Kerstuitvoeringen Muziek - en dansschool Heiloo Toneelstuk 'Geluk' in De Beun Prinses Pip BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Ijsbaan Heiloo EHK Klaverjasclub INGEZONDEN BRIEVEN Bedankt! Heeeel gevaarlijk! Bijenlint, een schaamlapje! heiloo+regio WWW. UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Ken nemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. v r - njta HEILOO - Ook Muziek- en dansschool Heiloo heeft haar kerstuitvoeringen; niet alleen in de school, ook daarbuiten. Zaterdag 13 december is houtbla zersensemble Ostro onder leiding van Madeion Kooij in verzorgings huis Westerhout in Alkmaar te horen. Aanvang 18.00 uur en de toe gang is gratis. Maandag 15 december vanaf 19.30 uur is de jaarlijkse kerstuitvoering in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1, aanvang 19.30 uur. Leerlingen, jong en oud, zullen sfeervolle muziek laten horen. De Bigband van de school zal de kerst swingend inlui den. Naast deze optredens zijn er enkele ensembles die speciaal voor deze gelegenheid zijn samengesteld muziek in kerstsfeer laten horen. De gratis kaarten zijn vanaf vrijdag 12 december af te halen bij de admini stratie van de muziekschool. Dinsdag 16 december vanaf 17.15 uur is de presentatie van de rnusi- calgroepen onder leiding van Sanne Mallant en Jan Jaap Langereis. De rode draad is de muziek uit The Sound of Music van Rodgers en Hammerstein. Woensdag 17 december vanaf 15.00 uur; kerstliedjes in de bieb door leerlingen van de muziek school. Toegang is gratis. Woensdag 17 december inloop- lessen; kleuter- en kinderdans van 14.45 tot 16.15 uur in de dansstudio. Adres: Mariënstein 178a. Woensdag 17 december vanaf 20.00 uur een mooi concert door houtblazersensemble Ostro en dameskoor Cantare. Het repertoire is licht klassiek en mooi bewerkte kerstmuziek. Voor meer info: www.muziek- endansschoolheiloo.nl, tel. 072- 5332460 of info@muziekendans- schoolheiloo.nl Tekst: Carolien Breed Foto: Isabel van Paesdonk Stichting Jeugdtheater Heiloo, www.sjth.nl, e-mail: info@sjth.nl, tel. 072-5330475 HEILOO - Begin volgend jaar, op zaterdag 31 januari en zondag 1 februari, brengt Jeugdtheater Heiloo de familievoorstelling Prinses Pip in theater De Betm. De jonge spelers hebben, onder leiding van het A-team, oud-Jeugd- theaterspelers Rebecca Sies (dramadocent), Martina Kaandorp (cho reograaf) en Pepijn van der Sande (muziekdocent), met veel enthousi asme naar de voorstelling toegewerkt. Sylvia Spiekermann is trots op het opvallend hoge niveau van de jaarlijkse producties, maar benadrukt dat het plezier in spelen bij Jeugdtheater Heiloo bovenaan staat. Elk jaar in maart begint het sei zoen met de bekendmaking van de titel van de nieuwe voorstelling en een oproep voor aankomend theatertalent. „Elk kind in de leeftijd van 12 tot 18 jaar, dat het leuk lijkt om op toneel te staan, kan zich hiervoor aanmelden. Voor kinderen die nog niet zo veel ervaring hebben bieden we eerst een Theaterklas, waarin ze kennis kimnen maken met toneel spelen, dansen en zingen." In september is het script klaar en wordt gestart met het instude ren van op maat geschreven de rollen. Ook de teams van vrijwilligere beginnen dan met het maken van de, altijd weer, prachtige kostuums en decors. Om het plezier met zoveel mogelijk kinderen te delen, stelt Jeugdtheater Heiloo -net als vorig jaar- honderd vrijkaarten voor de zondagochtendvooretelling beschikbaar aan maatschappelijke orga nisaties „Met als doel om ook die kinderen met theater in contact te brengen, die andere niet of nauwelijks een vooretelling bezoeken. De Jeugdtheaterleden vonden het vorig jaar geweldig om voor zo'n enthou siaste, volle zaal te spelen; een zaal die andere op zondagochtend slechts matig gevuld zou zijn. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Het zou fantastisch zijn als dit navolging vindt bij andere (amateur) toneel gezelschappen." De voorstelling Prinses Pip biedt vermaak aan jongens en meisjes van 4 tot 99 jaar. Sylvia: „Behalve prinses Pip komen er monsters, draken en brandweermannen in voor. Voor aanvang van de vooretelling kunnen kinderen, verkleed of niet verkleed in de foyer worden gegrimeerd." In Prinses Pip verkeert het land in een ernstige financiële crisis. De Koning en de Koningin zijn ten einde raad. De ministers van Ideeën en Geldzaken hebben een briljant plan, dat echter alleen werkt als prinses Pip zich Koninklijk gaat gedragen. Dus wordt dokter A.D.H.D. ingescha keld. Hoe dat verder gaat? Kaarten a 8,50 euro voor de vooretellingen op zaterdag 31 januari (15.15 uur en 20.15 uur) en op zondag 1 februari (12.15 uur en 15.15 uur) zijn nu al verkrijgbaar bij de Schrijverij, Bmna en bij theater De Beim. Zie ook de website www.sjth.nl HEILOO - Theater De Beun brengt op vrijdag 19 december, aanvang 20.15 uur de voorstel ling 'Geluk'. Dit is het nieuwste stuk van Ger Thijs, een van de belangrijkste toneelschrijvers van Nederland van dit moment. Zijn stuk 'Oude Meestere' was vorig jaar nog te zien in theater De Beun. 'Geluk' is een hartverwar mend en voor velen herkenbaar toneelstuk over de vele gezichten van de liefde. Over de inhoud: Vera is ontwik kelingswerkster en gelooft in een betere wereld. Martins denkbeel den staan daar lijnrecht tegenover en hij bekritiseert haar idealisme met humor. Ze vallen als een blok voor elkaar. Als blijkt dat ze him kinderwens niet zelf kunnen vervul len, komt hun relatie onder druk te staan. Door hulp uit onveiwachte hoek worden ze alsnog oudere. Maar wat hun liefde had moeten bezegelen, wordt de uitdaging van him leven. Wie is gebaat bij de waarheid? En wat is de betekenis van geluk? Kaarten a 24,00 zijn verkrijgbaar via de website van de Vrienden van de Beun, www.vrien- denvandebeim.nl, bij De Schrijverij in het Stationscentrum, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en in het theater. HEILOO - Of het net zo'n winter als begin 2012 of 2013 wordt, is nog even afwachten. Het bestuur en de vrijwilligere van Ijsbaan Heiloo komen op donderdag 11 december bijeen voor een verga dering in Het Trefpunt. Aanvang om 19.30 uur en ook belangstel lenden zijn welkom. HEILOO - Maandag 15 december houdt klaverjasclub EHK haar maandelijkse klaverjasdrive. Met een verloting met mooie prijzen. U bent allen, het liefst met partner, van harte welkom in Cultureel centrum De Strandwal op het GGZ terrein. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, of als u voor het eerst komt meldt dit even bij één van de onderstaande bestuurs leden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur en einde om plusminus 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072- 5339345. 'Geluk' is een hartverwarmend en voor velen herkenbaar toneel stuk over de vele gezichten van de liefde. Foto: Ben van Duin Zeker, voor velen onder ons zijn het moeilijke tijden. En het is absoluut geen dooddoener als je zegt dat december een dure maand is. Het is dan ook een geweldige verrassing om te zien dat zelfs nu het Unicef- busje vol zit met statiegeldbonnen. U had de bon ook zelf kunnen inwisselen, maar nee, u besloot uw steentje bij te dragen aan de wereldwijde inspanning van Unicef om alle kinderen een menswaardig bestaan te bieden. Voeding, schoon water, kleding, een dak boven je hoofd, ondeiwijs: op steeds meer plekken op de wereld zijn dit geen vanzelfsprekende voorzieningen (meer). U las het ongetwijfeld: 'De wereld staat in brand, maar kinde ren hebben hem niet aangestoken.' Het Unicef-comité uit deze regio hecht eraan u oprecht te danken voor uw trouwe gulheid! En niet onvermeld mag blijven, dat we veel te danken hebben aan de medewer king van de heer R. Goudt (filiaal- manager AH 't Loo) en zijn mensen! Geniet van fijne feestdagen! Joke Luken, Unicef Mijn naam is Fien, ik ben 11 jaar. Ik ga vaak op de fiets naar school. Dan moet ik over de rotonde bij het gemeentehuis in Heiloo. Ik steek altijd mijn hand uit, maar krijg vaak geen voorrang. Dat is heeeel gevaar lijk! Ik ben al een paar keer bijna aangereden. Graag zou ik willen dat er een waarschuwingsbord komt zodat automobilisten beter uitkij ken. Hartelijke groeten, Fien, Heiloo Als het college van Heiloo met veel ophef in de media iets voor bijen doet, is het opletten wat het college elders uitspookt! Zo opende wet houder Dellemijn met veel tamtam een Bijenhotel in de Boekelermeer. In hetzelfde gebied wordt jaarlijks twee keer gemaaid en het maaiafval afgevoerd. In het voorjaar is dit een aanslag op laatbroedere, jonge vogels in het gras en op voor bijen essentiële bloemen. In het najaar is het een aanslag op insecteneitjes en - poppen, op overwinter- en schuil- plekken voor bijen, andere insecten en klein wild. Vergeleken met deze rücksichtsloze, halfjaarlijkse vernie tiging van ruim tien hectare spon tane, zeer gevarieerde, inheemse bloemrijke natuur is het plaatsen van een Bij eenhotel van een vier kante meter niet veel meer dan een piepklein schaamlapje. Vorige week plantte wethouder Opdam en plein public en media een paar bollen in de berm van de Zeeweg voor een Bijenlint. Een nieuw schaamlapje voor het verwijderen van strui ken en gemeentegroen? Of voor het opofferen van vele hectaren beschermd natuurgebied in het Heilooër Die voor een nutteloze, dure afslag van de A9? De kosten? Daarop geeft het college geen ant woord. Eén ding, als het college niet ingrijpt, zorgt de natuur zelf voor een prachtig Bijenlint. Gratis! Willem Gomes, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 5