Dat echte clubgevoel Niamh Slatterly sluit sportjaar succesvol af in Amerika Sfeervolle feestdagen special 11 ponïfli o WORLD AGE GROUP COMPETITION UITKIJKPOST HEILOO- Soms hoef je voor een goed idee niet ver buiten jezelf te zoe ken. Dat overkwam Luuk Flens (19) en Tommy van Leeuwen (19). Ze houden van voetbal, zijn team genoten in HSV 5, stude ren beiden Commerciële Economie en delen dezelf de verzameltic: 'we zijn fan van clubsjaals!'. Thuis hebben zij inmiddels een hele verzameling, afkomstig van allerlei (prof)clubs: al heeft Tommy er met zo'n zestig wel wat meer dan Luuk. Ze misten echter nog een belangrijke sjaal: die van hun eigen voetbalclub! Die bestond (tot voorkort) nog niet. Het idee hier iets mee te doen borrelde al een tijdje geleden op. Maar dan wel maatschap pelijk verantwoord. Iets waar verenigingen mee geholpen zijn.Tommy:'Veel amateursportvereni gingen hebben geen clubsjaal. Wij denken dat daar wel vraag naar is. Een vereniging kan met de verkoop van sjaals extra inkomsten genereren: voor de meeste clubs een welkome aanvulling op een veelal krap budget. Hiernaast vergroten sjaals het clubgevoel. Ook gaat een deel van de opbrengst van Sportsjaals V.O.F. naar de stichting Spieren voor Spieren.' Als eerste hebben ze hun eigen voetbalclub v.v. HSV benaderd. Het resultaat: een prachtige clubs jaal met de kleuren en het logo van HSV. De sjaals vonden gretig aftrek. Luuk: "Het is geweldig als je mensen in het dorp tegenkomt die de sjaal dragen. Dan ben je toch wel trots." Met dit succes in het achterhoofd besloten de twee economiestudenten de zaken serieuzer aan te pakken. Op 24 november heeft het duo zich -trots als een pauw- ingeschre ven bij de Kamer van Koophandel met een eigen bedrijf: Flens en van Leeuwen Sportsjaals V.O.F. Ze hopen ook andere amateursportverenigingen enthousiast te maken voor een eigen clubsjaal. De formule van Sportsjaals V.O.F. is simpel. Tommy en Luuk verzorgen in samenspraak met de club het ontwerp. 'Alles is mogelijk!'. De sjaals zijn leverbaar per vijftig stuks en worden aangeboden met een compleet verkoopplan waarmee de club de sjaals zelf aan de man kan brengen. 'We laten de sjaals maken bij dezelfde fabrikant als de sjaals van Betaald Voetbal Organisaties PSV, FC Gronin gen en MW.' Oftewel, profclub kwaliteit: made in Holland! Ziewww.sportsjaals.nl. HEILOO - Het laatste toernooi van dit jaar was voor trampolinespringster Niamh Slatterly (14) uit Heiloo de slagroom op de (appel)taart. Na een enerverend en succesvol wedstrijdjaar stond in november het WAGC (het WK jeugd) in Daytona Beach (Florida, Verenigde Staten) op het programma. Ze kwam daar uit in de klasse 15/16 jaar en was met haar 14 jaar de jongste deelnemer. Net als haar vaste synchroon springmaatje Jessie van Ooijen (14) uit Den Bosch. Uit heel Nederland hadden zich 26 springers gekwalificeerd voor dit jeugd WK, waaronder drie uit de stal van Triffis. Niamh traint in de topsportploeg van Sven Mooij en heeft afgelopen jaar veel progressie gemaakt. Zowel op nationaal als internationaal ni veau heeft ze haar visitekaartje afgegeven. In april tijdens het EK in Portugal (12 tot en met 17 jaar) eindigde ze veertiende. In juni pakte ze twee eerste plekken (individueel en synchroon) op het NK junioren in Rotterdam. En in juli werd ze met Jessie tweede (synchroonspringen) tijdens de Nissancup voor jeugdspringers in Zwitserland. Toch was het vlak voor haar vertrek naar Florida nog even spannend. De voorbereiding naar dit WK verliep alles behalve ideaal. Niamh brak, een maand voor het WK en volop in training, haar kleine teen. „Ik kon mijn voet twee weken niet belasten. Dit bracht mijn hele trainingsschema in de war. En ik zou daar nog wel een paar moeilijke oefeningen springen. De tijd om die perfect onder de knie te krijgen ontbrak." Met doorzettings vermogen hervatte ze zodra het enigszins kon de trainingen en reisde op 8 november naar Amerika. Omdat Niamh pas aan het einde van het toernooi was ingedeeld, had ze na aankomst in Florida nog één week die ze volop benutte om te trainen. En het toernooi verliep succesvol voor de Heiloose. Op zaterdag 15 november sprong Niamh haar individuele oefening en haalde als jongste in een sterk deelnemersveld een knappe veertiende plaats. Een prestatie waar Niamh heel blij mee is. „Dit biedt kan sen voor volgend jaar!De volgende dag, het synchroonspringen met Jessie, ging zowaar nog beter. „De oefeningen waren mak kelijker, er zaten maar een paar dubbels in. Onze focus was om de oefeningen zo synchroon mogelijk te springen. Daar kun je 10 punten voor halen; wij haalden een 9,5!" Het duo Niamh-Jessie was goed voor een tweede plaats, met slechts één tiende ver schil met de nummer 1 uit Portugal. En daar kun je vol trots mee thuiskomen! Het feit dat ze sowieso naar Amerika kon afreizen, was mede te danken aan de vele mensen die een zelfgebakken appeltaart bij Niamh hadden besteld en binnengekomen spons orgelden. Niamh besluit met een brede lach: „Via deze weg wil ik iedereen bedanken voor deze geweldige steun!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 11