Heiloow Meedoen in de gemeente Heiloo ii HEILOO DAT IS HEEL NORMAAL IN HEILOO. GEMEENTE Veranderingen binnen AWBZ/Wmo, jeugdhulp en Participatiewet: drie decentralisaties De gemeente is vanaf 1 januari verantwoordelijk voor: Openingstijden Wonen, werken, welzijn en zorg Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 2014 nieuws en informatie voor de De komende tijd informeren wij u regelmatig over de ontwikkelingen rondom de 'Drie decentralisaties'. Taken die verhuizen van de Rijksoverheid naar de gemeenten, op het gebied van AWBZ/Wmo, jeugdhulp en werk en inkomen (de Participatiewet). Alle inwoners van Heiloo hebben daarover deze maand een brief ontvangen. De komende weken informeren wij u over de nieuwe taken van de gemeente via de website, social media en de HeilooContact pagina in de Uitkijkpost. Inwoners die al cliënt zijn bij de gemeente informeren we persoonlijk over de ontwikkelingen en de specifieke veranderingen voor hen. Wat verandert er? Er staan in Nederland veranderingen voor de deur in de ondersteuning van inwoners op het gebied van wonen, wer ken, welzijn en zorg. De gemeenten - ook Heiloo - krijgen hiervoor vanaf 1 januari 2015 meer taken en verantwoorde lijkheden overgeheveld van de Rijksoverheid. Tegelijkertijd komt er minder geld beschikbaar. Dat vraagt om verandering. de ondersteuning aan mensen met een beperking (wat nu nog als begeleiding en kortdurend verblijf is geregeld binnen de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten) de jeugdhulp de participatie van mensen met arbeidsvermogen die ondersteuning nodig hebben. Mensen die nu te maken hebben met de Wet Werk en Bijstand (WWB) en de Wet sociale werkvoorziening (Wsw) en mensen met een arbeidsvermogen in de Wajong. Eigen kracht en iedereen doet mee We gaan er van uit dat iedere inwoner mee kan doen in de samenleving, zelf verantwoordelijk is voor zijn of haar leven en zelf in staat is om problemen op te lossen. We gaan er van uit dat mensen zoveel mogelijk voor elkaar zorgen en zich betrokken voelen bij hun omgeving. Dit noemen we 'eigen kracht'. Als gemeente zorgen we voor toegankelijke voorzieningen. Voor kwetsbare inwoners blijft de hulp in onze gemeente overeind. Om dat goed te kunnen doen, gaan we de hulp wel anders organiseren. Maar noodzakelijke hulp blijft, ook na 1 januari. Hulpvragen vla sociaal team: dichtbij Inwoners De toegang tot de nieuwe taken gaat de gemeente uitvoe ren met een sociaal team. Het sociaal team staat dichtbij de inwoners. Deskundigen van het sociaal team beantwoorden uw vragen en ondersteunen u bij het zoeken naar oplossin gen voor uw hulpvragen. Het sociaal team kan waar nodig experts inschakelen. Meer Informatie Op onderstaande websites kunt u meer informatie vinden. - www.heiloo.nl - www.datisheelnormaal.nl - regionale campagne met ant woorden op veel gestelde vragen, informatieve krant met ervaringsverhalen en achtergronden Wij zijn cr samen voor elkaar «wnvfwiee.id ■üxit'Ni kw* m> - www.hoeverandertmijnzorg.nl - VWS-publiekscampagne over de hervormingen in de zorg. Als u vragen heeft, kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66 of e-mail info@heiloo.nl Sociaal team in Heiloo Op 4 november besloten burgemeester en wethouders over de contouren die het sociaal team in de gemeente krijgt. In de gemeente Heiloo werkt vanaf 1 januari één sociaal team. Uiteenlopende expertises In het sociaal team werken deskundigen met verschillende expertises samen zoals op het gebied van de Wet maatschappelijke ondersteuning (de Wmo- consulenten van de gemeente) werk en inkomen (klantmanagers arbeidsmarkt- en uitke ringsdeskundigen van de gemeente) de jeugdhulp verschillende deskundigen met expertise op het gebied van ondersteuning aan mensen met een beperking (MEE Noordwest-Holland), ouderenondersteuning (Stichting Welzijn Heiloo), maatschappelijk werk (De Wering), jeugdhulp (Jeugd- en Gezinscoaches). Het sociaal team maakt afspraken met de wijkverpleegkundige. Het team is er op gericht om hulpvragen te signaleren, te beantwoorden en op te lossen. Ook als het gaat om com plexe problemen. In alle gevallen werkt het team met het uit gangspunt dat de privacy van inwoners is gewaarborgd. Bereikbaarheid sociaal team Heiloo De komende weken informeren wij u over de bereikbaarheid van het sociaal team. De ervaringen van het sociaal team in 2015 bepalen de uiteindelijke 'vorm' van het team. Het beleid Op 23 oktober heeft de gemeenteraad het beleid en de ver ordeningen vastgesteld voor jeugdhulp en de Wmo. Dit beleid is de basis voor het uitvoeren van de nieuwe taken in 2015. In deze documenten staat wat de visie van de gemeente is op de nieuwe taken en worden de kaders geschetst voor 'de toegang' tot ondersteuning, de inkoop van zorg en de inzet van Persoons Gebonden Budget (PGB). De beleidsplannen en verordeningen kunt u lezen op onze website. De beleids plannen en verordeningen voor de Participatiewet moeten nog door de gemeenteraad behandeld worden. Dat gebeurt binnenkort. GEMEENTEHUIS BEHEER OPENBARE RUIMTE Raadhuisplein 1 AFVALBRENGPLAATS Postbus 1, 1850 AA Heiloo Rosendaal 2 t 072 535 66 66, info@heiloo.nl Postbus 1, 1850 AA Heiloo www.heiloo.nl t 072 535 66 66 Openingstijden Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur 13.00 - 15.45 uur Op andere tijden na afspraak. zaterdag 09.00 - 13.00 uur Gezamenlijke zorginkoop: samen sterk in de regio De gemeenten in regio Alkmaar hebben besloten om de inkoop van ondersteu ning samen op te pakken om ondersteu ningsarrangementen voor inwoners effi ciënter te regelen. Ook als het gaat om de contracten met de aanbieders van Beschermd Wonen. De negen gemeen ten in de regio hebben daarmee samen de begeleiding van kwetsbare inwoners voor 2015 geregeld. Waar gaan de zorgcontracten over? De contracten voor 'zorginkoop' gaan over zaken als bijvoorbeeld woonbege leiding, thuisbegeleiding, activerende psychiatrische thuiszorg, praktische pedagogische thuishulp en gezinson dersteuning, dagopvang/dagbesteding, gespecialiseerde buitenschoolse opvang, logeerhuizen, begeleiding bij rehabilitatietrajecten van verslaafden. Zorgcontracten Wmo en Jeugd Eind oktober zijn de eerste 31 contrac ten getekend tussen de gemeenten in de regio Alkmaar en zorgaanbieders voor de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo). In november wordt gewerkt aan het afsluiten van contrac ten voor Jeugdhulp. In de Regio Alkmaar werken de volgende gemeenten samen: Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Schermer en Uitgeest. inwoners van Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11