Douwe Egberts-punten voor de Voedselbank Kerstactiviteiten Fletcher Hotel 19 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING Afscheid overblijfjuf Narda Bruin Maatschappelijke huurtarieven 70 procent Processie van Echternach Vertrouwelijk gesondeerd Tenslotte vermeld ik nog: UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 HEILOO - Binnen een week heeft Heiloo al 44.000 DE-punten gedo neerd voor de inzamelingsactie voor de Voedselbank. De landelijke actie, die op 22 november door René Froger werd gestart, wordt enthousiast opgepakt in Heiloo. De speciale actiedozen in de Bmna en Bakkerij Kees Zoon in Heiloo zaten vol - een fantastische start! De eerste tussenstand voor Heiloo bedraagt zo'n honderd pakken koffie voor de Voedselbank. Symone Hoogstins van de Lionselub: „We zijn erg blij met de donaties van DE-pimten. Koffie wordt ontzettend gewaardeerd bij de Voedselbank. Het wordt bijna niet aangeboden aan de Voedselbank omdat het een lang houd baar product is. Tegelijkertijd is het voor mensen met een kleine beurs een grote uitgave, maar sociaal heel belangrijk. Want je kunt je buurvrouw niet op de koffie vragen als je geen koffie kunt betalen." De Lionselub Langedijk roept iedereen die nog een verzameling DE-pimten heeft, groot of klein, deze te doneren voor deze actie. Stopt u ze in de verzameldozen in de Bnma en bij bakkerij Zoon in 't Loo, en de Lionselub zorgt dat ze in koffie ver zilverd worden. Vorig jaar leverde de actie 42 miljoen DE-pimten op, goed voor 100.000 pakken koffie die Douwe Egberts kosteloos bij de voedsel- banken afleverde. De Lionselub Langedijk bracht 180.000 pimten bij elkaar, goed voor vierhonderd pakken koffie. De Voedselhulp Langedijk zet zich in voor de minima in Langedijk; met concrete hulp en door samen met hen te werken aan een betere toekomst. Voor meer informatie, bel Floor Ijlstra tel. 06-44920405. rut/lm J •/qic/il cot O JitttJot onnut Gogovens ontvanger Gegevens afzender Naam Adres FLETCHER ©hotels HEILOO - In Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo kan vanaf 10 decem ber weer een kerstwens achtergelaten worden in de kerstboom. Hotel- Restaurant Heiloo hecht veel waarde aan Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen en organiseert daarom voor de vierde keer de campagne: De Fletcher Kerstwensboom. In deze kerstboom kimnen gasten en buurtbewo ners een speciale kerstbal ophangen. Op deze kerstbal kan men aangeven wie een driegangen verrassingsdiner voor twee personen verdient en waar om deze persoon dit verdient. De kerstbal, die in het hotel verkrijgbaar is, kan in de boom gehangen worden tot en met 31 december. Na afloop van de campagne wordt contact opgenomen met de winnaar van het driegan gen verrassingsdiner. Naast de kerstbalaetie organiseert Hotel-Restaurant Heiloo nog andere leuke kerstaetiviteiten. Kijk op www.fleteherhotelheiloo. nl voor meer informatie. Voor reserveringen kan contact opgenomen wor den via tel. 072 - 5052 244 of via email info@fletcherhotelheiloo.nl. HEILOO - Narda Bruin heeft afgelopen donderdag afscheid geno men van de Willibrordschool. Ze heeft ruim 16 jaar belangeloos als overblijfjuf gewerkt. Door een nieuwe baan, die niet om het overblijfwerk heen te passen is, heeft Narda afgelopen donder dag afscheid genomen van de kinderen en van de school. Voor Narda én voor de school met pijn in het hart. „Wij verliezen in haar een bijzonder goede en betrouwbare overlijfjuf. Zij heeft er mede voor gezorgd dat onze tussenschoolse opvang zo goed gere geld is," zegt Niels Lover, directeur van de Willibrordschool. De school en vooral de kinderen gaan Narda ontzettend missen. Aangeleverde foto Het grote onderwerp van de raadsvergadering van maandag avond 8 december was het nieu we maatschappelijke huurtarief voor gemeentelijke welzijnsae- eommodaties zoals theater De Beun, de muziekschool en het Bmnogebouw voor jongeren werk. Ook Scouting Rurik, wijk- gebouw Ypestein en de peuter speelzalen Brammetje en Olleke krijgen hier mee te maken, even als de Vereniging Oud Heiloo. Jongstleden woensdag, 3 decem ber, ontvingen de betrokken instellingen een brief hierover van het college. Dit onderwerp heeft een (zeer) lange voorgeschiede nis. Het gaat om gebouwen die eigendom zijn van de gemeente en waar de gemeente dus ook kosten aan heeft, met name in de sfeer van groot onderhoud. De gebouwen worden gebruikt door stichtingen, waarmee de gemeente huurcontracten heeft. Bij een aantal van die contrac ten is het huurbedrag op 0 of 1 euro gesteld. Hierdoor is sprake van zogenaamde indirecte sub sidiëring. Al heel lang bestaat in de politiek van Heiloo de wens om deze indirecte subsidies te kwantificeren en te komen tot een transparant geheel. De bezuinigingstaakstellingen van het huidige tijdsgewricht hebben ervoor gezorgd dat dit onder werp prominent op de politieke agenda is gekomen. En daar komt nog bij dat de rijksover heid de Wet Markt en Overheid heeft uitgevaardigd, die verplicht om voortaan reële huurprijzen te berekenen voor gemeentelijk maatschappelijk vastgoed. In oktober 2013 heeft onze gemeenteraad het college opge dragen om een voorstel te ont wikkelen. Als basis voor de berekeningen moest de zoge naamde netto contante huur waarde gehanteerd worden. Door de gemeenteraadsverkie zing van maart 2014 kwam het dossier een tijdje stil te liggen, maar nu ligt het plan er dus en het houdt het volgende in. De huurders gaan een huur betalen die is afgeleid van de gemeen telijke kostprijs, maar die huur bedraagt geen 100 procent van die kostprijs, maar 70 procent, en dat is omdat tevens is vastge steld (ook deze maandagavond bevestigd en besloten door de gemeenteraad) dat in deze gebouwen activiteiten plaats vinden die van algemeen belang zijn. Die 70 procent wordt dan het maatschappelijk huurtarief genoemd. En verder is het zo dat verenigingen en instellingen die deze gebouwen gebruiken (respectievelijk op him beurt huren) voor een periode van ongeveer twee jaren een gedeel telijk compenserende subsidie kimnen krijgen. Het nieuwe stel sel moet vanaf 2016 ingaan, dat wil zeggen dat vanaf dan bij ver nieuwing van huurcontracten de nieuwe regels gaan gelden. Voorbeeld: theater De Beim. Betaalt nu niets, maar krijgt straks een rekening van 38.000 euro per jaar. Als de tijdelijke subsidie daarvan wordt afge trokken, resteert een verhoging van 21.500 euro. Voorbeeld: de muziekschool. Die ziet de huur met 30.000 euro omhoog gaan en wordt de eerste paar jaar voor iets meer dan de helft gecom penseerd. Het Bmnogebouw voor jongerenwerk: van bijna geen huur nu naar 19.000 euro, de eerste paar jaar wordt dat nog verzacht door een subsidie van 8.000 euro. Minder of zelfs niet worden getroffen, omdat ze al een serieuze huur betaalden: de bibliotheek en de Stichting Welzijn Heiloo, die is gevestigd in het Trefpunt. En wat zeiden de politieke partijen hier maandagavond in de gemeenteraad van? Eerst maar het eind van het liedje: bij de stemmingen over het voor stel van het college en over enkele amendementen was de uitslag steeds dezelfde: de coa litie van Heiloo-2000, WD en CDA steunde het nieuwe plan en de oppositie van D66, PvdA en NCPN dolf het onderspit: 12 tegen 7. Bergmans, Heiloo-2000, zei: 'Er moet eens een keer iets gebeuren. Er zijn nu grondves ten neergelegd op basis waar van het college gesprekken kan gaan voeren met de stichtings besturen en de instellingen.' Van Splunteren, WD: 'Laten we in deze processie van Echternach nu eens een stap vooruit zet ten.' Hiemstra, CDA: 'Eindelijk een helder stuk'. Bergmans en Hiemstra beklemtoonden dat de gesprekken met de huurders breed gevoerd zouden moeten worden, dat daarbij kerntaken benoemd zouden moeten wor den en dat de coalitie eerder had uitgesproken (op 3 november) dat zogenaamde transitie- of frictiekosten vergoed zouden kimnen worden. Rootjes, PvdA: 'Laat het college vooral maat werk leveren.' Gomes, NCPN: 'De zo belangrijke instellingen in ons doip moeten wurghuren gaan betalen.' Fons Hopman van D66 ging er zeer hard in. Hij trok fel van leer tegen de geheimhouding die het nieuwe plan tot aan woensdag 3 december had omgeven. Op 10 november was er over gespro ken in een besloten raadsver gadering, teiwijl D66 van meet af aan van mening was dat juist dit onderwerp de volle open baarheid verdiende. Hopman citeerde uit het verkiezingspro gramma van Heiloo-2000 pas sages over burgerparticipatie en viel daarmee de lijsttrekker van toen en de wethouder van nu Fred Dellemijn aan. Dellemijn repliceerde deze avond dat het college behoefte had gehad om het voorstel voor het maatschap pelijk huurtarief in vertrouwe lijk overleg te sonderen bij de politieke partijen omdat het een onderwerp betrof dat 'commo tie' teweeg zou kimnen brengen. Dellemijn zei ook dat het college in oktober 2013 opdracht van de raad had gekregen om met een voorstel te komen en niet de opdracht had gekregen om te komen met 'een voorstel dat eerst is doorgeëxereeerd met de instellingen'. dat ook op een ander pimt D66 absoluut niet te spreken was over het college, en dat betrof de HSV-affaire. D66 diende naar aanleiding hieivan zelfs een zogenaamde motie van ongenoe gen in, maar die werd verworpen met de bekende stemverhoudin gen. Volgens Hopman diende het college tegenover HSV zijn ongelijk te bekennen, en andere de dwangsom van 31.000 euro alsnog juridisch terug te eisen. Verantwoordelijk wethouder Rob Opdam zei de voorkeur te geven aan herstel van de goede relatie met HSV. Hij zei dat het college betreurde dat het zo gelopen was: 'Met de wijsheid van nu zou je dingen andere heb ben moeten doen'. Maar hij zei ook dat twee partijen hadden gezorgd dat het proces zo gelo pen was; dat Cees Rootjes, fractie voorzitter van de PvdA, meedeel de dat hij stopt als raadslid. In de raadsvergadering van 2 februari zal Ko Hemminga het van hem overnemen, ook het fraetievoor- zittereehap; dat het nieuwbouwplan van projectontwikkelaar Gem Bot voor de hoek van het Stationsplein, preciezer gezegd Heerenweg 203-205, de raad nu zonder slag of stoot passeerde, maar er is dan ook een verdie ping afgegaan: drie bouwlagen in plaats van vier; en dat met algemene stemmen een motie werd aangenomen om het zeer rommelig gewor den fietsparkeren bij het station te verbeteren, waarbij wethou der Opdam aangaf dat hij met ProRail in gesprek is gegaan om tot uitbreiding te komen van de capaciteit (andere is er ook wei nig te handhaven). Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 19