Podiumplaats voor ski racer Jasper Judoka Jurgen Molenaar behaalt zwarte band Erkenning 'Veilig sportklimaat' voor De Vrijheid Heiloo SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De Foresters B3 najaarskampioen Skiën HEILOO- Tijdens een natio nale puntenwedstrijd skiën in Snowplanet te Velsen is de negenjarige Jasper Oudshoorn zaterdag op de derde plaats geëindigd. Deze slalomwedstrijd wordt een aantal keren per jaar georganiseerd door velschillende skiteams in Nederland. Jasper, skiënd bij Ski Racing Heemskerk, kwam uit in de categorie Aspiranten 1. De wed strijd bestond uit twee velschillend gestoken slalomafdalingen. Na een spannende tweede run, met slechts 0,01 seconden velschil ten opzichte van plaats twee, mocht Jasper met een eindtijd van 33,56 seconden de derde plaats op het podium beklim men en een mooie beker in ont vangst nemen. Drie weken geleden eindigde Jasper, tijdens het N(J) K weekend in Landgraaf al op een mooie zesde plaats in zijn leeftijds categorie, tijdens de Kids Cup. De volgende wedstrijden zullen over drie weken in Oostenrijk plaatsvin den. SCHIETSPORT HEILOO - Schietsportvereniging 'De Vrijheid Heiloo' is blij met de erkenning door NOC/NSF en betrokken ministeries van Veiligheid en Justitie en VWS en de VNG, in het kader van het project Veilig Sportklimaat (VSK). SV De Vrijheid Heiloo is opgericht in 1955 en is als één van de eerste, door de KNSA gecertificeerd met één kroon. Wat aangeeft dat deze vereniging zijn zaakjes piekfijn in orde heeft wat betreft veiligheid en de cultuur binnen de vereniging. Enkele jaren geleden al deed De Vrijheid Heiloo mee aan de vrijwil lige certificering volgens KNSA normen voor schietverenigingen. Per 1 januari 2015 is een basiscer tificering verplicht. De certifice ring met kroon gaat zelfs nog een stap verder. Juist rond schietsport en de beoefenaars heersen jam mer genoeg vele misverstanden door onbekendheid. Schietsport is een combinatie van concentratie, lichaamsbeheersing en controle die gepaard gaat met interesse voor techniek en kennis op allerlei gebie den. Om goede resultaten te berei ken in deze sport moet je jezelf tot rust kimnen brengen en je aandacht kimnen richten op een enkel punt. Schietsport is een prachtige sport. Het is belangrijk om te beseffen dat deze sport niets te maken heeft met agressie en geweld. Elke sport- schutter is ervan doordrongen dat deze sport onder een vergrootglas ligt. Bij SV De Vrijheid Heiloo staat alles in het teken van veiligheid. Je kimt deze sport bedrijven op recre atief niveau maar ook op Olympisch niveau. Dat laatste heeft natuurlijk alles te maken met aanleg, oefening en inzet. Het is een sport die je al op jon gere leeftijd kimt leren, uiteraard onder directe begeleiding. Maar ook op latere leeftijd kan deze sport beoefend worden. Er worden bij SV De Vrijheid Heiloo verschillende disciplines beoefend met geweer, karabijn, pistool en revolver. Maar er wordt ook met luchtdruk wapens geschoten. Natuurlijk is het belang rijk dat leden zich bij 'hun' vereni ging thuis kunnen voelen. Op de verenigingsavonden bent u als geïn teresseerde van harte welkom om kermis te komen maken. Zie voor een afspraak hiervoor www.svde- vrijheidheiloo.nl. HEILOO- Foresters B3 is najaarskampioen geworden. Onder toeziend oog van de vele meegereisde supporters uit Heiloo, die plaats hadden genomen op de Siem Spaander Tribune, werd op het hoofd- veld van Duinrand S de kers op de taart gezet. Aangeleverde foto De redactie van de Uitkijkpost ontvangt wekelijks heel veel kopij, met nieuws uit Heiloo, de Regio en Sportnieuws. Helaas kunnen we niet alles in de krant plaatsen. Gelukkig kunt u dit wel vinden op www.uitkijkpost.nl (klik rechtsboven op de digitale Uitkijkpost). JUDO HEILOO- Ruim twee jaar gele den behaalde Jurgen Moolenaar zijn bruine band judo bij Dojo 't Loo in Heiloo. In de aanloop naar zijn examen moest Jurgen aan zijn trainers beloven om dan ook proberen zijn zwarte band te halen. Met een prachtig examen afge lopen vrijdag in de dojo in Heiloo heeft die belofte meer dan ingelost. Een grote groep geïnteresseerden zag hoe de driehoofdige jury onder leiding van zesde danner Jos Kops uit IJmuiden de examenkandidaat op een prettige wijze uitdaagde op het maximale van zijn kunnen te tonen. De 26-jarige Heilooër demon streerde drie series nage-no kata en één serie grondkata. Daarnaast wer den diverse worpen, combinaties en overnames geëxamineerd. Het behalen van de zwarte band is al een prestatie op zich, maar in het geval van Jurgen nog extra bijzon der omdat hij met een verstandelijke beperking is geboren. Na afloop van het examen complimenteerde de jury Jurgen met de fraai uitgevoerde kata en het vrije gedeelte. Ze prezen daarbij Jurgens grote doorzettings vermogen en goede techniek. Om meer zelfvertrouwen te ontwikke len en zijn motoriek te verbeteren begon Jurgen 18 jaar geleden met judo. Van het begin af aan heeft hij altijd meegedraaid in de reguliere judolessen bij Dojo t Loo. De laatste twee jaren heeft hij daarnaast weke lijks getraind bij Special Needs Judo in Amsterdam onder de bezielende leiding van Tycho van der Werf. Daar is hij ook gaan deelnemen aan wedstrijden in binnen en buitenland. Volgend jaar staat een kata wed strijd in Stockholm op het program ma en het ligt in de bedoeling om in 2016 in Tokyo te gaan trainen. Zaterdags slaagde Aldert Zwart in Rotterdam voor het tweede deel van zijn zwarte band examen. Eerder dit jaar slaagde de 17-jarige judoka van Dojo t Loo al voor het staande deel van het examen. Met zijn uke Bart Boom liet Aldert een mooi examen zien waarna de examencommissie hem beloonde met de zwarte band. Jurgen in opperste concentratie bij de start van het grondkata. Foto: Menno Lesterhuis Onderschrift Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 25