Gezellige Brocantemarkt bij Dorcas Adventsconcert in de Ter Coulsterkerk Pieten toneelvoorstelling door Pancratius en Forento Cantate-uur in Witte Kerk Heiloo Bewoners Heiloo onderhouden zelf het buurtpark Lezing 'Verantwoordelijke pubers thuis' op het PCC Heiloo Workshop Lifehacking in Bibliotheek Heiloo 7 INGEZONDEN MEDEDELING De Hollanders 'kapstok' voor Spinvis cv KORTOM Lombok en Bali Rond de waterput reist terug naar kindertijd Spectaculaire uilenshow in groep 3a UITKIJKPOST 19 NOVEMBER 2014 HEILOO - Donderdag 20 en zaterdag 22 november is bij de Dorcas win kel Heiloo een speciale verkoop van schilderijen en brocante. Schilderijen, tekeningen en aquarellen, litho's en etsen van bekende en onbekende schil ders worden tegen aantrekkelijke prijzen te koop aangeboden. U vindt werk onder andere uit de omgeving van de Haagse en Larense school. Veel schilderijen zijn schoongemaakt, gevernist en opnieuw smaakvol ingelijst. Er is een grote collectie aardewerk en Gouds plateel, van Flora, Delft, Westraven, Adco, Fris, Zaalberg, Mobach, Chinees en Japans en anderen. Leuke cadeaus zijn te vinden bij de brocante. Kom gezellig snuffelen en je vindt zeker iets leuks. Alle artikelen zijn Dorcas ter beschikking gesteld, de opbrengsten zijn bestemd om de allerarmste mensen in de wereld te helpen. Dit jaar heeft Dorcas de volgende doelen geselecteerd: water en hygiëne in Tanzania en Ethiopië, drinkwater en hygiëne voor de Masai in Kenia, adop ties van studenten, kinderen en granny's. De winkel van Dorcas vindt u aan de Kennemerstraatweg 93-95 in Heiloo; u kunt parkeren aan achterzijde bij winkelcentrum. Open op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. De Dorcasvrijwilligers zien u graag op 20 of 22 november in de winkel. HEILOO - Zondag 30 november om 14.30 uur wordt er in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo weer het Adventsconcert gege ven door het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor onder leiding van Martin Mans. De sopraan Karin ten Cate uit Heiloo verleent haar medewerking. Als gast is uitgenodigd de bekende pianist Jan Lenselink, en het orgel wordt bespeeld door Dirk Out. De entree bedraagt €10,-. Toegangskaarten reserve ren: tel. 072-5332703 - 072-5323241 of donderdagmorgen 27 november, van 10.00 tot 12.00 uur aan de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 Heiloo. HEILOO - De toneelgroepen van Pancratius en Forento spelen ook dit jaar het pietentoneelstuk. In Heiloo op 22 november (De Beim, 15.00 uur) en in Limmen op 30 november (Burgerij, 15.00 uur). Het stuk is vrolijk en span nend maar zeker niet eng. De spelers hebben er plezier in. Spelers dit jaar zijn: Lara Molenkamp, Marit Droog, Naomi Verdonk, Susanne van de Ven en Bart van Wonderen. Zij worden ondersteund door diverse aankomende artiesten. Entree 2,-. In Limmen 3,-. HEILOO - Op zondagmiddag 23 november is er om 16.00 uur in de Witte Kerk, Heerenweg 32 te Heiloo, weer een cantate-uur gepland. Daarin zal worden uitgevoerd Bach's cantate BWV 115 getiteld: 'Mache dich, mein geist, bereit'. Het thema van 'de afrekening' uit de gelijkenis in Mattheus 18 is voor Bach aanleiding om in deze cantate de spanning tussen 'waakzaam zijn' en 'slapen' muzikaal krachtig vorm te geven. De cantate zal worden uit gevoerd door het Collegium Vocale Camerata en solisten, onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is Floor van der Wind. HEILOO - Zondag 23 november treden De Hollanders weer op in Heiloo. Met 'mooie, realistische dialogen', vond de Volkskrant. En 'het verhaal is slechts een kapstok voor Spinvis' fraai tas tende tekst,' schreef de NRC. 'Vederlicht dartelen' langs thema's als liefde, dood en vergeving. En natuurlijk veel muziek van Spinvis. Na afloop gaan de acteurs, onder wie Heilooënaar Thijs Prein, natuurlijk weer graag met u in discussie. Toegang 15,00. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het theater. Aangeleverde foto HEILOO - Sam van der Kolk van OBS De Zuidwester had voor zijn groep 3a een spectaculair bezoek van Martin 'de uilenman' geregeld. Martin had een Siberische oehoe en een kleinere Afrikaanse oehoe meegenomen in de klas. Nadat hij van alles over de uilen verteld had, mochten de kinderen, met een speciale handschoen aan, een uil op hun arm nemen. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 22 novem ber van 10.00 tot 13.00 uur is de eerste 'Buurt Natuurwerkdag' in het park tussen De Achtkant en de Spillaan in Heiloo. Buurtbewoners werken in him park onder begeleiding en met gereedschap van Landschap Noord-Holland. Deze eerste dag, die in nauwe samenwerking met de gemeente Heiloo is voorbereid, vormt de opmaat voor een nauwere betrokkenheid van bewoners bij het groen in hun wijk. De vrijwilligers verzamelen om 10.00 uur in het parkje tegenover de Achtkant nummer 17. Er wordt gestart met koffie en uitleg over de werkzaamheden. Buurtbewoners leren onderkomens te maken voor wezels, egels en broedplekken voor HEILOO - Zaterdag 22 november 20.00 uur heeft het Nivon Heiloo Gea en Harry Zuiderent uitgeno digd om hun reisverhaal te vertel len in het Trefpunt. De reis naar Lombok en Bali, met vier perso nen, werd met een privébusje, gemaakt. Bijdrage: nivonlid 4,-, anderen 5,-. Opgaven (graag vooraf) tel. 072-5333127 of info® nivonheiloo.nl. HEILOO - Woensdag 26 novem ber 20.00 uur speelt de muziek - en poëziegroep 'Achterom' in de Ter Clousterkerk liedjes en vers jes uit de kindertijd. Het onder werp die avond is het kind, de kindertijd en het groter worden. En zo kwam spelenderwijs het programmawat jij niet ziet, en het is'tot stand. Kosten: collecte bij de uitgang. vogels zoals de winterkoning. Door wat bomen weg te zagen komt er meer licht en groeiruimte voor de andere bomen en struiken. Wie de smaak te pakken heeft kan op zaterdag 7 februari 2015 een cursus volgen die voor alle inwoners van Heiloo wordt georganiseerd. Hier leert men een park zelfstandig te beheren om zo de belevingswaarde te vergroten. Men kan zich tijdens de werkdag van 22 november al opgeven voor deze cursus in 2015. Nadere informatie bij Jannie Kramer van Werkgroep De Achtkant, tel. 072-5896878 of Annika Langeveld van Landschap Noord-Holland, tel. 06-33 33 32 20. Zie ook www.landschapnoordholland.nl/ vrijwilligers. HEILOO - Op 27 november 19.30 uur houdt het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) Heiloo in samenwerking met het PCC Heiloo de gratis lezing 'Verantwoordelijke pubers thuis'. Tijdens deze lezing komen diverse vaardigheden aan bod om pubers te helpen op te groeien tot verantwoordelijke jonge volwas senen. De lezing vindt plaats in PCC Heiloo, De Dors 2 in Heiloo. Opvoeders/ouders kunnen zich aan melden bij GGD Hollands Noorden via het inschrijfformulier zie www.ggdhn.nl/cursussen. Bij vragen kan contact opgeno men worden met het cursusbureau via cursusbureau@ggdhn.nl of 088- 0100557. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 24 november om 20.00 uur in de bibliotheek een workshop rond het actuele onderwerp Lifehacking, gegeven door Edo Postma. Dankzij internet, digitale tools en apps hebben we een breed scala aan handige hulpmiddelen tot onze beschikking gekregen, waarmee we onze menselijke chaos beter kun nen structureren. Het slim combineren van dit soort tools noemen we 'lifehac king'. Tijdens deze bijeenkomst vertelt Edo Postma over het effi ciënt gebruiken van je mail en agenda en laat hij tal van handige digitale hulpmiddelen en apps zien. Toegangskaarten voor deze avond zijn 7,50 10,- voor niet-leden Bibliotheek Heiloo) verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenservice van de biblio theek en is ook mogelijk via www. bibliotheekheiloo.nl of telefonisch (072-5330670).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7