Kerstavond met Simone Awhina Kerstboomactie Lions Club EkoPlaza afhaalpunt Groene Slager Alkmaar Kassabonnenactie Ik Winkel in Heiloo (jiïkiik** 9 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Verkoop Bibliotheek Heiloo Heiloo Energie excursie naar Delft Verkoop Rode Kruis Die lustige Witwe Kerstverhaal audiovisueel Mergelbeeld Grace Kelly in Paleis Het Loo Kerstlunch Vervolg iPad en Android Bingo en lunch Basis cursus voor Android tablet Bereikbaarheid rond de feestdagen Koffieklets UITKIJKPOST 10 DECEMBER 2014 Tijdens Kerstavond brengt de warme stem van Simone je mee naar waar kerst echt voor staat. Aangeleverde foto HEILOO - Een muzikale avond van verstilling, verbinding en bezinning. De warme stem van Simone, de gevoelige noten van pianist Maarten Helsloot, het subtiele spel van vio list Ian de Jong en het meezingen met mooie songs nemen je mee naar verstilling in jou, naar dat waar kerst echt voor staat. Simone zal nummers uit diverse culturen zingen; songs in het Hebreeuws en Sanskriet, een mooi Iers kerstlied en natuurlijk ook het Ave Maria en Dona Nobis Paeem. De Heiloose zangeres Ellen Popma zal met haar heldere stem een extra dimensie geven aan dit bijzondere concert. Het concert is in het prach tige decor van de tentoonstelling 'lBoom', een project waarbij een groot aantal kunstenaars een grote verscheidenheid aan objecten laat zien, gemaakt van één eikenboom. www.lboom.nl. Simone Awhina is bij een breed publiek geliefd om haar bijzondere stem en ingetogen manier van zin gen. Zij is een zangeres die je diep in je ziel raakt. Ze heeft wereldwijd opgetreden en vijf cd's uitgebracht. Meer informatie www.simoneaw- hina.com. De toegang tot het concert is gra tis met een vrijwillige bijdrage na afloop. Datum: woensdag 24 decem ber, aanvang concert 20.30 uur, zaal open om 19.45 uur. Locatie: Cultuurkoepel Heiloo, terrein GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Het is mogelijk om voor afgaand aan het concert de expo sitie te bezichtigen. Reserveren is gewenst via info@vaart.biz of tel. 06-20551899. HEILOO - Voor de derde keer houdt de Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden de kerstboomactie voor OCK het Spalier. Net als voorgaande jaren staan ze zaterdag 13 december weer buiten bij 't Loo en zullen ook dit jaar weer alle bezoekers vragen een klein cadeautje te kopen voor een van de kinderen die onderdak vinden bij of geholpen worden door OCK het Spalier. OCK het Spalier helpt jongeren en ouders. De meeste kinderen en jongeren in Nederland groeien gelukkig op en hebben een veilig thuis. Voor tien procent van hen is dat niet weggelegd. Zij kampen met psychosociale problemen. Afwijkend gedrag, moeilijk leren, bedplassen, weinig vriendjes, onvoldoende opvang en opvoeding. Deze groep jongeren kan bij het OCK het Spalier terecht, voor simpele vragen maar ook voor serieuze gezinspro blemen problemen en soms zelf opvang. De Lions Club Heiloo Limmen en de Egmonden wil deze kinderen graag een hart onder de riem steken tijdens de feestdagen. HEILOO - Op 2 oktober opende een nieuw filiaal van de biologische supermarktketen EkoPlaza aan het Stationsplein in Heiloo. Twee maan den later is de natuurvoedingswinkel ook een afhaalpunt geworden voor het vlees van de Groene Slager Alkmaar. „In twee maanden tijd heb ik al veel blije mensen zien terugkomen naar de winkel", vertelt eigenaar Rick Blomberg. „Dat is een groot compliment. Maar ik wil een zo compleet mogelijk aanbod voor de bewuste consument en samenwerken met Ad Dekker van de Groene Slager was een logische vervolgstap. Veel mensen kopen daar al jaren biologisch vlees van topkwaliteit. Alles wat de klant normaal in Alkmaar haalde, kan nu op bestelling ook bij mij in de winkel worden afgehaald. Zelfde aanbod, zelfde prijs." Bestellen kan door uiter lijk donderdag 13.00 uur te bellen naar de slagerij, tel. 072-5153311. Vrijdag vanaf 09.00 uur kan de bestelling dan worden opgehaald bij EkoPlaza op het Stationsplein 28 in Heiloo. Rick is met deze samenwerking echter nog niet klaar qua aanbod in zijn winkel. „We willen echt onderscheidend zijn. Boodschappen doen moet veel meer een belevenis worden. Daarom zal er binnenkort meer te proeven zijn in de winkel en komen er vaker kookde monstraties." Bovendien draait de winkel nu proef met een gratis spreekuur van Ria Penders om klanten nog beter voedings- en gezondheidsadvies te kunnen geven. Aan de orthomoleculair diëtist uit Heiloo kunnen specifieke vragen worden gesteld over voedingssupplementen, werking van bepaalde ingrediënten, allergieën enzovoort. In december zijn belangstellende klan ten zonder afspraak welkom op donderdag 11 december vanaf 17.00 uur en op donderdag 18 december vanaf 17.00 uur. HEILOO - Tot en met woensdag 31 december loopt de kassabonnen spaaractie 'Ik winkel in Heiloo' van de gezamenlijke Heilooër winke liers. Net als afgelopen voorjaar met een door de deelnemende winkeliers beschikbaar gesteld prijzenpakket van leuke waardebonnen tot volle bood- sehappenkarren. Er kan in drie categorieën gespaard worden: tot 250,-, tot 500,- en tot 1000,-. Kassabonnen afkomstig van alle winkels (maar ook die van de horeca en bijvoorbeeld benzinebonnen) in Heiloo tellen mee! In elke spaareategorie is er een hoofdprijswinnaar, die 250,-, 500,- of res pectievelijk €1000,- wint; handje eontantje. Bovendien dingen alle ingelever de spaarzakjes mee in de loting voor de extra hoofdprijs: een halfjaar gratis autorijden in een flitsende Opel Adam, uw eigen boodsehappenkarretje Op zaterdag 10 januari is de prijsuitreiking in winkelhof't Loo. Deze zaterdag is ook de trekking voor de geldprijzen en de extra hoofdprijs. Spaar uw kas sabonnen en maak kans op vele leuke prijzen! Voor meer informatie zie ook www.ikwinkelinheiloo.nl. HEILOO - Bibliotheek Heiloo verkoopt maandelijks haar afgeschreven materialen. In de afgelopen periode is de collectie flink doorgespit, dus er is weer veel in de verkoop. De december- verkoop vindt plaats op vrijdag 12 december (in verband met Sinterklaasavond een keer dus niet op de eerste vrijdag van de maand). Ook deze keer heeft u veel kans om een paar mooie boeken of andere materialen voor weinig geld op de kop te tikken. U vindt er niet alleen romans, infor matieve boeken en jeugdboeken bij deze verkoop maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken, bundels tijdschriften en heel veel bladmu ziek. De verkoop wordt gehouden van 15.00 tot 19.00 uur. HEILOO - Prêt-a-Loger houdt open huis. Wie wil er mee op excursie naar Delft voor een rondleiding in woning van Prêt-a- Loger? Zaterdag 20 december om 12.30 uur leiden de studenten van de TU Delft, die met dit project een internationale duurzaam- heidsprijs hebben gewonnen, bezoekers rond in hun energie neutrale jaren '60 rijtjeshuis. Een imieke kans om inspiratie op te en te leren hoe je een gewone woning energieneutraal kunt renoveren met extra wooncom fort! Zie voor meer informatie http://www.heilooenergie. nl/index.php/presentaties. Aanmelden kan bij Annette, van. Schooten@gmail.com. HEILOO- Op 12 en 13 december houdt de afdeling Heiloo van het Rode Kruis weer een verkoop in winkelcentrum 't Loo. Vele maanden zijn de deelnemers aan de Sociale activiteiten van het Rode Kruis bezig geweest om de mooiste handwerkjes te maken. De opbrengsten van de verkoop van deze handwerkjes komen ten goede aan de afdeling Heiloo van het Rode Kruis. Wilt u meer informatie over de Sociale activiteiten van de afde ling Heiloo van het Rode Kruis, dan kunt u elke woensdag van 10.00 uur tot 12.00 uur terecht op Slimpad 16c in Heiloo, tel. 06-23627235. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 14 december wordt de Nederlands ondertitelde operet tefilm Die lustige Witwe vertoond. Het verhaal van deze operette van Franz Léhar speelt zich af in het Parijs van het begin van de vorige eeuw binnen de rijke allochtone gemeenschap. Voordat de film wordt gestart verzorgt Ton Verbraak weer een korte inleiding. Aanvang 14.00 uur; entree 6,50. Met als start foto's van kerkramen, schilderijen, beelden maakten Jaap en Dinie Cramer een prachtige audiovisuele voorstelling van het kerstverhaal. Vertoning op zondag 21 december om 14.00 uur. Entree 7,50. Op woensdag 7 januari om 09.30 uur start de cursus Beelden maken van mergel. In zes weken een beeld laten ontstaan is heel erg leuk. Niet hakken maar raspen en vijlen in mergel, een zachte steensoort rechtstreeks uit de grot ten van Limburg. Docente Trudi Buis-Beers adviseert en begeleidt u stap-voor-stap naar uw eigen beeld. Cursusprijs 87,50 inclusief gebruik van gereedschap. Zondag 4 januari rond het mid daguur vertrekt de touringcar naar Paleis Het Loo. Daar bekijken we de expositie 'Grace Kelly, prinses en stijlicoon'. De expositie vertelt het verhaal van Graeia van Monaco, de filmster die werd opgenomen in één van de oudste Europese vor stenhuizen. Ook is er Winterpaleis Het Loo. Prijs 42,50 all-in. Voor de kerstlunch gaan we met de Gezelsehapsbank op woens dag 17 december naar De Palatijn in Alkmaar, Dillenburgstraat 1. Aanvang 12.30 uur, entree 15,-. Een heerlijke driegangenluneh en heel leuk om weer nieuwe men sen te ontmoeten! Reserveren bij Stichting Welzijn Heiloo, telefoon 072 5331297 In deze vervolgcursussen wordt ingegaan op apps als Skype, Faeetime en Facebook. En bij voorbeeld ook het organiseren van bestanden, muziek en foto's. De cursus voor de iPad start maandag 26 januari om 10.00 uur en de cur sus Android dinsdag 27 januari om 10.00 uur. Aantal lessen: drie stuks. Cursusprijs: 42,50 voor drie les sen. Zondag 28 december om 12.30 uur is er in het Trefpunt een lunch met aansluitend bingo. Prijs is 12,50 all-in, inclusief koffie/thee in pauze en de bingo, een bordje. Maandag 5 januari van 13.00 uur tot 15.00 uur start er weer een basiscursus Android tablet in het Trefpunt. Drie lessen voor 42,50 Opgave via tel. 072-5331297 Het Trefpunt is 25, 26 december en 1, 2 januari gesloten. Op 24 en 31 december sluiten we om 15.00 uur. De Stichting Welzijn Heiloo is niet bereikbaar vanaf 25 december tot en met 2 januari; van 22 tot en met 24 december is er een beperkte openstelling. De laatste koffieklets van dit jaar is vrijdag 19 december vanaf 15.00 uur bij Restaurant Plaza Cineo aan het Stationsplein.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 9