Eindelijk wind mee voor De Foresters Spannende handbalwedstrijd DSS-Meervogels Basketballers Flashing Heiloo zetten zegetocht voort Wim Mandemakers ook winterhard s het egelshonk UITSLAGEN Foresters MEi kampioen UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 VOETBAL HEILOO - De wedstrijd van De Foresters tegen Stormvogels uit IJmuiden werd gespeeld onder regenachtige omstandigheden; zowel de tribune als de kantine waren goed bezet. Het was een strijd om de rode lan taarn te ontlopen en hierdoor was de inzet optimaal. Voor rust ging het spel gelijk op, met enkele kan sen over en weer. Toen een voorzet van De Foresters door twee spelers werd gemist, kwam de bal bij de mee naar voren gelopen Mats de Zeeuw: 1-0. Even later moest Tijs Laagland de 1-1 toestaan. Na nog een mooie actie van Niels Haring kwam de rust. Joey Breed werd in de rust ingewisseld voor Nick Kramer. In de 63e minuut legde Jesper Hut de bal met zijn borst fraai neer voor Niels Haring, die met een droge knal stijf in de kruising de Stormvogels-keeper liet vissen: 2-1. Deze goal gaf de Foresters vleugels en Mike de Lange slaagde er zelfs in om na een mooie combinatie er 3-1 van te maken. Nadat junior Daniel Ben-Ami was ingevallen voor Simon Duindam en hiermee zijn debuut maakte, slaag de Nick Kramer er in om met een mooie lob de uiteindelijke 4-1 stand op het bord te brengen. Drie zeer belangrijke en verdiende pimten voor de Egels, die volgende week op bezoek gaan bij Purmersteijn. Het was sowieso een goed week end voor de club, met diverse kampioenschappen. Als bijzonder extraatje namen jeugdspelers Esmé Lindeman en Thijs Smak op zater dag het jubileumcadeau van de 125-jarige KNVB in ontvangst. HANDBAL AKERSLOOT - Op zondag 7 december moesten de dames van Meervogels tegen de dames 2 van DSS. Een tegenstander die zij nog niet eerder zijn tegenge komen in de competitie. Op papier een spannende pot, gezien de uitslagen van eerdere wedstrijden in de poule. De wed strijd begon met een sterk DSS. Zij wisten in vijf minuten drie keer te scoren, waardoor Meervogels gelijk op achterstand kwam. Meervogels bleef achter de feiten aanlopen, waarbij het verschil rond de vier prrnten bleef. Meervogels kwam steeds beter in het spel en wist vlak voor rust de achterstand temg te brengen tot een prrnt: 12-11. Na een positief praatje gingen de dames van Meervogels vol vertrou- wen de tweede helft in. De stand bleef gelijk oplopen en het was daardoor erg spannend. Beide partijen leden veel balver lies en wisten niet alle kansen te benrrtten. Daarentegen waren er ook mooi rritgespeelde aanvallen aan beide kanten. In de laatste fase van de wedstrijd werd weinig meer gescoord. Meervogels kwam door mooi samenspel en hard werken tot een gelijke stand van 21-21, met nog drie mimrten op de klok. De laatste mimrten waren erg spannend, waarbij de keepster van Meervogels nog een penalty hield. Uiteindelijk bleef het bij een terecht gelijkspel. Volgende week zaterdag spelen de dames van Meervogels rrit tegen KSV dames 2, om 21.20 uur in sporthal de Waardergolf. Als extraatje namen jeugdspelers Esmé Lindeman en Thijs Smak het jubileumcadeau in ontvangst. Aangeleverde foto BASKETBAL HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft het landelijk spelende Parkmobile JU20 van Flashing Heiloo een nuttige en verdiende overwinning geboekt. In Nijkerk (Gelderland) werd Sparta Nijkerk overtuigend aan de zegekar gebonden: 57-72. Daarmee werd de derde achter eenvolgende overwinning tegen een team rrit oost Nederland behaald. Het eerste kwart liet een gelijk opgaande strijd zien. Zowel Flashing als Sparta begonnen aanvankelijk stroef. Op de helft van dit eerste kwart stond het nog maar 4-3. Na time-orrts van beide coaches kwam er meer leven in de brorrwerij. Aan Heiloose kant kwam er meer lijn in het spel. Vooral aanvallend liep het beter. Verdedigend had Flashing echter moeite om de insnijdende spelers af te stoppen. Pas aan het eind van dit eerste kwart werd een klein gaatje geslagen in het voor deel van Heiloo (16-18). In het twee de kwart heerste de luchtmacht van Flashing: rritblinker en topscoorder Jeroen Aris leek niet meer te stop pen. Mede door goed aangeven van zijn teamgenoten bleek hij een plaag voor het Nijkerkse team. Verdedigend werd agressiever gespeeld waardoor Spaita nauwe lijks nog tot scoren wist te komen. Het tweede kwait werd dan ook overtuigend gewonnen (6-17) zodat de rust werd bereikt bij 22-35. In het derde kwait startten de gastheren met snelle scores en zetten het team van coach Paul Aris onder druk. Flashing wist met grote moeite dit offensief in te dammen. Er werd aanvallend te onrustig gespeeld. Dit leidde tot onnodig balverlies bij het team uit Heiloo. Sparta kon echter niet goed profiteren van het mindere spel van Flashing. Het won dit derde kwart wel (19-18) maar kreeg de aansluiting niet tot stand. In het laatste kwart was het Jeroen Aris die Heiloo in veilige haven loodste. Met dertien punten nam hij het leeuwendeel van de produc tie voor zijn rekening. Het vierde kwart werd dan ook gewonnen met 16-19. En daarmee werd de over winning uiteindelijk toch gemak kelijk binnengehaald: 57-72. De scores: Jeroen Aris 15-17 (32), Max van Rixel 7-4 (11), Jeffrey Klerk 4-5 (9), Robbert de Ruiter 5-1 (6), Job Velseboer 0-6 (6), Max Knegt 2-1 (3), Arthur Kerst 2-1 (3) en Andrew Leek 2-0 (2). Met deze zege hand haaft Flashing Heiloo zich keurig in de middenmoot. Komende zater dag 13 december speelt Parkmobile JU20 Flashing Heiloo haar laatste wedstrijd voor de winterstop. In de eigen sporthal Het Vennewater wordt Jugglers uit Enschede ont vangen. Aanvang van deze wedstrijd is 18.00 uur. Met deze zege handhaaft Flashing Heiloo zich keurig in de mid denmoot. Aangeleverde foto HEILOO- De MEI van de Foresters is onder leiding van Mark Kaandorp en Dennis Smit bijna ongeslagen kampioen geworden. Aangeleverde foto MOUNTAINBIKE HEILOO - Wim Mandemakers uit Heiloo heeft ook de vierde rit in de reeksen van tien wed strijden om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountain bike cup op Sportcomplex de Cloppenburgh in Akersloot gewonnen. De anders altijd zo gretige Mandemakers leek deze wed strijd niet helemaal in zijn normale doen. Onder koude omstandighe den, pakte hij het initiatief, maar na enkele ronden alleen vooruit, kon een groepje onder leiding van Alkmaarder Henk Louwe Mandemakers tot de orde roepen. De volledige kopgroep bestond naast Mandemakers en Louwe uit vader en zoon Verdonk en Jolinda Lute respectievelijk uit Egmond aan de Hoef, Egmond aan Zee en Egmond Binnen. Wim Mandemakers pakte ech ter opnieuw zijn biezen. Alleen Henk Verdonk junior deed een poging hem tot de orde te roepen. Mandemakers zou hem pas terug zien bij de finish. In de middenmoot wist in eerste instantie Henk Jan Verdonk senior zijn laatst overgebleven metgezel Henk Louwe te lossen. In de slotfase is de sterke Louwe toch nog in staat de opgelopen ach terstand op good-old Verdonk goed te maken en zelfs vervolgens nog afstand te nemen en naar een mooie derde plek te rijden. Uitslag: 1. Wim Mandemakers Heiloo 2. Henk Verdonk junior Egmond aan Zee 3. Henk Louwe Alkmaar 4. Henk Jan Verdonk seni or Egmond aan de Hoef 5. Jolinda Lute Egmond Binnen. Damesbridgeclub Sans Atout A-lijn: ï.ds.Kuijt-van Lochem 65,63;2.Heusy-v.Toornburg 61,46.B-lij n:i.v.Baarsen-Wuijts 59,90:2. Oosterwijk-Warmenhoven enErkamp- Claus 56,25. C-lijn:i.Amsterdam-Dekker 58,33;2.Boukens-Noord 55,56. Heilooer Bridge Club Dinsdagavondcompetitie in De Strandwal: A-lijn: 1. Klerk-Stark 63,02; 2.Dekker-Bruin 52,08; 3.Couzijn-Plas 52,08. B-lijn: ï.Lodder-Schaaper 66,67; 2.fam. Brouwer 59,03; 3.Brokx-Hendrikse 49,13. Donderdagavondcompetitie: A-lijn; 1. Leering-Turk 59,58; 2.R.Haanstra-E. Rutjes 57,08; 3.Schreiber-v.d.Vlies 54,17. B-lijn: ï.fam.Leek 57,29; 2.Koot-Visser 56,77; 3.Martini-de Waard 56,77. C-lijn: ï.Dijkman-Orij 56,25; 2.fam.Soeters 55,83:3-Van Dortmont-Jacobs 55.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 29