Integratie peuterspeelzaal in dagopvang Kits Oonlie Grote Kerstshow bij Nelis Baltus Voetmassage voor Serious Request Peuterochtend, speelochtend en voorleesfeestje in Bibliotheek Heiloo 17 Tweedehands boeken voor goede doel Eigentijdse Kerstslinger Kerst bij Kwekerij Heiloo Boekenmarkt Trefpunt Sinterklaas en Zwarte Pieten Contactgroep Partnerverlies Dakgoot Dagtocht Amsterdam, o.a. Tuschinski Sinterklaas Bingo Grace Kelly in Paleis Het Loo Glorie van de Gouden Eeuw Informatie uitvaart UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 2014 STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - Al enige jaren wordt er gewerkt aan een harmonisatie tussen peuterspeelzaalwerk en kinderopvang. Regels worden zoveel mogelijk gelijk getrokken en de subsidierelatie tussen gemeenten en peuterspeelzalen gaat drastisch veranderen. Voor zowel de peuterspeelzalen als de kinderopvang ontstaan door deze harmonisatie kansen. Vroeger bestond nog een verschil in de wijze van opvang, zo was de peuterspeelzaal een voorbereiding op de basisschool en werden de kinderen op een kinderdagverblijf veelal verzorgd en opgevangen omdat de ouders moesten werken. Met name Kits Oonlie heeft de afgelopen jaren een verandering ondergaan. Net als de peuterspeel zalen heeft Kits Oonlie de voorbereiding naar de basisschool geïntegreerd in de dagprogramma's. Kinderopvang Kits Oonlie grijpt deze kans aan door, naast dagopvang, ook opvang te bieden gedurende schooltijden (peuter speelzaaltijden), van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.15 en/of van 13.15 tot 15.30 uur. Doel hierbij is dat ouders een keuze hebben in de vorm van opvang en bij een wijziging in de thuissituatie en/of behoefte, er geen wijziging in opvangloeatie hoeft plaats te vinden. Hiernaast kimnen oudere, net als bij de dagopvang, ook voor deze vorm van opvang gewoon kinder- opvangtoeslag aanvragen bij de belastingdienst, waardoor de maandelijkse kosten liggen tussen 5,99 en 197,17. Deze nieuwe vorm van opvang start op 1 januari 2015 op de locatie Boekenstein in Heiloo, maar u kimt uw kind je nu al inschrijven door te bellen naar de centrale administratie van Kits Oonlie op telefoonnummer 072-5323576, of door het sturen van een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Op 28 november, Zaterdag 29 november, 10.00 tot 10.30 - 11.30 uur organiseert 14.00 uur) is de maandelijkse Bibliotheek Heiloo weer een speelochtend. Voor alle kinderen Peuterochtend. Het boek ligt deze keer de gratis strippen- 'Raad eens hoeveel ik van je kaart van de speelotheek klaar, hou' staat deze keer centraal. En woensdag 3 december, 14.30 tot 15.15 uur, staat in het Deze ochtend wordt niet alleen teken van het Sinterklaasfeest, voorgelezen maar ook samen Alle kinderen van drie tot zeven spelletjes gedaan en geknut- jaar zijn van harte welkom! Na seld voor kinderen van twee tot het voorlezen wordt er natuurlijk vier jaar (en hun ouders/oppas). nog even geknutseld en getekend. HEILOO - Op vrijdag 28 novem ber (van 09.00 uur tot 21.00 uur) en zaterdag 29 november (van 09.00 uur tot 17.00 uur) houdt Soroptimisten Alkmaar en omstreken tegenover de Albert Heijn in winkelcentrum 't Loo een verkoop van tweedehands boeken voor het goede doel. De opbrengst van de verkochte boeken gaat naar de Syrische vluchtelingenkinderen in Turkije. Soroptimisten ondersteunt Unicef op ondeiwijsgebied en onder de noemer 'Back to school' worden de boeken verkocht. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt op dinsdagavond 2 en 9 december van 20.00 tot 22.00 uur een 'work shop Keretslinger maken' aan onder leiding van docente May de Lange. De docente verzorgt het materiaal voor de eerste les, en voor de tweede les in overleg. Deze workshop wordt gehouden in ons Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A, Heiloo. Info/opgave: info@nivonheiloo. nl of tel. 072-5333127 of 5333217. Kijk ook op: www.nivonheiloo.nl. HEILOO- De kerstmarkt bij Kwekerij Heiloo gaat binnenkort van start, op het terrein van GGZ-NHN. Alle zaterdagen en zondagen in december staat de gezellige kerstmarkt klaar met kramen, met de verkoop van vers gerookte paling en makreel, en de hele week keretbomenver- koop, kerststukjes, keretplanten en openhaardhout. U vindt de Kwekerij Heiloo aan de Bullaan 2, tel. 072 5352225. HEILOO - Op zaterdag 29 novem ber van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072- 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. EGMOND - De kersthow 'Sfeervol en verleidelijk' van Nelis Baltus. Met recht, zowel binnen als buiten is te zien, dat met zorg is gewerkt aan een mooie en verleidelijke presen tatie. De bloembindsters van Nelis Baltus hebben er een waar spekta kel van gemaakt. Van natuurlijke materialen staan er keretdecora- ties en keretstukken, alles uit eigen binderij. Onder het genot van een glaasje glühwijn kim je je laten inspireren en zo ideëen op doen om in huis - tuin of bedrijf een gezellige kerstsfeer te erëeren. Ook worden er workshops gegeven in een gezel lige ambiance onder deskimdige begeleiding. Zie www.nelisbaltus.nl. Ook te volgen op Facebook. Voor iedereen die in de kerststemming wil komen, is het een aanrader om a.s zondag 30 november, van 12.00 tot 17.00 uur een bezoek aan het bedrijf te brengen. De keretshow is ook op normale openingstijden en op zondag te bewonderen. U kimt Nelis Baltus vinden aan de Herenweg 25 te Egmond-Binnen, tel: 072-5061488. Sandra van de Hoonaard draagt met voetmassage bij aan de actie 3FM Serious Request Aangeleverde foto HEILOO - Voor de 3FM Serious Request actie: 'Hands off our girls' heeft Sandra van den Hoonaard haar actie: 'hands on your feet' aangemeld. Via haar persoonlijke actiepagina www.kominactie.nl/handsonyour- feet (Of tel. 06-23440281) kan iedereen zich aanmelden voor een relaxing voetmassage van een uur waarvan de opbrengst a 25,- geheel ten goede komt aan de actie van het glazen huis. 3FM vraagt met Serious Request 2014 aandacht voor vrou wen en meisjes, die tijdens oorlogen en conflicten slachtoffer zijn gewor den van seksueel geweld. Het rode kruis zorgt met de opbrengst van de actie voor opvang, medische zorg en psychische begeleiding. Daar draagt Sandra van den Hoonaard graag een steentje aan bij. „Want handen hoor je naar mijn mening liefhebbend en verzorgend te gebruiken en nooit gewelddadig!" Ook dit jaar verblijden Sinterklaas en zijn medewerkers het Trefpunt weer met hun bezoek. Op zaterdag 29 november wordt vanaf 10.00 uur hun komst met spanning afgewacht door een grote schare kinderen ver gezeld van hun (groot)oudere. Het feest zoals we dat al jaren vieren. Entree 3,- per kind. Op dinsdag 2 december om 13.30 uur is de volgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer praten we over het onderwerp 'de feestdagen'. Hoe waren die voorheen samen nietje partner en hoe ga je ze nu invullen? Entree is 5,- inclusief consumptie. Bel of mail voor meer informatie Karlijn Sengers, 072-5331297 of welzijnscoach@welzijnheiloo.nl De blaadjes zijn van de bomen, bij regenval kan de dakgoot weer gaan overstromen. Reinigen van de dakgoot gebeurt tegen een kleine vergoeding als u lid bent van de Seivicepas. Opgeven voor service- pas en dakgootreiniging via tel. 072-5331297. Zondag 14 december vertrekt de bus omstreeks 10.00 uur richting Amsterdam. In het bijna 100 jaar oude Tuschinski theater worden we ontvangen met een kopje kof fie, waarna de rondleiding begint. U krijgt dan meer te horen over de architectuur (zowel Amsterdanse School, Jugendstil als Art Deco zijn herkenbaar), schilderingen, historie en wat anekdotes. De lunch is op de 7e etage bij La Place en in de middag volgt een rondleiding door de Centrale Bibliotheek op het Oosterdokseiland. De prijs is 43,- all-in. Zondag 30 november is er een Sinterklaas Bingo in het Trefpunt. Het blijft deze keer een verrassing wat u winttotdat u het cadeau papier verwijderd hebt! We starten om 14.00 uur en de bordjes kosten per stuk 3,50. Vrije inloop en u krijgt een kopje koffie/thee. Zondag 4 januari 2015 rond het mid daguur vertrekt de touringcar naar Paleis Het Loo. Daar bekijken we de expositie 'Grace Kelly, prinses en stijlicoon'. De expositie vertelt het verhaal van Graeia van Monaco, de filmster die werd opgenomen in één van de oudste Europese vor stenhuizen. Ook is er Winterpaleis Het Loo. Prijs 42,50 all-in. Anja Kalis vertelt woensdag 10 december om 14.00 uur over De Nederlanden in de 17e eeuw. De Republiek was op allerlei gebied zeer succesvol. De zeventiende- eeuwse schilderkunst geeft aan wat de mensen toen bezig hield. In schilderijen uit die tijd zoeken we naar de 'verborgen verleiders'. Entree 10,-. Informatieochtend over de mogelijkheden bij een uitvaart op woensdag 10 december. Uitvaartbegeleidster Henny Stoop vertelt wat je uit handen geeft en watje zelf kan doen, en over nazorg. Er is genoeg ruimte om wagen te stellen. Julia van Kappel geeft een impressie van live gezon gen muziek tijdens een uitvaart. Aanvang 10.00 uur; entree 3,50 inel. een kopje koffie/ thee. Meld tevoren svp dat u van plan bent te komen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 17