m Heiloo contact Extraatje voor minima: de koopkracht tegemoetkoming HEILOO 12 GEMEENTE 994 1.278 1.420 1.090 1.501 Openingstijden Raad en (raads)commissies Verras een mantelzorger Burgerzaken Bezwaar maken Social media Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op 29 OKTOBER 2014 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo De laagste inkomensgroepen krijgen een extraatje op hun rekening bijgeschreven. Een echtpaar krijgt eenmalig €100, een alleenstaande ouder 90 en een alleenstaande 70. Deze regeling is bedoeld als koopkrachttegemoetkoming voor minima. De gemeente krijgt hiervoor geld van het Rijk. Heeft u in september een bijstandsuitkering, IOAW-of IOAZ- uitkering? Dan hoeft u niets te doen. U hoeft geen actie te ondernemen. We beschikken over uw gegevens en maken de tegemoetkoming uiterlijk in december automatisch naar uw rekening over. Ontvangt u dit jaar al bijzondere bijstand van de gemeente? Dan hoeft u niets te doen. Ook dan hoeft u geen actie te ondernemen. Omdat wij over uw gegevens beschikken maken wij de tegemoetkoming uiterlijk in december aan u over. Ontvangt u per 1 september 2014 een "aanvullende inko mensvoorziening ouderen (AIO)?" Dan ontvangt u in oktober automatisch de tegemoetkoming van de Sociale Verzekeringsbank. Heeft u in september een laag inkomen en ontvangt u geen bijzondere bijstand van de gemeente? U kunt het extraatje aanvragen als u 18 jaar of ouder bent en uw inkomen uit werk, WW, WAO of een andere uitkering maximaal 110% van het sociaal minimum is. Wat is de inkomensgrens? Zoek hieronder uw situatie op. Als u een inkomen heeft dat onder het genoemde bedrag ligt, dan kunt u het extraatje aan vragen (deze bedragen geven 110% van het sociaal minimum weer, exclusief vakantiegeld). uw woonsituatie Alleenstaande vanaf 23 jaar: Alleenstaande ouder vanaf 21 jaar: Echtpaar, beiden vanaf 21 jaar: Alleenstaande boven de pensioengerechtigde leeftijd: Echtpaar, beiden boven de pensioengerechtigde leeftijd: uw inkomen per maand is minder dan De hoogte van uw vermogen is niet van belang. Voor jongeren vanaf 18 tot 23 jaar gelden afwijkende bedragen. U kunt deze zien op onze website www.heiloo.nl. Geen recht op de tegemoetkoming hebben: gedetineerden personen jonger dan 27 jaar die door het Rijk bekostigd onderwijs volgen (bijvoorbeeld studiefinanciering) personen van 18, 19 of 20 jaar die in een inrichting verblijven Hoe vraag ik aan? Een aanvraag kunt u tot 31 december indienen bij de gemeente. Op de website www.heiloo.nl kunt u een aan vraagformulier downloaden. U kunt het aanvraagformulier ook opvragen bij het Klantcontactcentrum. Vragen over uw situatie? Voor meer informatie kunt u kijken op www.heiloo.nl of contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 53 66 66 of e-mail info@heiloo.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Vergadering gemeenteraad 3 november In de vergadering van 3 november bespreekt de gemeenteraad de Programmabegroting 2015, de 1e Begrotingswijziging 2015 en het Meerjarenperspectief 2015-2018. De vergadering begint om 17.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. Agenda Inspreekrecht Behandeling Programmabegroting 2015, 1e Begrotingswijziging 2015 en het meerjarenperspectief 2015- 2018 De vergadering wordt geschorst van 18:15 tot 19.15 uur. Instemmen met de Programmabegroting 2015 en de bij de begroting behorende over zichten, paragrafen en bijlagen. Vaststellen van de Programmabegroting 2015 inclusief de jaarschijf 2015 van het meerjar- eninvesteringsplan Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de Griffie, telefoonnummer 072 535 67 92 of e-mail griffie@heiloo.nl Kent u een mantelzorger die in Heiloo woont? En vindt u dat diegene het verdient om in het zonnetje te worden gezet op de Dag van de Mantelzorg? Meld hem of haar vóór dinsdag 4 november aan via heiloo.nl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op heiloo.nl of contact opnemen met mevrouw A. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 66. Burgerlijke stand tot en met 24 oktober Geboren Lieke R. Baart d.v. P. Baart en A.E. Apeldoorn Mex Wolters z.v. E. Wolters en M. de Jong Puck Deijlen d.v. H.J.S. Deijlen en N.H. Schouten Sem Bruin z.v. D.C.P. Bruin en V.M. Kroon Pelle S. Hanraads z.v. G.J.S. Hanraads en M.W. Maathuis Fayen R.S. Tamis d.v. R.C.J. Tamis en Y. van der Ster Huwelijksaangiften aangiften geregistreerd partnerschap D. Veltman en I.M. De Cuyper R.C.J. Biersteker en M. Groen Huwelijken geregistreerd part nerschappen J.W. Rappard en J.M. Veenbaas Overleden W.M. Ursem H.M.G. Schipper-Kranenburg M.A. Normann-de Bie Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemees ter of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. In gesprek met de gemeente via Facebook? Toekomst of werke lijkheid? Vertel ons hoe u dit ziet en vul de vragenlijst in over het gebruik van social media. Ga naar: www.heiloo.nl/vragenlijst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 12