Themaleesgroep Eerste Wereldoorlog Dagtocht Stichting Welzijn Heiloo naar Volendam A P E L L A NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Chantal Loes Kappers deze week in Bedrijf Belicht Heiloo 6 www.heiloo-online.nl Nieuws uit Heiloo 1-17 Regionieuws 19 Sportnieuws Protestmars voor Bibliotheek en Dans- en Muziekschool Heiloo Geen krant ontvangen? samenwerking tussen de BUCH gemeenten Dienstverlening meer naar de inwoners HEILOO - Op dinsdagmiddag 18 november 15.00 uur is in de Bibliotheek Heiloo een infor matiebijeenkomst over de start van een themaleesgroep over de Eerste Wereldoorlog. Over de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) zijn prachtige romans, interessante geschiedenisboeken en bijzondere gedichten geschre ven. De nieuw op te richten thema leesgroep maakt een keuze uit een boekenlijst met zowel romans, als non-fictie en poëzie. De groep komt in een jaar vijf of zes keer bij elkaar. Het initiatief komt van Stichting Senia, de landelijke organisatie die leesgroepen opricht, in samenwer king met de Bibliotheek Heiloo. De redactie van de Uitkijkpost ontvangt wekelijks heel veel kopij, met nieuws uit Heiloo, de Regio en Sportnieuws. Helaas kunnen we niet alles in de krant plaatsen. Gelukkig kunt u dit wel vinden op www.uitkijkpost.nl HEILOO - Zo'n honderd man liep maandagavond 27 oktober mee in de protestmars tegen de gemeen telijke bezuinigingen op kunst en cultuur. Deze mars eindigde voor het gemeentehuis van Heiloo, waar even later de commissievergadering Maatschappelijke Zaken plaatsvond met de begroting van 2015 op de agenda. Volgende week maandag zal de raad definitief beslissen. De organisatoren van het protest vrezen voor het voortbestaan van instellingen als de bibliotheek en de muziek-en dans school. Zij vragen iedereen de petitie tegen de bezuinigingen te tekenen op www.bibliotheekheiloo. nl en www.muziekendansschoolheiloo.nl Foto: aangeleverd HEILOO - De Simone Hoeve bij Volendam is een originele kaas boerderij en klompenmakerij. U wordt ontvangen met koffie/ thee en cake en krijgt daarna een rondleiding door de kaasboerde rij en klompenmakerij inclusief demonstraties en proeverijen van kaas, koekjes en vruchtenwijn. Tussen de middag een typisch Hollandse lunch. Hierna maakt de bus een tocht door Volendam, Edam en de Purmer waarbij een lokale gids leuke dingen vertelt. Deze bustocht vindt plaats op zon dag 16 november en kost 47,50 (alles inclusief). Vertrek rond 10.00 uur bij het Trefpunt in Heiloo. De Simone Hoeve is rolstoelvriendelijk en deze tocht zal deels lopend en deels met de bus zijn. Voor meer informatie en/of aan melden: Stichting Welzijn Heiloo, 072-5331297. Zie ook www.welzijn- heiloo.nl. 29 OKTOBER 2014 College stelt begroting 2015 en volgende jaren op Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) HEILOO - Het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo heeft een begroting voor 2015 en volgende jaren opge steld. De begroting sluit met een posi tief saldo van 520.000 en laat een sluitend structureel meerjaren perspectief zien, hoofdzakelijk als gevolg van de ingerekende bezui nigingen. Het cumulatief positieve saldo 300.000) van het meerjaren perspectief 2015-2018 betekent een stijging van de algemene reserves. De bezuinigingen waar de gemeente invulling aan geeft zijn merkbaar voor de omgeving van Heiloo en de organisatie zelf, maar de effecten ervan brengen het huishoudboekje op orde. De begroting staat in het teken van meer seivice en meer communicatie en samenwerking; de inwoner staat centraal. In 2015 blijkt het benutten van krachten ook uit de samenwerking met de gemeenten Bergen, Uitgeest en Castrieum en op strategisch niveau met de regio Alkmaar. In de maand januari van 2015 worden er voorstellen over samenwerking tussen de BUCH gemeenten aan de vier betrokken gemeenteraden voorgelegd. Afhankelijk van de besluitvor ming zal hier in de loop van 2015 verder invulling aan worden gege ven. Per 1 januari 2015 zijn alle gemeenten verantwoordelijk voor het uitvoeren van taken die samen hangen met de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo), de Jeugdwet en de Participatiewet. Het college pakt deze zaken op in BUCH-verband. 2015 is voor deze drie decentralisaties een overgangs jaar. De bezuinigingen hebben in 2015 bijvoorbeeld effect op het verle nen van subsidies (ruim 200.000 minder dan in 2014), maar hebben ook gevolgen voor de kwaliteit van de buitenruimte. Door actief men sen op te zoeken wil het college vormgeven aan een samenwerking voor het beheer van de openbare ruimte; het beheer van een groen, veilig en schoon doip. Het college gaat initiatieven die gericht zijn op het veiligheidsgevoel binnen het doip bovendien stimuleren. Ook voor toerisme en recreatie zoekt het college samenwerking met de sec toren kimst en cultuur, de BUCH- gemeenten en op regionaal niveau. Het college wil dat de dienstver lening meer naar de inwoners 'toe gaat'. Overheidsparticipatie en een heldere en goede verstandhouding met inwoners, maatschappelijke organisaties en ondernemers heeft het college hoog in het vaandel. Communicatie moet bijdragen aan het optimaliseren van de dienstver lening. In een goed 'samenspel' wil Heiloo krachten benutten. In 2015 worden daarom participatiedoelen opnieuw bepaald en wordt daar voor een concreet actieprogramma gemaakt. Bij de communicatie met de omgeving is de eerste vraag of we een rol moeten vervullen en daarna pas welke rol dit moet zijn (regisseren, stimuleren of faeili- teren). Ter ondersteuning van de gemeentelijke dienstverlening voert Heiloo het zaakgericht werken in en worden verbetermogelijkheden binnen werkprocessen zichtbaar gemaakt. De digitale dienstverle ning wordt geoptimaliseerd. De gemeenteraad van Heiloo bespreekt de begroting in de verga dering van 3 november. advertentie Henny Stoop j uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 www.capella-uitvaartverzorging.nl ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WW WU IT K IJ K PO STN L JAARGANG 78 NUMMER l\l\

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1