Kerstbomenhandel Groot-Jonker Kerstmarkt bij De Buitenkans Shopping Day bij Wereldwinkel Heiloo Op zoek naar de stal Zuidwester doet mee aan Perenactie 7 INGEZONDEN MEDEDELING Op de koffie bij D66 Heiloo Opsteker Keer op Keer Tabletcafè in Bibliotheek Heiloo Leesgroepen WO I en Engels Kerstconcert Witte Kerkje Kersttocht op landgoed Ter Coulster Gips sieraden voor Serious Request UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 HEILOO - Wilt u iets met D66 bespreken, algemeen of actueel, dat kan in de bibliotheek op zater dag 13 december van 10.30 tot 11.30. D66 Heiloo wil graag weten wat u vindt. Wat vindt u van een afslag A9? Denkt u dat een tunnel in de Vennewatersweg een oplos sing biedt? Hoe kan de gemeente beter met de inwoners overleggen. D66 is voor ecologisch groenbeheer, dus onder andere hoger gras, wat vindt u? De gemeente doet haar best Heiloo groen te houden, wat kan er beter en: zou u een heg of plantsoen adopteren? Iedere tweede zaterdag van de maand is D66 te vinden in de bibliotheek. Tot ziens op 13 december! HEILOO - Al enkele jaren geeft xopx elke maand een opsteker van 200,-. Besloten is om vanaf januari twee keer per maand een 'opkikker' van 300,- weg te geven. Mocht u in aanmerking willen komen voor een opkikker- donatie dan kimt u vanaf heden een aanvraagformulier indienen (verkrijgbaar bij de kassa of via www. stichtingxopx® wordpress. nl) en deze te deponeren in de 'groene opkikkerbus' in de win kel. De laatste opsteker van 200,- van de maand decem ber gaat naar: Muziek- en Harmonievereniging Exelsior in Limmen. Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. HEILOO - Op vrijdag 12 decem ber van 18.30 tot 20.00 uur houdt Bibliotheek Heiloo weer een Tabletcafé. Heeft u een tablet of wilt u er een aanschaffen? En wilt u uw ervaringen uitwisselen met anderen? Dan is dit Tabletcafé echt iets voor u! Deze keer is er geen speciaal thema. U wordt geholpen met al uw vragen over uw tablet of over tablets in het algemeen. Heeft u een tablet, neem deze dan mee. HEILOO - De pas opgerichte leesgroep WO I in Heiloo zoekt nog nieuwe leden. De leesgroep leest zowel romans als infor matieve boeken over de Eerste Wereldoorlog. Ook de net opge richte leesgroep Engels in Heiloo zoekt nieuwe leden. Zie voor meer informatie www.senia.nl. U kimt zich aanmelden via Dhr. S. Naus, 075-6288540 of sefnaus® upcmail.nl. HEILOO - Zaterdagmiddag 21 december brengt Starsingers een kerstconcert in het Witte Kerkje van Heiloo om 15.00 uur. Kaarten zijn te reserveren voor 5 euro bij Sylvia de Bmijn, e-mail: sylviadebmijn@zormet.nl. Verdere informatie: http://eanouk. wix.eom/starsingers. Of op Facebook onder Starsingers. HEILOO - Op de hoek Kapellaan en Kennemerstraatweg zit al meer dan 25 jaar een vertrouwd adres voor de mooiste kerstbomen van Heiloo en omstreken. Het assortiment bestaat uit vele soorten en maten bomen, voor een scheipe prijs. Zo heeft kerstbomenhandel Groot-Jonker onder andere diverse soorten gezaagde bomen zonder kluit. Natuurlijk de Nordmann, leverbaar tot vijf meter maar ook de Nobils en de 'ouderwetse' groene den nenboom ontbreken niet. Ook vindt u bij kerstbomenhandel Groot-Jonker een ruim assortiment van kerstbomen met kluit. Hier is nog meer keuze, Nordmannen, Blauwsparren en Picea Omorika, ook wel de Servische spar wordt genoemd. Alleen de allerbeste kwaliteit voor een prijs die voor het derde jaar op rij onveranderd is! En voor alle kinderen is een presentje. Alle dagen open van 09.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zondag tot 18.00 uur. Tot ziens op de hoek Kapellaan en Kennemerstraatweg (naast Fletcher Kwartje Koffie). HEILOO - Van zaterdag 6 tot en met woensdag 24 december is er weer een prachtige kerstmarkt bij kwekerij De Buitenkans. Met een uitgebreid assortiment aan kerstbomen, kerststukken en kerstgroen, leuke cadeauar tikelen en aparte kerstdecoratie; van trendy kerstversiering, houten kerst bomen en decoratieve steigerhouten figuren en nog veel meer om zelf een bijzondere kerstsfeer in huis te creëren. De kerstmarkt bij kwekerij De Buitenkans (ingang tegenover de brandweerkazerne) is alle dagen van 10.30 tot 17.00 uur geopend, ook op zaterdag en zondag. Speciaal in de weekends is de kerstmarkt extra sfeeivol ingericht; met kramen waar diverse stand houders hun winterse artikelen aanbieden. En met vers gerookte paling en makreel van Smokey John. HEILOO - Zaterdag 13 december is het Shopping Day Night in het Stationseentmm in Heiloo. Ook Wereldwinkel Heiloo aan de Stationsweg is dan geopend van 's morgens 10.00 tot 's avonds 21.00 uur. Er zijn veel kerst cadeaus uit vele landen te koop en u krijgt op Shoppingday 15% korting op leuke metalen kerstengelen. Tussen 17.00 en 21.00 uur zijn de Divine choco ladetabletten in de aanbieding. Alle cadeaus die de Wereldwinkel verkoopt zijn fairtrade met aandacht voor mens en milieu. Voor de Wereldwinkel loop je ook op Shoppingday/night door op de Stationsweg over het spoor. De winkel is reeds gehuld in een gezellige kerstsfeer, voor een ieder die nog kerst- of relatiegeschenken wil aanschaffen en voor elk wat wils. De Wereldwinkel heeft ook een kraam staan bij GGZ Kwekerij de Buitenkans, De Bullaan 2, Heiloo. De Kwekerij is geopend tot en met koopzondag 21 december, maar ook op koopzondag 14 december. Op de woensdagen 24 december en 31 december sluit de Wereldwinkel om 15.00 uur. Op maan dag 5 januari is de zaak de gehele dag wegens inventarisatie gesloten. Welkom in de Fairtrade Cadeauwinkel, Stationsweg 105 in Heiloo, www. wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - Ook dit jaar houdt de Ter Coulsterkerk weer een kersttocht voor iedereen die goed ter been is op het landgoed Ter Coulster. Op zaterdag 20 december kim je in kleine groepjes langs de lichtjes in het bos die je langs taferelen uit het kerstverhaal leiden om zo uit eindelijk bij de stal van Bethlehem uit te komen. Daar wacht de warme chocolademelk en zullen er rond de vuurkorf kerstliederen gezongen worden. Voor deelname aan deze sfeervolle tocht kim je je opgeven via kersttocht@outlook.com onder vermelding van je naam, het aantal deelnemers en de gewenste start- tijd. Daarvoor zijn vier mogelijk heden. Er wordt gestart om 18.00, 18.30, 19.00 en 19.30 uur. Geef je zo snel mogelijk op! De uiterste inschrijfmogelijkheid is 17 december. Daarna krijg je bericht over je definitieve starttijd. Vol is vol, dus wacht niet te lang met opgeven! HEILOO - Bo Schutte uit Heiloo gaat in de gipskamer van het MCA voor 3FM Serious Request gips opleuken. Dit gebeurt natuurlijk niet onder dwang! Zo wordt gips, waar je toch een aantal weken tegen aan moet kijken, een soort van sieraad. In ruil daarvoor wil Bo gesponsord worden en dat bedrag schenken aan het Glazen Huis in Haarlem. „Ik hoop dat ik een mooi bedrag kan ophalen en hoop dat iedereen daar samen met mij aan mee wil werken, (www.kominactie.nl/gipsiegirl) Vrijdagmiddag 12 december zit ik in de wachtruimte van de gipskamer klaar voor ieder die dat leuk vindt." Aangeleverde foto HEILOO - „Omdat ze in Rusland geen peren meer lusten, moe ten wij er meer eten." Een leer linge van de Zuidwester heeft helemaal begrepen hoe het zit met het perenoverschot in Nederland. Kinderen op 120 basisscholen in Noord-Holland kregen deze week een peer, ter promotie van de zoete, sappige Hollandse vrucht. De peer is een Noord-Hollands streekpro duct en tevens een gezond tussen doortje. De Zuidwester, ook partner van Appeltje Eitje Gezond Heiloo, promoot gezonde tussendoortjes. De fruittelers in Noord-Holland heb ben op dit moment een overschot aan peren en appels. Dit wordt veroorzaakt door de Russische groente en frait- boycot. Het Clusius College en The Greenery waren de initiatief nemers voor deze actie. Op deze manier konden de leerlingen van de Zuidwester genieten van een overheerlijke peer. De leerlingen gingen naar huis met een folder over hard fruit Hard-stikke lekker! Hierin waren ook een paar heerlijke recepten opgenomen met appels en peren. Op de website van Verse oogst zijn nog meer heerlijke recepten te vinden. Leerlingen van De Zuidwester promoten het gezonde tussen doortje. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7