Ujiki^pM^1 tl n BSG-leerlingen geslaagd voor Cambridge-examen 1 30 jaar Mels Laatste seizoen De Uylenspieghels Kerkeveiling lirnmen Boeken tijdens Open Dag Historisch Egmond NIEUWS UIT DE REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Lezing Peter d'Hamecourt Klaverjasdrive zaterdag 1 november in Akersloot Pax Kinderhulp zoekt gastgezinnen De redactie van de Uitkijkpost ontvangt wekelijks heel veel kopij, met nieuws uit Heiloo, de Regio en Sportnieuws. Helaas kunnen we niet alles in de krant plaatsen. Gelukkig kunt u dit wel vinden op www.uitkijkpost.nl REGIO - Afgelopen schooljaar is de Berger Scholengemeenschap gestart met het aanbieden van lessen in Cambridge English, met als doel leerlingen het Cambridge Certificate te laten behalen. En met succes: de gehele eerste lichting BSG-leerlingen is in één keer geslaagd. Twee leerlingen ontvingen him FCE (First Certificate in English) en vijf behaalden het Certificate in Advanced English (CAE), waarvan één zelfs met de hoogst mogelijke score. Tijdens een feestelijke uitreiking in Alkmaar kregen Jan, Tara, Fleur, Job, Franeisea, Ineke en Demmi, in aanwezigheid van him docent mevrouw Van Grootveld, het certificaat uitgereikt door niemand minder dan de Britse Consul, dhr. Cameron-Webb. &--./< EGMOND - Op 2 november, de eerste zondag van de maand, vindt weer de traditionele Open Dag bij Historisch Egmond plaats. Vorige maand puilde het Historisch Informatiecentrum bijna uit met belangstellenden. Historisch Egmond hoopt dat u ook deze keer weer massaal de weg weet te vin den naar het gebouw tegenover de Slotfundamenten in de Hoef. Deze middag zal in het teken staan van 'Boeken over Egmond'. Vanaf 14.00 uur een boekenver koop, met onder andere alle oude Geestgronden en andere boeken over de Egmonden. Zo kimt u onder het genot van een kopje koffie lek ker bladeren aan de leestafel of proberen uw collectie compleet te maken. Donateur worden behoort natuurlijk ook tot de mogelijk heden: Voor maar 16,50 steimt Historisch Egmond een heel jaar. Wilt u zelf een bijdrage leveren aan de instandhouding van ons erfgoed, kom dan eens langs en word vrij williger. Diverse werkgroepen kun nen wel wat extra handen gebrui ken, dus als u interesse heeft, kom dan vooral zondag langs. Historisch Egmond heeft open dag in Slotfundamenten in de Hoef Aangeleverde foto EGMOND - Deze maand zit Mels Schoenmode 30 jaar in Egmond aan Zee. „En dat gaan we vieren", zegt Rose Anne Mels. Tot en met 9 november is het feest. Iedere klant krijgt een heerlijke slagroomtaart en maakt met een woip met een dobbelsteen kans op 30% korting. In de loop der jaren is de win kel uitgegroeid van een doipswinkel naar een gespecialiseerde dames- en herenschoenen zaak. Met merken zoals Gabor, Rieker, Wolky, Australian, Blackstone en Mjus. Het aanbod heel divers; ieder seizoen een geheel nieuwe en verrassende collectie. „Dit jaar is bijvoorbeeld het merk Laura Vita erbij gekomen. Een heel kleurrijk merk wat we exclusief in Nederland verkopen." Persoonlijke aandacht en service is belangrijk. „We willen onze klanten persoonlijk adviseren. Naast schoenen verkopen we ook het mooie panty-merk Oroblu en prachtige leren handschoenen voor zowel dames als heren van het Zweedse merk Hestra. Mels, Voorstraat 77, Egmond aan Zee. www.melsschoenrnode.nl. LIMMEN - Op zaterdag 8 november is de openingsavond van het carnavalsseizoen van De Uylenspieghels. Om 20.30 uur gaat de zaal in café de Lantaarn open en heten de Uylenspieghels een ieder van harte welkom; entree is gratis. Zoals de kop al een beetje aan geeft, wordt dit het laatste seizoen van de Uylenspieghels. Via de website en Facebook AKERSLOOT - Het klaverjas- seizoen in café de Vriendschap in Akersloot is in volle gang en zaterdag 1 november zal weer een grote drive worden gehou den. Traditie getrouw zal eens per maand een drive worden geor ganiseerd. Deze drives zijn altijd op zaterdagavond en iedereen is welkom. De aanvangstijd is 20.00 uur en men kan opgeven via tel. 0251-312866. Er zijn schitterende prijzen te winnen! Naast de drive vindt er ook altijd een super verloting plaats waar dezelfde prachtige prijzen te winnen zijn. Het adres is café de Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot. heeft u al kimnen lezen dat de Uylenspieghels door diverse rede nen te kampen had met 'personele' problemen. Maar voor dit seizoen heeft Prins Tyl XIV (Erik Lamers) zijn Raad van 11 compleet. Daarom halen De Uylenspieghels nog één maal alles uit de kast om er een heel mooi laatste seizoen van te maken voor alle inwoners van Gorteldonk! De Uylenspieghels vragen trouwe donateurs voor dit laatste seizoen het carnavaleske bedrag van 11,- bij te dragen aan Gorteldonk. Op www.uylenspieg- hels.nl is het laatste nieuws te lezen en ook binnenkort het programma voor het komende seizoen. Ook via Facebook. LIMMEN - Welke rol speelt Rusland in het conflict met de buurlanden? Hoe denkt de Russische burger daarover? Vragen die gesteld kimnen worden aan de schrijver zelf! Lirnmen Cultuur houdt op vrijdag 7 november om 20.00 uur een lezing met Peter d'Hamecourt: Rusland in oorlog met zichzelf en de wereld. Journalist, columnist en publicist en bekend van het acht uur journaal als corres pondent in Moskou woont hij al jaren in Rusland en kan als geen ander de Russische manier van denken vergelijken met die van het westen. Hij heeft in 2011 een zeer kritische biografie geschre ven over Vladimir Poetin. De lezing wordt gehouden in het Cultureel Centrum De Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Lirnmen. Kijk voor verdere informatie, reserveringen en entreeprijzen op www.limmencultuur.nl of bel naar 072-5053274. LIMMEN - In Limmen staat alles in de starblokken voor de jaarlijkse Kerkeveiling voor Kerk en Jeugd op vrijdag 31 oktober; aanvang 19.30 uur in De Burgerij. Al geruime tijd zijn vrijwilligere druk bezig met de voorbereidin gen, het inbrengen van kavels, het samenstellen van de catalogus, het afdrukken, verspreiden en on line zetten. De totale veiling omvat driehonderd kavels van zeer uiteen lopende aard. Een team van vier ervaren veilingmeesters zal alles aan de marVvrouw gaan brengen, met daar tussen door regelmatig een Rad van Avontuur (loterij). Er is voor ieder wat wils; van gezellige keezavonden, diners in uitstekende restaurants en bij mensen thuis, uitjes naar bijzondere plekken in Noord-Holland, fruitmanden, kazen, emmers gevuld met uitstekende whiskeys/cognacs tot uitstekende bloembollenpakketten, dozen wijn, taarten et cetera. In de eatalgous (ligt in de zaal) staan ook kisten sinaasappels (voor Sint Maarten), paling, brunches, pubquiz, casino en buffet, culinaire barbecue en nog heel veel meer. De opbrengst is voor Jeugd en Kerk in Limmen. Iedereen is van harte welkom en de toegang is vrij. LIMMEN - Pax Kinderhulp zoekt ook dit jaar weer gastgezinnen die een kind uit Berlijn een paar weken vakantieplezier willen aanbieden. Het zijn kinderen uit kansarme gezinnen, vindt u ook dat deze kinderen een fijne vakantie verdienen? Wilt u zo'n kind een of meerdere keren per jaar een paar weken bij u thuis rust, plezier en genegenheid geven? Vraag dan meer informatie: www.paxkinderhulp.nl of bel Claudia Prins 072-5052182.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19