mim 10 jaar Praktijk voor Haptotherapie Heiloo Ruim 400 kunstwerken weg voor de halve prijs Urbexfotografie bij Plaza Cinco Afval scheiden nog makkelijker met gratis app Sfeervolle Wereldlichtjesdag in Heiloo Voor-generale Prinses Pip veelbelovend Starsingers bestaat uit elf leden; drie sopranen (Ellen van Dam, Anja Boske en Sylvia de Bmijn, drie alten (Cynthia Kailola, Karina Bouderij en Anouk Cohen), twee tenoren (Sander Terpstra en Paul Boske), twee bassen (Ton van Dam en Lex de Bruijn). En een geluidsman (Nico Zwaneveld). Het repertoire is a eapella, close harmony keret- muziek, begeleid op instrumenten, zoals gitaar, piano, cajon, fluit en mandoline. Vanaf half september tot decem ber wordt er één keer per week gerepeteerd voor een aantal kerst optredens op diverse plekken in- en om de gemeente CAL. Op zaterdag middag geeft StarSingers om 15.00 uur een kerstconcert in de Witte Kerk in Heiloo. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Sylvia de Bruijn, e-mail: sylviadebmijn@zonnet.nl. Verdere informatie zie: http://canouk.wix. com/starsingers. HEILOO - Vier jaar geleden begonnen als vriendengroepje bij elkaar gekomen, omdat ze gezamenlijke 'hobby's' bleken te hebben: kerst, zingen gezellig heid. De StarSingers zijn bij elkaar, omdat ze geza menlijke 'hobby's' bleken te hebben. Aangeleverde foto HEILOO - Al meer dan 10 jaar praktiseert haptotherapeute Suzan Gökemeijer-Loos met passie haar beroep in de Praktijk voor Haptotherapie Heiloo aan de Bergeonstraat. In al die jaren is de praktijk uitgegroeid tot een gedegen plek waar mensen die vast lopen in him leven zich kunnen ont wikkelen, weer in beweging kunnen komen en weer kleur aan him leven kunnen geven. Maar waar ook mensen met zwaardere problematiek terecht kunnen om oude pijn een plaats te geven of om een volgende stap te maken. „Ik vind het nog steeds heel bijzonder mensen van zo dichtbij te mogen mee maken en samen te ontdekken wat er nodig is om weer verder te kunnen", vertelt Suzan. „Het is lijn om behalve gesprekstherapie middelen in handen te hebben waarmee mensen zélf kimnen ervaren hoe ze dingen kimnen ver anderen. Want veranderen doe je niet door praten, maar door het anders te doen, in het hier en nu!" Praktijk voor Haptotherapie Heiloo, Bergeonstraat •34, 1851 KB Heiloo, tel. 06 48785694, www.haptotherapieheiloo.nl HEILOO - Kunstliefhebbers kunnen de komende dagen bij de Kunstkringloop.nl winkel aan de Kennemerstraatweg 390 in Heiloo him slag slaan. Tijdens de laatste dagen van dit jaar worden daar (sinds vrijdag 19 december) ruim 400 kunstwerken met 50% korting aangeboden. Naast regi onale kunstenaars als Koos Stikvoort en Willem Hopman zijn er ook wer ken te vinden van Jan Crerner, Anton Heijboer, Herman Brood, Jan Sluiters jr, Patty Harpenau en vele anderen. Schilderijen, zeefdrukken, etsen, groot of klein, er is werkelijk een enorme variëteit aan werken beschikbaar. Ook bronzen beelden van Nic Jonk en diverse andere objecten worden te koop aangeboden tijdens deze speciale verkoop dagen. Prijzen variëren tussen de 40,- en 18.000,- euro. Er is dus werkelijk voor ieder budget werk beschik baar. De openingsdagen zijn 19, 20, 21 en 27, 28, 30 en 31 december van 13.00 tot 18.00 uur. HEILOO - Vanaf zaterdag 13 december hangen er foto's van vergane glorie en ouwe troep aan de muren in het restaurant Plaza Cinco. Vier vrienden met dezelfde passie voor fotografie exposeren hun werk in het gezellige restaurant op het Stationsplein 5 te Heiloo. Aart Swolfs, Bert-Jan Kramers, Hans Reurings en Marion Overmeer hebben een grote voorkeur voor Urbexfotografie. Ze bezoeken daarvoor regelmatig oude leegstaande gebou wen in Polen, Belgie, Duitsland, Nederland en Frankrijk. De acht werken die nu worden geëxposeerd zijn geschoten in een leegstaande gevangenis, een oude eristallerie, een oud kasteeltje, een leegstaand universiteitsgebouw en gewoon in de achtertuin van een van de fotografen. Dat desolate gebouwen fascinerende beelden kunnen opleveren behoeft volgens de fotografen geen uitleg. Wellicht de moeite waard om zelf eens een oordeel te vellen over urbexfotografie tijdens een kop koffie, lunch, borrel of diner bij Plaza Cinco. Plaza Cinco Heiloo staat voor goed eten in een ontspannen sfeer. Eerlijke keuken waar uitsluitend met verse producten van de beste leveranciers wordt gewerkt, www.plazacinco.nl HEILOO - In Heiloo kunnen inwoners vanaf 1 januari nog makkelijker hun afval scheiden met de Recyclemanager. De Recyclemanager is een gratis app waarmee je voor ieder adres in Heiloo kimt opzoeken in welke afvalbak het afval hoort, waar de dichtstbijzijnde inleverpunten zijn en wanneer afval aan huis wordt opgehaald. Alle praktische informatie over afval is voor het eerst te vinden op één plek. De Recyclemanager is een unieke samenwerking van velschillende landelijke organisaties die verant woordelijk zijn voor de inzame ling en verwerking van afval. De gemeente Heiloo sluit zich hierbij aan, zodat inwoners lokale infor matie ook digitaal via de gratis app kimnen raadplegen. Naast de app kimnen inwoners in 2015 ook nog gebruik maken van de papieren afvalkalender of terecht op de website van de gemeente: www.heiloo.nl/afvalwijzer. De Recyclemanager is gratis te downloaden in de Apple Appstore en de Google Playstore. Mensen met een computer, laptop of Windows phone vin den dezelfde informatie op www.recyclemanager.nl HEILOO - Na een veelbelovende voor-generale maakt Jeugdtheater Heiloo zich klaar voor de voor stelling Prinses Pip. De voorstelling is op 31 januari en 1 februari te zien in theater de Beun. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Schrijverij, Bruna en de Beun. www.sjth.nl Aangeleverde foto HEILOO - De oude kapel op het Willibrordus terrein was zondag 14 december verlicht met honderden fakkels en kaar sen. Voor de eerste keer werd Wereldlichtjesdag ook in Heiloo gevierd. Bijna tweehonderd mensen kwa men bij in de Cultuurkoepel elkaar om kaarsjes aan te steken voor him overleden kind, kleinkind, zusje, broer, familie, vriend of vriendin. Tijdens dit wereldwijde liehtritueel worden zij, elk jaar op de tweede zondag van december, letterlijk en figuurlijk in het licht gezet. Bijna tweehonderd mensen waren bij elkaar gekomen om stil te staan bij het gemis en de herin nering aan te vroeg overleden kin deren. Muziek, zang, poëzie en verhalen rond het thema 'Een mozaïek vol herinneringen' gaven deze avond een extra dimensie. Symbolisch voor een speciale herinnering kon Wereldlichtjesdag werd voor de eerste keer in Heiloo gehouden. Aangeleverde foto afsluitend iedereen een stukje tegel in een mozaïek hart plaatsen. Het herinneringskimstwerk zal tij dens een kleine bijeenkomst in het nieuwe jaar een mooie plek in de buurt krijgen. Dankzij de hulp van enthousiaste vrijwilligere en spon soren kunnen de organisatoren, Marjolijn Peters, Betsy de Jager, Marinta Rutten en Evi Veldere vol daan terug kijken op een waardevol evenement.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2014 | | pagina 7