Voorleesmarathon op de BSG voor Serious Request Kerstconcert in Akersloot Kerstochtend bij De Zonnebloem Limmen Aanrijding op de Vuurbaak Piet Mondriaan gesignaleerd regio 23 NIEUWS UIT DE REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Galerie Leuring vooreen uniek kerstgeschenk I»: f Versterk jezelf en creëer innerlijke stilte Stiltewandeling tijdens de dageraad Stichting Rommelmarkten Vrijwilligers gezocht REGIO - De Berger Scholengemeenschap houdt op 18 december een voorleesmarathon om geld in te zamelen voor Serious Request, de jaar lijkse goededoelenactie georganiseerd door radiozender 3FM en het Rode Kruis. Onder begeleiding van mentoren en docenten kunnen leerlingen per klas voorleestijd kopen. De eerste vijf voorleesminuten kosten €30,- en iedere minuut daarna kost €10,-. Leerlingen mogen zelf bepalen wie er in him gekochte tijd voorleest: dat kan een docent zijn, een leerling, een ouder, een opa of oma of zelfs een bekende Nederlander. De eerste bekende Nederlandei's hebben zich reeds aangemeld om voor te komen lezen, waar onder kinderboekenschrijver Sjoerd Kuyper. Naast het ophalen van geld voor het goede doel, wil de BSG ook het voorlezen als activiteit in de spot light zetten. LIMMEN - Galerie Leuring is speciaal voor de feestdagen extra geopend. Bij de galerie kunt u terecht voor een bijzonder kerst geschenk. Ze zijn niet alleen geopend op 20 en 21 december, maar ook op 13 en 14 december. Op beide zaterdagen en zon dagen is de galerie aan de Schoollaan 5 in Limmen geopend van 12.00 uur tot 18.00 uur. U kunt alvast een kijkje nemen op de website, www.galerieleuring.nl voor een eerste beeld van de col lectie. Galerie Leuring is ook te volgen op Facebook en Twitter. Aangeleverde foto Phonation verzorgt op zaterdag 13 december een kerstconcert in de dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Op zater dag 13 december verzorgt Phonation weer een kerstcon cert in de dorpskerk aan het Dielofslaantje in Akersloot. Het is al weer de achtste keer en omdat de vorige optredens een succes waren wordt de traditie (want dat is het inmiddels) voort gezet. Het programma bestaat uit zowel bekende kerstliederen als uit Engelse Christmas Carols en enkele klassieke nummers. Een gevarieerd programma dus.Phonation is een dubbel mannenkwartet, begeleid door pianist/dirigent Piet de Groot. Ook het duo Divertire, dat bestaat uit een sopraan en een alt, onder lei ding van Thea Groot zal een aantal nummers ten gehore brengen. Deze prachtige vrouwenstemmen vullen Phonation op een sublieme manier aan. De tweelingzusjes Aniek (dwarsfluit) en Manon (piano) zijn deze avond ook van de partij, waar door alle ingrediënten aanwezig zijn om een sfeervol kerstconcert te creëren.De entreeprijs bedraagt 5,- inclusief een kopje koffre en een glaasje glühwein! LIMMEN - Op donderdag 4 december omstreeks 11.20 uur vond een aanrijding plaats op de Vuurbaak. De 54-jarige bestuurder van de personenauto wilde achteruit inparkeren. Volgens eigen zeggen wilde hij remmen maar gaf hij gas. Hij is achteruit over een muurtje heen gereden waar hij op de helft op bleef hangen. Er werd een dub belwandige bakstenen muur kapot gereden. Geen slachtoffers. Verder is een andere geparkeerd staande personenauto geraakt, met lichte schade tot gevolg. Er was geen sprake van alcoholgebruik. Onderschrift Aangeleverde foto LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt alle ouderen en gasten van Limmen uit voor een gezellige, muzikale kerstoch tend op vrijdag 19 december in de Burgerij, die geheel in kerst sfeer is. De ochtend wordt verzorgd door het West-Friese duo Els en Theo Spigt uit Wervershoof. Zij treden al meer dan twintig jaren samen op. Zij hebben een mooi kerstpro gramma samengesteld waarmee ze vaak en graag onder andere voor de Zonnebloem optreden. De hechte samenwerking tussen Els en Theo is duidelijk merkbaar en zorgt voor een aangename sfeer vóór en mét het publiek! De muziek worden afgewisseld met gedichtjes en voordrachten. Het publiek wordt ook uitgenodigd enkele bekende kerstliederen mee te zingen. Gezelligheid en sfeer voeren de boventoon in dit prach tige programma zodat ieder met een warm kerstgevoel weer naar huis gaat. Hierna worden de gasten uit genodigd voor de kerstluneh in De Burgerij. Graag wil de organisatie weten hoeveel personen hiervan gebruik willen maken, daarom is het nood zakelijk dat men zich vóór 14 december hiervoor opgeeft bij Nel Seignette, tel. 072-5051324 of Ria Hooijboer, tel. 072- 5052235. De kerstviering wordt gehouden in de sfeervol versierde Burgerij op vrijdag 19 december, aanvang 10.30 uur. Zaal open 10.00 uur. Wie ver voer nodig heeft kan bellen met Nel Seignette tel. 072-5051324. LIMMEN - Zaterdag 20 december om 09.00 uur start Thijsyoga op de Rijksweg in Limmen met een nieuwe groep om stijfheid, span ningen en/of innerlijke onrust aan te pakken. Ben je nieuwsgierig naar wat Hatha Yoga is en wat deze vriendelijke en zachte yoga- vorrn voor je kan betekenen? In tien lessen beschik je over tools om krachtiger en meer verstild verder te gaan. Een meer bezield, intuïtiever leven is het gevolg. Zin om mee te doen? Neem dan contact op! Voor meer informatie: www.thijsyoga.nl. EGMOND - Op zondag 21 decem ber om 07.30 uur start een stilte wandeling in de duinen. De over gang van de nacht naar de dag is een imiek en bijzonder moment. Kledingtip; beschermende kleding en stevige schoenen. Verzamelen op het Nachtegalenpad bij het PWN informatiebord, ongeveer 150 meter vanaf de Herenweg, in Egmond aan den Hoef. De wande ling duurt één a anderhalf uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Een duinkaart is verplicht. Voor meer informatie en aanmelden: retthygroot@outlook.com. EGMOND - Stichting Rommelmarkten Egmond is er de afgelopen vier maanden in geslaagd een tiental activiteiten van verenigingen/instellingen in de Egmonden financieel te onder steunen. Op zondag 14 decem ber is het schitterende over dekte wielerstadion in Alkmaar, Terborehlaan 200 weer een gigan tisch rommelparadijs. Stichting Rommelmarkten Egmond zorgt ook dan weer voor een enorm aanbod van tweedehands goede ren. Kleding, speelgoed, gereedschap, l.p.'s, c.d.'s, curiose, vintage en broeante spullen, antiek en curi osa maar zeker ook kerstversie ring. De markt is open van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2 euro. Voor meer informatie tel. 06-20114461 of www.st-re.nl. EGMOND - Voor de Egmonden is Stichting Welzijn Bergen op zoek naar een enthousiaste man/vrouw die wil deelnemen aan het huisbe zoek projekt 75+ van. U gaat 80 en 85 jarigen bezoeken die toege stemd hebben in een huisbezoek. U neemt een vragenlijst met de bezochte door op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Tevens maakt u duidelijk aan de hand van folder's wat Stichting Welzijn Bergen zoal kan bieden aan senioren die zelfstandig wonen. Voor informatie en/of opgave kimt u kontakt opnemen met Rita van Rossurn (coördina tor), tel. 072-5821450.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 21