Tien vragen aan Besluitvorming aansluiting A9 met argusogen gevolgd Kinderen van De Duif brengen college gemeente Heiloo ontbijtje Hubert Tervoort 3 Eerste MVO Businessmeeting redelijk bezocht UITKIJKPOST 12 NOVEMBER 2014 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, wordt hij/zij verzocht om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! HEILOO - Op donderdagavond 6 november werd in de Cultuurkoepel de eerste MVO Businessmeeting gehouden, een bijenkomst voor ondernemers waarbij maatschappelijk verantwoord ondernemen cen traal staat. De meeting is een initiatief van en tot stand gekomen door Ondernemend Heiloo (OHO) in samenwerking met de gemeente Heiloo. In de Cultuurkoepel was rondom de ronde bar een markt plein ingericht, met stands van verschillende bedrijven die zich met MVO bezighouden: GP Groot, TU Delft, het regionale MKB netwerk Duurzaam Ondernemen in Noordwest Holland (Doinnwh), Heiloo Energie, Huisvuilcentrale Alkmaar (HVA), EON, Ha-ka International samen met WNK, Stichting De Waaier, Van Hollandse Bodem en EP Almaar en Ontwikkelingsbedrijf. Onder het genot van een drankje en een hapje kon kennis en informatie worden uitgewisseld met collega-ondernemers. In de kleine kapel hielden gastsprekers presentaties over maatschappelijk verantwoord ondernemen. De opzet is om eens per twee jaar een MVO businessmarkt te houden. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Afgelopen vrij dag 7 november hebben tien organisaties in een brief aan Commissaris van de Koning van de provincie Noord-Holland, Gedeputeerde- en Provinciale Staten van Noord-Holland en de colleges en de gemeen teraadsleden van de betrok ken gemeenten hun bezorgd heid geuit omtrent een in hun ogen te grote voortva- renheid in het Provinciaal Meerjarenprogramma Infrastructuur 2015-2019. Een woordvoerder namens de organisaties meldt dat in het Meerjarenprogramma in onderdeel 7 is opgenomen dat het project 'Nieuwe aansluiting op de A9 in de gemeente Heiloo' wordt over gebracht van de studiefase naar de realisatiefase. „Afgelopen dins dagavond bereikte ons het bericht dat er vooruitgelopen wordt op de besluitvorming rond de realisatie van een nieuwe afslag van de A9 bij Heiloo omdat Provincie Noord- Holland nog een potje van 51 mil joen heeft gevonden dat opgemaakt moet worden. Het project is zonder de geëigende besluitvorming van de studiefase in een realisatiefase beland." De woordvoerder meldt verder dat de SP in de vergadering van Provinciale Staten op maan dag 10 november van plan is een amendement in te dienen met het verzoek om de studiefase van het project in het Meerjarenprogramma te handhaven. In de brief namens de organisaties staat onder meer te lezen: 'Wij hebben tot op heden geen onderzoeken gezien die onom stotelijk op grond van verkeer, woonbehoefte en/of bedrijvigheid in de regio aantonen dat deze afslag van de A9 bij Heiloo nu noodzake lijk is. Sterker nog, actuele en vol ledige verkeersonderzoeken en onderzoeken naar woonbehoefte en financiële haalbaarheid dienen nog plaats te vinden!' De brief besluit met het verzoek: 'Wij vragen u om een maatschappelijke kosten en baten analyse voorafgaand aan de realisatie van de extra afslag van de A9; het gaat immers om ruim 33 mil joen euro gemeenschapsgeld!' De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos "(i*. offset rotatiepers, de milieu- Nleuwe Openifii»St 1 jdéh maandag 08.00 -17.30 uur dinsdag 08.00 -17.30 uur woensdag GESLOTEN donderdag 09.00-12.00 vrijdag 09.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkij kpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Vrijdagochtend 7 november brachten kinderen van basisschool De Duif uit Heiloo een ontbijtje bij het col lege in het gemeentehuis. Het college en de kinderen geven hiermee samen het goede voorbeeld van het belang van een gezond ontbijt; nog steeds veel kinderen ontbijten niet, niet altijd of niet gezond. In deze landelijke week van Het Nationaal Schoolontbijt nemen ruim 200 gemeenten deel aan 'Het Burgemeestersontbijt'. Ook de gemeente Heiloo. De kin deren ontbeten met burgemeester Hans Romeyn en de wethouders Fred Dellemijn, Elly Beens en Rob Opdam. Aan het eind van het ont bijt betaalde het college symbolisch voor het ontbijtje met een dona tie van 150,- aan Make-A-Wish Nederland. De stichting Make-A-Wish Nederland vervult al 25 jaar de liefste wens van kinderen met een levensbedreigende ziekte. De kinderen nuttigden afgelopen vrijdag het ontbijt met burge meester Hans Romeyn en de wethouders Fred Dellemijn, Elly Beens en Rob Opdam. Foto: Caroiien Breed 1. Waar bent u geboren en getogen? 35 jaar geleden ben ik geboren in Heiloo, ik ben getrouwd met Sanna en heb twee kinderen. Julia is 6 jaar en Pepijn is 1,5 jaar oud. Ik ben kok en ondernemer bij Brasserie in 't Groen (Golfclub Heiloo) en de foyer van theater De Beun. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik heb gelukkig van mijn hobby mijn werk kunnen maken. Na een aantal jaren bij Duin Kruidberg op hoog niveau te hebben gewerkt, kwam de uitdaging om Brasserie in 't Groen voort te zetten. Ik ga nu elke dag naar de brasserie en doe dit met zoveel plezier dat het niet voelt als werken. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Er zijn meerdere personen die ik zou willen ontmoeten. Op het gebied van koken is dat Sergio Herman, zijn passie voor het vak en de geweldige smaken die hij in allerlei combinaties laat zien geven mij heel veel inspiratie. Op golf gebied zou ik Miquel Angel Jimenez willen ontmoeten en met hem na afloop van de golf ronde een goed glas wijn drinken, zoals hij altijd doet na elke ronde. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Buurman Piet Veldt helpen. Wij brachten veel tijd door met houthakken, trekker rijden op de ponyclub en op de kraanwa gen in de Amsterdamse haven. Het heeft mij dierbare en mooie jeugdherinneringen opgeleverd. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Dat mag duidelijk zijn; dat is de golfbaan op de Lagelaan. Dagelijks in de keuken van de brasserie is de weidse blik er en ben ik zeer blij met deze fraaie werkplek. En sta ik niet in de keuken, dan bekijk ik het vanaf de andere kant. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Dat ik zal worden opgehaald door mijn golfmaten, Bart, John en Frans om met ze mee te gaan naar Schiphol. In te checken naar een zonnig oord voor een golftrip naar Spanje. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Waar orde en netheid regeert daar zal beter worden gepres teerd. Een waarheid welke ik van de opleiding heb meegekre gen (leermeester Hans Kok) en nog steeds staat dit hoog in mijn vaandel. Daarbij een andere: Maak haast wanneer je tijd hebt, dan heb je tijd wanneer je haast hebt. In de keuken een veel gehoorde spreuk! 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik denk dat alle Heilooënaren die mij kermen alles van mij weten. Ik ben een open boek en verberg geen geheimen. Maar als men wat van mij wil weten zou ik zeggen; vraag het mij. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Dat de toekomstige afslag van de A9 niet door mijn keuken heen zal gaan, maar op ruime afstand passeert met een duide lijke afslag naar de entree van zowel golfclub als ook naar onze brasserie. 10. Antwoord van de vraag van uw voorganger, Willeke Wardenburg, aan u: Wat zijn je plannen voor de toekomst en wat kunnen we nog meer van je verwachten? Beste Willeke, in antwoord op je vraag kan ik je melden dat ik zeer met de toekomst bezig ben, zie mijn antwoord op vraag 9 van deze rubriek. Mijn ambitie is om het niveau van Brasserie in 't Groen hoog te houden en vele gasten te laten meegenieten van mijn vak. Bij veel golfbanen is de horeca op een minder niveau en dat merken wij van vele golfers die bekend zijn met onze brasserie! Mogelijk dat hieruit andere initiatieven ontstaan elders in Noord-Holland. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan John Hoetjes. Onder andere bekend als mede-eigenaar van Bakkerij Zoon, maar John geniet mogelijk meer bekendheid door Stichting Dolfirm. Mijn vraag aan John is: Komend jaar bestaat de stichting 10 jaar, zijn er met dit lustrum nog extra activiteiten te verwach ten?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3