Tien vragen aan Patrick Rupsam Heilooër samenwerking in grote Bier- en kaasproeverij Van hulpje in de videotheek naar filmmaker 9 UITKIJKPOST 29 OKTOBER 2014 Lisette en Tim delen de passie voor film. studie die zich bezighoudt met mar keting, promotie en distributie van films. Hierin vallen zijn fascinatie voor film en zijn online expertise helemaal op zijn plek. In het derde studiejaar heeft Tim met een aan tal medestudenten een korte film gemaakt, die dit jaar genomineerd Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkij kpost.nl Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Ad res Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op Foto: Carolien Breed is voor de VERS Awards 2014; een onderscheiding voor jonge, talent volle filmmakers. „We delen de lief de voor genrefilms met veel spekta kel, maar dan moet het wel kwaliteit zijn. We zijn ambitieus!" Momenteel werkt Tim met studiegenoten aan twee afstudeerfilms; een documen tairefilm en een spannende actie thriller over illegale orgaanhandel: Broker. Hiervoor wisten ze een internationaal bekende hoofdrol speler aan te trekken, wiens naam nader bekend zal worden gemaakt. De film wordt in november opge nomen op locaties in Limburg en Amsterdam. De première is in film museum EYE in Amsterdam. BNN heeft al toegezegd de film volgend jaar september op tv uit te zenden. Om het geld voor de productie in te zamelen, zijn de jonge filmma kers een erowdfunding actie op CineCrowd http://www.cinecrowd. nl/broker gestart. Op de website is ook informatie over de film te vin den. „Elke bijdrage vanaf 11 euro is welkom. Daar krijgt de sponsor wel wat voor terug! Je maakt onder andere kans op een rol in de film, of bijvoorbeeld een meet-and-greet met de cast." 1. Waar ben jij geboren en getogen? Op 29 maart. 1974 in Oud-Beijerland. Uit een nest. met. een moeder die werkte bij de thuiszorg en al 25 jaar vrijwilligster is van ouderen en gehan dicapten, een voetbaltrainer als vader en een jongere zus die onderwijzeres is. Daar een mix van plus een beetje avontuur en creativiteit, dan krijg je zo'n mensje als ik 2. Als je hobby je werk was geweest, welk beroep zou je dan nu uit oefenen? Eigenlijk wat. ik nu gedaan hebt. en nog steeds werkzaam in ben. Sport, is me thuis met. de paplepel in gegoten. En dat. ik een sociale opleiding wilde doen, wist. ik toen ik een jaar of 10, 11 was. Ik organiseerde op die leeftijd buurtfeesten van een week, waarin iedereen aan mee kon doen, ongeacht, leeftijd of niveau. Die combinatie geldt, nog steeds; ik heb Hattrick-Zorg, een bedrijfje in persoonlijke (woon)begeleiding en we hebben Sportlijf opgericht, een stichting gericht, op sportactiviteiten/evenementen voor mensen met. een verstandelijke beperking. 3 Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je willen zeggen of vragen? Als ik in naar de kroeg gaat. of ik ben op vakantie en ik heb lekker de tijd en ruimte vind ik het. heerlijk om met. mensen te kletsen in een één op één gesprek, vind eigenlijk wel veel mensen boeiend, ongeacht, wie of wat. ze zijn. Ik heb geen echte idolen, volgens mij ook niet. gezond als je een ander zo 'verafgood'. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Mijn eerste 'Kuip-ervaring' met. mijn vader. Uit. duizenden kelen hoor je het. lijflied: 'Geen woorden maar daden', krijg je als kind -maar ook nog steeds als volwassene- 'kippenvel' van. Als jochie van tien heb ik daar nog eens mogen voetballen, dan weetje helemaal niet. meer watje overkomt, ik heb volgens mij alleen maar om mij heen lopen staren, prachtig gevoel.... Verder was backpacken over de wereld voor mij als verlegen ventje heel goed voor mijn zelfvertrouwen. Daar zijn te veel mooie herinneringen van. Om er één uit. te pikken: op Stewart. Eiland (N.Z) heb ik een wandeltocht, van vier dagen gemaakt; alleen met. de natuur, je rugzakje, je vuurtje, eten en water kom je jezelf ontzettend tegen en weet. je ook wel wat. je uitein delijk aan jezelf hebt.. Dit. heeft, mij voor de rest. van mijn leven ook wel gevormd tot. wie ik nu ben. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Wat. ik een mooie plek vind en waar ik graag heen gaat, is het. volkst.ui- nencomplex aan het. Vlooiendijkje waar Wilma en ik sinds kort. een tuin hebben. De omgeving daar is landelijk, heerlijk rustig, vriendelijke en behulpzame mensen. Ik zou daar graag nog wat. vaker heen gaan, je stapt, even in een totaal andere wereld. Ik sta dan letterlijk met. mijn blote voeten in de aarde te schoffelen en te harken; heerlijk 6. Waarvoor kun je 's nachts wakker gemaakt worden? Dat. ik mijn backpack in mag pakken en ik vliegtickets krijg voor onze familie om ergens naar een continent in de wereld toe te gaan om ont wikkelingswerk te verrichten. Verder lust. ik ook 's nachts wel een stukje Twents suddervlees van mijn schoonmoeder, daar kan niemand tegen op. 7. Wat is het beste advies datje ooit gekregen hebt? Van mijn cliënten waarmee ik werk en sport, Zij zijn vaak zo eer lijk, oprecht, niets omhullend, direct. Ze hebben over het. algemeen geen 'beleefdheidsvormen' en geven zeker geen sociaal gewenste antwoorden. Van hen heb ik al veel meer geleerd wie ik zelf ben dan wie dan ook. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat. vriendin Wilma mijn inspiratiebron is en de meeste ideeën bedenkt, voor mij. Zij voelt, zich als Tukker met. haar bescheidenheid zich goed in de 'aangeversrol'. Ik ben zelf eigenlijk ook bescheiden, houd er niet. van voor grote groepten te spreken en te presenteren, maar houd wel van de actie en het. doorpakken van zo'n mooi idee. Ik ben een rasechte Feijenoord fan en daarom spreekt, mij de lijfspreuk 'Geen woorden maar daden' zo aan. 9 en 10. Vraag van Lucas en Maurice Wat is voor jou nog een droom die jij nastreeft in jouw fantastische vakgebied? Mmm, een lastige vraag die ik wel eerlijk moet. gaan beantwoorden ..De combinatie van werk en vrijwilligerswerk voor en met. mensen met. een ver standelijke beperking heb ik in de afgelopen 20 jaar als heel fijn en bijzon der ervaren. Het. zat. ook als 'mijn eigen jas'. Toch heb ik na lang nadenken besloten om vanaf december een ander koers te gaan varen in de zorgwe- reld. Ik blijf uiteraard met. mensen werken maar het. accent, zal meer zijn op de ouderen groep, die de zorg en ondersteuning ook hard nodig hebben. Om iedereen te bedanken voor de afgelopen jaren hebben wij als bestuur van Stichting Sportlijf een afscheidsreceptie waar iedereen die ons een warm hart. heeft, toe gedragen welkom is om deze bijzondere periode af te sluiten. Vrijdag 14 november van 16.00 uur tot. 18.00 uur bij Sportcafé 't. Vennewat.er (in de sporthal). Graag wil ik het. 10 vragen stokje overdragen aan Willeke Wardenburg. Zij zet. zich al haar hele leven in voor het. wel en wee van de Heiloose kin dertjes; eerst, als bassischooljuf op Basseroet. en Springschans en nu als speltherapeut.e. Ik vind haar een geweldige vrouw die echt. goed werk verricht, en veel voor de Heiloose gemeenschap betekent.: Lieve Willeke, waar haal je de motivatie en drive vandaan om je hele leven al je energie te stoppen in de opgroeiende Heiloose kinderen. Ik weet. dat. je het. eigenlijk helemaal niet. hoeft, te doen, maar datje het. allemaal puur uit. gedrevenheid doet. Vertel. HEILOO - Op zondagmiddag 9 november is in de Cultuurkoepel Heiloo een grote Bier- en kaas proeverij. Naast zeer smake lijke bier- en kaascombinaties, bierijs, bierkaas en bierbrood, is er oorstrelende akoestische livemuziek. Inmiddels zijn er al negen Heilooër ondernemingen bij de proeverij betrokken. De Cultuurkoepel als gastheer en internationaal biersommelier Frans Ruiter van De Bierverbinding als overkoepelende organisator. Kaashuis Tromp heeft kazen met uiteenlopende smaken voorgelegd waar Frans bijpassende bieren bij uitgezocht heeft. IJssalon Di Fiorentina gaat ijs bereiden met bier, Kaasmakerij Bergerkaas heeft bier van Brouwerij Heyloo in de Bergens Blonde ver werkt en Bakkerij Kees Zoon zorgt voor bierbrood met bierbostel van De Vriendenbrouwerij. Bij aankomst vanaf 14.00 uur krijgt u een startersbier. Om 14.30 uur wordt uitleg over de kazen en de bieren en een onderbouwing van de gekozen combinaties gegeven; dan begint de proeverij. Tussendoor kunt u bierijs bestellen en van het bierbrood genieten. Er zijn zowel stoelen als statafels aanwezig om Zaterdag 9 november is er een bier- en kaasproeverij in de Cultuurkoepel. Foto: Carolien Breed met medebezoekers er een gezel lige (en smakelijke!) middag van te maken. Na afloop kimt u nagenie ten en/of bier en kaas meenemen om thuis de smaken van de mid dag nog een keer rustig te herha len. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Kaashuis Tromp in 't Loo of via aan melding per e-mail. Kijk hiervoor op www.debierverbinding.nl. Op deze website vindt u ook het programma van de middag. HEILOO - De fascinatie voor film heeft Heilooër Tim Koomen (28), laatstejaars student aan de Filmacademie in Amsterdam, van jongs af aan. Al op zijn 13e hielp hij mee in de plaatselijke videotheek. „Ik heb in die tijd heel veel films gezien!" Met eigenaresse Lisette ging hij bijna wekelijks naar de sneakpreview in Alkmaar en kon uren met haar over film kletsen. Ook internet heeft zijn interesse. Tim heeft een jaar journa listiek gestudeerd, maar miste daar een visie op internet. Daarom dook hij liever de praktijk in en schreef op zijn 18e voor ANP en later voor Novum. Vervolgens werkte hij een aantal jaar voor tv-produeenten, RTL en Talpa, waar hij de online promotie van tal van bekende tv- programma's verzorgde. Tim over zijn laatste betrekking bij Discovery Channel. „Te gek! Hier was niets onmogelijk!" Toch ging hij op zijn 24ste een nieuwe uitdaging aan; Na een strenge selectie werd hij aan genomen op de Filmacademie voor de richting 'creative producing'. Een De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost (met ingang van 3 november) maandag 08.00 -17.30 uur dinsdag 08.00 -17.30 uur woensdag gesloten donderdag 09.00 -12.00 uur vrijdag 09.00 -14.30 uur Pnnling. N.mirallv

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3