Cucina Italiana bij De Loocatie Winterexpositie: glas en licht in de Hutkoffer Mega Kerstshow bij de Aalsmeerse Plantenhal Muziekschoolconcours 2014 Heiloo en Castricum De uitslag van de Sinterklaas kleurwedstrijd Sinterklaas in winkelhof 't Loo Belangstellenden gezocht voor nieuwe initiatieven voor betaalbare seniorenwoningen INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Een echte Amerikaanse Thanksgiving in Heiloo Adventsconcert in de Ter Coulsterkerk Klaverjassen in het Trefpunt UITKIJKPOST 26 NOVEMBER 2014 Cannelloni gevuld met spinazie en artisjokken staat op het menu tijdens de Italiaanse weken bij De Loocatie. Foto: Jürgen Dott HEILOO - Restaurant De Loocatie staat van 27 november tot en met 9 december in het teken van de kleurrijke Italiaanse keuken. In een verfijnd herfstmenu komen de verschillende smaken van Italië uitgebreid aan bod. Na een mediterrane 'antipasto' van verse gegrilde vis met kruidige gnocchi volgt een 'primo piatto' van gevulde cannelloni met spinazie en artisjok ken. Als hoofdgerecht wordt een smaakvolle herfstrisotto geserveerd. En natuurlijk mag een tongstrelende 'dolce' als afsluiter niet ontbreken. Op donderdag 4 december kimnen fijnproevers genieten van een bijzon der Italiaans menu, inclusief aperitief en wijnen voor 49,50 per persoon. Wijnconsultant Sietze van Zanten van wijnimporteur Ad Bibendum presen teert dan bij het menu een aantal bijzondere wijnen. De maïtre-sommelier heeft zijn sporen verdiend in diverse met sterren bekroonde restaurants als De Vrienden van Jacob, Merlet en Le Ciel Bleu. Wilt u deze bijzondere wijn- spijsavond meemaken? Reserveer dan tijdig (072-5333352) want het aan tal plaatsen is beperkt. HEILOO - Dit weekend opent de Hutkoffer (Heerenweg 21 te Heiloo) met de eerste duo-expositie. Glaskunstenaar Lucia Admiraal heeft veelzijdig kunstenaar Lubbo de Graaf bereid gevonden om zijn ingetogen plantaardige lichtsculpturen te exposeren. Speciaal tijdens de donkere wintermaanden is gekozen voor het thema 'glas en licht'. Dit weekend heeft de Hutkoffer ver ruimde openingstijden om de lichtsculpturen optimaal te kimnen bewonde ren. Zaterdag open van 12.00 tot 19.00 uur. Zondag open van 15.00 tot 19.00 uur. Daarna open op donderdag, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Zin in een gezellige Kerst 2014? Kom dan kijken bij de Aalsmeerse Plantenhal! Er is weer volledig uitgepakt en voor ieder wat wils. Zoveel aanbod voor in de boom, maar ook decoratie om makkelijk neer te zetten. Diverse eigen geselecteerde kerstbomen zijn er weer tegen messcherpe prijzen. Voor een kerststandaard, mand en verschillende soor ten verlichting bent u ook op het juiste adres. Het team medewerkers geeft graag een professioneel en persoonlijk advies voor al uw vragen. Uiteraard is er voor in huis weer een mime keuze qua bloeiende planten. De opge maakte bakjes die vaak als cadeau gegeven worden, zijn ondertussen alge meen bekend geworden. Zo rond Sinterklaas is het dus makkelijk uitzoeken! Ook dit jaar zijn er weer Kersworkshops, zie www.aalsmeerseplantenhal.nl. Bent u al op de nieuwe locatie met mime parkeergelegenheid geweest? U bent van harte welkom op De Hoefsmid 25 1851PZ in Heiloo. Geniet van de sfeer! HEILOO - Op 29 november zul len jonge leerlingen van de Muziek- en Dansschool Heiloo en Toonbeeld in Castricum laten horen hoe fantastisch het is om klassieke muziek te spelen. In de strijd om de eerste, tweede en derde prijs treden ze op in de Nederlands Hervormde kerk in Castricum. Het zijn deze keer veer tien enthousiaste muzikanten op blokfluit, viool, cello, piano, haip, dwarsfluit, gitaar en klarinet, die worden beoordeeld door een erva ren en vakkimdige jury die bestaat uit violiste Clara Francois en pia nist Wim Vlaar. Aanvang 13.00 uur in de Dorpskerk aan t Kerkpad 1, te Castricum. Leerlingen uit Heiloo zulen optreden in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 27 november om 18.30 uur is er een Thanksgiving maaltijd in de zaal naast de Ter Coulsterkerk. Een grote kalkoen met vulling, cran berry saus, jus, aardappel puree en meestal een groente zoals sperziebonen. Entree is vijf euro per persoon en iedereen neemt ook wat mee, zoals een salade, een dessert of iets te drinken. Deze uitnodiging krijgt u van verschillende praatgroepen over dingen die ertoe doen in Heiloo, Egmond, Alkmaar en Heemskerk, georganiseerd door mensen uit verschillende kerken. Opgeven kan bij racheldbrouwer@gmail. com en margrehays@gmail.com. HEILOO - Het was héél erg moei lijk om een keuze te maken want er waren zoveel mooie kleurplaten ingeleverd! Het Haba spel van de Basseroet, Goud aan de Orinoco, is gewonnen door Sam Veroniek Boll, zes jaar. Het Haba spel van de Basseroet, Dier op Dier, is gewon nen door Lotte Bakker, zes jaar. Het jongens-horloge van Peek Juwelier is gewonnen door Wobbe Kruize, zeven jaar. Het meisjes-horloge van Peek Juwelier is gewonnen door de negenjarige Fleur Harsveld. HEILOO - Al een hele week staat er een prachtige stoel in Winkelhof 't Loo. Zaterdag 29 november komt Sint Nicolaas naar het winkelcen trum en zal in deze stoel plaats gaan nemen. Alle kinderen van Heiloo zijn van harte welkom om Sint Nicolaas te begroeten, een liedje voor hem te zingen of gewoon een handje te geven. Uiteraard heeft Piet voor alle kin deren wat lekkers. HEILOO - Zondagmiddag 30 november, aanvang 14.30 uur, wordt er in de Ter Coulsterkerk te Heiloo weer het jaarlijks terug kerende Adventsconcert gegeven door het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor onder leiding van Martin Mans. De sopraan Karin ten Cate uit Heiloo ver leent haar medewerking. Als gast is uitgenodigd de bekende pianist Jan Lenselink, en het orgel wordt bespeeld door Dirk Out. De entree bedraagt 10.- Toegangskaarten reserveren: tel. 072-5332703 of 072-5323241 of donderdagmorgen 27 november van 10.00 tot 12.00 uur aan de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 Heiloo. HEILOO - Leden van de bonden kunnen deelnemen aan de kla- verjasmiddagen op donderdag 4, 11 en 18 december in het Trefpunt Heiloo. Aanvang 13.30 uur. Deelname 3.- per persoon, inclusief koffie/thee. Op 4 decem ber is er een speciale sinterklaas middag met chocolademelk en speculaas. Voor meer informatie, tel. 072-5334419. HEILOO - Een boekhouder en een huisvrouw ontmoeten elkaar, worden op het eerste gezicht en voor de rest van hun leven ver liefd op elkaar en trouwen... allebei met een ander, maar ze blij ven elkaar eenmaal per jaar zien. Een romantische komedie, gespeeld door Liz Snoijink en Peter Tuinman, onder regie van Bruun Kuijt. Dit stuk had onder de oorspronkelijke titel 'Same time next year' veel succes op Broadway. Het stuk heet hier 'Tot volgend jaar!' Theater De Beun in Heiloo, zaterdag 29 november, 20.15 uur. Toegang 24,-. Laatste kaarten! Aangeleverde foto HEILOO - CDA-Heiloo heeft inmiddels meerdere signa len gekregen dat er dringend behoefte is aan een initiatief voor betaalbare seniorenwonin gen. Onlangs kwamen wij op het spoor van een initiatief, waarbij op basis van een uitgekiend concept betaal bare seniorenwoningen kunnen worden gerealiseerd. Zie hiervoor www.appaiterra.nl. CDA-Heiloo wil dat de gemeente dergelijke ini tiatieven actief oppakt en via het zogenaamde Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO) daarvoor de ruimte geeft. Indien er voldoende belangstelling is, is het de bedoeling om begin volgend jaar een infor matieavond te organiseren waarbij zowel vanuit de gemeente als vanuit potentiële ondersteunende bedrijven informatie over dit soort initiatieven wordt gegeven. De eerste belangstel lenden hebben zich inmiddels bij ons gemeld. Belangstelling melden kan via Hessel Hiemstra, Harrelaers 7, 1852 KT Heiloo, per mail: jhhiem® quicknet.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9