Operettefilm geslaagd Muzikale avond inbibliotheek Reformhuis Heiloo geeft 12,5% korting op volledig assortiment Officiële opening en feestelijk open huis bij PCC Heiloo 7 INGEZONDEN MEDEDELING Nivon brei en haak-in Zonnebloemloterij Rond de Waterput Kerst bloemschikken Geniet met Franka von Essen en Annette Kruisbrink Late herfst in het Heilooër Bos Proefles pilates Cadeautjesmarkt Dakgoot Bowlen Geheugentraining Sinterklaas Bingo Workshop fototransfer Eine nacht in Venedig Alzheimer Cafe Heiloo Sinterklaas en Zwarte Pieten UITKIJKPOST 12 NOVEMBER 2014 STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - Nivon Heiloo biedt een leuke brei- en haakcursus aan; verzorgt door docente Maria van Veelen. Op zes woensdagavonden vanaf 26 november, éénmaal per veertiendagen. Breien en haken is helemaal hip. Iedere brei/haak- liefhebber kan deelnemen en een muts, een sjaaltje en een lekkere warme handschoen, zonder vin gers en duim maken. Cursisten kunnen kiezen waar mee zij wil len beginnen. De cursus vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A, 1852 SN te Heiloo. Opgave/ info: 072- 5333127, 5333217 of info@nivon- heiloo.nl www.nivonheiloo.nl. De winnende lotnummers zijn bekend. Helaas is de hoofdprijs niet in Heiloo gevallen, maar in Putten. In totaal werden er 1,1 miljoen loten verkocht, waarvan 900 in Heiloo. Naast de hoofdprijs werden er nog ruim 5000 andere geldprijzen verloot. De winnende lotnummers zijn te vinden via www.zonnebloem.nl/loterij. De opbrengst wordt landelijk en lokaal ingezet voor extra acti viteiten en voorzieningen voor fysiek beperkten, zoals aangepast vervoer en vakanties. De afdeling Heiloo van de Zonnebloem dankt allen hartelijk, die ook dit jaar weer loten hebben gekocht. HEILOO - Rond de Waterput in het Willibrordushuis brengt op maandag 17 november 'Karol', een film over de minder bekende maar belangrijkste vormings jaren in het leven en roeping van Paus Johannes Paulus II. Zijn motto zou kimnen zijn: barm hartigheid en liefde in en door alles. Aanvang 19.00 uur; na een zeer korte inleiding. Na afloop is een nagesprek begeleid door mevrouw I. van Loon en Zr. Dr. T. Takken. Kosten: 3,- per persoon HEILOO - Voor de donkere dagen organiseren Margriet&Loek 3 tot en met 21 december kerst sfeermakers in en om het huis. De workshops worden gehou den op Aalscholver 1 Broek op Langedijk. U heeft absoluut geen kennis of ervaring nodig. Ze wil len uw creativiteit naar boven halen en verder ontwikkelen, want in ieder mens schuilt een ware kunstenaar. Opgeven: www. workshopkerst.nl of 06-53285729. HEILOO - De primeur op zon dag 12 okober was een door slaand succes. Omstreeks vijftig liefhebbers van opera en ope rette genoten in ontmoetings centrum het Trefpunt Heiloo van de door Ton Verbraak (83) gepresenteerde operettefilm Die Fledermaus, door Verbraak zelf voorzien van Nederlandse ondertiteling. Het publiek was enthousiast, veel bezoekers drongen aan op een vervolg. En dat komt er gauw. Op zondag 16 november, weer in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, om 14.00 uur wordt de ondertitelde operettefilm Eine Nacht in Venedig vertoond, eveneens gecomponeerd door Joh. Strauss Jr. Ton Verbraak zal voordat de film start iets vertellen over het verhaal en attentiepunten bij de muziek. Ook de vocale solisten en de door hen verbeelde karakters worden geïntroduceerd. Er wordt een groot publiek verwacht. Alle liefhebbers van operette en opera uit Heiloo en naburige gemeenten zijn van harte welkom. De entree bedraagt 6,50 inclusief een kopje koffie. HEILOO - Franka van Essen (zangeres) en Annette Kruisbrink (gitaar) verzorgen op donderdag 13 november om 20.00 uur een muzikale avond in Bibliotheek Heiloo. Zij hebben voor deze gelegenheid een aantal mooie liederen en sfeer volle stukken bij elkaar gezocht die samenhangen met de thema's uit 'een vlucht regenwulpen' (staat centraal tijdens Nederland Leest): Liefde, buitengesloten voelen, natuur. Toegang: 7,50 (niet leden: 10,00). Kaartverkoop bij de klan tenservice van de bibliotheek. Reserveren via 072-5330670 en www.bibliotheekheiloo.nl Het is tijdens de campagne Nederland Leest (de hele maand november) extra aantrekkelijk om lid te worden van Bibliotheek Heiloo. Leden (dus ook nieuwe leden) vanaf 18 jaar ontvangen het boek 'Een vlucht regenwulpen' cadeau (zolang de voorraad strekt). HEILOO - De herfst bereikt zijn eindstadium. De verkleurde beukenblaadjes dwarrelen naar de bodem, als een goudglanzend tapijt. Tijd voor een stevige wandeling in het Heilooër Bos! De maandelijkse IVN-natuurwandeling op zondag 16 november voert langs de onderling behoorlijk verschillende onderdelen van Landgoed Nijenburg, zoals de Kortelingen, de Westerlaan en het Overbos. Kom met stevig schoeisel, warme, wind- en regendichte kleding en loop lekker mee. U ziet meer met een gids, die u wijst op de bessen waar de vogels van snoepen om de winter door te komen en de bladrozetten die al klaarliggen voor de lente. Vertrek om 10 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Voor inlichtingen: IVN-Heiloo@hccnet.nl of tel. 072 532 5110. Zie ook: http://ivnnkl.net Foto: Paul ten Have HEILOO - Reformhuis Heiloo pakt deze week uit met een flinke kortings actie. Haijo de Koning is twaalf en een half jaar eigenaar en daarom krijgt u 12,5% korting op het volledige assortiment van de winkel! De kortingsac tie loopt vanaf woensdag 12 november tot en met zaterdag 16 november. Na jaren in een drogisterij te hebben gewerkt, kreeg Haijo de gelegenheid om het Reformhuis over te nemen van zijn schoonvader Jef Letschert. Eerst een jaartje onder de vleugels van Jef, daarna zelfstandig met een vast team van ervaren medewerksters. Inmiddels is het Reformhuis al bijna veertig jaar een begrip in Heiloo. De winkel heeft een uitgebreid assortiment dat bestaat uit reform artikelen, biologische voeding, homeopathie, fytothera- pie, voedingssuplementen en natuurlijke lichaamsverzorging. U krijgt 12,5% korting op dit volledige assortiment. Kom daarom deze week langs bij het Reformhuis, waar Haijo en zijn team voor u klaar staan met advies op maat HEILOO - Op vrijdag 14 november opent burgemeester Romeyn offici eel het spiksplinternieuwe schoolgebouw van PCC Heiloo. „Wij willen heel graag de jeugd binnen de gemeentegrenzen de mogelijkheid bieden in Heiloo naar het voortgezet onderwijs te gaan. Het PCC voorziet in die behoefte. Daarom is ingezet op de nieuwbouw en is er naar manieren gezocht om dit ook financieel mogelijk te maken." Vestigingsdirecteur Dick Ramler is bij zonder in zijn nopjes met het nieuwe schoolgebouw. „De school heeft een wat bescheidener vloeroppervlak gekregen, maar biedt onderwijskundig en praktisch gezien veel meer mogelijkheden. We zijn vooral erg blij met de ruimtelijke, lichte lokalen met interactieve whiteboards. Mede door de groe ne omgeving is het een gebouw geworden met een bijzonder prettige sfeer." Het Feestelijk Open Huis op dinsdag 18 november van 19.00-21.00 uur is vrij toegankelijk voor iedereen die het schoolgebouw van binnen wil bekijken. Pilates wordt gegeven in het Trefpunt op donderdag van 15.05 tot 16.05 uur, de docente is Anja Telleman. De nadruk ligt op een correcte ademhaling, om beheer sing van het lichaam in bewustzijn en betere coördinatie van het lichaam. Geef u nu op voor een gra tis proefles. Zaterdag 15 november is er van 10.00 tot 14.00 uur een hobbybeurs in het Trefpunt. Particulieren ver kopen him zelfgemaakte creaties, en ook (gebruikt) hobbymateriaal. De toegang is gratis. Er zijn nog enkele tafels voor verhuur beschik baar, telefoon 072 5331297. De blaadjes zijn van de bomen, bij regenval kan de dakgoot weer gaan overstromen. Reinigen van de dakgoot gebeurt tegen een kleine vergoeding als u lid bent van de Servicepas. Opgeven voor service pas en dakgootreiniging via tel. 072-5331297. Met de gezelschapsbank bowlen en aansluitend gezellig eten bij Bowlingcentrum Heiloo op maan dag 17 november. Aanvang 16.30 uur, deelnameprijs 15,50 inclusief kipsatémaaltijd. Consumpties voor eigen rekening. Pascalle Schmitz, dementieconsu lent, verzorgt een geheugentraining voor ouderen vanaf 55 jaar. Niet bedoeld voor mensen waarbij de diagnose dementie is gesteld. De training is op de dinsdagen 18 november t/m 16 december van 10.00 tot 11.45 uur in het Trefpunt. Totaalprijs is 35,- inclusief een kopje koffie/thee Zondag 30 november is er een Sinterklaas Bingo in het Trefpunt. Het blijft deze keer een verrassing wat u winttotdat u het cadeau papier verwijderd hebt! We starten om 14.00 uur en de bordjes kosten per stuk 3,50. Vrije inloop en u krijgt ook een kopje koffie/thee aangeboden. De workshop bestaat uit twee les sen. Door middel van de techniek Fototransfer brengt u mooie foto's/ afbeeldingen uit tijdschriften over op doek of houten paneel. Vervolgens maakt u er met acryl verf een mooi geheel van. De lessen zijn in het Trefpunt op de dinsdagmiddagen 25 november en 2 december van 13.15 tot 15.15 uur. Totaalprijs is 37,50 incl. materi alen. In de serie Operette op de zondag middag vertoning op zondag 16 november in het Trefpunt van de Nederlands onder titelde operettefilm Eine Nacht in Venedig van Johann Strauss Jr. Aanvang 14.00 uur. Entree 6,50 inclusief een kopje koffie/thee. Bijeenkomst op woensdagavond 19 november in het Trefpunt. Het thema is deze keer "Dementie, regelzaken en administratie". Margitta Plantinga (mantelzorgma kelaar) vertelt om 19.30 uur over regel-zaken waar mantelzorgei's mee worden geconfronteerd. Vanaf 19.00 uur is ieder welkom, een (gra tis) kopje koffie/thee klaar staat. Ook dit jaar verblijden Sinterklaas en zijn medewerkers het Trefpunt weer met hun bezoek. Op zaterdag 29 november wordt vanaf 10.00 uur him komst met spanning afgewacht door een grote schare kinderen vergezeld van hun (groot)ouders. Entree 3,- per kind.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7