Prijsvraag Stationscentrum 'Maak de slagzin!' Ook Kops Aannemers genomineerd Flamenco- en tapasavond in Cultuurkoepel Elektrotherapie in de negentiende eeuw Winterwandeling door de Wimmenummerduinen Kerstgroep in Onze Lieve Vrouw ter Nood 7 INGEZONDEN MEDEDELING Surprises Benedictusschool Diploma's zwembad loos Tentoonstelling von negentiende-eeuwse medisch-elektrische apparatuur KORTOM Spreekuur Heiloo-2000 Sinterklaasmiddag bij de Zonnebloem Expositie in de Trog Kerstsamenzangdienst in de Witte kerk Informatieavond dementie UITKIJKPOST 3 DECEMBER 2014 HEILOO - Van 3 tot en met 10 december houden de winkeliers van het Stationscentrum de prijsvraag 'Maak de slagzin'. In de etalages liggen, staan of hangen losse lettere met onderaan een cijfer. Spoor alle 41 lettere op die tezamen een slagzin vormen en vul het formulier in, verkrijgbaar in de winkels. Bij de Vomar staat een grote bus waar u tot en met 10 december de ingevulde formulieren kunt inleveren. Dan maakt u kans op prachtige prijzen, beschikbaar gesteld door de winkeliers van het Stationscentrum. De feestelijke prijsuitreiking is tijdens de Shopping Night op zaterdag 13 december; om 20.00 uur in de muziektent in het Stationscentrum. HEILOO - Naast Aristo, Iwan Bronkhoret, Café de Wit, GGZ Noord- Holland Noord, Pensionstal Sprenkeling, Tomtrade, Lookx, De Jong Vintage Design en Pieturae is ook Kops Aannemers door de jury genomineerd voor de Ondememingsverkiezing 2014. Dit zijn de tien Heilooër bedrij ven die in aanmerking komen voor de felbegeerde waarderingsprijzen: de Ondememingprijs en de In de Kijkerprijs. Voor de Publieksprijs zijn de publieksstemmen doorslaggevend. De feestelijke uitreiking vindt dit jaar (voor het eerst) plaats in de Cultuurkoepel Heiloo, en wel op zaterdag 13 december. HEILOO - Vrijdag 19 december van 18.30 tot 21.30 uur danst flamencodan seres Teresa Jaldon in de Cultuurkoepel, begeleid door zang en gitaar. Zij is eigenares van Flamenco Amsterdam en heeft een academische flamenco historie in Andalusia. Entree 47,50 is een all-in prijs voor een sfeervolle avond met een authentieke dansvoorstelling, tapas, wijn, sangria, fris, des sert, koffie, thee en een vrijkaart voor de expositie '1 boom' (ter waarde van 5 euro, http://www.lboom.nl/exposities.html). Er is voor de vooretelling tijd om rustig de expositie te bewonderen onder genot van een lekker Spaans drankje en tapa. Voor vegetariërs heeft de organisator en cateraar TapasOlé ook lekkere tapas bedacht. Kaarten reserveren kan via info.tapasole@gmail. com of tel. 06-18176148. EGMOND - Zoals elke eer ste zondag van de maand is er ook op zondag 7 decem ber een IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen. In de wintermaanden start die om 11.00 uur bij het informatie bord bij het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad, aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. De naderende winterkou en het krimpende daglicht zullen voor een groot deel de invulling van de wan deling bepalen. Stevig dooretappen dus. De gids zal vertellen over de ingrepen die de beheerders van het gebied gedaan hebben. Misschien verrast de natuur ons met vogels en andere dieren die zich laten zien. De wande ling duurt een dikke twee uur. Men dient zelf voor een toegangs kaart te zorgen voor het Noord- Hollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen, han- neke@ivnnkl.nl of bellen: tel. 072 5337601. Kijk ook eens op www.ivnnkl.net. HEILOO - Lang werd er al gezocht naar een mooie kerst groep voor de Bedevaartplaats, maar eindelijk, na lang zoeken, is er dan toch een gevonden. „Het is een schitterende groep", aldus rector Beemster. „Niet omdat het nu de onze is, maar hij is echt heel erg mooi! De groep is gemaakt in de Oekraïne. De beelden zijn ongeveer 75 cen timeter hoog. In de week van 9 tot 14 december bouwen we de stal (grot) op en hullen we ons Oesdom (winkeltje met koffiebar) in kerst sferen. Iedereen die de kerstgroep wil zien, en/of een kaarsje wil branden bij Maria, is van harte welkom. Hoewel we in de winter maanden beperkt open zijn, zijn we dit jaar voor het eerste vanaf zaterdag 13 tot en met maandag 26 december dagelijks open van 10.30 uur tot 16.00 uur. We hopen dat deze bijzondere kerststal (grot) veel mensen zal ontroeren, en zal helpen na te denken over wat echt belangrijk is: Gods Liefde, Mens geworden in een Kind!" In het Oesdom kan koffie gedron ken worden en worden religieuze artikelen verkocht, zoals bijvoor beeld kleine kerststalletjes. HEILOO - De kinderen van de Benedictusschool richtten maan dagochtend een tentoonstelling in met prachtige surprises door en voor elkaar gemaakt. Welke surprise ze krijgen is voor de meeste kinderen nog een verrassing. Ouders en kinderen genoten in ieder geval van deze 'werkstukken' die thuis zijn gemaakt. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 29 november heb ben er leerlingen van zwembad Loos in zwembad de Beeck afgezwommen. Voor de overlevingsdiploma's van Dolfijn moest er met regenpakken en laarzen aan gezwommen worden. Een hele andere zijn de techniek diploma's van Zwaardvis. Hierbij komt het aan op mooie zwemslagen, inclusief de vlinderslag en keerpun ten. Niels Dekker mocht naar huis met Zwaardvis Brons. Lotte van der Sluijs, Nadeche Liefhebber en Nienke Heemskerk kregen Zwaardvis Zilver. Zwaardvis Goud was voor Bas van Neer. Dolfijn Brons voor Maud Lambriks, Kick van Wijngaarden, Rianna Venema en Tomas Le Belle. Dolfijn Zilver ging naar Jelle Venema, Dominue Crum, Lotte Wilkens, Sanne van Zeist, Lynn Jonker en Romy Jonker. En tot slot Dolfijn goud naar Lianne Dekker, Enhtulga Gantumur, Thijs Los en Lian Beij. HEILOO- In de hal van Business Center Willibrordus (gevestigd in het hoofdgebouw van de voor malige Willibrordusstichting in Heiloo) is vanaf heden een ten toonstelling te bezichtigen van negentiende-eeuwse historische medisch-elektrische appara tuur. Eerder werd deze verzameling in Teylersmuseum Haarlem ten toongesteld. De toestellen maken deel uit van een particuliere collec tie. De eigenaar legt zich al decen nialang toe op het verzamelen van elektrische instrumenten uit de achttiende en negentiende eeuw. In verband met de beperkte ruimte is de keus gevallen op de kleinere toe stellen. Maar dat draagt juist bij aan de charme van het geheel. Grotere apparatuur is te zien op een tiental wandpostere. De inzet van elektrici teit in de geneeskunde kent al een geschiedenis van ruim tweehon derdvijftig jaar. In de tweede helft van de acht tiende eeuw daagde een besef van de elektrische werking van het zenuwstelsel; het is de pionierstijd van het therapeutisch 'elektriseren'. In het begin van de negentiende eeuw werd elektrotherapie door gaans nog ingezet als een laatste hulpmiddel. Dit vond plaats bij tal van klachten van zowel lichame lijke als psychische aard, uiteenlo pend van koorts tot melancholie. In de loop van de tweede helft van die eeuw ontwikkelt de behan deling zich tot een zelfstandige geneeskimdige discipline met eigen handboeken en afdelingen in zie kenhuizen. Dit werd mogelijk door enerzijds de geweldige vorderin gen op het gebied van elektriciteit en magnetisme, denk aan Michael Faraday, anderzijds door het levenswerk van een aantal gedre ven artsen/fysiologen, met name Guillaume Duehenne en Jacques d'Areonval. In de eerste helft van de twintig ste eeuw zouden innovatie en ver betering van apparatuur leiden tot nieuwe methoden voor diagnose en therapie. Denk aan elektro-eneefa- lografie, -eardiografie en -myogra- fie, de omstreden elektroshock, dia- thermie, röntgen- en UV-therapie. De expositie is te zien tot 1 juni 2015 in de hal van het Willibrordus Business Centrum maandag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot 15.00 uur HEILOO - Morgen, donderdag 4 december, kimt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezig houden. Die kimnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan frac tiesecretaris/raadslid Rob Levie tel. 06-54901626 of via email rob. levie@heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractieverga deringen op www.heiloo-2000.nl HEILOO - Donderdag 27 novem ber genoten de deelnemers van de Zonnebloem Heiloo van een Sinterklaasmiddag in de Ter Coulsterkerk, al liet de Sint zich vanwege alle drukte dit jaar niet zien. Er was een middagvullend programma, verzorgd door Wil Gorter van het Hoedenmuseum 'Zet 'm op' uit Andijk met verha len en liederen over het dragen van hoeden. De vrijwilligere hadden voor hapjes en drankjes gezorgd en iedereen ging met een klein presentje huiswaarts. HEILOO - Van donderdag 4 december tot en met zondag 1 februari 2015 is in galerie de Buitenkans een expositie te zien met werken van Dennis Glorie, Jacqueline Emmens en Jannie van der Wal in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www. de-buitenkans, org HEILOO - Zondagavond 21 december om 19.30 uur is ieder een welkom in het Witte Kerk voor de jaarlijkse kerstsamen zangdienst. Op deze vierde advent zullen er vele bekende advent en- kerstliederen gezongen worden door alle aanwezigen. Dit jaar verleent het gospelkoor Joy uit Alkmaar onder leiding van een eigen band muzikale medewerking. Het orgel wordt bespeeld door Geard Leegwater. Voor meer informatie kimt u con tact opnemen met Fia Brouwer de Koning tel. 072-5336163. REGIO - Op dinsdag 9 decem ber is er een Alzheimer Café in Castrieum en het onderwerp is 'Dementie, rol van de huisarts en diagnose?' De gespreksleider is Anke Beerlage en zij ontvangt huisarts van de Maarel uit Castrieum. Deze avond wordt verteld hoe een en ander in zijn werk gaat en hoe tot een diagnose wordt gekomen. Het programma start om 19:30 uur en duurt tot 21.00 uur. Meer informatie tel. 06-5194 2684 of e-mail mkennemerland® alzheimer-nederland.nl. Neemt u dan contact op met of mail naar Alzheimer Nederland, regionale afdeling Midden-Kennemerland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7