MoFysio BEDRIJF BELICHT Ha-Ka International wint FD Gazellen award 5 INGEZONDEN BRIEVEN Bibliotheek/Muziekschool Vliegtuigoverlast Vleugelvrouw in reprise KORTOM Openbare lezing Heiloo Energie Keer op Keer 'opsteker'. Collecteweek Leger des Heils Rode Kruis Heiloo Groei Bloei Kerstschikking UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Vorige week kregen alle bewo ners van Heiloo een brief van de gemeente, waar in de eerste alinea staat: 'Ook na 1 januari zal iedereen die echt zorg nodig heeft, gehol pen worden'. AGelukkig, zo moet het ook. Maar er staat niet voor niets: die echt zorg nodig heeft. Er werden 5000 handtekeningen verzameld voor de bibliotheek; een kwart van de bevolking dus. En toch zullen daar twee mensen worden ontslagen en de voorzie ningen worden beperkt omdat er aan de subsidieregeling niets kon worden veranderd. Wij hebben tegenwoordig rechten. Daar heb je recht op, hoor je dan. Zelf (81) kan ik mogelijk bij de gemeente ook van alles aanvragen, maar hebben wij niet in de eerste plaats de plicht voor onszelf te zorgen als dat kan. 'Iedereen die alles heeft opgemaakt, krijgt het ook', hoor ik al zeggen. Maar dat is toch zijn verantwoorde lijkheid? Vroeger heette het 'steun trekken', nu hebben wij daar mooie woorden voor. Als iedereen die zijn eigen broek kan ophouden dat nu ook eens deed en niet alleen aan rechten denkt (de goeden niet te na gesproken) dan zou er in dit doip toch wel 50.000 Euro kimnen worden bespaard ten behoeve van bibliotheek en muziekschool?! Dan kimnen die kinderen waarvan de oudere het echt niet kunnen mis sen toch ook naar de muziekschool blijven gaan. Mijn leven lang heb ik meebetaald aan de voorzieningen die nu beschikbaar zijn en wie dat nodig heeft, gim ik het van gan ser harte, maar daaivan onnodig gebruik maken (om geen misbruik te zeggen), dat is waar heel mijn rechtvaardigheidsgevoel tegen in opstand komt. Wie de schoen past, trekke hem aan. Anna de Goederen De overlast van vliegtuigen boven Heiloo is enorm toegenomen. Heiloo is de vaste aanvliegroute richting de Polderbaan. Vanaf 07.00 uur gaat het de hele dag door. Dat ze over Heiloo vliegen is niet het probleem. Het probleem is de hoogte van 600 meter. Vanwege 'veiligheidsredenen' vliegen ze vanaf de Noordzee op 600 meter richting de Polderbaan en maken de 'draai' afhankelijk van de drukte boven Castrieum, Heiloo of Limmen (nu ook Alkmaar/ Bergen). De aan- vliegproeedure is dat ze vanaf 12 kilometer op 600 meter moeten zit ten voor een veilige landing. Dat is bij Beveiwijk. Heiloo ligt op 25 kilo meter van Schiphol. Waarom dan op 600 meter boven Heiloo? Dat geeft extra overlast. Inmiddels is de gemeente in overleg met diverse overlegorganen. Ook als inwoner kunt u wat doen. Ga naar www. bezoekbas.nl (bewoners aanspreek punt Schiphol; BAS), registreer u zelf en laat een klacht achter op het moment dat u last van vliegtuigen heeft. Het aantal klachten in Heiloo stijgt. Dat helpt de gemeente bij de overleggen. Het is een kwestie van de lange adem. Kortom, stoort u zich er ook aan dat de vliegtuigen zo laag overkomen? Laat een klacht achter elke keer dat u zich stoort op www.bezoekbas.nl. Michiel Ullers Michiel. uüers@quicknet. nl Tekst en foto: Carolien Breed Jesper Beeldman, Nicolaas Beetsweg 94, 1851 CD, tel. 06-53927636, www.mofysio.nl, e-mail: info@mofysio.nl HEILOO - Al tijdens zijn studie ondeivond fysiotherapeut Jesper Beeldman dat bij revalidatie -bijvoorbeeld na een blessure of been- of heupfractuur- de vervolgbehandeling in een praktijk voor een bepaalde groep ouderen niet altijd de beste oplossing is. Jesper heeft er een scriptie over geschreven. „Voor sommige ouderen en/of chronisch zieken is the rapie thuis de enige mogelijkheid. Weer anderen vinden het lastig om een paar keer per week vervoer te regelen. Het legt in him ogen extra beslag op de mantelzorgere. Of het in- en uitstappen van de auto gaat niet altijd even makkelijk. Bovendien kunnen problemen, die zich voordoen in de thuissituatie, bij de behandeling in een vaste praktijk niet zomaar wor den nagebootst. Bewegingen in en om huis zijn vaak net ietsje andere dan waarop in de therapie in een praktijk of revalidatiecentrum geoefend kan worden. Voor sommige ouderen is een thuisbehandeling dan ook beter; in him eigen vertrouwde omgeving. Bij iemand thuis is goed zichtbaar, waar zich problemen voordoen; daar kan de behandeling gericht op worden afgestemd." Fysiotherapie aan huis wordt weliswaar door 'vaste' fysiotherapieprak- tijken geboden, maar vaak blijft er weinig tijd over voor daadwerkelijke behandeling. „Voor een behandeling aan huis wordt doorgaans dertig minuten uitgetrokken. Dat is inclusief aankomst, de klant begroeten en indien nodig even geruststellen." Jesper heeft onderzocht of en hoe dit andere kan. Een thuisbehandeling op maat met volop tijd en aandacht voor de klant, zodanig dat kwalitatief hoogwaardige zorg wordt geboden; hetzelfde niveau als in een praktijk. Hij heeft dit concept verder uitgewerkt. Vooruitlopend op het nieuwe overheidsbeleid waarbij ouderen steeds langer zelfstandig thuis blijven wonen, is hij na zijn studie met MoFysio gestart. Jesper is daarmee één van de eereten met een mobiele fysiotherapiepraktijk in Nederland. Met zijn goed uitgeruste mobiele FysioBus, waarin hij hoogwaardige (oefen) materialen bij de hand heeft om de klant op locatie van de juiste therapie te voorzien, legt hij huisbezoeken af. Omdat hij contractvrij werkt is hij vrij in de uitvoering van zijn werk en kan hij meer tijd uittrekken voor de klant. Jesper werkt in blokken van veertig minuten. Afhankelijk van de aanvullende zorgverzekering van de klant wordt the rapie geheel of gedeeltelijk vergoed. MoFysio is BIG-geregistreerd en aan gesloten bij het centraal kwaliteitsregister van het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Fysiotherapie (KNGF). Een kennismakingsgesprek, al dan niet na verwijzing van een specialist, is gratis en vrijblijvend. In samenwerking met Stichting Welzijn Heiloo houdt MoFysio iedere maan dagochtend van 08.30 tot 12.00 uur inloopspreekuur in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Hier kan men terecht voor vragen, informatie en/of een behandeling. Maar even bellen voor een afspraak aan huis kan natuurlijk ook! HEILOO - Ha- Ka International B.V. uit Heiloo, fabrikant van Hefkussens, heeft een FD Gazellen Award gewonnen. Het Financieel dagblad geeft al vele jaren deze awards aan de snelst groeiende ondernemingen van Nederland. Dit maal waren er 331 onder nemingen in Nederland die in de afgelopen drie jaar een doorlo pende omzetgroei van minimaal 20% behaalden. Met een totale omzetgroei van 80% was ha-Ka International een van de 46 bedrij ven die in de categorie 'Kleine ondernemingen, omzet tot 2 Miljoen' kans maakte op de gouden Gazelle. Deze prijs ging echter naar Aeves uit Bussurn, die een nog gro tere groei heeft doorgemaakt. Ha-Ka International exporteert haar producten naar Duitsland, Oostenrijk, China, Japan, België, Zwitserland, Italië, Engeland en Denemarken. Producten die wor den gefabriceerd in samenwer king met sociale werkplaatsen in Nederland en Duitsland. h HEILOO - Zondag 30 november om 15.00 is het theatercon cert van Helen Botman - 'Vleugelvrouw' in reprise - in theater De Beun. Een voorstelling met zang, dans en beeldende kunst, waarmee Helen Botman de grote zaal van theater Cool in Heerhugowaard tot de laatste plaats wist te vullen. Kaarten a 17,50 euro zijn te bestellen via www.vleugelvrouw. Aangeleverde foto HEILOO - Heiloo Energie houdt op 20 november in cultureel centrum De Strandwal, aanvang 19.30 uur, een openbare lezing over energieneutrale totaaloplos sing voor een typisch Hollands rijtjeshuis én CV-in balans. Te gast zijn Josien Kmizinga van TU-Delft. TU-Delft- studenten hebben een rijtjeshuis uit de jaren '60 energie-neutraal gemaakt. Deze Prêt-a-Loger is in Versailles, in een soort Olympische Spelen voor duurzaamheid, derde van de wereld geworden (Japan 1). Tijdens deze lezing is ook Energie Seivice Noord-West aanwezig, die een ander specialisme belicht: cv duurzaam afstellen. Beide lezingen zullen vragen opweipen en het publiek kan interactief meedoen. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opsteker aan een persoon die zich belangeloos inzet voor een medemens, vereniging, stichting. Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer geko zen en verblijd met een opsteker van €200,-. De opsteker van de maand november gaat naar het Koor Note Book in Heiloo voor de aanschaf van materiaal. HEILOO - Vrijwilligers van het Leger des Heils collecteren tus sen 24 tot en met 29 november in Heiloo. De opbrengst is bestemd voor het buurtwerk, waarmee het Leger op een bijzondere wijze maandelijks 1.500 mensen in buurten bijeen brengt tijdens inloopochtenden of -middagen. Zo strijden we tegen eenzaamheid en sociale uitsluiting. HEILOO - De afdeling Heiloo van het Rode Kruis is gevestigd op het Slimpad 16c in Heiloo. Het tele foonnummer waarop het Rode Kruis bereikbaar zijn, is onlangs gewijzigd. Het nieuwe telefoon nummer is tel. 06-23627235. Op dit telefoonnummer kunt u terecht voor: de telefooncirkels van het Rode Kruis; Sociale acti viteiten (Welfare); Bijzondere vakanties; Eten en Ontmoeten; EHBO-eureussen, Noodhulp en Evenementenhulp. Bij geen gehoor kunt u uiteraard de voi- cernail inspreken, of mailen via: rodekruisheiloo@gmail.com. HEILOO - De keretworkshop van Groei Bloei is dit jaar in de week voor kerst. Net als vorig jaar wordt een royaal kerststuk gemaakt; een tafelstuk ditmaal, met naast keretgroen, verse bloe men en kerstballen, ook leisteen. Mocht u het stuk van vorig jaar op het tafeltje willen maken, laat het dan even weten. Datum 18 december, 's middags 13.45 uur en 's avonds 19.45 uur. 19 decem ber 's middags 13.45 uur. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Kosten: leden 29.50 niet leden betalen 37.50. Alle mate rialen zijn inbegrepen. Opgeven: voor 22 november in verband met het bestellen van de ondergrond, benzdocter@hotmail.com of tel. 06-50123521. Er is op 18 decem ber beperkt plaats in verband met de beschikbaarheid van de zalen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5