Sinterklaas weer warm onthaald in Heiloo Invulling bezuinigingen 2015 gemeente Heiloo B.lief zingt voor Serious Request Otb 31 december APE L LA l Interieurhof deze week in Bedrijf Belicht Heiloo 5 Kassabonnen- spaaractie Win je eigen boodschappen- karretje! Plusactiviteiten NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Het college heeft voor 2016 nog een bezuinigingsopgave van bijna €300.000. t/m titi' In het hart van deze Uitkijkpost vindt u de sfeervolle Feestdagenspecial (pagina 11 tot en met 16). Met verhalen en decembertips om alvast in de stemming te komen. Winterprogramma 2014 - 2015 Breed cursusaanbod voor jong en oud Zie bijgesloten programma bij deze editie www.plusactiviteiten.nl Tel: 0251 - 67 18 37 computerlessen-creativiteit- educatief-gezondheid-hobby en vrije tijd-muziek-talen-sport-ty- pen-kunstzinnige vorming en persoonlijke verzorging-lezingen en workshops Bijna alle kinderen van Heiloowaren naar de intocht gekomen. Foto: Carolien Breed HEILOO - Sinterklaas en zjjn pietengevolg zijn weer heel gast vrij ontvangen in Heiloo. De bur gemeester had persoonlijk gere geld dat Sint en alle Pieten, en zij waren ook dit jaar met velen gekomen, bij hun aankomst op vrijdag -de dag voor de intocht in het dorp- een behoorlijke slaap plaats hadden. Het hele gemeentehuis was omgebouwd tot één grote Bed Breakfast. Zelfs Americo, het paard van Sinterklaas, overnachtte op stand; in de werkkamer van de burgemeester hadden de wethou ders een bedje van stro gemaakt. Goed uitgeslapen werd het hele Sint en Pietencircus zaterdagoch tend getrakteerd op een overheer lijk ontbijtje, met liefde bereid door de vrouw van de burgemeester. Ze was al heel vroeg opgestaan om alle broodjes te smeren. Terwijl zich vol verwachting buiten rond de klok van 11.00 uur drommen kindertjes verzamelden op het Raadhuisplein, ontstond binnen in het gemeente huis nog even paniek. De staf van Sinterklaas was zoekgeraakt! De hoofdpiet had nog overal gezocht, maar de staf bleek echt verdwenen. De Twitterpiet twitterde er op los, maar geen enkele tweet bracht het antwoord. „Beste Piet, dan gaan we maar zonder staf op pad, we kunnen al die kindertjes niet lan- 26 NOVEMBER 2014 ger laten wachten", aldus de Sint, die zich niet van de kaart liet bren gen. Op het bordes kreeg Sint een reservestafje te leen uit het publiek. De stoet kon eindelijk vertrekken. Eerst lopend, en later op de mg van Americo, vertrokken de Sint en zijn gevolg -begeleid door vrolijke fanfa remuziek- via het Looplein richting het Stationscentmm. En ook daar werden ze hartelijk verwelkomd. Het grote Sinterklaasfeest werd gevierd in de zaal van cultureel centmm De Strandwal. Wederom was het een drukte van jewelste. En zomaar ineens, tijdens de feestelijkheden, dook daar de staf van Sinterklaas weer op. De hoofdpiet kon eindelijk weer opgelucht ademhalen! advertentie HEILOO - De gemeenteraad heeft in 2013 besloten dat voor de jaren 2014, 2015 en 2016 1.325.000 over driejaar op taken en organisatie van de gemeente bezuinigd moet worden. Door verlaging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds en de tegenvallende woningbouwpro jecten moet de gemeente Heiloo bezuinigen om een sluitende meer jarenbegroting te kimnen presente ren. Met de taken die vanaf 1 janu ari 2015 geschrapt moeten worden, verdwijnen ook arbeidsplaatsen (4,5 fte verdeeld over zes medewer kers). Voor de taakstelling die het college voor 2014 realiseerde is 9,74 fte (verdeeld over 12 personen) ver dwenen. In totaal werken 189 men sen bij de gemeente Heiloo. De taakstelling voor 2015 rea liseert het college concreet door een inkrimping van leidinggevende taken binnen het Ingenieursbureau, het schrappen van taken op het gebied van administratie werkzaam heden voor de organisatie en het bestuur en voor subsidieverstrek king en verhuur van accommoda ties. Als effect van de digitalisering vermindert het college administra tieve taken van de griffie en de front office. Naast het schrappen van taken is er gekeken naar het gene reren van inkomsten en is op een aantal posten een taakstelling door gevoerd gebaseerd op een verschil tussen begrote en werkelijke uitga ven over een aantal jaren. Het college realiseerde de opge legde bezuiniging/taakstelling voor 2014 binnen het ruimtelijk domein en op taken die niet meer passen binnen Heiloo als compacte over heid, zoals op de volgende terrei nen: werkvoorbereiding en toezicht, bouw- en woningtoezicht, steden bouw, monumentenzorg, handha ving, openbare ruimte, verminderen inzet Beestenboetje en de exploita tie van de sporthal en het zwembad. De gemeente krijgt vanaf 1 janu ari 2015 een flink aantal taken van het rijk overgeheveld op het gebied van jeugdhulp, de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) en werk en inkomen (Participatiewet); het sociaal domein. Ook spelen omstandigheden als de 'terugtre dende overheid', en samenwerkin gen binnen de regio een rol bij de invulling van de taakstelling voor 2015. Oftewel overwegingen van het college zoals welke taken moeten we (zelf) doen, willen we doen, kun nen we doen en passen bij Heiloo en de dienstverlening aan inwoners, instellingen en ondernemers. Het college heeft voor 2016 nog een bezuinigingsopgave van bijna 300.000. Gedurende het jaar 2015 ontwikkelt het college voorstellen voor de bezuinigingen voor 2016. Blackgospelkoor B.lief uit Egmond-Binnen omarmt de slogan van dit jaar van 3FM Serious Request'Hands off our girls'. Daarom geeft B.lief twee con certen op zondag 14 december in restaurant Klein Vamebroek, de Omloop 22 te Heiloo. Het eerste con cert begint 16.00 uur en het tweede concert start 19.30 uur. Kaarten a 15 zijn te bestellen via mail: blaek- gospel.blief@gmail.com en tel.: 072- 5066265. Informatie: www.blief. nl. Er is ook een loterij, met prach tige prijzen beschikking gesteld door regionale ondernemers. De trekking wordt verricht door Dave Adriehem van Klein Vamebroek. Voor de uitslag zie www.blief.nl en in de plaatselijke kranten. B.lief hoopt op uw bijdrage voor de bestrij ding van seksueel geweld tegen meisjes en vrouwen in conflictgebie den. De gehele opbrengst komt ten goede aan Serious Request radioae- tie in december! Henny Stoop J uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 www.capella-uitvaartverzorging.nl Like ons op Facebook www.facebook.com/ikwinkelinheiloo Kijk snel op www.ikwinkelinheiloo.nl ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK 00K OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 78 NUMMER 48

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 1