F.EVERRRi d' f nirrnT LUtAPlH] KOOPZONDAG 2 NOVEMBER MEGASTORE ALKMAAR Guard zoekt mannen en vrouwen met initiatief voor de beveiliging Wie zorgt er voor u o/s u vooreen anderzorgt?M 4 Vrijwilligers Informatie Punt De vraag aan de cliënt ondersteuner bij SWH 20 - 12.00- 17.00 uur TELSTAR MEGASTORE ALKMAAR Noorderkade 170-190 TELSTARSTORE.NL Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl VRIJWILLIGERS VACATUREBANK Mijn echtgenote wordt vergeetach tig, wat is er aan de hand 29 OKTOBER 2014 UITKIJKPOST Advertorial Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk Guard Academy houdt op zaterdag 15 november een speciale selectie- en adviesdag voor de opleiding MBO beveiliger 2 op haar vestigingen te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn kort daarna vrijwel zeker van een baan in de beveiliging. Ruim 80% van de cursisten heeft na het behalen van het beveiligingsdiploma binnen 2 a 3 maanden een baan in de beveiliging gevonden. De vraag naar beveiligers is namelijk nog steeds groot. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid personeel. Dit komt onder meer door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij luchthavens, maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, overheidsgebouwen, industrieterreinen en evenementen. Bovendien neemt nog steeds de criminaliteit in omvang toe. Guard heeft in de loop der jaren honderden beveiligers opgeleid. De opleiding is intensief en duurt een half jaar. Bijna alle toegelaten cursisten slagen en vinden zeer snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is minderwaar. Ook aan vrouwen in de beveiliging is steeds meer behoefte net als aan 45 plussers. We moeten hier bij denken aan werkzaamheden zoals telefoniste, receptioniste en conciërge functies op scholen, baliewerkzaamheden in overheidsgebouwen, maar ook front en backstage activiteiten bij vele soorten evenementen en winkelbeveiliging. Om te mogen werken in de beveiliging is een MBO niveau 2 diploma vereist. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combineert met een zeer gevarieerd praktijkgedeelte. Zo kunnen cursisten brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennismaken met het vakgebied. Tevens kan op veel momenten in de week stage worden gelopen. Ook in de weekenden. Een stage bijna op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleurstellingen voorkomen bij de cursist. Guard screent dan ook altijd vooraf. EEN TOEKOMST IN DE BEVEILIGING DIE WERKT EN LOONT Studeren kost helaas geld. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de overheid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer willen en kunnen wachten op een bijdrage vanuit bijvoorbeeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investeren zelf en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinancieringfonds waardoor voor iedereen met initiatief de opleiding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de selectie- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen strafblad hebben. Inschrijven voor de selectie- en adviesdag kan via de website van Guard Academy, www.guardgroup.nl C Hersenstichting 1^" Nederland i Ernstig vermoeid? Ooit een beroerte gehad? Na een beroerte ben je niet meer wie je was, terwijl je nog wel dezelfde lijkt. Heeft u vragen over Vermoeidheid? Vraag het gratis informatie kaartje aan (070) 302 47 47 of ga naar hersenstichting.nl Giro 860 www.hersenstichting.nl Gratis advertentie TING W HF.Ü.OO Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81 e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. U kunt ons bezoeken op dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur, en op donderdag van 13.00-20.00 uur. Meer informatie kunt u vinden op onze website. De volledige tekst van deze en andere vacatures is te zien op onze website. Administratief medewerker voor Parochiële Caritasinstelling Heiloo Penningmeester gezocht voor Muziek- en Dansschool Heiloo Begeleiders leesvaardigheid voor kinderen uit groep 4 en 5 van OBS De Zuidwester Vrijwillige receptiemedewerker bij Stichting Welzijn Heiloo voor de maandagmiddag aan onze balie in het Trefpunt Chat vrijwilliger voor project van Humanitas. Chatten met mensen in sociaal isolement. Klusjesmedewerker voor het Rode Kruis Heiloo. Medewerker voor diverse afdelingen van kringloopwinkel Keer op Keer Websitebeheerder voor Vereniging SportRaad Heiloo Organisatietalent voor de Zondagmiddag- activiteiten van Stichting Welzijn Heiloo Financieel medewerker Stichting Re-integratiebureau Alkmaar e.o. Rondleider voor de edueatiegroep van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna Maandag 10 november is de jaarlijkse Dag van de Mantelzorg. Mantelzorgers krijgen dan een kleine attentie van de gemeente Heiloo. Opgeven kan tot 4 november via de website van de gemeente of telefo nisch. ledereen kent wel een mantelzorger of misschien bent u zelf mantelzorger; de man die voor zijn zieke vrouw zorgt, de vrouw die haar dementerende man ver zorgt, de ouders van een zeer autistisch kind, of de zus die haar lichamelijke be perkte broer drie keer per week helpt met huishoudelijke zaken en de administratie. Mantelzorgers besteden veel tijd, energie en liefde aan iemand die hen na aan het hart ligt en verwachten daar niet iets voor terug. Maar wie zorgt er voor de mantel zorgers? Wie helpt hen om deze zorgtaken vol te houden? Bij Stichting Welzijn Heiloo (SWH) kun nen we op meerdere manieren iets bete kenen voor mantelzorgers. Zo zijn er de cliëntondersteuners die een luisterend oor bieden en advies op het gebied van ondermeer financiële regelingen en zorg en dienstverlening. Zij focussen daarbij op een gezonde balans tussen draagkracht en draaglast. En door de inzet van vele vrijwilligers kunnen we de mantelzorgers ontlasten met praktische dingen. Zo zijn er bij de SWH vrijwilligers die tegen een kleine vergoeding praktische klussen voor hun rekening nemen, zoals tuinonder houd, boodschappen doen, klussen in en om het huis. Betrokkene moet zijn aange sloten bij de Servicepas van WonenPlus. Er zijn ook vrijwilligers die af en toe een paar uurtjes op bezoek komen voor een praatje, een rondje om of een spelletje. De mantelzorger heeft dan even tijd voor zichzelf. Heeft u vragen over ons aanbod, wilt u een gesprek met één van onze cli- entondersteuners, dan kunt u bellen met Karlijn Sengers of Margreet van Zwet op 072-5331297. Zomaar een voorbeeld is dat van een man die voor zijn dementerende vrouw zorgt. Hij wil graag dat zij zolang mogelijk thuis kan blijven wonen en door ondermeer de inzet van een vrijwilliger van Stichting Wel zijn Heiloo, de casemanager van Geriant en dagbesteding bij de Amberhof lukt dit. Dan nog een actueel initiatief: Wij zijn sa men met onze collega's in Bergen en met Humanitas bezig om de mogelijkheden te onderzoeken voor een mantelzorgspreek uur. Men zou op dit manteizorgspreekuur te woord worden gestaan door iemand die zelf (ex-)manteizorger is. Het gaat om er varingsdeskundigen die weten waar mo gelijke knelpunten liggen. Voor dit moment is onze vraag: Bent u mantelzorger (ge weest) en bent u bereid om uw ervaringen en tips te delen met andere mantelzorgers in een adviserende rol? Uw medewerking is van kardinaal belang voor deze unieke spreekuur-opzet. Neemt u svp contact op met Karlijn Senger via k.sengers@weizijn- heiloo.nl, of telefonisch via 072-5331297. In de spreekkamer van het Trefpunt zit ik aan tafel met een 64-jarige meneer. Hij maakt zich zorgen over de vergeetachtigheid, van zijn vrouw. In een gesprek van bijna drie kwartier vertelt hij over- zijn persoonlijke si tua tie. Ook nem en we de signalen door die kunnen wijzen op demen tie. Zoals veranderingen in gedrag en karakter, vergeetachtigheid, problemen met dagelijkse handelingen of het schatten van afstanden, vergissingen met tijd en plaa ts, kwijtraken van spullen, onrust, zwak beoordelingsver-mogen. Maar er is meer, zoals het terugtrekken uit socia le activitei ten. Betrokkene onder-vindt problemen bij hobby's, sport en het voeren van gesprekken. Hij onder-neem t m inder dan voorheen. Op een buitenstaander kan dat overkomen als lu iheid of gebrek aan interesse, maar het is een soort faalangst: als je niets doet kan je ook niets fout doen. En dan zijn er de taalproblemen. Minder vloeiend gaan praten: moeite met het volgen van een gesprek; midden in een gesprek stoppen met praten en niet meer weten hoe verder; eenvou dige woorden vergeten en moeilijker op namen kunnen komen. Bijvoorbeeld "waar is dat ding voor m ijn haar?" als hij naar een kam zoekt Meneer herkent overduidelijk een aantal kenmer ken. Maar zijn echtgenote heeft de laatste tijd ook veel narigheid meegemaakt en is geopereerd. Dementie is niet de enige oorzaak van vergeet achtigheid, Ook bepaalde ziekten, de leeftijd, geneesm iddelen en/of voeding kunnen deze klacht veroorzaken, Ik ver-wijs meneer naar de huisarts, die kan gericht onderzoek inzetten en eventuele behandeling. Heeft u ook een vraag op het gebied van welzijn, wonen, zorg die u wilt bespreken met de cliëntondersteuner? Neem dan contact op met onze receptie, telefoon 072-5331297. Karlijn Sengers of Margreet van Zwet neemt dan contact m et u op. Beiden zijn ook per ema il te bereiken onder k, sengers@welzijnheiloo. nl of m. vanzwet@welzijnheiloo. nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 20