Hei oocontact Meer informatie? Bel! 13 Welzijn 994 1.278 1.420 1.090 1.372 1.501 €5.850 11.700 11.700 5.850 11.700 11.700 €5.795 11.700 11.700 Bouwen en wonen UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2014 Wij zijn bereikbaar op telefoonnummer 072 535 66 66 van maandag tot en met donderdag nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo tussen 8.00 en 16.30 uur en op vrijdag tussen 8.00 en 16.00 uur. Extra bijdrage voor ouderen, chro nisch zieken en gehandicapten 2014 Bent u inwoner van Heiloo en 65 jaar of ouder of hebt u een chroni sche ziekte of handicap? Dan kunt u een eenmalige tegemoetkoming krijgen van 324,- per persoon. Wel zijn er een aantal voorwaarden waar u aan moet voldoen. Uw inkomen moet lager zijn dan 110% van de bijstandsnorm. Een voorwaarde is ook dat uw eigen vermogen beperkt is. Als u jonger bent dan 65 jaar dan geldt een extra voorwaarde. U komt dan in aanmerking voor de bijdrage als u veel geld uitgeeft aan ziekte kosten. U hoeft deze ziektekosten niet met bonnetjes of rekeningen aan te tonen. Als u vorig jaar ook al een bijdrage op grond van deze regeling hebt ontvan gen, dan hoeft u niets te doen. Eind november wordt de bijdrage voor 2014 dan automatisch naar uw bankreke ning overgemaakt. Aanvragen Als u denkt recht te hebben op de bijdrage, maar u hebt nog niet eerder een bijdrage ontvangen, dan kunt u een aanvraagformulier invullen. Dit formulier kunt u telefonisch opvragen bij het Klantcontactcentrum, telefoon nummer 072 535 66 66. U kunt het formulier ook ophalen bij de informa tiebalie van het gemeentehuis. Het formulier kunt u ingevuld inleveren bij de informatiebalie of opsturen naar gemeente Heiloo, afdeling Welzijn, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U moet uw aanvraagformulier inleveren voor 1 januari 2015. Wanneer komt u in aanmerking U kunt in aanmerking komen voor de bijdrage als: - u 65 jaar of ouder bent, of - u een indicatie hebt voor een voor ziening in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) of een gehandicaptenpar- keerkaart, of - u geïndiceerd bent voor langdurige thuiszorg, of - u voor 80-100% arbeidsongeschikt bent verklaard, of - u een chronische ziekte hebt; dit kan fysiek, verstandelijk of psy chisch van aard zijn. Iedere persoon moet apart een aan vraag in dienen, ook als meerdere personen binnen een huishouden een bijdrage kunnen ontvangen. Inkomen en vermogen (peildatum 1 juli 2014) U hebt recht op deze regeling als het inkomen en vermogen beperkt is. In de tabel staat wat hieronder wordt verstaan? Het vermogen in de eigen woning telt ook mee bij de vermogens vaststelling. Personen jonger dan 65 jaar Alleenstaanden Alleenstaande-ouder Gehuwd samenwonend Personen 65 jaar en ouder Alleenstaanden Alleenstaande-ouder Gehuwd samenwonend Netto inkomen excl. vakantiegeld (max. 110% van het minimum) Vermogen Bij verblijf in inrichting (bijvoorbeeld verzorgingshuis) Alleenstaanden alleenstaande ouder 357 Gehuwd samenwonend 582 Meer informatie Als u twijfelt of u de bijdrage kunt krijgen, neemt u dan contact op met mevrouw J. Leferink van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 67 16. Zij is bereik baar op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 tot 15.00 uur. U kunt ook een afspraak maken via www.heiloo.nl onder het kopje "afspraak maken". U kiest ver volgens voor minimaregelingen. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders hebben besloten een gehandicaptenparkeer plaats op kenteken te realiseren nabij Baetenburg 48. Ter inzage Het besluit ligt vanaf 30 oktober zes weken ter inzage bij de informatiebalie in het gemeentehuis. U kunt tegen het besluit bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst "Bezwaar maken". Omgevingsvergunningen Verleende vergunningen - De Droogmakerij 33h, zaaknum mer 14 10291, splitsen bedrijfsunit (De Droogmakerij 33g), waarbij zelfstandige kantoorruimte ontstaat, verzonden: 23 oktober 2014 - Vrieswijk 113, zaaknummer 14 10574, vernieuwen raamkozijn voor gevel woning, verzonden: 23 okto ber 2014 U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Verleende omgevingsvergunning uitgebreide procedure - De Loet 1, zaaknummer. 14 07916, brandveilig gebruiken woonzorgcen trum De Loet, verzonden: 23 oktober 2014, de beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewij zigd. Beroep uitgebreide procedure Tegen het ontwerpbesluit zijn geen zienswijzen ingediend. Belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten in een eerder stadium geen zienswijze naar voren te hebben gebracht, kunnen vanaf donderdag 30 oktober 2014 tot en met woensdag 10 december 2014 beroep aantekenen. Het beroep schrift moet worden ingediend bij de Rechtbank Noord-Holland, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Een beroepschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kan de indie ner van een beroepschrift tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Noord-Holland, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Wanneer een voorlopige voorziening wordt aan gevraagd treedt de beschikking pas in werking nadat hierover een beslissing is genomen. Vastgesteld bestemmingsplan Oosterzijweg 94 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 3 Wet ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van donderdag 30 oktober voor een peri ode van zes weken voor een ieder ter inzage ter inzage ligt: - het op 6 oktober 2014 door de gemeenteraad ongewijzigd vastgestelde bestemmingsplan Oosterzijweg 94 te Heiloo. Doel van het bestemmingsplan Het planologisch-juridisch mogelijk maken van de bouw van drie nieuwe woningen op het perceel Oosterzijweg 94 te Heiloo. Inhoud van het bestemmingsplan Het plan betreft het mogelijk maken van nieuwbouw voor drie vrijstaande woningen op het perceel Oosterzijweg 94 te Heiloo. Op dit moment is het perceel Oosterzijweg 94 bebouwd met een verouderde, vrijstaande woning en een aantal vrijstaande bijgebouwen waaronder een garage. Het perceel geeft een wat verrommelde indruk door de verwaarloosde en verouderde status van de gebouwen. Door sloop en nieuwbouw kan een ruimtelijke kwaliteitsverbetering worden door gevoerd. Het relatief grote perceel, met name in de breedte gezien, zorgt ervoor dat er ruimte genoeg is voor drie vrijstaande woningen. Doordat de woningen moeten worden uitge voerd met één bouwlaag met kap zal de schaal van de woningen prima passen in het bestaande lint van de Oosterzijweg. Ter inzage Het bestemmingsplan ligt vanaf don derdag 30 oktober tot en met woens dag 10 december ter inzage: - tijdens openingstijden bij de informa tiebalie in het gemeentehuis; - tijdens openingstijden in de Openbare Bibliotheek, Westerweg 250 te Heiloo. Inzien via internet - digitaal raadpleegbaar via de lan delijke website www.ruimtelijkeplan- nen.nl/ NL.IMRO.0399.bpOosterzij- weg94-0401; - als pdf-bestand via de gemeente lijke website www.heiloo.nl/buurt bij Ruimtelijke ordening en onder Bestemmingsplannen. Beroep Gedurende de periode dat het bestem mingsplan ter inzage ligt, kunnen de volgende belanghebbenden beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State: - belanghebbenden die eerder tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad hebben ingediend tegen het ont- werpbestemmingsplan; - belanghebbenden, die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest om een zienswijze tegen het ontwerpbestemmingsplan in te dienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtsspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de beroepster mijn. Het instellen van beroep schort de inwerkingtreding van het bestem mingsplan niet op. Degenen die beroep hebben ingesteld kunnen een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen. Als binnen de termijn naast het beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek om voorlopige voorziening is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefo nisch contact opnemen met mevrouw S. Jager van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 99. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 13