Eerste zorgappartementen Craenenbroeck bewoond Kerstconcert in Witte Kerk Heiloo Tien vragen aan W Jan Grootenboer 3 fes UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 Judith en Tom Veldt laten trots het eindresultaat zien van een project waar jarenlange voorberei ding aan vooraf ging. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op 21 januari van dit jaar ging de eerste heipaal de grond in, op 2 december kregen de eerste bewoners de sleutel van hun appartement. En afge lopen zondagnacht draaide het zorgteam de eerste nachtdienst; Van Hollant Craenenbroeck aan de Kennemerstraatweg is vanaf heden bewoond! Judith en Tom Veldt laten trots het eindresultaat zien van een pro ject waaraan jarenlange voorberei ding vooraf ging. Het stijlvolle pand ademt van buiten en van binnen de grandeur van een vijfsterren com plex. „Van Hollant Craenenbroeck is het eerste luxe zorgappartemen- tencomplex boven het Noordzee De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. «■P Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos Ay.,n offset rotatiepers, de milieu- Prints x*«r«iiy vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkij kpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdagen vrijdag, op tel. 072- 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg464, Heiloo tel 072-5330175. kanaal, waar bewoners met een zorgvraag (en him partners) -men sen die van huis uit enige luxe zijn gewend- in him eigen thuissitu atie tot het einde gegarandeerd zijn van hoogwaardige thuiszorg," ver telt Tom. Van Hollant is een WTZI erkende zorginstelling en kan aan elke zorgvraag voldoen; van licht, zwaar tot en met 24-uurs zorg. Daarnaast wordt een breed scala aan dienstverlening geboden, zoals een wasserette, een fitness-, fysio therapie- en 'beautysalon en een filmzaaltje. Lopend door de brede, lichte gangen doet niets eraan denken dat het hier om zorgappartementen gaat. De villa telt 29 appartemen ten; 22 geschikt voor echtparen en zeven zorgstudio's. Bij de entree links is het kantoor van Van Hollant gevestigd. Maar de aandacht wordt meteen getrokken door de royale ontvangsthal; een prachtig trappen huis en twee (brede) liften. Op de begane grond is een gemeenschap pelijke woonkamer annex res- taurantruimte, met uitzicht op de mooie buitenplaats. Wie geen zin heeft om te koken, kan hier (of in het eigen appartement) genieten van ontbijt, lunch en/of maaltij den op restaurantniveau. De chef koks, Fernando Jonker en Mike van Westerop, hebben hun sporen in gerenommeerde restaurants ver diend. Op de benedenverdieping is een tweede gezellige, kleinere huis kamer. Hier zijn dagelijks van 10.00 tot 19.30 uur onder begeleiding allerlei activiteiten voor mensen met geheugenproblematiek. Beide ruimten zijn huiselijk ingericht; plekken voor ontmoeting maar ook om met vrienden en familie te ver pozen. Opvallend zijn de brede deu ren en de hoge plafonds die in de hele zorgvilla voorkomen. Behalve mooi is dit ook functioneel; alle toe gangsdeuren zijn breed genoeg om een verpleegbed doorheen te rijden. De appartementen ademen licht en ruimte en zijn van alle moderne gemakken voorzien. De hele zorg villa heeft de uitstraling van een gebouw dat er al heel lang staat; maar dan met de voordelen van nieuwbouw. Zelfs 'buitenom' lijkt, met volwassen bomen en struiken, op een langer bestaande tuin. Voor de ontwikkeling van Craenenbroeck is samengewerkt met Gem Bot van Wadi Vastgoed, de tuin is ontwoipen en aangelegd door Martijn van Haneghem. Bij de inrichting werden tal van lokale ondernemers betrokken. Judith en Tom besluiten aan het einde van de rondleiding door een prachtig gebouw: „We zijn er klaar voor!" www.vanhollant.nl. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Bamestra's Collectief is hèt vocaal ensemble uit de Beemster. Het ensemble telt een twaalftal (semi-profes sioneel geschoolde zangers en staat onder de artistieke lei ding van artistiek leidster Maria Rondèl. Bamestra's Collectief, sinds begin 2007 de opvolger van Poldervokaal, zingt zowel a cappella als met pia nobegeleiding en heeft repertoire dat vier eeuwen beslaat. Elk jaar worden diverse programma's inge studeerd. Een bijzondere plaats neemt daarin het kerstprogramma, Dit jaar heeft de Witte Kerk de primeur van het kerstconcert, dat traditioneel al zo'n twintig jaar met veel succes in de Vermaning van Noordeinde wordt gegeven. Op zon dagmiddag 14 december zal voor de pauze de Nelson-mis van Joseph Haydn klinken. In het tweede pro grammagedeelte zal het naderende kerstfeest verrassend origineel en welluidend in wisselende bezettin gen ten gehore worden gebracht. Het concert begint om 15.00 uur en de kerk is om 14.30 uur open. Losse kaarten kosten 15, jongeren betalen 10. Een consumptie in de pauze is bij de prijs inbegrepen. Reservering is gewenst, e-mail: info@wittekerkheiloo.nl. Aanvullende informatie over het concert en de gehele winterserie: www.wittekerkheiloo.nl. Losse kaarten zijn, behalve bij de kassa van de Witte Kerk, ook in voorverkoop verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199 in Heiloo. Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Jan Grootenboer (69), samen met Josca (49) en zoon Dimitry (17). Badmintonner, skiër, chauffeur en houthakker, (met pensi oen 1. Waar bent u geboren en getogen? Niet in Heiloo, maai' in Haarlem, Jan Gijzenkade 9, tot mijn 27ste in Haarlem gewoond. Daarna naai' Alkmaar in flatje, vandaar naar Huiswaard 2 en huis gekocht. In 1993 met Josca verhuisd naar de Groenelaan in Heiloo waar onze zoon geboren is. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Organisator. Organiseren heeft mij altijd getrokken, op mijn werk was ik dus productieplanner en daarna programmeur, tevens zit ik vanaf 1996 in bestuur van Veilig Verkeer Nederland als vrijwilli ger en geef verkeerslessen/examens op basisscholen en ouderen, alcoholcontroles, scootmobiel en rijvaardigheidstesten. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Minister Opstelten. Het gedogen afschaffen, stop de digitale Politie, maak de Politie weer zichtbaar. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Voor onze dein'; in de Jan Gijzenvaait zat heel veel vis. Ook krab ben en paling kon je vangen in overvloed; ik was veel aan de waterkant te vinden. In mijn jeugd (broer en twee zusjes gingen wij naai' openluchtzwembad Velserend in Santpoort, vanaf mijn 13e naai' Spaarndam, roeibootjes huren en zwemmen in 't Spaarne en Mooie Nel, kijken bij de palingbedrijven Kok en Balm. In 1962 een rode bromfiets (Batavis Whippet), nieuw gekocht op afbeta ling, en mijn zussen liepen met petticoat in BB jurken. In 1965 ging ik in militaire dienst en werd tankchauffeur. 5. Wat vind u de mooiste plek in Heiloo? Het Maalwater (Noorderneg), het Heilooërbos en de Nijerburgerweg; zeker met sneeuw met de knotwilgen. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Een zoute haring met ui of grote tong. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Adviezen weeg ik altijd goed af, ik ga meestal op mijn intuïtie af. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik klassieke auto's bezit, een Amerikaanse slee en een Kever -beide meer dan 50 jaar oud- en een cabriolet. Meetings georgani seerd voor oldtimer clubs. Soms zitten Sinterklaas en Heten (dit jaar langs obs De Springschans) of een bruidspaar in de auto. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Autovrij maken van het 't Loo en Stationsplein; er worden dan nieuwe mogelijkheden geboden om de pleinen veel gezelliger te maken. Op diverse dagen zijn deze pleinen al autovrij en een ieder vind dit geen probleem; dus weg met de auto's. Het fietspad van de Kanaalweg eindelijk eens aanpakken en fietspad van de Omloop op wettelijke breedte brengen. De afslag A9 voorlopig vergeten, eerst een viaduct op Vennewatersweg en Egmond-Binnen geschikt maken voor mogelijk meer autoverkeer. Bij wel een afslag hoeft er maai' iets te gebeuren bij AZ of rotonde Kooimeer en vervolgens staat Heiloo en Egmond helemaal vast. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Het Veldt vroeg: 'Ik zou het leuk vinden als jij meedoet aan de 10 wagen rubriek.' Mijn antwoord was: Ik ben geen Heilooër.' 'Maai' dat geeft niet', was het antwoord, 'volgens mij kan je wel wat ver tellen.' De waag over fietsverlichting in deze donkere maanden: ik zie toch nog te vaak dat de verlichting niet deugt, over het gedrag van jonge fietsers met een smaitphone voor hun gezicht, en fietsen soms met drie of vier man naast elkaar, ondanks dat wij verkeersles geven op de scholen. Ouders moeten het goede voorbeeld geven, maar daar mankeert het soms aan. Maar ik blijf les geven. Leuk is dat veel oudere kinderen mij groe ten en wagen: 'U bent toch van Veilig Verkeer Nederland?' Ik nomineer voor de volgende Tien wagen Bas Blom. Bas en ik hebben veel gelijkenissen; zit in bestuur en veiligheid staat in hoog in z'n vaandel, organiseren doet hij graag en hij is wel gezien in ons doip, terwijl hij niet geboren in Heiloo is. Mijn persoonlijke waag aan deze genomineerde is: Ik wil eens ach terop met je mee rijden op je Hariey Davidson, kan dit?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 3