Verlies voor damclub Heiloo HSV onderuit in Akersloot Doelpuntenmachine Meervogels E3 kampioen Brieves naar halve finale j eugdmeerkampen Prima score van Oppositie reserves Trias junioren succesvol in Amsterdam 27 De schakers uit Warmenhuizen hadden de pech Vorig jaar plaatste Sanne zich voor de top 12 Bij de D-jongens was het Timme Koster die zijn PR verbeterde Mooi parcours Midwinterduinloop Eerste Baarswedstrijd om de Zonneveld bokaal KORTOM Darts in het Oosthonk UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 DAMMEN HEILOO - De uitwedstrijd tegen de Broeikas uit Akersloot werd verrassend met 14-8 verloren. Misschien kwam het door het ontbreken van Rene Boulonois, de beste dammer van Heiloo, maar al snel werd duidelijk dat het een moeilijke avond zou worden. Na de snelle nederlaag van Gerard Kiewitt bracht Simon Droog de stand weer in evenwicht door te winnen van Manus Twaalfhoven. Dit bleek later de enige winst partij. Op de lagere borden werd keurig remise gespeeld. De kop- borden hadden het echter zeer moeilijk. Andre Valkering en Frans Schouten verloren beide him par tij. Het eindresultaat was een 14-8 nederlaag in de derde ronde van de Kennemerdamkring. De uitslagen: de Broeikas-DCH 1: G Out- A Valkering 3-0; 2: GJ Zonneveld-F Schouten 3-0; 3: W Broersen-B v Leijden 1-1; 4: M Twaalfhoven- S Droog 0-3; 5: L Ridder- G Kiewitt 3-0; 6: J v Dijk- G Jansen 1-1; 7: P v Diepen- C v Lieshout 1-1; 8: M Krom- M Houtenbos 1-1; 9: O. Wever- P Heijne 1-1. VOETBAL AKERSLOOT - Op een in het begin redelijk bespeelbaar veld begon HSV tegen de steeds har der waaiende wind het doel van Meervogels op te zoeken. Waar HSV met redelijk verzorgd spel de achterhoede van de vogels probeerde te verschalken, gooide Meervogels veel passie in de strijd en met veel lange ballen maakte men het de HSV achterhoede lastig. Uit een van deze situaties kwam de bal voor de voeten van een der spit sen en deze schoot hard van onge veer twintig meter richting doel. De bal werd door een HSV-er van rich ting veranderd en gaf de scheids rechter hiervoor een strafschop. Indy Klamer stopte in eerste instan tie deze pingel; toen hij voor de tweede keer naar de bal dook, gleed hij weg en kon Stan Kaandorp als nog de bal intikken. Dat was in de zeventiende minuut. Daarna kwam HSV dreigender op de helft van Meervogels, maar schoten van Sven de Zeeuw en Jesper de Vré troffen wel de keeper en de lat, maar niet het doel. In de tweede helft was HSV bijna alleen nog maar op de helft van Meervogels te vinden, maar door de aanhoudende regen werd het veld onbespeelbaar. De bal bleef regelmatig in de modder steken bij passes over de grond en als er wel door de lucht werd gespeeld, was de wind spelbreker. De stand bleef 1-0 voor Meervogels. Aanstaande zondag is de laatste wedstrijd voor de winter stop thuis tegen Purmerend. Na afloop werd het team in het zonnetje gezet door de Meervogels jeugdcoördinator Pieter Leijen. Aangeleverde foto VOETBAL AKERSLOOT - Afgelopen zater dag is de Meervogels E3 kam pioen geworden door een 0-17 overwinning op ADO'20 E10. Meervogels E3 ontpopte zich als een ware doelpuntenmachine getui ge de 95 goals in elf wedstrijden en slechts twaalf tegengoals. Een pres tatie van de mannen en dame aange zien het allemaal eerstejaars E zijn en één speler die een jaar eerder is doorgestroomd vanuit de F. Na afloop werd het team in het zonne tje gezet door de Meervogels jeugd coördinator Pieter Leijen met een speech en een kampioenstandaard. Vervolgens maakten de kampioe nen een ereronde op de platte kar door Akersloot. Op naar Zwolle waar februari 2015 de halve finale (Top24) wordt gespeeld. Aangeleverde foto TAFELTENNIS LIMMEN - De tafeltennisster Sanne Briefjes van TTV Limmen- Heiloo plaats zich wederom voor de halve finale voor de landelij ke jeugdmeerkampen. Vorig jaar wist zij zichzelf uitein delijk te plaatsen voor de top 12 van Nederland in de categorie meisjes pupillen. Nu is zij inmiddels eerste jaar cadet (13 jaar) en moest zij zich via de afdelingsronde van Noord- Holland en vervolgens via de kwart finale te Almere trachten een plaats af te dwingen voor de halve finale van Nederland. Zaterdag 6 decem ber won zij in Topsportcentrum Almere op overtuigende wijze vier van de vijf wedstrijden. In een spec taculaire wedstrijd tegen landelijke B-speelster Alexandria van der Linden verloor zij in een vijf setter met minimaal verschil en dat teiwijl haar tegenstandster een A-licentie heeft en in de top vijf staat. SCHAKEN HEILOO - Het tweede team van de schaakvereniging Oppositie had de eerste wedstrijden in de bondscompetitie met 4-2verlo- ren. Derhalve een grote behoef te om zichzelf te revancheren. De schakels uit Warmenhuizen hadden de pech dat ze juist nu op bezoek moesten in Heiloo. Aan de hoogste borden kenden Jan Jonkheer, Herman Limmen en Tjerk Voskuil geen genade, alle drie pak ten de winst. Toen ook Matthijs Mtihren het punt binnenhaalde was de buit definitief binnen, de ver- liespartij van Eric Huffnagel was daardoor alleen nog voor de sta tistiek van belang. Aan bord 4 was Richard Sauer tegen middernacht nog volop bezig. De grote schare toeschouwers was getuige van een geweldig sinterklaascadeau dat hem in een remiseachtige stelling door zijn tegenstander werd aange boden. Richard kon schaak geven en vervolgens een stuk winnen. Tot afgrijzen van de toekijkende oppo sitieleden deed Richard een andere zet, met uiteindelijk remise als uit komst. Uitslag dus 4 1/2-1 1/2 voor Oppositie 2. In de interne competitie waren twee spectaculaire uitslagen te noteren: de winst van André van der Ark op koploper Simon Smit en Cor van Etten won van Johan van de Wal. Alleen Folkert Smoor is nog ongeslagen. Atletiek HEILOO - Afgelopen weekend heeft Trias uitstekend gepres teerd tijdens indoor-wedstrij- den georganiseerd door Phanos Amsterdam. D-juniore Nienke Madderom presteerde op de 60 meter horden uitstekend In de serie verbeterde Nienke al haar persoonlijk record (10.22 seconden). In de fmale was ze wederom de snelste in een tijd van 10.08 seconden. Bij de D-jongens was het Timrne Koster die in de serie zijn persoon lijk record verbeterde (10.03) in de fmale liep de Egmonder zelfs 9.86 seconden wat goed was voor een tweede plaats. C-junior Jay Beelen plaatste zich op de 60 horden en 60 sprint voor de fmale door zijn records te verpul- Maar een blessure deed Jay besluiten de fmale niet te lopen. Andere opvallende Trias presta ties waren: Sarah Dekker MC 60 meter 8.61 seconden, Esmee de Jong MC 60 horden 10.54 secon den, Jens Oosterink JD 60 horden 10.99 seconden, Jip de Waard MD verspringen 4.05 meter, Amber Knippen MD 1.20 meter, Sijveit Commandeur JD 60 horden 11.20, Roos Poldervaart MD 9.18 secon den Yanniek Bouwer MC 9.61, Joep van der Laarse JD 1.25 hoog springen. EGMOND - Op zaterdag 6 december werd voor de 35e keer in Egmond- Binnen de Midwinterduinloop gehouden. Een veel hogere voorin schrijving dan voorgaande edities en er werd goed weer veiwacht. Door de organisatie waren twee wij zigingen aangebracht ten opzichte van andere jaren. Om het centrum van Egmond Binnen wat te ontzien werden de auto's nu begeleid naar de PWN parkeerplaats aan de Oude Schulpweg, wat wel als gevolg had dat de start/fmish verplaatst moest worden. Uiteindelijk gingen er 988 deelnemers van start. Weer meer dan vorig jaar (934). In 2002 waren er 260 deelnemers en bijna elk jaar ging het deelnemersaantal wat omhoog. Tijdens het lopen in het aanwezige zonnetje is er veel genoten van het parcours, wat na afloop veel enthousiaste reacties opleverde. Op de 7,6 kilometer bij de heren werd Guido Klaassen uit Uitgeest eerste in een tijd van 27.32 minuten. Op de 16,8 kilometer finishte Kristof van Malderen uit Bakkum in 59.02 minuten als eerste. Bij de dames op de 7,6 kilometer was Susanne v/ d Weide uit Den Helder in 30.51 minuten eerste; op de 16,8 kilome ter Ilonka Betjes uit Krommenie in 1.12.38 uur. LIMMEN - In 2013 viste HSV Limmen voor de laatste maal de jaarlijkse baarswedstrijd om de Nico Krom Bokaal. Dit bericht kwam ook Piet Zonneveld ter oren. Hij bood spontaan aan een nieuwe wedstrijd in het leven te roepen. Deze wedstrijd werd afgelopen zondag gevist. Achtien deelnemers streden om de Zonneveld bokaal. Het Stet kende een goede dag, er werd door de meesten prima gevan gen. Onder het deelnemersveld streden ook drie jeugdleden. Zij hadden kortgeleden een workshop baarsvissen gehad en lieten zien dat ze deze aparte visserij al behoorlijk goed beheersten. Zilver en brons was er voor Rodin en Quinten Oudendijk. Koen Briefjes ving maar liefst 45 baarzen en won daarmee een mooie gouden trofee. Bij de senioren was Dick Pekel heer en meester. Met 97 baarzen liet hij de rest ver achter zich. Trots nam hij als eerste de wisselbokaal in ont vangst. De complete uitslag vindt u op www.hsvlimmen.nl HEILOO - In buurthuis het Oosthonk wordt op zaterdag 13 december een koppel darttoer- nooi gehouden. Deelname is €10,- per koppel, kom je alleen dan wordt door team Oosthonk wel licht een gelegenheidsmaat voor je gevonden. Aanvang 20.00 uur, deur open om 19.00 uur. Mooie prijzen en ranking punten, gezel ligheid en spanning. Informatie op www.oosthonk.nl of of tel. 06-33747770 of 06-46331274. MUL.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 27