Deze week bij de AalsmeersjeJMantenhal kado-tip 2e I Zin in een leuke en gezellige KERSTWORKSHOP? h- mega-AMARYLLIS HALVE PRIJS KADO-lHP AZALEA XXL mega-AZALEA HALVE PR JS sJing wax Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Vrijwilligerswerk is een heel vitale activiteit 24 DEZE WEEK De Hoefsmid 25 1851 PZ Heiloo 072-3030061 www.aalsmeerseplantenhal.nl info@aalsmeerseplantenhal Vrijwilligers Informatie Punt De vraag aan de cliëntondersteuner bij SWH Ik stoor mij aan de buren, wat kan ik doen Bol Extra zwaar Voor informatie zie www.aalsmeerseplantenhal.nl Bij de Aalsmeerse Plantenhal gaan wij een aantal avonden aan de slag. U kunt een rijk gevuld kerststuk met windlicht of een artistieke duo krans met windlicht maken Lorena en Grenville staan weer graag met kennis en enthousiasme voor u gereed Vanaf 20.00 uur staat de koffie/thee met wat lekkers voor u klaar. De kosten zijn 45.00 (excl. verlichting). Aanbetaling vooraf van €10.00. U kunt zich opgeven via de mail: info@aalsmeerseplantenhal.nl of in de winkel. Keuze is uit de volgende data: Dinsdag 9 dec., woensdag 10 dec. en donderdag 11 dec. Dinsdag 16 dec., woensdag 17 dec. en donderdag 18 dec. Wij hebben er zin in en zien u graag VRIJWILLIGERS VACATUREBANK UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 2014 6?9 HEILOO Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81 Nieuw mailadres VIP: vip@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. U kunt ons bezoeken op dinsdag en vr. van 10.00 -16.00 u., en do. van 13.00-20.00 u. Meer informatie kunt u vinden op onze website. THEMABIJEENKOMST DONDERDAGAVOND 27 NOVEMBER "Vrijwilligers in de participatiesamenle ving", georganiseerd door de SportRaad en het VIP. Alle sportverenigingen en organi saties zijn zeer welkom bij deze themabij eenkomst. Donderdagavond 27 november om 19.30 uur in het clubgebouw van de Double Stars. Zie ook onze website. De volledige tekst van deze en andere vacatures is te zien op onze website. Het bestuur van Historisch vereniging Oud Heiloo is op zoek naar versterking. Gastvrouw of gastheer voor de bezoekers van het Trefpunt Planner coördinator voor de evenementen hulp van het Rode Kruis Heiloo Theaterbende Heiloo zoekt handige tim mermannen en -vrouwen die helpen bij het bouwen van het decor van de komende voorstelling. Bestuurslid bezoekwerk voor De Zonnebloem Heiloo. Het gaat om het voeren van intakegesprekken met nieuwe gasten. Gastvrouw/ gastheer voor Aristozorg voor een gastvrije ontvangst van hun cliënten in de eetkamer aan de Stationsweg in Heiloo. Een sportmaatje voor iemand met geheugen problemen. U zorgt voor het vervoer van en naar Dorssports, sport zelf lekker mee en na afloop wordt er een kopje koffre gedronken. Het gaat erg goed met het vrijwilli gerswerk in Heiloo. Leuk om naar alle enthousiaste verhalen van Sigrid Wijsman van het VIP te luisteren. Sigrid is in dienst bij de Stichting Welzijn en is helemaal vrijgemaakt voor het vrijwil ligerswerk in Heiloo, daarvan de coör dinatie en ondersteuning. En natuurlijk het ontplooien van nieuwe initiatieven. Om iets te noemen: De overheid stopte begin dit jaar met de financiering van maatschappelijke stages van middelbare scholieren. Maar zonde om het bereik te verloren te laten gaan. Over hoe we verder gaan kwam er daarom een bij eenkomst met vrijwilligersorganisaties en vertegenwoordigers van scholen, gemeenten en politieke partijen. Bij het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) zijn nu ruim 100 organisaties aan gesloten. Als die een nieuwe vrijwilli ger zoeken maken ze gebruik van de vacaturebank. Zowel via het internet als persoonlijk (bij het VIP in de bibli otheek aan de Westerweg) kunnen belangstellenden kennisnemen van de openstaande vacatures. Na het maken van hun keuze volgt een sollicitatiege sprek rechtstreeks tussen organisatie en vrijwilliger. Op dit moment zijn er zo'n 160 vacatures. Totaal verschillende jobs. Sigrid: "Ja, veel mensen zijn geneigd te denken dat iedereen dezelfde voorkeu ren heeft als zijzelf, maar (gelukkig!) zie je in de praktijk dat allerlei soorten vacatures worden vervuld. Mensen heb ben zo veel verschillende redenen om vrijwilligerswerk te gaan doen, meestal heeft het te maken met het overbruggen van tijdelijke werkloosheid, uitbouw Vrijwillig™ hort nodig sociaal netwerk en/ of de drang tot het leveren van een maatschappelijke bijdrage, De algemene noemer is dat het VIP uitsluitend men sen bemiddelt die gemotiveerd zijn. Wij zijn blij met elke match tussen vrijwilli ger en organisatie. En extra verheugd wanneer het iemand betreft met afstand tot de arbeidsmarkt. Mensen die extra ondersteuning nodig hebben bij het vinden van passend (vrij- willigers)werk, en de organisatie heeft dan ook wat extra ondersteuning nodig. En dan nog iets, morgenavond, donder dag 27 november is er om 19.30 uur in het clubgebouw van de Double Stars een heel interessante bijeenkomst over vrijwilligers in de participatiesamenle ving, georganiseerd door de SportRaad en het VIP. Een week eerder, op 20 november was er al de informatiebij eenkomst in de bieb over Tip Heiloo. Maar wat we nog wel tegoed hebben is de feestavond voor vrijwilligers, die de gemeente Heiloo op 2 december organi seert in Theater de Beun." 20/21 maart 2015: NL.doet In maart is er weer de landelijke vrijwil- ligersdag ter promotie van het vrijwilli gerswerk. De inschrijving is al geopend. Zie daarvoor de websites www.nldoet. nl; vrijwilligersheiloo.nl. U ziet daar ook reeksen voorbeelden van wat er alle maal gebeurde bij de NL.doet in maart 2014. Tot en met het College van Heiloo dat in de Witte Kerk ging koperpoetsen en de Koning die samen met de Koningin een hek plaatste bij een kinderboerderij. In de spreekkamer van het Trefpunt zit ik aan tafel met een mevrouw die aangeeft dat zij last heeft van het gedrag van haar bu urvrouw. Burenoverlast kan voor veel onrust en voor een onveilig gevoel zorgen. Het kan gaan om geluidsoverlast, maar ook om afval, om overlast van hu isdieren, om rook of om geu ren. Ook scoort hoog het niet willen maken van afspra ken omtrent gemeenschappelijke ruim ten, of gemaakte afspraken met voeten treden. Mevrouw vertelt dat ze vriendelijk en rustig heeft geprobeerd om een gesprek aan te gaan. Maar dat heeft niet opgeleverd wat ze had gehoopt. Eigenlijk had ze wat eerder aan de bel moeten trekken. En in feite had ze het gesprek toch niet voldoende voorbereid, weinig nagedacht over concrete oplossingen bijvoorbeeld. Inm iddels heeft zij er met de andere buren over gepraa t. Die delen het probleem maar hebben evenm in contact durven leggen. Mevrouw heeft na ons gesprek het plaa tje weer helemaal helder. Ze gaat nogmaals in gesprek met de bu urvrouw en houdt ook een goed contact met de andere buurtgenoten. Mocht ze er niet u i tkomen, dan weet ze dat de verh u u rder of de wijkagent kunnen bem iddelen. Die doen dat als je zelf serieuze pogingen hebt ondernom en om het op te lossen. We spreken af dat ze naar mij terugkoppelt hoe ze gevaren is. Dat gesprek heeft tot dusver niet plaa tsgevonden. Heeft u ook een vraag op het gebied van welzijn,wonen, zorg die u wilt bespreken met de cliëntondersteuner? Neem dan contact op met onze receptie, telefoon 072-5331297. Karlijn Sengers ofMargreet van Zwet neem t dan contact met u op. Hun e-mailadressen: k.sengers@welzijnheiloo.nl; m.vanzwet@welzijnheiloo.nl. 3?9

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 24