Uitvoering op zondag 19 april in Cultuurkoepel MVO Businessmeeting in de Cultuurkoepel Heiloo Eerste publieksavond de Vrienden van Buk Buk Avond over Hoogbegaafdheid door Suzanne Buis II Steun de bibliotheek 15 Rij-simulator VVN Annemieke van de Graaf op Beat FM Geslaagd Nivon lezing in Het Trefpunt de Bibliotheek Peuterochtend Voorleesfeestje Hoogbegaafdheid Privacy Verkoop Klik&Tik Nederland Leest Anders Lezen Lifehacking Volg ons ook op Facebook en Twitter! UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2014 HEILOO - De maatschappij ver andert; steeds meer onderne mingen richten zich op nieuwe marktkansen, groei en duur zame innovatie die hand in hand gaan met winst voor mens, milieu en maatschappij. Maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) raakt steeds meer ingeburgerd. Daarom organi seert OHO in samenwerking met Gemeente Heiloo op 6 november in de Cultuurkoepel een extra 'busi ness to business meeting' waarin het thema maatschappelijk verant woord ondernemen centraal staat. Er wordt een businessmarkt inge richt, waar bedrijven die zich al lan gere tijd op MVO richten, zich kun nen presenteren. Er kan kennis en informatie worden uitgewisseld met eollega-ondememers die vragen over MVO hebben. Deelnemende bedrijven en organisaties zijn; GP Groot, TU Delft, het regionale MKB netwerk Duurzaam Ondernemen in Noordwest Holland (DoinNWH), Heiloo Energie, Stichting De Waaier, Huisvuil Centrale Alkmaar, EON (zonnepanelen), Ha-ka International, EP Alkmaar en Ontwikkelingsbedrijf. Namens de gemeente Heiloo is de Regionale Uitvoeringsdienst (RUD) aanwezig. Uiteraard is iedere ondernemer die zich meer wil verdiepen in MVO van harte uitgenodigd. Meer informatie vindt u ook op www.ondememend- heiloo.nl. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft Veilig Verkeer Nederland afdeling Heiloo de rij-simulator naar het Loo laten komen. Mensen konden op deze manier hun reactie laten testen. Jong en oud deden mee en waren zich er van bewust dat door praten of laten afleiden door smartphone of mobiel tje gevaarlijke situaties ontstaan. Na de test kregen de mensen het resul taat mee naar huis. Foto Peter van der Klugt HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op dinsdag 4 november om 20.00 uur in de bibliotheek een avond met Suzanne Buis over het thema hoogbegaafdheid. Suzanne gaat in op de problemen rond hoogbegaafdheid, wat de aan leiding vormde voor het schrijven van dit boek. Suzanne gaat in op de gedaehtengang van een typisch hb-kind dat zich heeft 'teruggetrok ken', geeft zij praktische tips voor een betere omgang met elkaar en behandelt ze adviezen van deskun digen over omgang met de school en de problemen die daar kunnen zijn. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek, via www.bibliotheekheiloo.nl of telefonisch (tel. 072-5330670). HEILOO - Zaterdag 1 november is 'Buk Buk's Eerbetoon aan 50 Jaar Kinks' met vijftig Heilooër muzikanten. Vijftig jaar geleden zijn The Kinks in Londen opge richt. In 1964 scoorden ze hun eerste nummer 1 hit. Als groot Kinks fan liep Heilooër Gert-Paul van der Horst al een tijdje rond met het idee om iets te organi seren in Heiloo met zo veel mogelijk Heilooër muzikanten. In samen werking met de nieuwe stichting 'Vrienden van Buk Buk' staat gaat dit nu gebeuren: zaterdagavond 1 november in het Branogebouw aan de Pastoor van Muyenweg. Allerlei lokale enthousiastelingen zullen op hun eigen manier met Kinks num mers optreden tijdens Buk Buk's Eerbetoon aan 50 Jaar Kinks. Zo zullen op semi-akoestisehe basis het gitaarduo De Zwagers, de band Avagardner, het blazers ensemble Klaxon Têtu en het koor Dames Groen met band optreden. Het eleetrisehe deel wordt afgetrapt door The Passengers met gara geroek uit de begintijd van The Kinks. Aansluitend komt Lonneke Lute met ze mee doen als Chrissie Hynde om twee door Ray Davies geschreven hits van The Pretenders ten gehore te brengen. Pore&Pyn komen met een speciaal lokaal "Friends" gezelschap om o.a. de covers die Boudewijn de Groot en Dave Berry van Kinks liedjes maak ten uit te voeren. De Kinks Tribute band The Flamin' Stars wordt de swingende afsluiter van de 50 Jaar Kinks avond in Heiloo. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Schrijverij in het stationseen- trum en via info@vriendenvanbuk- buk.nl. Kaarten zijn 10,00/€ 12,50. Aanvang 20.00 uur. HEILOO - Annemieke van de Graaf praat op Beat FM over haar Praktijk-Stuk (opvoedonder- steuning voor oudere, supervisie volwassenen). Luister naar Radio BeatFM 106.3, te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. David Sehultz, oud-leerling van CBS De Duif in Heiloo en het Jan Arentsz in Alkmaar, is op 29 augustus afgestudeerd aan Universiteit van Amsterdam. Master: Geschiedenis. HEILOO - Op zaterdagavond 1 november verzorgt Pieter van Zwieten van de historische kring Heemskerk in het Trefpunt in Heiloo een presentatie over de kastelen van Heemskerk. In de 11de en 12de eeuw bezaten de graven van Holland in Heemskerk en omgeving veel grootgrondbe zit. Ook andere edelen lieten hier versterkingen oprichten, zoals Adriehem, Banjaert, Meerestein, Rietwijk, Poelenburg, 't Huis tot Heemskerk (het latere Marquette) en Assumburg. De lezing begint om 20.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Opgave vooraf via tel. 072 5113450 en info@nivonheiloo.nl HEILOO- De Music Meeting 2015 zal zich afspelen op zondag 19 april in de Cultuurkoepel, de voormalige GGZ-kapel. Het evenement zoekt daarmee aan sluiting bij de feestelijkheden die volgend jaar worden georga niseerd bij het 75-jarig bestaan van de kapel. De priester Willibrord, in Heiloo vooral bekend als Sint Willibrordus, staat centraal in het muzikale ver haal. Een als monnik uitgedoste acteur of zanger spreekt de tekst, afgewisseld met muziek en zang van de deelnemende orkesten en koren. Teunis van der Zwart, de artistiek leider van de Music Meeting, neemt de tekst voor zijn rekening. De lijn van het verhaal zit al in zijn hoofd. „Het is het jaar 690, Willibrordus is uit Ierland gekomen om de Friezen te kerstenen. Ternauwernood ontsnapt aan de golven van de Noordzee en in de verlatenheid van de Hollandse kust wordt hij bezocht door de duivel. Hij krijgt waanvoor stellingen die verdacht veel lijken op de hedendaagse verhalen van patiënten van de GGZ." Teimis baseert zich op schrij vers als Ranne Hovius ('De een zaamheid van de waanzin') en Maarten Biesheuvel ('De wereld moet beter worden'). Niet toevallig natuurlijk omdat bij hen de twee sporen van het werk van de GGZ bij elkaar komen. Een uitdagend thema waarvoor de Music Meeting samenwerking heeft gezocht met de Heilooër componist Thijs Dapper. „De muziek moet het hebben van Music Meeting 2015 in teken van monnik Willibrordus. Foto: aangeleverd eenvoud en speelbaarheid", is zijn opdracht. Het koor vertegenwoor digt de Westfriezen die niet geker stend willen worden en proberen Willibrordus voor him godsdienst te winnen. Om het niet te moeilijk te maken, zingt het koor hooguit twee stemmig en er worden bekende melodieën gebruikt. De uitvoering zal ongeveer een uur duren. De opzet voorziet er in dat de deelnemende muzikanten zowel mee kunnen doen als lid van het gezamenlijke koor of orkest, maar ook met him eigen groep die een onderdeel van de compositie uit voert. Op zaterdag 18 april wordt daartoe gezamenlijk gerepeteerd, ook in de Cultuurkoepel. Het publiek bevindt zich in het midden van de Koepel, de muzikanten er omheen. Na het geslaagde Carrnen- thema uitgevoerd op tien locaties is er nu dus de keuze voor een optre den op een locatie, "maar", zegt Teimis van der Zwart, "dat gaan we minstens net zo spannend maken." Geïnteresseerde muziekgroe pen en vrijwilligers die de Music Meeting willen helpen te organise ren, worden uitgenodigd op maan dagavond 17 november een infor matieavond over 'Willibrordus' bij te wonen, in de vergaderzaal van de GGZ aan de Kennemeretraatweg, aanvang half acht. Informatie is ook te vinden op de website www. musicmeetingheiloo.nl. Westerweg 250 HeiloO tel. 072-5330670 info@bi bliotheekhei loo. nl www.bi bli ot.heekhei loo. nl 31 oktober, 10.30 uur. Iedere laatste vrijdag van de maand. 5 november, 14.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand van 14.30 tot ca. 15.15 uur. Alle andere woens dagen ook voorlezen in de bibliotheek. 4 november, 20.00 uur. Lezing door Suzanne Buis. 6 november, 20.00 uur. Lezing door Paulien Bunt over het zorgvuldig omgaan met persoonsgegevens en privacy-bewustzijn. 7 november, 15.00 uur. Maandelijkse verkoop van afgeschreven materialen. 13 november, 14.00 uur. Gecombineerde cursus van 5 donderdagmiddagen: De basis en Samen op 't web. 13 november, 20.00 uur. Muzikale avond met Franka van Essen en Annette Kruisbrink. I.h.k.v. Nederland Leest: Een vlucht regenwulpen van Maarten 't Hart. 18 november, 10.30 uur. Informatiespreekuur. 24 november, 20.00 uur. Bijeenkomst door Edo Postma over het structureren van onze menselijke chaos. Het College van Burgemeester en Wethouders van de gemeen te Heiloo wil de subsidie aan Bibliotheek Heiloo drastisch verlagen. Steunt u onze actie 'Nee tegen afbraak Bibliotheek Heiloo'? Lees meer op www. bibliotheekheiloo.nl en kom nog deze week uw handteke ning zetten in de bibliotheek. [IJSfMlKATOR Het Nieuwe Rijden Rijtestalcohol Rijtest 50+ "BROEM" ((««omstandigheden (030) 6066427 burorw@hetnel.nl www.burorw.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15