over hem: „Dag Dyon, je bent de aller-, allereerste leerling van deze school die hier binnenstapt, realiseer je je dat wel? Dit is echt een historisch moment, vind je ook niet?" Het regent bui ten pijpenstelen en de centrale hal vult zich al snel met vele tientallen leerlingen: „Waar kan ik mijn jas laten? Zijn er kluisjes? Ik wist eigen lijk helemaal niet waar ik moest zijn?" Deze en nog veel meer vragen worden er op de aanwezige docen ten afgevuurd, maar stipt om 08.15 uur neemt dhr. Ramler het woord: „Welkom, welkom allemaal!" De leerlingen luisteren naar wat de trotse directeur hen te vertel len heeft. Het duurt dan niet lang of ze mogen met hun mentor naar het klaslokaal, om daar uitleg te krijgen over hoe het er in dit mooie Vestigingsdirecteur Dick Ramler heet de leerlingen welkom in het nieuwe schoolgebouw. Foto: aangeleverd nieuwe gebouw aan toe gaat. Het zal nog wel even zoeken blijven de eerste dagen, maar de eerste gelui den van de leerlingen zijn zeer posi tief: „Goh, wat is het hier mooi! O cool, er is een lift! Mogen we op die trap zitten? De gymzaal is vet!" Het wordt een mooi schooljaar daar in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11