HZV Kersttoernooi; een sportieve kersttraditie Hageman superieur naar snelschaaktitel Afscheidswedstrijd Jaap van der Haas PCCMaalwater Run&Walk weer op het Stationsplein Meervogels '60 dames 1 tegen Westfriezen dames 1 Kerstkampioenen Bowlingtoernooi Heiloo sport 13 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO HEILOO - Op tweede Kerstdag werd de alweer 32e editie gespeeld van het populaire kerstoernooi van HZV Het Vennewater. SpM De oud-verzorger van De Foresters Jaap van der Haas is zelf ook sportief ingesteld. Aangeleverde foto WIELRENNEN HEILOO - Na ruim dertig jaar bij verschillende verenigingen in de regio te hebben gefunc tioneerd als verzorger tijdens wedstrijden van het eerste elf tal heeft Jaap van der Haas (77) te kennen gegeven klaar te zijn voor andere zaken. Begonnen bij Almaria Victrix dat toen onder leiding stond van dorps genoot Rob Donkersloot heeft Jaap in de loop der jaren een enorme hoeveelheid 'pijntjes' weg gewreven of op andere wijze spelers weer op de been geholpen bij talloze clubs. Animo en DGW uit Amsterdam zijn wellicht wat minder bekend maar voetballiefhebbers moeten Jaap in actie gezien hebben bij clubs als Jong Holland en Flamingo's. De laatste tien jaar kon men zijn karak teristieke loopje bezichtigen aan de Vennewatersweg bij De Foresters. Een aantal voormalige eerste elf tal spelers van Jong Holland en De Foresters hebben het initiatief genomen om Jaap nog eenmaal de longen uit zijn lijf te zien lopen en spelen op zaterdag 10 januari aan staande een wedstrijd. Een ieder die Jaap een warm hart toedraagt is van harte welkom op de velden van Jong Holland. Aanvang 16.30 uur. HEILOO - Op zondag 19 april is de start en finish van de MaalwaterRun&Walk voor de tweede keer op het Stationsplein in Heiloo. Met dit evenement start ook de Nationale Sportweek in Heiloo. Jonge kinderen kunnen meedoen aan de Bambinirun van zo'n 400 meter. De andere afstanden zijn 2, 4 en 10 kilometer. Alle parcoursen gaan door de straten van Heiloo. Ook wandelaars komen volop aan hun trekken. Liep de route vorig jaar van zuid naar noord; dit jaar voert de wandeltocht u tussen oost en west langs interessante objec ten en mooie omgeving van Heiloo. Voor alle afstanden (van 4 tot 16 kilometer) krijgt u een leuke route beschrijving mee. Rotary Club Heiloo organiseert de Run&Walk in samenwerking met SportRaad Heiloo, AV Trias en wan delclub VIB-2000. Het PCC Heiloo sponsort en steunt de activiteit vanuit de betrokkenheid als sport school. De netto opbrengst van de Run&Walk gaat, evenals vorig jaar, naar het project Sport@School. Dit project stelt scholen in de gelegen heid tegen een gering bedrag een breed scala aan sportlessen aan te bieden aan hun leerlingen. Voor meer informatie: www.pccmaalwa- terrunenwalk.nl ZAALVOETBAL Hele families (en opbloeiende liefdes) zijn al die jaren (en nog steeds) getuige van dit fenomeen in zaalvoetbalkringen, dat jaarlijks wordt gespeeld onder de zorgzame vleugels van de familie De Wit in sporthal Het Vennewater. Op een dag als deze is iedereen winnaar, van spelers, scheidsrech ters tot supporters en alles wat daarmee samenhangt. Omdat het sportief en gezellig is en - juist omdat vrijwel iedereen elkaar kent en graag van elkaar wil winnen - hele leuke wedstrijden biedt. Gevoetbald werd er door de tra ditionele teams, waaronder gast heer HZV met twee teams, Gouwe Ouwen in een knalgele outfit en de sportieve deelname van FC Crossmania. White Stones kwam voor het eerst met alleen het eer ste team, maar de leegkomende Jeffrey Kleibroek, speler van het toernooi in 2013. Foto: Wout Jager plek werd graag ingenomen door het Beach Soccer team, ook uit Egmond. Vooraf werd HZV door de insi ders als favoriet gezien; toch liet het paradepaardje zich het kaas van het brood eten in een flitsend duel tegen de geroutineerde Gouwe Ouwen. Ook mooi om te zien was de broederstrijd tussen de White Stones en Beach Soccer. Een mooi Egmonds onderonsje.In de finale verdedigde White Stones de wissel beker en wist deze ook te behou den. Het winnende doelpunt werd gemaakt door de pas 16-jarige Tom Groot. De verliezende finalist Gouwe Ouwen werd toch ook een beetje winnaar, met Niels Kok in hun mid den, die werd gekozen tot 'Speler van het Toernooi'. HANDBAL AKERSLOOT - Na een weekend niet gespeeld te hebben, moesten de dames van Meervogels zater dagavond 3 januari handballen tegen de dames van Westfriezen. Een tegenstander die Meervogels, zowel in de zaalcompetitie als in de veldcompetitie, al vaker is tegengekomen. Deze eerdere wed strijd waren altijd spannend en de teams zijn aan elkaar gewaagd. De wedstrijd begon met een sterk Westfriezen, die Meervogels op een 0-2 achterstand bracht. Maar de dames van Meervogels kwamen met een antwoord en zetten de ach terstand om in een voorsprong van 4-2. Daarna liep Meervogels nog iets uit, maar Westfriezen liet de ach terstand niet te groot worden. De ruststand was 10-9 in het voordeel van Meervogels. De tweede helft was het spel stug en werd er aan beide kanten weinig gescoord. De stand liep gelijk op, waardoor het spannend bleef tot de laatste minu ten. Met een stand van 16-15 op het scorebord en nog een paar secon den te gaan, begon Meervogels aan de laatste aanval. Hierbij werd er nog mooi gescoord in de laatste seconden, waardoor de eindstand op 17-15 kwam voor de dames van Meervogels. Volgende week op zon dag 11 januari speelt Meervogels wederom tegen Westfriezen, dit maal uit in Zwaag om 13.00 uur. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 2 janu ari speelden de schakers van SV Vredeburg het jaarlijkse toernooi om de snelschaaktitel. Spelers hebben maximaal vijf minuten om een partij in het voordeel te beslechten voordat de vlag valt. Spektakel gegaran deerd! Binnen de vereniging wordt het snelschaakkampioenschap zeer serieus genomen en de kleine tro fee is felbegeerd. Met oud-snel schaakkampioenen Jos Admiraal, Robin Rommel, Harold Ebels, Bert Hollander en Bob Stolp, de erkende toppers Niels Hageman en Gertjan Hafkamp, de jeugdige talenten Hidde Ebels en Sandra Hollander en outsider Barry Blekemolen zijn er, op voorhand, zomaar tien spe lers die, als alles meezit, de titel zouden kunnen veroveren. Immers in het snelschaken kunnen kleine foutjes of lichte aarzelingen al beslissend zijn en iedereen kan van iedereen winnen. Het toernooi van 2015 ging over negen ronden en zou uitdraaien op een geweldige tri omftocht voor Niels Hageman. Met zeer scherp spel en het vermogen om geen seconde bedenktijd te ver- Voorzitter Jos Admiraal (links) overhandigt de felbegeerde tro fee aan kampioen Niels Hageman. Aangeleverde foto spillen, veroverde Hageman de ene na de andere scalp. Toen hij in de vijfde ronde, met nog luttele secon den op de klok, een ingewikkeld pionneneindspel won van Bob Stolp kwam Hageman alleen aan de lei ding. Nadat hij in de achtste ronde met torenwinst de partij won van Harold Ebels was voor Hageman de buit reeds binnen. Uiteindelijk finishte hij superieur op een onge kende score van negen uit negen. De naam van Niels Hageman wordt ingegraveerd in de wisselbeker! Met 7,5 punten eindigden Bert Hollander en Bob Stolp op de overige podi umplaatsen, voor Jos Admiraal en Hidde Ebels. Opvallend was verder de uitstekende achtste plaats voor Jan Brantjes met een score van vijf punten. Komende vrijdag vervol gen de schakers van SV Vredeburg de interne competitie met de elfde ronde. 7 JANUARI 2014 I UlOBj De start van de Maalwater Run Walk vorig jaar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 12