Uit Zo Manicure voor konijn 17 INGEZONDEN BRIEVEN 'Herfst in Heiloo Donna Musica treedt op Contactgroep Partnerverlies Acryl schilderen voor beginners Dagtocht Simone Hoeve en verder Vergeetachtigof Eten in het Trefpunt Cadeautjesmarkt Koffieklets Egmond a/Z Zondagmiddag Café Dakgoot Bowlen Geheugentraining Klaverjassen Geachte Burgemeester, Bibliotheek (1) Bibliotheek (2) Stop het rooien van ons groen! Bomen UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2014 Zondag 9 november om 14.00 uur is er in het Trefpunt een optre den van het vioolcello duo Donna Musica. Met him enthousiasme en professionaliteit hebben Sandra Kox en Evelien Dubbeldam al veel succes geoogst. Een van de hoogtepimten is het Adios Nonino, bekend door de traan van Maxima. Entree 7,50, incl. koffie/thee. Dinsdag 4 november om 13.30 uur is de volgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer is het thema "Boosheid", een emotie die bij een rouwproces kan horen. Entree €5,- incl. consumptie. Voor meer informatie: 072-5331297 of k.sengers@welzijnheiloo.nl Korte cursus op de woensdagen 5 november Pm 10 december van 9.30 tot 11.30 uur. Kom lekker schilderen! De docente zorgt voor alle materialen zoals panelen, verf, penselen, paletmes. Totaalprijs 100,- voor 6 lessen. Een leuke dagtocht op zondag 16 november. De bus vertrekt omstreeks 10.00 uur vanaf het Trefpunt richting Simone Hoeve bij Volendam. Na de royale ont vangst een rondleiding door de kaasboerderij en klompenmake rij met demonstraties en proeve- rijen. Daarna lunch en bustocht door Volendam, Edam en de Purmer met een leuke lokale gids. Deelnameprijs 47,50. Pascalle Schmitz van Stichting Geriant geeft dinsdag 4 november om 10.00 uur voorlichting over de werking van het geheugen als u ouder wordt en hoe om te gaan met eventuele geheugenproble men. Entree 3,50. De stamppotmaaltijd van 14 november in het Trefpunt, ver zorgd door Brasserie Veldt, is inmiddels volgeboekt. Zaterdag 15 november is er van 10.00 tot 14.00 uur een hobbybeurs in het Trefpunt. Particulieren ver kopen hun zelfgemaakte creaties, en ook (gebruikt) hobbymateriaal. Vind hier leuke cadeautjes voor de feestdagen, de toegang is gra tis. Er zijn nog enkele tafels voor verhuur beschikbaar, telefoon 072 5331297. Woensdag 5 november is het vanaf 14.30 uur Koffieklets in het strandpaviljoen De Schelp in Egmond aan Zee. Koffie/thee en daarna een glaasje. Zoals gebrui kelijk zijn de consumpties voor eigen rekening. Het zondagmiddagcafé in het Trefpunt is weer geopend op 9 november van 13.30 tot 16.30 uur. De blaadjes zijn van de bomen, bij regenval kan de dakgoot weer gaan overstromen. Reinigen van de dakgoot gebeurt tegen een klei ne vergoeding als u lid bent van de Seivicepas. Opgeven voor service pas en dakgootreiniging via tel. 072-5331297. Met de gezelschapsbank bow len en aansluitend gezellig eten bij Bowlingcentrum Heiloo op maan dag 17 november. Aanvang 16.30 uur, deelnameprijs 15,50 inclu sief kipsatémaaltijd. Consumpties voor eigen rekening. De cursus Train your brain voor ouderen vanaf 55 jaar start op dinsdag 18 november van 10.00 tot 11.45 uur. Deelnameprijs voor 5 lessen is 35,-. HEILOO - Leden van de bonden kimnen weer deelnemen aan de kla- verjasmiddagen op donderdag 6, 13 en 20 november in het Trefpunt te Heiloo. Aanvang 13.30 uur. Entree 3 euro, inclusief koffie/thee. Voor informatie, tel 072-5334419. HEILOO - Het Knaagdiercentrum in Heiloo houdt maandelijks een 'manicure-inloopspreekuur' voor konijnen en cavia's. Veel mensen zien er tegenop om zelf de nagel tjes van hun konijn of knaagdier te knippen. Een knipbeurt wordt daarom vaak onnodig lang uitge steld. Om die reden introduceert het Knaagdierencentrum nu het inloop spreekuur nagels knippen. Vanmiddag (woensdag 29 okto ber) kimnen mensen tussen 13.00 uur en 15.00 uur langskomen om de nageltjes van hun konijn of knaagdier te laten knippen. Het Knaagdierencentrum vraagt een vergoeding van 6,50 per dier. Het geld komt direct ten goede aan het opvangwerk van jaarlijks circa 800 konijnen en knaagdieren. Al deze dieren worden liefdevol opgevan gen in het opvangcentrum. Het Knaagdierencentrum doet haar best om voor ieder dier een nieuw baas je te vinden. Informatie over het 'manicure-spreekuur' is te vinden op www.knaagdierencentmrn.nl. Heiloo is een fijne plaats om te wonen. Groen, gras, bos en zalig heid. Er zijn veel activiteiten in dit schone doip, zo dicht bij zee en duinen. Aan het hoofd van dit pracht doip staat u als empatisch burgervader bekend die samen met zijn burgere een eenheid vormt en zo een ideale binding geeft. Zorg en welzijn hoog in het vaandel draagt. Dus ook op het gebied van muziek en danseducatie is het derhalve heel belangrijk ervoor te zorgen dat in deze maatschappij die steeds verder lijkt te verharden een Muziek-en Dansschool aanwezig is waar onder uitstekende leiding van docenten leerlingen de kans krijgen om him muzikale drang verder te ontwikke len. Om zodoende de maatschappij kleur, beweging en klank te geven. De gemeente heeft helaas plannen om de subsidie te verlagen. Hetgeen funest zal zijn voor de voortgang van een reeds 50-jarig bestaan van de Muziek-en Dansschool in uw mooie gemeente.U als gewaardeerde bur gervader, regelmatig *n enthousiaste bezoeker van diverse aktiviteiten zal zich toch achter het oor moe ten krabben en luisteren naar de geluiden van de ideale combinatie: wonen, werk, en ontspanning. Het moet u als muziek in de oren klin ken. Ik begrijp, dat u het niet alleen voor het zeggen heeft. Maar onder steun samen met uw wethouder Beens de oproep: Geef ons meer tijd voor bezuinigingen van Jacques van der Sterren (Uitkijkpost 22 oktober).' Adriaan Berkhout De politiek in Heiloo wil de biblio theek tot 16 korten in subsidie, in 2015. Dit is véél meer nog dan bij andere organisaties hier ter plaatse. Wij vallen onder het kopje 'Kimst en Cultuur', iets wat wordt beschouwd als een eigen verant woordelijkheid van de bewoners. Maar de bibliotheek is véél meer dan dat. Alle leeftijdsgroepen worden geïnteresseerd, dat begint al bij het voorlezen van zeer jonge kinderen. De leesvaardigheid wordt bevor derd bij de schooljeugd, door de klassen regelmatig uit te nodigen, zodat ze thuis raken in him bieb. Het personeel begeleidt oudere jeugd bij het zoeken van studiemateriaal. Volwassenen, vooial ouderen, gebruiken de leestafel om op de hoogte te blijven van de ontwik kelingen, in alle rust neemt men de kermis tot zich. Daarnaast kiest men natuurlijk uit de steeds up-to-date gehouden collectie boeken om te lenen. De uitgebreide openingstijden zijn voor iedereen prettig, dit wordt in omliggende gemeente vaak node gemist. We mogen deze verworven heid niet voor onze ogen zien afbre ken. Mét de Stichting Vrienden van de Bibliotheek willen we U, onze gemeenteraad op andere gedachten brengen: Veel minder korting op de subsidie in 2015, na de grote kortin gen van 2012, 2013 en 2014. Kom op voor de bibliotheek, als lezen U lief is. Corry Groot Heiloo Als oud-directeuren van scholen in Heiloo gaat het ons van het hart als we lezen dat er drastisch gesneden gaat worden in het budget van de bibliotheek. Samen hebben wij zo'n 71 jaar in het Heiloose onderwijs gewerkt. Al die jaren hebben we ervaren dat de ondersteuning van de bibliotheek bij het leesproces van onze leerlingen, heel belangrijk was en is. De grote collectie aan boe ken, het begeleiden bij het maken van projecten, het voorlezen aan de kleinsten, het adviseren van de oudere kinderen bij het voorberei den van him spreekbeurten en werk stukken, de voorleeswedstrijden: al deze activiteiten komen nu onder grote druk te staan. Ook nu de leer lingen ouder geworden zijn, is een onafhankelijke bibliotheek met een grote variatie aan boeken en naslag werken, naast al het commerciële aanbod van groot belang. Laten we hopen dat onze gemeenteraadsleden nog eens goed nadenken voordat ze him stem uitbrengen. Onze huidige en toekomstige generatie moeten ook de mogelijkheid krijgen om van deze voorzieningen gebruik te kim nen maken. Wij wensen jullie veel wijsheid toe! Hanny en Bert Kok Het GroenPlatformHeiloo is bezorgd over het gemeentelijke groenbeleid, met name over de grootschalige verwijdering van struiken. Eind november is er een raadsverga dering over het groenbeheer, en GroenPlatformHeiloo stuurt hieraan voorafgaand zijn visie in over deze bezuiniging: het kan andei's en dat hoeft niet duurder te zijn! Afgelopen winter zijn veel struiken in Heiloo gerooid en de gemeente zal de komende jaren hiermee verder gaan. Dit stuit bij veel inwoners op groot onbegrip. Diversiteit aan struiken is van groot belang voor de dagelijkse beleving van de woonomgeving. Struikgewas is ook essentieel voor talloze dieren, zoals insecten, amfi bieën, egels en vogels. Het massaal rooien van struiken staat haaks op het door gemeenten steeds vaker toegepaste ecologische groenbeheer. En duurzaam hoeft niet duurder te zijn. Bij de gemeente Langedijk bijvoorbeeld heeft ecologisch beheer niet geleid tot extra kosten. Het kan zelfs tot kostenreductie leiden. Dit blijkt uit de Handleiding Biodiversiteit van de provincie Noord-Brabant. De gemeente Heiloo geeft dus een heel ongelukkig signaal af. Vooial omdat uit de kostenbere keningen van de gemeente niet blijkt dat het rooien een bezuiniging ople vert. GroenPlatformHeiloo verzoekt de gemeente dan ook eerst te onder zoeken of er in Heiloo geen betere manieren zijn om de kosten van groenbeheer te verminderen en zo ons groen te behouden. Reageren? Zie www.groenplatformheiloo.nl. Els Meurs, GroenPlatformHeiloo Als men, zoals ik, al bijna twintig jaar bezig is om van de gemeente gedaan te krijgen dat de veel te hoge bomen in onze straat vanwege grote over last voor de bewoners worden ver wijderd, is het frustrerend en triest te moeten zien met welk gemak er vele bomen gerooid worden aan De Omloop, waar voormalige campingterreinen geschikt worden gemaakt voor woningbouw. Onlangs liet de gemeente in een gesprek met ons nog weten dat schaduw vorming, bladoverlast en de groei van een gigantisch wortelstelsel in onze voortuinen, voor de gemeente géén redenen zijn om de bomen te veiwij deren. Als zoethouder werd ons medegedeeld dat in 2016 de riolering op De Driestal zal worden vervangen en daarvoor zullen de bomen moeten worden verwijderd. Tevens werd medegedeeld dat, als er spoedklussen tussendoor kwa men, deze plannen zouden kimnen worden uitgesteld. Dit houdt dus in, dat de bomen er in 2020 nog staan! Juist daarom is het zo frustrerend te moeten constateren, dat onder regie van diezelfde gemeente op meerdere plaatsen de bomen, als door een tor nado getroffen, de grond uit vliegen. Maar ja, dan is het natuurlijk in het belang van de gemeente, en dan kan alles. Ad van Kamp, Heiloo. \V i Ook voor de Obriglaan is het herfst in het gemeenteplantsoen Ook Flappie behoeft een manicure.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17