Midwinterduinloop in Egmond Viering 50 jaar Sint Adelbert-beeld Kerst in Slavische sfeer in Slotkapel Uitslag Trekking Sinterklaasactie L.O.V. Kerkdiensten Egmonden Limmers vissen voor 3FMSerious Request regio 15 Haar voor Stichting Haarwensen SI Adelbert Rinnegom A lSgmoncl-Binnen 1964-2014 EGMOND - Le Champion houdt op zaterdag 6 december weer de Midwinterduinloop in Egmond- Binnen, een prima voorberei ding op de PWN Egmond Halve Marathon in januari. Deelnemers kimnen kiezen voor een 7,6 of 16,8 kilometer. De starttij d voor beide afstanden is 11.00 uur. Het parcours door het Noordhollands Duinreservaat bestaat uit verschillende ronden die je, naar gelang de afstand, meerdere keren loopt. In het duingebied volg je verharde en onverharde wegen en kun je tijdens het lopen genieten van de afwisselende natuur. Inschrijven Het duinparcours is vergelijk baar met het duinentraject dat in de PWN Egmond Halve Marathon is opgenomen. De winnaars per afstand bij zowel de mannen als de vrouwen komen in aanmerking voor de prijzen. Deelname kost 5,- (inclusief duinkaart). Inschrijven was mogelijk vanaf 14 november bij Runnersworld in Zaandam en Haarlem. Op zaterdag 6 december kan er vanaf 09.30 uur worden inge schreven in Sporthal De Schulp aan de Visweg 45 in Egmond-Binnen. Op vertoon van de lidmaat schapskaart kunnen leden van Le Champion meedoen met 50% kor ting. Kijk voor meer informatie op www.lechampion.nl Op 13 en 14 december wordt het 50-jarig bestaan gevierd van de St. Adelbertuskerk aan het Kerkplein Aangeleverde foto REGIO - In het weekend van 13 en 14 december staat St. Adelbert centraal in Egmond- Binnen. Zaterdag wordt om 11.00 uur het beeld van Adelbert onthuld bij de begraafplaats te Rinnegom. Dankzij de hulp van sponsoren keert hij terug op de plek waar hij hoort. In hetzelfde weekend wordt het 50-jarig bestaan gevierd van de St. Adelbertuskerk aan het Kerkplein, waar om 11.30 uur het startsein wordt gegeven voor een feestelijk weekend met onder ande re een expositie omtrent de afge lopen vijftig jaar en wat daaraan voorafging. Op groot scherm wordt doorlopend een vijftig jaar oude bouwfilm getoond, een prachtig tijdsbeeld die u niet mag missen. Op een andere plek in de kerk draait een film over de totstandkoming van de restauratie van het beeld van St. Adelbert. De dag wordt muzi kaal omlijst door Eensgezindheid, New Voice en in de pauzes hoort u oude geluidopnames van de elpees van het jeugdkoor Jubal van weleer. Er is een markt waar u kaar sen van de Abdij, bier van Saneti Adelberti en spullen van de Wereldwinkel kunt kopen, maar ook kimt u zich informeren over de Lourdesreis, vrijwilliger of de kerstpakkettenaetie van de kerk. Ook is de kerk open en kimt u een kijkje achter de schermen nemen. De dag wordt om 17.00 uur afgeslo ten. Zondag zal er een feestelijke mis zijn om 10.00 uur, die muzikaal wordt begeleid door Cantate Deo en New Voice, na de mis is er koffie met wat lekkers en kimt u tot 13.00 uur nog rondkijken op de expositie en de film bekijken. Voorafgaand ontvangt elk huis adres in Egmond-Binnen eind november een boekje met een over zicht van de afgelopen 50 jaar, maar ook aan wat daaraan voorafging. EGMOND-BINNEN Naar aanleiding van de film Pijnstillers heeft Sanne Beers, 11 jaar, uit Egmond-Binnen onlangs haar lange blonde haren laten afknippen. In totaal dertig centimeter heeft kapster Patricia Hemmer afgeknipt voor Stichting Haarwensen. Sanne is heel blij met haar vlotte korte kapsel en hoopt op deze manier andere meiden ook aan te zetten tot het doneren van hun haren voor het goeie doel. Aangeleverde foto LIMMEN - De hoofdprijs van de tweede trekking (1 december), een complete barbecue voor tien personen -aangeboden door keurslagerij Snel- is gewonnen door: W. Krom, Zomerschoon 81 in Limmen. Een L.O.V. bon van 100,- is gewonnen door: Familie Bollweg, Rietorchis 11 in Limmen. De overige winnaars van de twee de trekking staan in de digitale Uitkijkpost (zie www.uitkijkpost.nl, rechtsboven klikken op de digitale krant). Uitslag eerste trekking (24 november): De hoofdprijs, een Sony Playstation 3, is gewonnen door Caroline Aardenburg Zomerschoon 57 in Limmen. L.O.V. Bon van 100,- is gewon nen door Farn. Koekkoek Nachtorchis 9 in Limmen. De prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht. Alle winnaars staan op www.uitkijkpost.nl, klik rechtsbo ven op de digitale krant en kijk bij Regio. EGMOND - Kerkdiensten Egmonden 6 en 7 december: in de H. Margaretha Maria Alaeoque in Egmond aan den Hoef is op zater dag 6 december om 19.00 uur een eucharistieviering met pastoor Overmars en Hoeverture. In de Maria Onbevlekt Ontvangen in Egmond aan Zee is op zondag om 10.00 uur een eucharistieviering met pastoor Overmars en St. Caecilia. In de H. Adelbert in Egmond Binnen is op zondag om 10.00 uur WGC. In het duingebied volg je verharde en onverharde wegen en kun je tijdens het lopen genieten van de afwisselende natuur. Aangeleverde foto EGMOND - Vocaal Ensemble Soedarynja geeft zaterdag middag 13 december een Kerstconcert in Slavische sfeer in de Slotkapel, Slotweg 19 in Egmond aan den Hoef. Aanvang 15.00 uur. Sfeervolle kerstliedjes, nostalgi sche romances, dromerige volks liedjes en pittige pop- en filmsongs komen voor het voetlicht. De acht zangeressen - inclusief dirigente Svetlana Tsariova - delen de passie voor Russisehtalige liedjes uit zowel Rusland als Oekraïne. De stukken zijn drie- tot zes stemmig, de meeste a eapella, fraai gearrangeerd door Svetlana Tsariova uit Egmond aan den Hoef. Aeeordeoniste Elisabeth van der Steeg en saxofoniste Ditte Groen verlenen medewerking. Soedarynja trad onder meer op in Museum De Hermitage en het Allard Pierson Museum in Amsterdam en het Dolhuys in Haarlem. Het ensem ble won in april de publieksprijs op het korenfestival Vesnushka in Yaroslavl in Rusland. Entree: Voorverkoop 10 euro, aan de zaal 12 euro. Kinderen tot en met 18 jaar 6 euro. Reserveren onder vermelding van naam en datum door overma king op banknummer: NL60INGB 0006426839. Infor matie over reserveringen bij Wil Dhondt, 06-28432145.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 15